Autor Tema: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda  (Posjeta: 30843 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

kekec

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #30 : Listopad 18, 2009, 02:17:28 prijepodne »
... ili je barem kao Čaušesku, piškio po pesku ...

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #31 : Listopad 18, 2009, 04:56:12 poslijepodne »
o 153 Udruzi sam napisao neke svoje spoznaje u želji da potaknem (samosvojne) forumaše da razmisle malo da li je u Udruzi 153 sve bajno i krasno

Ti si iznio nekoliko svojih spoznaja (čitaj: neistina) kako bi potaknuo nekoga da razmisli da li je u Udruzi sve bajno i krasno???
Dakle, takav pristup je stvarno maštovit.
Još nisam nikad vidjela da je laž urodila plodom na opću korist.
No, vidjela sam kako laž donosi mnogo osobne koristi onima koji lažu. Čitam u novinama o tome svaki dan.


Goričanka, nisi razumjela poantu...naime Udruga 153 formirana je na inicijativu sadašnjeg predsjednika dok je još obavljao dužnost pročelnika za društvene djelatnosti u poglavarstvu Grada Gorice u kvoti SDP-a dok je bio na vlasti na čelu sa Gradonačelnikom Šimičićem...sve bi to bila hvale vrijedna inicijativa da isto nije zlorabljeno...naime skupštinu osnivača čine prvenstveno njegovi bliski suradnici i istomišljenici...točnije njih 15 se je skupilo kod pokojnog Lukeca u Pleškoj podijelili si 15 funkcija i osnovali Udrugu..zadatak te Udruge je bio prvotno čisto političke naravi, točnije omalovažiti i diskreditirati već postojeću Udrugu branitelja Velike Gorice...

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #32 : Listopad 18, 2009, 09:20:43 poslijepodne »
Goričanka, nisi razumjela poantu...

Lako za mene, bez brige.
Bolje se zapitaj jesi li ti shvatio poantu. Bilo bi mi drago da jesi, jer ti je bez toga uzalud svaka daljnja rasprava.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #33 : Listopad 19, 2009, 04:57:19 prijepodne »
na moju žalost, ova rasprava je otišla u sasma krivom smjeru. želio sam raspravljati o tome da bi trebalo naći model da svi veterani iz naše 153. na neki način sudjeluju u obilježavanju obljetnice i da na taj način budu počašćeni za svoj doprinos u obrani domovine. rasprava o udruzi nikamo ne vodi i napadati udrugu je kontraproduktivno i pomalo maliciozno kada znamo da su u udruzi odreda oni koji su prvi krenuli braniti domovinu. kaj se financija dotikavle, godišnja članarina je doista 100 kuna i to je minimum koji je potreban za funkcioniranje. mislim da se udruga ne financira proračunskim novcem. kaj se pak toplih pećica dotikavle, ti dragi muha nisi niti okom vidio kam je pevijeva i šimičićeva noga kročila (i ostalih, ali nemrem sve nabrajati). udrugu branitelja koju spominješ udruga 153. nikada nije željela diskreditirati već je upravo suprotno. ali ja opet kažem da ne želim biti institucioniziran. ne želim biti član niti jedne udruge. pa što s nama koji nismo u udrugama? da si osnujemo svoju udrugu?
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #34 : Listopad 19, 2009, 11:19:16 prijepodne »
na moju žalost, ova rasprava je otišla u sasma krivom smjeru. želio sam raspravljati o tome da bi trebalo naći model da svi veterani iz naše 153. na neki način sudjeluju u obilježavanju obljetnice i da na taj način budu počašćeni za svoj doprinos u obrani domovine. rasprava o udruzi nikamo ne vodi i napadati udrugu je kontraproduktivno i pomalo maliciozno kada znamo da su u udruzi odreda oni koji su prvi krenuli braniti domovinu. kaj se financija dotikavle, godišnja članarina je doista 100 kuna i to je minimum koji je potreban za funkcioniranje. mislim da se udruga ne financira proračunskim novcem. kaj se pak toplih pećica dotikavle, ti dragi muha nisi niti okom vidio kam je pevijeva i šimičićeva noga kročila (i ostalih, ali nemrem sve nabrajati). udrugu branitelja koju spominješ udruga 153. nikada nije željela diskreditirati već je upravo suprotno. ali ja opet kažem da ne želim biti institucioniziran. ne želim biti član niti jedne udruge. pa što s nama koji nismo u udrugama? da si osnujemo svoju udrugu?

Ne razumijem, o čemu ti pričaš?..kakav krivi smjer?..razočaral si me...hm..nije krivi nego neželjeni (za većinu učesnika) a to je razlika...mjenjaš retoriku počel si sa demagogijom (osnivanje novih udruga iako znaš da je to neizvedivo)...kak ćeš nać model da svi veterani 153 sudjeluju i obilježavaju obljetnice kad su raštrkani po raznim Udrugama razočarani i ogorčeni?..zašto su raštrkani, nejedinstveni, ogorčeni i razočarani?..tko je za to kriv?... naše Udruge proistekle iz domovinskog rata trebaju promicati istinu o domovinskom ratu, biti jedinstveni i štititi svoje interese a ne od izbora do izbora služiti određenim političkim formacijama u svrhu njihovih nakaradnih ciljeva...btw..jako dobro znam gdje je tko bio posebice Pevi i Šimičić, stoga sam se i uključio u ovu raspravu...rješenje problema je objava registra branitelja i prestanak političkog razdvajanja na HDZ-ove, HSP-ove, SDP-ove branitelje....

kekec

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #35 : Listopad 19, 2009, 12:32:21 poslijepodne »
Muha, daj reci a gdje su to bili Pevi i Šimičić ?  A kaj se tiče objave spiska branitelja, ja sam za, isto kao i cijela moja ekipa iz 7-8 mjeseca 1991 (nikome nije priznato, svima stoji da smo mobilizirani 03.10.1991 jer je tog datuma oformljena brigada...)

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #36 : Listopad 19, 2009, 01:25:32 poslijepodne »
Muha, daj reci a gdje su to bili Pevi i Šimičić ?  A kaj se tiče objave spiska branitelja, ja sam za, isto kao i cijela moja ekipa iz 7-8 mjeseca 1991 (nikome nije priznato, svima stoji da smo mobilizirani 03.10.1991 jer je tog datuma oformljena brigada...)

Stolovali na Gornjem Hruševcu u društvenom domu...usput tebi za informaciju ja sam jedan od onih koji se dragovoljno prijavio u obranu Hrvatske, dakle nisam bio mobiliziran i nikad nisam tražio bilo kakav benefit i ustupak za sebe ili bilo koga drugog...držim da je uključenje u obranu Hrvatske tada sredinom 1991 godine kada su bile istrošene sve političke opcije mirnog rješenja bila dužnost svakog Hrvatskog čovjeka koji je bio sposoban nositi pušku pri tom poštujući sve kodekse...gade mi se likovi koji se danas busaju u prsa prikazujući se kao branitelji a zaboravljaju da se nisu odazivali na mobilizacijske pozive već smo ih ja i moja ekipa tada prisilno privodili...gnušam se uopće na ovakove teme jer ne vode na dobro..mnogi od današnjih branitelja nosili su umjesto Hrvatske puške u to vrijeme njemačku foslu na ramenu....prvenstveno ih koriste oni koji niti nisu branili Hrvatsku niti žele Hrvatskoj dobro..dokaz je atak većine na mene...zašto?..jer želim otvoreno razgovarati?...istina očito boli...želimo li uopće istinu?..to je pravo pitanje...

kekec

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #37 : Listopad 19, 2009, 03:16:54 poslijepodne »
... Ti odmah na Hruševac ... Ne znaš za Jankeše ? Možeš provjeriti za period kada je štab brigade bio tamo ... Sjetim se raznih kreatura koje su se motale po zapovjednim mjestima, a da ni samoe nisu znali zakaj su tamo ... npr ... pjevač Zdenko Nikšić (spavao je u Hruševcu, u podrumu ispod doma, odmah do Pevija ... pitaj ga za detalje !) ... ima još takvih faca, ali o pokojnicima sve najljepše ...
Sječa li se itko kako su se zvale dvije 203 mm haubice koje su bile na našem terenu ? Ili kako se zvao zapovjednik tenkovske satnije ? Tko je za opkladu zimi preplivao Kupu ?


... A zbog raznih kriplova koji su se priključili FRANKFURT Bojni, odgovaralo bi i meni, i tebi i svima da se jednom za svagda sazna tko je bio na položaju te 91, a tko nije .
« Zadnja izmjena: Listopad 19, 2009, 03:18:47 poslijepodne kekec »

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #38 : Listopad 19, 2009, 03:56:45 poslijepodne »
... Ti odmah na Hruševac ... Ne znaš za Jankeše ? Možeš provjeriti za period kada je štab brigade bio tamo ... Sjetim se raznih kreatura koje su se motale po zapovjednim mjestima, a da ni samoe nisu znali zakaj su tamo ... npr ... pjevač Zdenko Nikšić (spavao je u Hruševcu, u podrumu ispod doma, odmah do Pevija ... pitaj ga za detalje !) ... ima još takvih faca, ali o pokojnicima sve najljepše ...
Sječa li se itko kako su se zvale dvije 203 mm haubice koje su bile na našem terenu ? Ili kako se zvao zapovjednik tenkovske satnije ? Tko je za opkladu zimi preplivao Kupu ?


... A zbog raznih kriplova koji su se priključili FRANKFURT Bojni, odgovaralo bi i meni, i tebi i svima da se jednom za svagda sazna tko je bio na položaju te 91, a tko nije .

He..he.. već kad si spomenul Nikšića isti je bil zadužen za kulturno zabavni život u brigadi...ne/namjerno si zaboravil spomenuti njegove seksualne sklonosti...he...Slovenac koji je bio zadužen da ga vozi najbolje zna...(ufal kod Krušaka)...od dvije vreće morali su napraviti jednu da bi Pevi mogel u nju....he..ima jedna priča koja je kružila svojevremeno tada..he..he..da je navodno jedne noći Nikšić molio Pevija da ga pusti u njegovu vreću jer mu je bilo zima..he..he..eto ybg tak je bilo...kaj je je...ja sam uvjek za istinu ma kakva ona bila...

kekec

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #39 : Listopad 19, 2009, 04:01:53 poslijepodne »
... Po materijal za Pevijevu vreču za spavanje se išlo kombijem u Goričanku ... Pun kufer materijala .....


... nisi mi odgovorio za haubice, tenkonauta i plivanje Kupe ...?

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #40 : Listopad 19, 2009, 04:12:00 poslijepodne »
... Po materijal za Pevijevu vreču za spavanje se išlo kombijem u Goričanku ... Pun kufer materijala .....


... nisi mi odgovorio za haubice, tenkonauta i plivanje Kupe ...?

kekec predlažem da detalje riješimo uz žuju...

plemenitashica

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #41 : Listopad 19, 2009, 10:25:14 poslijepodne »
................prvenstveno ih koriste oni koji niti nisu branili Hrvatsku niti žele Hrvatskoj dobro..
..

Tko je od vladajuće garniture u VG bio u obrani Turopolja u 153. brigadi?
Tko je od vladajuće strukture (a sve starac do starca) bio u obrani države?


dokaz je atak većine na mene...zašto?..jer želim otvoreno razgovarati?...istina očito boli...želimo li uopće istinu?...

Tko je izvršio atak na vas. I ja želim otvoreno, ali ISTINITO i argumentirano razgovarati.
Vidim, vaš razgovor se svodi na poziv na pivu.

Prvo kaj te proistekle Udruge MORAJU napraviti je zatražiti i dobiti od Jadranke spisak branitelja i njihovog staža u Domovinskom ratu.
To je početak od kuda bi trebali „promicati istinu o domovinskom ratu“.

A Udruga 153. brigade ima popis branitelja koji su procirkulirali kroz brigadu. I ne samo da imaju popis, nego je taj popis odavno objavljen u Monografiji 153. brigade.

Udruga brine o ratnom putu brigade, a ne o tome tko je bio gdje u ljeto 1991., niti je Udruzi 153. važno (kao niti nama na forumu) koliko je materijala trebalo za nečiju vreću.

A gdje su to bili Pevi i Šimičić? A gdje su danas, jesu li se možda sakrili nekam, jel možda skrivaju svoj put, jel možda ne dišu za brigadu? I Pevi i Šimičić nisu sami u toj Udruzi.
Mnogi se pripadnici nisu u stanju niti priključiti Udruzi matične brigade, ali su spremni u svako doba dana i noći (već 18 godina) prozivati ljude koji su bili u toj brigadi od prvog dana.

@domovinesin – ne želite biti član niti jedne Udruge, ali ste zato član stranke? A kako mi se čini, bili ste dio te 153. brigade? Ne razumijem. Ili bi možda i vi daljnju diskusiju uz pivu?  ;)



kekec

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #42 : Listopad 20, 2009, 08:46:34 prijepodne »
... a kaj vi to imate protiv diskusije uz pivo ?  I to vam smeta ?

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #43 : Listopad 22, 2009, 01:00:11 poslijepodne »
................prvenstveno ih koriste oni koji niti nisu branili Hrvatsku niti žele Hrvatskoj dobro..
..

Tko je od vladajuće garniture u VG bio u obrani Turopolja u 153. brigadi?
Tko je od vladajuće strukture (a sve starac do starca) bio u obrani države?


dokaz je atak većine na mene...zašto?..jer želim otvoreno razgovarati?...istina očito boli...želimo li uopće istinu?...

Tko je izvršio atak na vas. I ja želim otvoreno, ali ISTINITO i argumentirano razgovarati.
Vidim, vaš razgovor se svodi na poziv na pivu.

Prvo kaj te proistekle Udruge MORAJU napraviti je zatražiti i dobiti od Jadranke spisak branitelja i njihovog staža u Domovinskom ratu.
To je početak od kuda bi trebali „promicati istinu o domovinskom ratu“.

A Udruga 153. brigade ima popis branitelja koji su procirkulirali kroz brigadu. I ne samo da imaju popis, nego je taj popis odavno objavljen u Monografiji 153. brigade.

Udruga brine o ratnom putu brigade, a ne o tome tko je bio gdje u ljeto 1991., niti je Udruzi 153. važno (kao niti nama na forumu) koliko je materijala trebalo za nečiju vreću.

A gdje su to bili Pevi i Šimičić? A gdje su danas, jesu li se možda sakrili nekam, jel možda skrivaju svoj put, jel možda ne dišu za brigadu? I Pevi i Šimičić nisu sami u toj Udruzi.
Mnogi se pripadnici nisu u stanju niti priključiti Udruzi matične brigade, ali su spremni u svako doba dana i noći (već 18 godina) prozivati ljude koji su bili u toj brigadi od prvog dana.

@domovinesin – ne želite biti član niti jedne Udruge, ali ste zato član stranke? A kako mi se čini, bili ste dio te 153. brigade? Ne razumijem. Ili bi možda i vi daljnju diskusiju uz pivu?  ;)




Poštovana plemenitašice, niste vi ovdje prisutni da bi širili istinu, vi ste ovdje da širite vašu i istinu vaših poslodavaca...stoga uzalud se trudite...istina je samo jedna...dokaz je spremnost kekeca i mene da detalje riješimo uz pivu...hm..neznam po radi čega sarkastična primjedba da sve završava uz pivu?..pa kaj bi trebali?..ja i kekec gledati se kroz nišan?...osim naravno narečeno je dokaz da vama zapravo paše netrepeljivo ozračje na forumu kako bi lakše manipulirali prisutnima i širili istinu koja vama paše....

kekec

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #44 : Listopad 22, 2009, 06:25:45 poslijepodne »
 ... Ne znam zakaj me neki likovi podsjećaju na djetinstvo, na mnogo lijepih stvari ali ... i na priče o zlim babama, coprnicama ... kojima mnogo toga smeta ....
« Zadnja izmjena: Listopad 22, 2009, 06:29:12 poslijepodne kekec »