Autor Tema: Najbolja pizza u gradu je...  (Posjeta: 12189 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tur

  • Gost
Najbolja pizza u gradu je...
« : Veljača 01, 2010, 08:22:48 prijepodne »
Okupili smo osmero gastronoma različitih profesija, svjetonazora, religijskih opredjeljenja i načina života i zadali im zadatak: nađite nam najbolju pizzu u gradu! Za potrebe istraživanja željeli smo ocijeniti „Miješanu pizzu“ 8 goričkih pizzeria, ali dvije nisu odgovarale na naš poziv pa je ocijenjeno 6 pizza!

Za vrijeme testiranja odabrali smo večernji termin oko 21 sat što je bilo i vrijeme igranja rukometne utakmice hrvatske reprezentacije. Svaka pizza mogla je po članu žirija osvojiti najviše 20 bodova, a ocijenjivao se izgled, okus, tijesto i ukupan dojam. Pizze je trebalo dostaviti u Gradsku četvrt Kurilovec.

Evo i našeg suda goričkih pizzeria:

Gavran  /Nema dostavu/  /Promjer pizze 32 cm/  /Cijena 29 kuna/

Bistro Gavran posluje od 1983. godine i u svojih 27 godina postojanja istesali su znanje kako napraviti, gotovo, savršenu pizzu! Prepoznaje se svaki dio pizze, saftna je i iako djeluje masno vrlo je ukusna. Tijesto je ugodno slano i taman pečeno. Da smo ovu pizzu probali zadnju ostale bi vjerojatno dobile bolje ocjene, ali tada nebi pokazale pravo stanje. A to je da je ovo nama najbolja pizza u gradu! Nedostatak dostave kompenzira što se pizza može podići 10 minuta nakon narudžbe. Ocjena nevjerojatnih 17,96 od 20 mogućih bodova!
 
Zvonimir  /Dostava 13 min/  /Promjer pizze 34 cm/  /Cijena 33 kune/

Tradicija ipak nešto znači i pizza Zvonimira osvojila je drugo mjesto sa 15 od mogućih 20 bodova. Pizza ima uravnotežen okus, dobro izgleda, a njome prevladavaju veliki komadi gljiva i šunke čiji okus se i najviše osjeti. Doživjeli smo ju kao profi pizzu sa dobrim ukupnim dojmom, pikantnom, ali i malo suhom. Najveće iznenađenje nam je bila brzina dostave, a pizza je došla kao ravno iz peći.

Gracija  /Dostava 27 min/  /Promjer pizze 31 cm/  /Cijena 30 kuna/

Gracija se po jednoj stvari razlikovala od drugih pizza, došla je sa dodatnom opremom – maslinom.  U svemu ostalom  bila je osrednja pa je i na našoj listi zauzela treće mjesto. Zamjerili smo joj boju sira koji se čudno rastopio i zamaskirao ostatak, a pizzom je prevladavao okus šampinjona pa nas aroma nije oduševila.

Kaktus   /Dostava 22 min/  /Promjer pizze 33 cm/  /Cijena 32 kune/

Bistro Kaktus ima besplatan broj za narudžbe, dobru web stranicu, sjajnu meksičku hranu i puno prostora za poboljšanje pizze. Potencijal krušne peći nije iskorišten, a miješana pizza koja je završila na našem stolu nije nas oduševila. Usitnjena šunka pokvarila nam je dojam, a iznenadilo nas je što je tek pola tankog tijesta bilo prekriveno sastojcima pa je prevladavao okus rajčice.

Monument  /Dostava 24 min/  /Promjer 32 cm/  /Cijena 29 kuna/

Nemate li vremena kod kuće napraviti pizzu ili vam nedostaje mamina kuhinja pizzu naručite ovdje. Pizza je natrpana sastojcima, a tijesto je mekano i debelo. Ipak ove osobine nisu pogodile pravu mjeru, a mi smo joj zamjerili i loš sir i premalo umaka. Ukupan dojam nije bio sjajan.

Memy  /Nema dostave poslije 16 sati/  /Promjer 31 cm/  /Cijena 23 kune/

Pizza iz centra grada ima nevjerojatno nisku cijenu, osim toga krasi ju i što nije skupa, može se u lokalu uzeti i „pizza cut“, a cijenom je i prihvatljiva. Uz to možete sakupljati i bonove sa ambalaže pa je svaka 11 pizza besplatna. Naručite li toliko pizza svaka će Vas koštati 20,90 kuna. Najbolje da opis ove pizze i ostavimo na ovome.

Prosječna razlika najgore i najbolje ocjene pojedine pizze od stane članova žirija iznosi 5,1 boda, pa je za zaključiti da iako različitih afiniteta članovi su davali približno podjednake ocjene. (primjer: Gavran je najmanju ocjenu dobio 16,3 dok je član žirija kojemu se najviše sviđala ocijenio sa 19,4 boda).
 
Disclaimer!

Kvaliteta pizzerie i njihove miješane pizze nužno ne mora odgovarati našim ocjenama. Ovako ih je ocijenilo osmero velikogoričana koji nisu imali povoda niti navijati niti lošije ocijeniti pojedinu pizzeriu. Uz različite zahtjeve kupaca, afinitete prema okusu i izgledu zasigurno je tu i faktor pizza majstora. Koji je u smjeni, dali su mu ruke u tijestu a oči na televizoru, dišu li mu kamatari za vratom pa je pod stresom ili ljubavni život radi pati.
 
VGdanas tim je odlučio, najbolja pizza u gradu je u Bistrou Gavran!

Ugostitelji čuvajte se jer već sutra možda ocijenimo najbolji burek, čevape, domaći grah ili gurmansku platu!

IZVOR: http://www.vgdanas.hr/Najbolja-pizza-u-gradu-je---813.aspx

plemenitashica

  • Gost
Odg: Najbolja pizza u gradu je...
« Odgovori #1 : Veljača 01, 2010, 09:30:46 prijepodne »
U Gavranu je zaista daleko najbolja pizza.
Jedini minus je kaj nemaju dostavu, ali ako hoću izvrsno jesti i uživati, a ne samo da nabacam u sebe i "odradim" obrok, nije mi teško otići do Visokog brega i počekati nekad i duže.

Memy ima ponedjeljak, srijeda, petak promotivne cijene za pizzu koja se može dobiti za 17 kn (normalna veličina).
Bila sam baš u petak, i izvrsna je.

Utorak, četvrtak i subotu imaju čevape i još nekaj po promotivnoj cijeni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Najbolja pizza u gradu je...
« Odgovori #2 : Veljača 01, 2010, 10:31:47 prijepodne »
Bravo Tur!
Upravo takve postove smatram najinteresantnijim i najinformativnijim.
Moje iskustvo se poklapa sa vašim rezultatom: u Gavranu je stvarno njabolja.
Evo ideje za sljedeći test tvojih osmero gastronoma: naći najbolji restoran (ili slično) u našem gradu. Naravno da su dojmovi i ukusi subjektivna stvar, ali u prosjeku od osam ljudi doneseni rezultat bi ipak mogo imati neku vrijednost. Naročito glede kvalitete i ljubaznosti posluge, cijene, mogućnosti parkiranja pokraj restorana, mogućnosti dostave...

plemenitashica

  • Gost
Odg: Najbolja pizza u gradu je...
« Odgovori #3 : Veljača 01, 2010, 10:41:34 prijepodne »
Bravo Tur!
....Evo ideje za sljedeći test tvojih osmero gastronoma: .......

Ha........ uhvatila sam vas kak ne čitate pozorno.  ;)  ;)  ;)

IZVOR: http://www.vgdanas.hr/Najbolja-pizza-u-gradu-je---813.aspx

Tur je samo prenio rezlutate sa portala, a nije on bio kušač pizze.  :)

Tur

  • Gost
Odg: Najbolja pizza u gradu je...
« Odgovori #4 : Veljača 01, 2010, 10:49:07 prijepodne »
Nažalost nisam bio kušač. Nažalost...  :D
 
Ali dijelim mišljenje sa kušačima iz VGdanas tima. S tim da mi pizza u Memyu nije baš nešto.

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Najbolja pizza u gradu je...
« Odgovori #5 : Veljača 01, 2010, 11:52:34 prijepodne »
ocigledno da netko nije bas odradio posao kako treba....pizze iz kaktusa i gracije nemaju sanse biti ispred monumenta.

jos bih graciju i progutao, ali kaktusova pizza - od kada su preuredili je suha, tvrda, mala i sve ono sto pizza ne treba biti. zaboravili su i dodati primorac pizzu...

ipak bi redoslijed po meni bio:

1. gavran
2. primorac
3. monument
i onda svi ostali

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Najbolja pizza u gradu je...
« Odgovori #6 : Veljača 01, 2010, 12:32:59 poslijepodne »
GAVRAN  definitivno najbolja,  nisam ni  u cijelom  zagrebu kušala  tako odličnu pizzu.
Jedino kaj nemaju dostavu, pa  ja nekad odem ,kupim i  odnesem doma. 
Jako su brzi,   10 minuta se čeka na pizzu.
Joj, sad bih odmah išla po pizzu tamo....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Najbolja pizza u gradu je...
« Odgovori #7 : Veljača 01, 2010, 12:45:40 poslijepodne »

Ha........ uhvatila sam vas kak ne čitate pozorno.  ;)  ;)  ;)


Ah, k vragu!  >:(

Stvarno nis čital kak treba, treba čitat do kraja. Sramota.  :-[

Hvala na primjedbi. A baš sam se stvarno čudil čim se to Tur bavi...?
A i ovo "...osmero gastronoma različitih profesija, svjetonazora, religijskih opredjeljenja..." me malo čudilo. Naročito "religijskih opredjeljenja" (!), ali opet sam si mislil - čovjek je ipak tolerantan, liberalan, otvoren...   :D

No, dobro, onda ga mogu bar zato pofalit, kaj nam je to prenio.  ;)
« Zadnja izmjena: Veljača 01, 2010, 01:40:43 poslijepodne BobRock »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Najbolja pizza u gradu je...
« Odgovori #8 : Veljača 01, 2010, 01:04:01 poslijepodne »

Ha........ uhvatila sam vas kak ne čitate pozorno.  ;)  ;)  ;)


Ah, k vragu!  >:(

Stvarno nis čital kak treba, treba čitat do kraja. Sramota.  :-[

Ah, k vragu, baš je ona naišla. Uvijek (  ;) ) s njom neke nesuglasice, i kad jesam kriv i kad nisam.  :)

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Najbolja pizza u gradu je...
« Odgovori #9 : Veljača 01, 2010, 01:45:48 poslijepodne »
Ah, k vragu, baš je ona naišla. Uvijek (  ;) ) s njom neke nesuglasice, i kad jesam kriv i kad nisam.  :)

Eto vidiš kak se ti i ja ipak lijepo razumijemo, naročito ono - "i kad nisam". To me baš veseli. I da budu uvijek samo ovakve nesuglasice, niko sretniji od mene.  ;)
Onda bum rado pogriješio i sljedeći put.

Offline J051P

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 40
  • Karma: +0/-0
Odg: Najbolja pizza u gradu je...
« Odgovori #10 : Veljača 15, 2010, 04:17:46 poslijepodne »
juče bio u gavranu nakon dosta godina
ugodno iznenađen kvalitetom kak pice tak i kulturom osoblja


p.s. još da nabave malo veče tanjure  8)

Offline eliotnes

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 1
  • Karma: +0/-0
Odg: Najbolja pizza u gradu je...
« Odgovori #11 : Veljača 15, 2010, 11:58:36 poslijepodne »
"Pizze je trebalo dostaviti u Gradsku četvrt Kurilovec."

Kak su pizze iz Gavrana i Memija došle ako nemaju dostavu (Memy nema poslije 16:00)?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Najbolja pizza u gradu je...
« Odgovori #12 : Veljača 16, 2010, 11:43:23 prijepodne »
Ajd da malo razmislimo: kak su pizze došle u Kurilovec ak Memy i Gavran nemaju dostavu?

Hm... težak zadatak. Kak bi pizze mogle doć?    ???

Ima ko ideju?

 :D
 ;)

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Najbolja pizza u gradu je...
« Odgovori #13 : Veljača 16, 2010, 01:43:35 poslijepodne »
Ajd da malo razmislimo: kak su pizze došle u Kurilovec ak Memy i Gavran nemaju dostavu?

Hm... težak zadatak. Kak bi pizze mogle doć?    ???

Ima ko ideju?

 :D
 ;)

Picovozom?