Autor Tema: Karma  (Posjeta: 13627 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Karma
« : Rujan 04, 2009, 05:55:32 poslijepodne »
Karmirati se možete tek nakon 25 poruka. Ako nekoga karmirate morate čekati sat vremena za ponovno karmiranje. Molim vas da ne zloupotrabljavate tu mogućnost pa da Ante dobije automatski minus zato što vam se ne dopada njegova frizura već ocjenjujte poruke. Ako je dobra bravo, ako je izrazito loša onda fuj. Ako se s nekim ne slažete to nije razlog za fuj.
« Zadnja izmjena: Rujan 04, 2009, 06:15:14 poslijepodne Stjepan »

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Karma
« Odgovori #1 : Rujan 04, 2009, 06:13:42 poslijepodne »
Ako se s nekim ne slažete to nije razlog za fuj.

Ovo je najteže objasniti ljudima. A to je osnova za kvalitetnu diskusiju i pronalaženje najboljeg rješenja.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Tur

  • Gost
Odg: Karma
« Odgovori #2 : Rujan 04, 2009, 06:15:22 poslijepodne »
Ako se s nekim ne slažete to nije razlog za fuj.

A jel nam morete navesti razloge za "fuj"? Fala.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Karma
« Odgovori #3 : Rujan 04, 2009, 07:52:01 poslijepodne »
Pa vrijeđanje, bezobrazluk, zločestoća, svađanje i tak, kaj ne?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Karma
« Odgovori #4 : Rujan 04, 2009, 07:59:10 poslijepodne »
Za to dobe ukor od "rukovodstva foruma", ali sada me stvarno zanimaju razlozi za fuj. Pluseve dajem za dobre postove i slaganje s dotičnim. Za fujeve sada više nisam siguran pa bih želio da nam Štef pojasni što je s time mislio.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Karma
« Odgovori #5 : Rujan 04, 2009, 08:10:20 poslijepodne »
Ovo što je Goričanka rekla: vrijeđanje, pozivanje na mržnju, diskriminacija, omalovažavanje članova foruma, nelegalne aktivnosti ili pozivanje na njih.

Malo je bezveze davati fuj za mišljenje koje se razlikuje od vašeg ako je autor iznio argumente i trudi se na pristojan i civiliziran način izložiti svoje stavove.








Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Karma
« Odgovori #6 : Rujan 04, 2009, 08:12:06 poslijepodne »
Ja dam "fuj" po intuiciji, kad mi netko prijeđe mjeru koja je opet individualna.
A kakve veze ima koji su razlozi kad ionak nemreš kontrolirati zloporabu?
Nemreš kazniti nekoga zato kaj daje fujeve više neg je to pristojno, ili preko svake mjere.
Jednako me nervira i "bravo" ako je samo zato da se netko nekome upuca. Pa se onda neka grupa ljudi međusobno izbravira do iznemoglosti.
Općenito to s karmom je dobra opcija za robote, ali za ljude ni slučajno, jer ljudi ne mogu biti objektivni u žučnoj diskusiji, niti u međusobnim odnosima.
Zato na to uglavnom ne obraćam pažnju više nego mi paše, pa me tako razvesele plusevi, a minuse ne brojim  ;D
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Karma
« Odgovori #7 : Rujan 04, 2009, 08:14:53 poslijepodne »
Ja dam "fuj" po intuiciji, kad mi netko prijeđe mjeru koja je opet individualna.
A kakve veze ima koji su razlozi kad ionak nemreš kontrolirati zloporabu?

Jasno sve je to osobno i na izbor onome koji daje + ili -. Ja mogu reći da se ponašate ovako ili onako, a vi me možete poslušati ili ne.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Karma
« Odgovori #8 : Rujan 22, 2009, 12:22:11 prijepodne »
Fala dotičnim forumašima-cima na minusima  :P ( evidentirani s 99 postotnom sigurnošću), no z moje strane nebu vam uzvraćeno , tak nisko teško da morem pasti, kak i do sad javno ću reći kome sam i kad i radi čega sam dal plus ili i minus, uživajte ak vas samo to u životu veseli ...

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Karma
« Odgovori #9 : Rujan 22, 2009, 07:19:09 prijepodne »
Ispravan pristup. Osveta je za slabiće.  ;D

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Karma
« Odgovori #10 : Rujan 23, 2009, 08:16:29 prijepodne »
kekec, je l' to ti svaki put kad se prištekaš pohitaš minuse "po glavi forumaša"?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Karma
« Odgovori #11 : Rujan 23, 2009, 09:59:41 prijepodne »
Ovo što je Goričanka rekla: vrijeđanje, pozivanje na mržnju, diskriminacija, omalovažavanje članova foruma, nelegalne aktivnosti ili pozivanje na njih.

Nisam, a vjerujem i da neću davati nikakve pluseve i minuse, jerbo je to jedna infantilna ocjena, koja nema veze sa stvarnošću... BTW, nije mi jasno niti postojanje te opcije, kao niti zašto se ista ovdje koristi, jer nisam vidio na drugim forumima baziranim na SMF-u da se koristi ta opcija, iako je imaju na "lageru"...

No mislio sam samo ukazati na potrebu poznavanja definicija gore navedenih pojmova, no ne gajim velike iluzije, jerbo je očito da nam i političari baš nemaju pojma što to je... pa graknu bezveze i kada treba, a još više kada ne treba... iako navedeni pojmovi imaju svoja zakonski definirana tumačenja, svatko si uzima za pravo tumačiti kako mu se sviđa.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Karma
« Odgovori #12 : Rujan 23, 2009, 10:11:00 prijepodne »
Opcija bi bila o.k. da je javna, odnosno, da znaš za koje razmišljanje dobiješ plus a za koje minus i od koga.
To mi je bolje od one gluposti kad te netko kompletno citira i napiše "potpisujem". Nije da nisam to nikad napravila, ali bi mi bilo zgodnije dati nekome plus i onda taj netko vidi da sam ja podržala njegov post bez citiranja i potpisivanja.
Zato ja svoje klikanje na karmu uvijek kažem onome kome ide.
Ove likove koji idu po forumu i klikaju minuse samo zato jer mogu ne kužim. U čemu je problem napisati ono što te smeta. Pa tome i služi forum, kaj ne?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Karma
« Odgovori #13 : Rujan 23, 2009, 12:03:03 poslijepodne »

Zato ja svoje klikanje na karmu uvijek kažem onome kome ide.
Ove likove koji idu po forumu i klikaju minuse samo zato jer mogu ne kužim.

I ja.
Pohvalim ili napišem da ide minus. I točno se zna kome i za koji post.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Karma
« Odgovori #14 : Rujan 23, 2009, 01:35:12 poslijepodne »
kekec, je l' to ti svaki put kad se prištekaš pohitaš minuse "po glavi forumaša"?


kekec mi ne odgovara  :(
Valjda nije vidio pitanje. Bolje da pretpostavim tak, nego da mislim da mu je neugodno odgovoriti  :P
No, ono kaj sam imala za reći je da svi vi koji klikate minuse bez ikakvog razloga, ne morate više čekati da prođe 24 sata  ???
Ma kakvi! Sad možete klikati svakih sat vremena, pa zbilja je šteta da to ne skoristite, kaj ne?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....