Autor Tema: Potpuni "stranac" R. Jovičić  (Posjeta: 17050 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Potpuni "stranac" R. Jovičić
« : Rujan 28, 2009, 11:48:32 poslijepodne »
….raskinuo je koncesijski ugovor s tvrtkom Radivoja Jovičića za obnovu i korištenje ugostiteljskoga objekta u Lukavec-gradu i naložio napuštanje posjeda iako je upozoren da je do zaustavljanja radova došlo uslijed zahtjeva Konzervatorskoga odjela Ministarstva kulture koji zahtijeva da Grad sanira vlagu u dvorištu i iskop upojnoga bunara. Materijalna šteta se procjenjuje na oko 200 000 kn.
To je očekivano već i zbog predizbornih poruka na šovinističkim lecima koje je kao kandidat za gradonačelnika dijelio građanima u Lukavcu pozivajući ih da istjeraju «potpunoga stranca» Jovičića; ...........25. rujna 2009. godine

    HNS Velike Gorice

http://hns-vg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=67&Itemid=1


Dobih na mail i pretpostavljam da je pitanje otišlo mailom na adresu gradonačelnika (Povratnog odgovora naravno nema):

(citat) Pitanje Draženu Barišiću „  Našem čovjeku“:

Kako to da su medijske kuće RVG i TVT tako pompozno informirale javnost o postavljanju tornjića teškog 150 kg od iverice i aluminij lima na kapelu u Črnkovcu      


a nisu se zadivile inženjerskom remek djelu, podizanju Lukovice od teške turopoljske hrastovine i bakra na Kaštel Lukavec-grad, teške 8,5 t.




U usporedbi sa Lukavečkom Lukovicom , ovim tehnološki visoko zahtjevnim  djelom Radivoja Jovičića, , Leonardom naših dana,  ovu igračku od kupole na kapeli u Črnkovcu, mogao je Gradonačelnik ..........

Tako bi on bar imao opravdanje za onu tablu kojoj se mještani podsmijevaju a na kojoj moli za strpljenje i  brižno se izvinjava građanima sa potpisom, VAŠ GRADONAČELNIK ...




Zar nije logično da se lokalne medijske kuće i vlast Grada Velike Gorice javno ponose što je naš Lukavec – grad nakon 100 godina dobio nazad Lukovicu koja je stoljećima bila identitetski simbol Plemenite Opčine Turopoljske, ili možda Naš Gradonačelnik ipak nije NAŠ ČOVJEK. (gotov citat)


PS izbacila sam iz citata pismenog pitanja neke riječi koje po mojem mišljenju nisu pristojne.


Prvi glas mi je danas u ovom mailu da je Lukavečku Lukovicu napravio Radivoje Jovičić.
Jeste li vi ostali to znali?  ???
A svi smo na Jurjevu gledali u to "bakreno čudo" od tornja i naravno naslikavali i stavljali fotke na forum, a da nismo znali da je kupolu napravio "potpuni stranac" u ovom našem Turopolju, akademski kipar Radivoje Jovičić?

Kolarci imaju svoj hotelčić, Lukavcu nek se ne približavaju. Naročito starom gradu.
Osim toga, tam je oduvijek SDP "na vlasti" ako me pamćenje dobro služi. Nisam sigurna da bi bili dobrodošli s lovom ili bez nje. :P

Edit: Ispravak naslova
« Zadnja izmjena: Prosinac 06, 2009, 06:53:58 poslijepodne plemenitašica »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Potpuni stranac
« Odgovori #1 : Rujan 29, 2009, 12:12:32 prijepodne »
Žena,naj biti smešna.
A kaj sem ja rekel o odnosu HDZ-POT ak pobedi Družba šegrta Hlapiča?
Citat:
Kolarci imaju svoj hotelčić, Lukavcu nek se ne približavaju. Naročito starom gradu.
Osim toga, tam je oduvijek SDP "na vlasti" ako me pamćenje dobro služi. Nisam sigurna da bi bili dobrodošli s lovom ili bez nje.
Do jem to more zabraniti?Am je treba nakak namiriti izborne "donatore".A onaj "Josip Kolarec v Velkomu",jel to onaj na teroga ja mislim il nekteri drugi?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Potpuni stranac
« Odgovori #2 : Rujan 29, 2009, 12:23:03 prijepodne »
Žena,naj biti smešna.
A kaj sem ja rekel o odnosu HDZ-POT ak pobedi Družba šegrta Hlapiča?
Do jem to more zabraniti?Am je treba nakak namiriti izborne "donatore".?

Nisam niš smešna. I kakve donatore?
I kaj POT?
POT bi moral biti IZNAD politike pogotovo ove smiješno ciganske, poganske i primitivne.
Nije ni čudo kad nakarade misle da su kraljevići, a to su žabe krastače, čak ne ni gatalinke. (ovdje je onaj smajlić koji povraća)

Osim toga ovdje pišem o odnosu prema čovjeku. Već svi znaju da sam prava pravcata turopoljka, i ne bum dala nikome da ugrožava prava čovjeka koji je za ovo Turopolje napravil (koliko sam do sad razumjela i naučila, pročitala i saznala) mnogo više nego 98 % Turopoljaca.
Kad je dosta onda je dosta, a kad je preveč, onda se drugačije razmišlja.


A onaj "Josip Kolarec v Velkomu",jel to onaj na teroga ja mislim il nekteri drugi?
Pojma nemam, znam da ima jedan u Komunalcu, radi na groblju, ali kakve pak taj ima veze z Lukavcem i starim gradom?

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: Potpuni stranac
« Odgovori #3 : Rujan 29, 2009, 08:52:26 prijepodne »
vrlo je interesantno pitanje zakaj na Gradu par godina nakon obnove
na pol fasade probija vlaga...

ili tko je dozvolio da se izgradi svo ono ruglo oko Grada? daj zamisli Trakoscan
okruzen glupostima kojima je okruzen stari grad...

kaj se tice jovicica i slicnih pojedinaca, meni bi bilo interesantno znati cija je
odluka da se mijenja krov i postavi bas ovakav? zna li netko?

i zadnje, stari grad ne bi trebao biti u rukama nikakvih tvrtki. on je kulturno dobro svih nas,
i turopoljaca i ne turopoljaca, i trebao bi sluziti upravo - kulturi, i samo tome. ajde molim vas,
stavite u trakoscan birtiju ili hotel, ili u versailles... ahahah... dakle ugostiteljski objekt ili hotel... slicno i pogresno!
« Zadnja izmjena: Rujan 29, 2009, 09:05:46 prijepodne repo »

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Potpuni stranac
« Odgovori #4 : Rujan 29, 2009, 11:19:42 prijepodne »
Lukovica je na Lukavcu bila izvorno postavljena, a kasnije je kod obnove postavljen običan krov. Lukavec grad je pod zaštitom ministarstva kulture, pa bez njihovog blagoslova ne može biti učinjeno baš ništa. Inače, gospodin Jovičić je ovlašteni restaurator drvene kulturne baštine sa licencom ministarstva kulture.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

plemenitashica

  • Gost
Odg: Potpuni stranac
« Odgovori #5 : Rujan 29, 2009, 05:10:46 poslijepodne »

...kaj se tice jovicica i slicnih pojedinaca,

Ne uspoređujte gospodina Jovičića sa "sličnim pojedincima". Ukoliko vidite usporedbu, izvolite ih imenovati.

i zadnje, stari grad ne bi trebao biti u rukama nikakvih tvrtki. on je kulturno dobro svih nas,
i turopoljaca i ne turopoljaca, i trebao bi sluziti upravo - kulturi, i samo tome. ajde molim vas,
stavite u trakoscan birtiju ili hotel, ili u versailles... ahahah... dakle ugostiteljski objekt ili hotel... slicno i pogresno!

Uspoređivati Trakoščan i Versailles je smiješno, a kam tek uspoređivati ih pojedinačno sa Lukavcem.
Lukavec je kaštel, koji još izvrsno izgleda na što je sličio prije 10 ili 15 godina.

Što se kulture tiče - upravo se na tome i radi, jako i puno, mnogi su to vidjeli i doživjeli, ali ne oni koji dođu u grad samo na Jurjevo.
http://www.forumgorica.com/turopolje/kastel-lukavec/

Jeste li ikada zavirili u Kuriju Modić Bedeković?
Ona je u privatnom vlasništu i propada iz dana u dan. A da samo znadete koliko je neprocjenjivog bogatstva unutra, gdje miševi caruju i štakorski otrovi.
Već vam je Sledge negdje napisao, kad krenete u komentar - ajde se prvo informirajte pa onda pišite.
Ili pitajte, ali nemojte osuđivati.  :(

Piše vam u prvom postu: "... do zaustavljanja radova došlo uslijed zahtjeva Konzervatorskoga odjela Ministarstva kulture koji zahtijeva da Grad sanira vlagu u dvorištu i iskop upojnoga bunara. "...


plemenitashica

  • Gost
Odg: Potpuni stranac
« Odgovori #6 : Listopad 31, 2009, 03:47:21 poslijepodne »

"Hijene" kak velite, su pokazale svoje pravo lice upravo u slučaju gospona Jovičića, bez imalo srama i stida, sreća je u tome što  je gospon Jovičić plemenit gospon, širokog srca se bogu moli da im oprosti grijehe njihove..

Sreća je njihova/njegova, jer da to što je rečeno, netko za mene kaže, čulo bi se skroz do Donjeg Turopolja, a čuli bi i sudovi.

Mogu ga plašiti, mogu mu i prijetiti, mogu ga pokušati degradirati ali neće pomoći jer mi Vas gospon Jovičić podržavamo i stojimo iza Vas.

Jako se nadam da su ove vaše riječi točne.
Degradirati ga nema tko, naročito ne hijene koje ne znaju kaj lupetaju (ne samo u njegovom slučaju i bolje bi bilo da pripaze na riječi koje isipavaju iz usta), plašiti - ne bih se baš usudila prema takvom čovjeku, ali ZNA SE da su oni hrabri samo kad su u čoporu, no vidim svaki dan da im se čopor osipa, ostali budu na pastiru, hihihihih moram se sjetiti - kapitalcu, (izvrsno ;) ).

Da, podržavam rad i djelo gospona Jovičića, i trudit ću se upoznati što više tog čovjeka, jer je stvarno blagoslov uopće poznavati i imati priliku razgovarati s njim. :)

PS - prebacih odgovor u ovu temu, da ne zagađujem one sličice.

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Potpuni stranac
« Odgovori #7 : Listopad 31, 2009, 06:49:47 poslijepodne »
Ja gospona Jovichicha ne poznam ali znam kaj je do sad naredil totek vu Turopolu i moram mu za to odati priznajne.

Oni kaj jamraju proti gospona Jovichicha govoriju vische o sebe nek o nemu.

Gda bi bar saki dotepenec bil takov, de bi nam bil kraj. Dotepenc ki je delima dokazal da voli i ceni Turopole i negovo nasledje i ni vische dotepenec nek pravi Turopolec.

Schrlak dole Turopolcu Jovichichu.

Muzh.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Potpuni stranac
« Odgovori #8 : Prosinac 06, 2009, 05:26:35 poslijepodne »

Oni kaj jamraju proti gospona Jovichicha govoriju vische o sebe nek o nemu.

Je, Muzh, ali takvi teri ne da jamraju nego i otvoreno ucjenjuju, anonimno prijete će ga potjerati iz Turopolja.

Čujem da je na nekavovom spravišču negde gore iza Peršinovca (nisam zapamtila v tere sučije) dvojac ili trojac fest pametnih ljudi (čitaj kretena) prozivao Jovičića zbog nekih crtarija u Kravaščici, a ostali plemenitaši teri su tam bili prvo: pojma nemaju o čemu ovi jamraju, drugo: jedva da i poznaju Jovičića, treće: niti jen ni našel za shodno reći: no, dobro, idemo čuti kaj taj umjetnik i znalac ima za reći.

No, to je tek sporadično ali vrlo prisutno javno omalovažavanje i diskreditiranje Jovičića s očitom i zadanom namjerom ZNA SE koga da ga se otjera.

Nadam se, jako se nadam da je Jovičić jači od tih seljačkih individua koje ne vide dalje od svojega posranoga dvorišča.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Potpuni "stranac" R. Jovičić
« Odgovori #9 : Prosinac 06, 2009, 05:34:17 poslijepodne »
Draga Kurijo Josipović
Bako i prijateljice, žao mi je što ti to moram reći, ali izgleda da su tebi dani odbrojani.


Oprosti na iskrenosti, mogao sam ti to i ja prešutjeti , ali pred polazak na liječnički konzilij u Kurilovec 19.09.2007. obećao sam ti da ću uložiti sav svoj autoritet u dokazivanju da ima smisla da te liječimo, ali izgleda da nisam uspio.

Presuditi će ti liječnici opće prakse koji glume specijaliste za sve i svašta i nemaju pojma niti volje baviti se križoboljama, osipom i nesnosnim bolovima u potiljku koji ti slabe centar za ravnotežu.

Egzekuciju će, umjesto časnog reza motorkom po vratu, oni će te nažalost najprije da operiraju, pedantno i zabrinuti pred kamerama, a poslije toga, a prije nego te nazad pokrapaju, reći će da sada vide a nisu prije znali, da su ti kralježnica i ostale kosti toliko odrvenile i slabe kvalitete da nema smisla uopće tebe zakrpati, nego jednostavno bez prisustva rodbine i prijatelja onim groznim bagerom zgurati u stranu a na tvoje mjesto će postaviti jednog kiborga, slično tebi dizajniranog monstruma, glatke kože sa visokom frizurom, pundžom na glavi i reći će, evo to je KURIJA JOSIPOVIĆ, koja će zauvijek biti zdrava kao Dorian Gray jer smo ju uspješno operirali protiv osjećaja boli.

Još ti jedno nažalost moram reći, tvoje meso i drvene kosti će se dugo razvlačiti oko skladišta i velikogoričkih ostava za ogrjevno drvo.

Prenosim ti posljednje pozdrave od ZDRAVKA pl. LUČIĆA, turopoljskog japice naših dana. Sačuvat ću te u uspomeni, crtat ću ti portrete i donositi svako proljeće buket perunova cijeća kraj Muzeja Turopolja gdje ti je trebalo biti stalno dvorno mjesto.

Žao mi je ali moraš shvatiti, nije ovo tvoje vrijeme 19. stoljeća, nego je ovo 21. stoljeće gospodnje i gotovo je sa pričom o starim dobrim vremenima i sa pričom o emocionalnom odnosu čovjeka i njegovog objekta, danas je to anakronizam i gotovo!

Tvoj Radivoje Jovičić iz ambulante Etno-sela Kravaščica 20.09.2007.

Autor: Radivoje Jovičić,
20. rujna 2007.

http://www.etnoselo.org/index.php?/esp/Citajte-nase-tekstove/In-situ/Draga-Kurijo-Josipovic


Edit: Ispravak naslova
[/quote]
« Zadnja izmjena: Prosinac 06, 2009, 06:56:16 poslijepodne plemenitašica »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Potpuni "stranac" R. Jovičić
« Odgovori #10 : Prosinac 06, 2009, 07:20:02 poslijepodne »
MORAT ĆU SE JOŠ JEDNOM PREDSTAVITI , bar u onom dijelu koji me povezuje sa Turopoljem.

"Nakon šoka pa i povrijeđenosti zbog uplitanja mene u prizemno političko nadmetanje 2009. godine, te nakon stanke od  3 - 4 mjeseca, evo potkraj godine, red je da to slomim i da se vratim svojoj aktivnosti na promicanju Turopoljske baštine, pa kome drago neka se uključi a kome krivo neka se nadmeće sa mnom ali svakako ne na način da mi se prijeti ili huška svoje primitivne jurišnike na mene. U tu svrhu da malo rezimiram.

Od 2000-te sam počeo provoditi u praksu svoje dugogodišnje prethodno proučavanje Turopolja kao samobitnog zavičaja sa starim slavenskim korijenima a od 19. st sa buđenjem panslavinizma skrećući pozornost na preostale a ugrožene tragove tih vrijednosti na terenu.  Ja sam ipak praktičar i sklon konkretnom radu za svoje ideje, umjesto akademskog prenemaganja kako se tu ništa ne može kada to seljaci ne vole i srame se svoje prošlosti.

Počeo sam sa popularizacijom ruralnog kulturnog nasljeđa proširenog Turopolja to jest trokuta Zagreb , Sisak, Karlovac kao Zavičaja kroz: tekstove na ESP - Etno Selo Portal, i konkretnu realizaciju tih ideja kao ESK - Etno selo Kravaščica. Dakle počeo sam aktivnost prvo na vrednovanju pučkog segmenta, držeći da je u većoj opasnosti od onog drugog, plemenitaškog segmenta, u Turopolju.

Nešto kasnije, recimo 2005. sam počeo pomagati u popularizaciji i onog drugog segmenta u turopoljskom identitetu,  plemenitaške baštine, i njenom odnosu sa širim državno - povijesnim okvirom, te sam počeo razrađivati, kako taj kulturni talog brendirati i pretvoriti u upotrebiv moderni resurs u kulturnom turizmu.

Na ovom drugom polju sam zatekao već  dobro pozicionirane osnovne postavke kroz rad Zdravka pl. Lučića  i nekoliko praktičnijih operativaca i POT -ovih banderijalaca, ali upravo u vidljivom zastoju uslijed kompliciranih odnosa u Zavičaju, za koje bih trebao potrošiti puno više prostora objašnjavajući, ali sam svakako prepoznao šupljinu koju smatram, da ja i drugi dobronamjerni došljaci možemo popuniti.
Domaće sjedilačko stanovništvo se ponosi svojom naslijeđenom baštinom, ali ne treba biti ljubomorno ako kulturno došljačko stanovništvo u isto vrijeme te vrijednosti doživljava svojom kulturnom stečevinom (ako se domaći doista ponose a došljaci ako su doista kulturni).

Radivoje  Jovičić, akad. kipar ;      13.  11.  2009."

__________________________________________
                                                                                                                    
Gospodine Jovičiću, sigurna sam da predobro znadete da pravi, usuđujem se reći, kulturni i civilizirani Turopoljci i odmah pored njih (nikako iza njih) kulturni i civilizirani došljaci ili bi neki rekli dotepenci vrlo štuju vaš rad, entuzijazam, energiju i znanje.

U svako doba dana pa i noći stojim vam na raspolaganju ako mogu i mrvicu pridonijeti vašem radu sim pri nami v Turopolju. Ako nikak drugač, am bar poslušati kaj imate za povedati i nafčiti me.
Nojte, prosim vas, dati da vas srdiju kojekave domoće hijene (čak i one tere niti smrde nit mirišu), tere denes jesu zutra nebudu, a još mejne nekakovi poslanici teri ne izviru z ovoga zavičaja koliko got se vu taj "svoj grad" kleli. Osim toga njem je ionak do promidžbe, a ne do vrednosti niti čoveka, kam tek iži, cirkvi, drieva, šume, vode, običajef, i starinske domoće plofte ili rubače.

S štovanjem... plemenitashica (lice i naličje poznati   ; )
« Zadnja izmjena: Prosinac 06, 2009, 07:27:01 poslijepodne plemenitašica »

JosipJoža

  • Gost
Odg: Potpuni "stranac" R. Jovičić
« Odgovori #11 : Prosinac 06, 2009, 09:11:20 poslijepodne »
Upravo tako gospa Plemenitašice, uvjeren sam da je takvih i Turopoljaca i dotepenaca daleko više, rekao bi prije najvećim dijelom isključujući pojedince, koji
štuju rad i djelo gospona Jovičića, pojedince koji iz politikanskih razloga tvrdoglavo žele uništiti rad i djelo čovjeka koji dio svog života i ljubavi posvećuje Turopolju, povijesti i tradiciji, te očuvanju svih vrednota Turopolja. Vjerujem i ne sumnjam da je gospon Jovičić jak, kao što je jako i njegovo djelo, te da neće dozovoliti da ga pokolebaju skupina likova iz sjene, koji su jaki u tmini njihovih duša, radi najvećeg dijela Turopoljaca i dotepenaca koji znaju i cijene ono što
gopson Jovičić dela, te da će ustrajati u svom radu i dalje.


http://www.etnoselo.org/index.php?/esp/O-ovom-Portalu

Imamo portal Grada na kome nalazim samo adrese i brojeve telefona, na stranicama kulture i turizma.Žalosno!
http://www.gorica.hr/turizam/
http://www.gorica.hr/kultura/

Zasigurno će neki slovenac ako slučajno ide prema Turopolju zvati telefonom da pita Betiku, šta ima za pokazati u Gorici i oko Gorice?
A ona će morati prije nego odgovori skoknuti do Antiše da ga pita što da kaže u odgovoru.

Svi Gradovi lijepe naše bili bi ponosni i sretni da imaju prigodu da postave portal
http://www.etnoselo.org/index.php?/esp/O-ovom-Portalu

na gradski portal i da imaju što pokazati strancu namjerniku, ono što postoji kao i ono što je u projektu, da se diče time, ponose,
ovdje se ne radi o birtiji "Kod Kolarca" s cajkama i podgrijanom janjetinom, nego o jednom hvalevrijednom projektu povijesnog, tadicijskog, kulturnog značenja ne samo za zavičajno Turopolje nego mnogo šire i od Hrvatske.

I uprkos tome što su nam stranice gradskog portala bez sadržaja, informacija, promidžbe vrijednosti turopoljske baštine a imamo toliko toga za pokazati svijetu, ne samo susjedima, regiji mi odbacimo sve vrijednosti u koje kak ti se zaklinjemo, posebno kad je riječ o " domaćim dečkima" koji su u Lukavec Grad ušli prvi put nakon preuzimanja fotelja, pa se sjetili da bi tam dobro došla birtija " Kod Kolarca" s cajkama i podgrijanom janjetinom.

I nije tu samo ovaj portal koji može oplemeniti gradski portal imamo mi još velikih vrednota poput Lukavec Grada, kurija, crkvi koje bi svak normalan i razuman prezentirao i ponosno pokazao ostatku svijeta na svom gradskom portalu. Ali važnije od svega toga je da se Draško smiješi svaki put kad otvorite portal Grada.
Predlažem da u najmanju ruku, bar Draškovu sliku promijene. Ova je tako već fuj otrcana.

Gospodo u Gradu, pozivam Vas javno da još jednom promislite, imate šansu da se korigirate, popravite, popravite i portal Grada, nije prestrašno ako čovjek i pogriješi te spozna da je pogriješio i izađe na ispravan put, ako ima snage da to spozna, prestrašno je kada se nikada ne spozna. Imate šansu još uvijek, da se korigorate i da učinite dobru stvar za Vaš i naš zavičaj. Na Vašem mjestu ne bi želio da me buduće generacije spominju u negativnom svjetlu po toj temi.



« Zadnja izmjena: Prosinac 06, 2009, 09:48:58 poslijepodne JosipJoža »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Potpuni "stranac" R. Jovičić
« Odgovori #12 : Siječanj 10, 2010, 02:33:02 poslijepodne »
Piše dijelom i u ovom pismu koje je g. Jovičić pisao za POT, a piše i u temi Potpuni stranac.
Ova od naroda izabrana domaća trojka (ZNA SE koja) skupa sa svojim prekrasno pametnim savjetnicima, kao i sa kapitalcem na vrhu piramide smatra da je g. Jovičić vrlo neprikladna (ima i ona riječ nepodobna, a ima sigurno i neka druga koja je upotrijebljena) osoba koja bi uopće bila prisutna na ovim prostorima. 

Dakle trenutna vlast ga želi maknuti jer je "potpuni stranac". To sam znao i prije, mislio sam da ima nešto u pozadini svega toga. Bilo mi je nevjerojatno da im smeta samo zato jer nije domorodac, ali ipak za HDZ impossible is nothing.

Ja bih to drugačije protumačila.

Njima smeta svatko tko misli svojom glavom i tko nije njihov birač, naročito ako to kaže na glas. Njima smeta svatko tko se usprotivi i ukaže im na nedjela koja čine bilo pojedinačno, bilo skupno. Njima smeta svaki prijedlog ili ako hoćete amandman koji nije proizašao iz njihovih glava ( a takvih je vrlo malo, obično prepisuju ali tek kad odbiju original).
Bilo da ga govori ili ukazuje domorodac ili netko tko je doselio. Jer ZNA SE djeljuju za sebe, a ne za zajednicu.

Tur – ja sam prava Turopoljka i po ocu i po majci i po rođenju, i po živlenju i po govoru, i po tradiciji i po „borbi“ za svoju djedovinu, ali nisam glasač ZNA SE i odmah su mi vrata zaprta. A još i kad zagovaram one koji djeluju kontra ZNA SE (bez obzira da li na polju kulture, gospodarstva, zavičaja ili dijalekta), proglašena sam i za umobolnicu. Naravno, još ne direktno, ali su se pobrinuli to reći na glas onima koji će mi to reći.

Radivoje Jovičić nije potpuni stranac, odnosno ima 90 % Turopoljaca koji su daleko veći stranci u svojem Turopolju od Jovičića. Čovjek zna svako selo, svaku cesticu, svaku staru kuću na kojem je zavoju i u kojoj je fazi raspadanja. Čovjek zna iz kojeg sela potječe volovski jaram jer ima neku šaru koju su rabili Posavci, a ne recimo brežani.

On je na ovim prostorima prisutan već jako puno godina, i do kad bu stranac?
Zato kaj se ne zoveš Štef ili Jura? Ili zato kaj se ne prezivaš Kos, Cvetković, Dijanežević, Mikulin, Čunčić, Bedeković, Jurkin, Fiolić, Pogledić, Lučić, Lacković, Cundeković, Smolković  ili kaj ja znam koje prezime (nasumce sam pisala).

Uostalom evo vam primjer:

na linku je slika Grba Turopolja, a ispod piše Grb Plemenite općine Turopolje, Velika Gorica (izvor: Vlastito djelo postavljača) i taj netko je napisao općine a piše se Opčine – Jovičić nikad ne bi napisao kao ovaj vlastiti postavljač (početna slova su velikim slovom, i tvrdo č).
 
Banalan primjer: Stavio je tablu za Etno selo Kravaščica na privatno zemljište – ali ne, dva ili tri puta je tabla „očišćena“. Ja nisam bila blizu da bi bila svjedokom tko je to činio, ali vjerujem Jovičiću.

Isto tak nisam bila svjedokom barbarskih pogrda prema Jovičiću, (a čujte, ne krećem se na pravim mjestima) jer da jesam napisala bih, no, vjerujem mu da ga napadaju, pokušavaju diskvalificirati, ometaju njegov rad, čak  i ucjenjuju, a rekao je i da su mu fizičkom silom prijetili. Ne znam tko, niti je on imenovao te ljude, ali on zna. 

Čovjek se zalaže za izvorno turopoljski izričaj, čak i u školama po Turopolju. Ali ne, to treba zatrijeti odmah u korjenu. Vrlo agilan je u tome onaj debelokožac iz GT koji se usudio pisati i kontra Lučića. Vjerujem da ste čitali, tema Gladijator.

Tur

  • Gost
Odg: Potpuni "stranac" R. Jovičić
« Odgovori #13 : Siječanj 10, 2010, 02:55:00 poslijepodne »
Zahvaljujem na detaljnom i slikovitom objašnjenju.  

Gospodin Jovičić je osoba vrijedna poštovanja, a to što ga trenutna vlast ne podržava samo pokazuje koliko je dragocjen. 

plemenitashica

  • Gost
Odg: Potpuni "stranac" R. Jovičić
« Odgovori #14 : Siječanj 10, 2010, 05:59:38 poslijepodne »
Zahvaljujem na detaljnom i slikovitom objašnjenju.  

Gospodin Jovičić je osoba vrijedna poštovanja, a to što ga trenutna vlast ne podržava samo pokazuje koliko je dragocjen. 

Nema na čemu, „gaze ga“ samo zato jer ne diše kao oni. Ali to rade čovjeku, ali ne mogu mu ništa kao stručnjaku, poznavaocu kulture i baštine, povijesti, zagovaratelju POT-a i Turopoljskog blaga. Zašto – zato jer pojma nemaju. I nisu ga voljni niti saslušati, čak niti primiti na razgovor. O da, i to znam.
A i oni za čije ime i u čiju korist djeluje ga često ignoriraju i ne stoje iza njega iako bi po svim pokazateljima morali, bi rekla - nekak su mlaki, više mrzli - a morali bi biti iznad bilo kakve, a kam tek trenutne politike.

Ako jedan dogradonačelnik kaže da je „ki bi da bi“ domaća turopoljska navada onda o čemu mi govorimo?

Osim toga Jovičić je intelektualac i akademski građanin koji govori nekoliko jezika. Takvi kod MI glista imaju težak prolaz, osim onih koji kupuju ispite pa i diplome.

I da, kao ovlašteni restaurator i povjesničar, istražitelj, samo u Lukavec-gradu ili u VG nemre doći do riječi, ali u Zagrebu, Petrinji, Jaski, Stupniku, Sisku, Bjelovaru,  Dubrovniku,  ili kaj ja znam gdje sve radi, znaju koliko je „dragocjen“.