Anketa

Koja je fotka najbolja? -GLASOVANJE OTVORENO!

Mlačanin - Kontrast
0 (0%)
Mlačanin - Zadnja Straža
1 (5%)
Mlačanin - Jesenska Rapsodija
1 (5%)
Fitt - Posljednji pozdrav (fotoaparata)
2 (10%)
Bilaj - Breskva
0 (0%)
Plemenitašica - Crveno - zeleno - lišće i kaktusi
0 (0%)
Plemenitašica - Narančasto - zeleno
0 (0%)
Plemenitašica - Tamnozeleno - modrozeleno - olujno jugo
3 (15%)
Bilaj - Jesen stiže
2 (10%)
Kuntakinte - Žučo
0 (0%)
Kuntakinte - Brazda
0 (0%)
KuntaKinte - Bez vode...
1 (5%)
Točkica - Jesen
5 (25%)
Točkica - List
0 (0%)
Točkica - Vinograd
0 (0%)
Goričanka - Jesenska mimikrija
2 (10%)
Goričanka - Boje jeseni
1 (5%)
Goričanka - Lišće na vjetru
0 (0%)
Bilaj - Potpuno žuto drvo
2 (10%)

Ukupno Glasova: 9

Autor Tema: Foto natječaj 11. - Boje jeseni  (Posjeta: 18678 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Foto natječaj 11. - Boje jeseni
« Odgovori #30 : Studeni 06, 2009, 10:12:11 poslijepodne »
Fest sam se pomučila dobiti ovu fotku. I zato mi je jako draga, i ljepša mi je "sirova" nego ova dorađena (jasnija i skoro bih rekla sunčanija), jer kad sam slikala ništa nije bilo jasno, sve je bilo zapljuskano, maglovito, vjetrovito, tmurno, slano, vlažno, i lungo mare, i borovi i kamenje i nebo.

Fala na savjetu, moram učiti.  ;)

Ova dorađena nije sunčanija, iako našim očima tako izgleda kad stoji pored ove tvoje mutne fotke.
A izgleda tako zato jer je iz nje na površinu izvučena svjetlost koju je tvoj fotoaparat ipak u tom prizoru uhvatio, što znači da je te svjetlosti bilo i kad si slikala.
Fotoaparat i oko ne vide stvari jednako, i zato ta razlika nastaje kad gledaš ove dvije slike.
Naravno, treba uzeti u obzir da sam to odradila bez puno zamaranja oko detalja, pa je jasno da se mogla i bolje napraviti. Takva je samo da vidiš razliku u oštrini, svjetlosti i boji.

A sama obrada slike nije teška ni zahtjevna. Skini si Picasu ovdje http://picasa.google.com/, to je besplatan mali programčić za apsolutne neznalice i početnike, u kojem imaš osnovne alate za obradu fotke, pa se malo poigraj i vidjet ćeš da je to jednostavan i odličan način da iz svoje fotke izvučeš najbolje što si poslikala.
Jer ti si poslikala i sve ovo kaj je na obrađenoj fotki, nije to nitko drugi učinio  :)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Foto natječaj 11. - Boje jeseni
« Odgovori #31 : Studeni 08, 2009, 08:57:40 poslijepodne »
Kaj je sa natjećajem?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Foto natječaj 11. - Boje jeseni
« Odgovori #32 : Studeni 08, 2009, 09:08:37 poslijepodne »
Kaj je sa natjećajem?

Zatvoren je za postanje novih fotki. Glasanje je do sljedećeg četvrtka pa onda pobjednik bira novu temu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Foto natječaj 11. - Boje jeseni
« Odgovori #33 : Studeni 08, 2009, 10:07:36 poslijepodne »
A sama obrada slike nije teška ni zahtjevna.
Imam hrpu fotki , kojih se , s vremena na vrijeme  ( sakih par let ) "sjetim" pogledati onak neplanirano, a obično dok kaj tražim po ladicama ili kaj rasčišćavam u hrpi stvari za koje sam mislil da mi buju jemput trebale, a to su obično one stvari di prašina potegne i do 2 milimetra dok se neko ne seti da mu s te hrpe nekaj treba.
I tak onda naletiš na neke slike, davne, samo podsvijesno zapamćene događaje i onda glediš v tu sliku i sjećanje se polako vraća,a na to sjećanje utjeću i sunce i voda i blato i kiša i megla i trava i hlad ili mutež ali sejeno mam osjetim i miris sega toga i zimu ili toplotu, dosadu i zaprav kompletni ugođaj i se kak sem se v to vreme osjećal , pa čak i stav i sve ono kaj zapažaš i ne sećaš se, nakon puno let , jasni su ti kak da je slika nastala jučer i zato mislim da je to prava vrijednost svake slike, bila mutna ili sjajna ali baš takva potanuti će naš mozak da se prisjeti i mirisa i osjećaja i ...i stoga zaključujem da slika s obradom nije originalna slika i svako dorađivanje je odmak od stvarnosti i ukoliko želite, nakon par godina ponovno osjetiti originalni ambijent slike na kojoj ste učesnik ili pak samo snimatelj, ostavite je netaknutu od bilo kakvih šminkerskih dorada..
« Zadnja izmjena: Studeni 08, 2009, 10:10:08 poslijepodne Vegi »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Foto natječaj 11. - Boje jeseni
« Odgovori #34 : Studeni 09, 2009, 09:22:12 poslijepodne »
1. fit
2. jesen
3. mlačanovi kolci

Volim pune,bogate slike,i mislim da su ove najbole v ove konkurencije.A bome je važen i moment,fit kapa dole.

Bilaj

  • Gost
Odg: Foto natječaj 11. - Boje jeseni
« Odgovori #35 : Studeni 10, 2009, 09:58:26 prijepodne »
Ovak da i ja glasam.
Meni su ove slike super.

Kontrast. Taman je detalj i motiv super ispao. Pogotovo nakon obrade.
No jedan hint koji bi bio dobar da slika bude još bolja - a ovo vrijedi i za dosta drugih slika. Probajte slikati niz sunce a ne uza sunce. Jednostavno slike onda ispadnu nekak bolje- manje spaljene.

Zadnja straža je baš onako super slika. Nije baš previše u bolji ali definitvno je u atmosferi.

Olujno jugo mi je isto tako jako dobra slika. Taman se vidi ono mutno i tmurno orkuženje koje vlada na moru.
Goričankina obrada je super jer se ističe snaga valova ali se i gubi tmurno vrijeme. Stoga i jedna i druga je dobra slika. Možda bi najbolje bilo da se posvijetlioi napravio kontrast samo na valu ali to daleko nadilazi moje photoshop mogućnosti. stoga bolje da  :-X

Bez vode mi je super je se taman vidi lišće na tlu u šumi :-)

Jesen mi je najbolja slika jer daje baš taj osjećaj da si tamo na rubu šume u jesen.

Boje jeseni mi je isto tako jako dobra slika. Baš onako kao smirena priroda- samo gledaš i diviš se.

Trs

  • Gost
Odg: Foto natječaj 11. - Boje jeseni
« Odgovori #36 : Studeni 10, 2009, 01:14:09 poslijepodne »
Olujno jugo mi je isto tako jako dobra slika. Taman se vidi ono mutno i tmurno orkuženje koje vlada na moru.
Goričankina obrada je super jer se ističe snaga valova ali se i gubi tmurno vrijeme. Stoga i jedna i druga je dobra slika. Možda bi najbolje bilo da se posvijetlioi napravio kontrast samo na valu ali to daleko nadilazi moje photoshop mogućnosti. stoga bolje da  :-X

Možda ovako?


Svejedno, meni je ta slika najimpresivnija od ponuđenih, čak i bez dorade.
Na drugom mjestu su Bilajevi čamci (sviđa mi se kontrast između jarko obojenih čamaca i zagasitog ali čistog odraza šume nad nebom u vodi) a na trećem Goričankina mačka koja se pravi da je lovac.
Opet su mi lijepe sve prijavljene slike pa sam komentirao samo prve tri!


Bilaj

  • Gost
Odg: Foto natječaj 11. - Boje jeseni
« Odgovori #37 : Studeni 10, 2009, 01:25:06 poslijepodne »
malo je fest crno crno ali da tak nekak...

Bilaj

  • Gost
Odg: Foto natječaj 11. - Boje jeseni
« Odgovori #38 : Studeni 13, 2009, 10:22:08 prijepodne »
I vrijeme je da zaključimo drugi foto natječaj na novom forumu ili ukupno 11 gorički natječaj.

Pobjednik je Točkica sa slikom:



A drugo mjesto je Plemenitašica sa:



Molim Točkicu da nam da novu temu za fotkanje

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Foto natječaj 11. - Boje jeseni
« Odgovori #39 : Studeni 14, 2009, 01:29:33 poslijepodne »

Ispričavam se na kašnjenju, jučer nisam bila pri kompu.

Prije svega hvala na pobjedi, iako mislim da je bilo još fotki koje su jednako tako mogle osvojiti prvo mjesto. Žao mi je jedino što se više ljudi nije odazvalo na natječaj, nekako ispada da se stalno vrti nas par, pa je i broj glasova prililčno ograničen. Zato, ostali forumaši, samo naprijed sa svojim fotkama! Što nas je više zanimljivije je.

Moj prijedlog za novu temu su LJUDI. Ljudi u zanimljivim situacijama, ljudi i njihova zanimanja, ljudi i životinje, ljudi s ljudima,... ukratko svi trenuci u kojima su ljudi u prvom planu. Ali uz jedan uvjet: da situacija nije namještena! Dakle, probajmo izbjegavati one situacije u kojma ljudi onako blentavo i namješteno zure u kameru i nastoje ispasti što ljepši.

Kako je tema zahtjevnija, ako se slažete predlažem i da natječaj traje mjesec dana, odnosno do ponedjeljka 14. prosinca. Ograničenmje od tri fotke ostaje.
Ima li kakvh primjedbi na temu?

« Zadnja izmjena: Studeni 15, 2009, 12:13:50 poslijepodne Točkica »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Foto natječaj 11. - Boje jeseni
« Odgovori #40 : Studeni 14, 2009, 05:27:24 poslijepodne »
Primjedbi nema jedino poziv ostalima da se ukljuće.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Foto natječaj 11. - Boje jeseni
« Odgovori #41 : Studeni 15, 2009, 04:38:05 poslijepodne »
Odlična tema!
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Bilaj

  • Gost
Odg: Foto natječaj 11. - Boje jeseni
« Odgovori #42 : Studeni 15, 2009, 07:46:58 poslijepodne »
Postao sam novu temu.

Od pravila sam samo promijenio to da sam stavio novu natuknicu da se pravila mogu mijenjati sve do završetka natječaja odnosno početka glasovanja. Ok?

A danas sam taman mislio kako fotkati ljude ali nisam našel nikaj zanimljivo   :-\
Ma sigurno će uletiti do 14 neki djed mraz.

Offline jaarban

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 972
  • Karma: +4/-0
Odg: Foto natječaj 11. - Boje jeseni
« Odgovori #43 : Studeni 19, 2009, 02:36:56 poslijepodne »
znam da je natječaj završen,al ja nisam imala do sad nit jenu fotku,na tu temu s kojom bi bila zadovoljna...pa evo jenu fotku tek sad stavljam


Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Foto natječaj 11. - Boje jeseni
« Odgovori #44 : Studeni 19, 2009, 03:11:46 poslijepodne »



Jaarban, ovo je sjajno!         
Šteta kaj si zakasnila. Iako je natječaj završen,. od srca ti prepuštam svoju pobjedu.