Autor Tema: Važni policijski brojevi  (Posjeta: 5459 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Važni policijski brojevi
« : Travanj 23, 2011, 04:36:54 poslijepodne »
Važni policijski brojevi:
Policija: 192
Korupcija: 0800 5092
Trgovanje ljudima: 0800 7799
Predaja oružja: 0800 8892
http://www.mup.hr/
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Važni policijski brojevi
« Odgovori #1 : Travanj 23, 2011, 07:35:30 poslijepodne »
Puno konkretnije i važnije bi bilo da svi znaju broj policije u Velikoj Gorici - 01/6221 144.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Važni policijski brojevi
« Odgovori #2 : Travanj 23, 2011, 08:02:13 poslijepodne »
Dali se i na gorickom broju snimaju pozivi?

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Važni policijski brojevi
« Odgovori #3 : Travanj 23, 2011, 08:53:43 poslijepodne »
01/6221 144

Pa i znam ga (neču govoriti v tuđe ime).Puno bole od ove prije spomenute.
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Važni policijski brojevi
« Odgovori #4 : Travanj 24, 2011, 12:02:41 prijepodne »
Dali se i na gorickom broju snimaju pozivi?

Pozivi se snimaju na svim službenim telefonima svih državnih ministarstava, a posebice svih vrsta i oblika hitnih službi.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Anonimni telefon - anonimni klici
« Odgovori #5 : Listopad 27, 2011, 03:02:05 prijepodne »
Anonimni telefon 080 - 1200

080-1200
"Skupaj proti kriminalu"

ČE HOČEŠ POMAGATI POLICIJI
PRI RAZISKAVI IN ODKRIVANJU KRIMINALNIH DEJANJ,
ČE VEŠ, KJE SO SLEDI STORILCA ALI PREDMETOV,
KI BI DOKAZOVALI NJEGOVO DEJANJE IN
ČE HOČEŠ OSTATI PRI TEM ANONIMEN


POKLIČI NA ANONIMNI TELEFON POLICIJE 080-1200

Operativno-komunikacijski center Uprave za policijske specialnosti Generalne policijske uprave sprejema od občanov tudi anonimna obvestila. Izkušnje policijskega dela so namreč pokazale, da žrtve in oškodovanci ne prijavljajo vseh kriminalnih in nasilnih dogodkov, pa tudi priče velikokrat niso pripravljene povedati določenih podatkov policiji niti na kraju dejanja niti na sodišču ali pri sodniku za prekrške. Najbolj pogost vzrok za to tako imenovano "temno polje kriminalitete" je strah pred maščevanjem storilca ali sorodnikov, odvetniki ali dolgotrajnimi sodnimi postopki. Čeprav postajajo ljudje posebno v mestih vedno bolj zadržani do dogodkov v svoji okolici, pa še ni rečeno, da niso pripravljeni posredovati določenih informacij o dejstvih in okoliščinah kaznivega dejanja ali podatkov o osumljencu, vendar tako, da osebno niso vpleteni v tuj problem.

Z namenom, da bi policija povečala sodelovanje z občani in tako povečala tudi svojo učinkovitost, je aprila 1997 na Operativno-komunikacijskem centru uvedla brezplačno anonimno telefonsko številko 080-1200 pod sloganom "Skupaj proti kriminalu, ne zanimajo nas vaši osebni podatki, ostali boste anonimni", ki je na voljo vsem tistim, ki bi policiji lahko posredovali koristne informacije in pri tem ostali anonimni. Občani lahko na anonimno telefonsko številko kličejo 24 ur na dan. Klice sprejema policijski inšpektor, jih oceni, ali so za policijo dovolj pomembni, evidentira in o vsebini obvešča pristojno kriminalistično službo.

Leta 2010 je minilo že štirinajsto leto, odkar poteka akcija policije "Skupaj proti kriminalu", v katerem OKC UPS GPU sprejema klice na anonimno telefonsko število 080-1200. V letu 2010 je bilo na to številko 344 (442) klicev občanov, ki so bili takšne vsebine, da so bili posredovani UKP GPU v nadaljnjo obravnavo. V primerjavi z letom poprej je bilo klicev za 22,2 % manj.

 

Najpomembnejše ugotovitve o anonimnih klicih za leto 2010

•Pri sprejemu anonimnega klica na številko 080-1200 so vodje in pomočniki vodje izmene OKC UPS GPU v 74 ali 21,5 % primerih ugotovili, da je vsebina informacije takšna, da je potrebno takojšnje obveščanje pristojne policijske enote oziroma OKC PU.
•V nekaterih primerih je na podlagi anonimnega klica bila izvedena takojšnja akcija ali raziskano kaznivo dejanje.
•Občani so najpogosteje klicali in sicer 132-krat oziroma 38,3 % za področja mamil, sledi področje premoženjskih deliktov 55-krat oziroma 15,9%, na tretjem mestu pa je področje ostalih zadev 50-krat oziroma 14,5 %.
•Primerjava števila klicev glede na krajevno pristojno policijsko upravo, na katero se posamezni klic nanaša, kaže, da je na prvem mestu PU Ljubljana, ki ima skoraj dve petini klicev (38,0 %). Sledijo ji PU Celje (14,2 %) in PU Maribor (13,3 %). Delež preostalih policijskih uprav je pod 7 odstotki.
•Največ klicev je bilo v mesecu novembru - 45, druge mesece pa je bilo število klicev med 21 in 32 klicev na mesec.
 
http://www.policija.si/index.php/anonimni-telefon-080-1200

-

Anonimni klic razkril, da je bila najstnica umorjena
Ninina smrt bi bržkone ostala neraziskana, če na peto obletnico najdbe njenega trupla ne bi nekdo poklical na anonimno telefonsko številko policije in namignil, da je vpleten Koprivnikar.
http://www.delo.si/clanek/76633

Jel prinami ima kaj takovoga?
wwwg tablice