Autor Tema: (ZET - HŽ ) /VG  (Posjeta: 129850 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
(ZET - HŽ ) /VG
« : Ožujak 26, 2010, 06:05:50 poslijepodne »
ZET vs HŽ
25.03.2010

Dnevne migracije stanovnicima Velike Gorice nisu nepoznanica. Većina ih svakodnevno putuje u Zagreb, najčešće zbog odlaska na posao, u školu ili fakultet. Cilj je svima isti – stići što brže.

Sretnici koji mogu putovati automobilom, osim uobičajenih gužvi ujutro i poslijepodne, ne bi trebali imati problema. No, puno nas se ipak služi gradskim prijevozom, osobito đaci i studenti. Povezanost autobusne linije sa Zagrebom zaista se poboljšala posljednjih godina. Autobusi su novi, vožnja ugodnija, a i vozni red poštuje se više nego prije tako da ga nećete čekati duže od desetak minuta.

U vremenu od 5 do 8 ujutro te od 12 do 16 sati poslijepodne, kad ima najviše putnika, vozi brza linija s kojom ste u Zagrebu za 15 min, ako nema prevelike gužve u prometu. Problem s autobusnim linijama imaju stanovnici okolnih mjesta koji, da bi došli do Zagreba, moraju prvo nekako stići u Goricu, a autobusi voze zaista rijetko. Stanovnici već duže vrijeme upozoravaju na taj problem i nadamo se da će on uskoro biti riješen.

Najbrži put do Zagreba svakako je vlakom koji putuje na relaciji Sisak-Zagreb. Putovanje traje svega 10 min, ali samo se oni hrabri upuste u bitku s ovim oblikom prijevoza. Kažemo bitku, jer, ako ne živite negdje u blizini željezničke postaje, već u centru Gorice, teško ćete stići na vlak.

Nijedan gradski autobus ne vozi do željezničke postaje, a oni koji voze do lokalnih mjesta i s kojima bi se ipak moglo doći nemaju usklađen vozni red s vlakovima pa ćete doći prerano ili zakasniti. I unatoč molbama građana da se organizira autobusna linija te da vlakovi ujutro voze češće zbog većeg prometa putnika, nitko ništa ne poduzima.

Željeznički promet je naisplativiji i najbrži. Umjesto da ga razvijamo, mi ga zanemarujemo. Dok čekamo bolja vremena u HŽu, pouzdat ćemo se u ZET koji nas, unatoč svojim usponima i padovima, još uvijek vjerno vozi.


aa
http://www.vgdanas.hr/ZET-vs-HŽ-963.aspx

shaka zulu

  • Gost

shaka zulu

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #2 : Ožujak 26, 2010, 06:09:05 poslijepodne »


shaka zulu

  • Gost

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #5 : Ožujak 26, 2010, 07:08:29 poslijepodne »
Svaka čast, Kunta, ovo si lijepo rešerširal. Baš nam takve informacije trebaju.

shaka zulu

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #6 : Ožujak 26, 2010, 07:31:19 poslijepodne »
joj,kunta,ti vrak jedan
baš se razmeš v posel
...
i ak treba kaj
-već letim
 ^-^

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #7 : Ožujak 27, 2010, 10:50:29 poslijepodne »
Mislim da je dosta zeznuto i riskantno ići  na stanicu u vg, jer  ako vlak kasni,  baš nemaš alternative, prvi  bus je 2 km udaljen, i kako dalje u slučaju da je vlak pokvaren ili kasni.
Puno je lakše  na  Hrašću  ić na vlak,a  ak kasni il  se pokvari lijepo samo pređeš cestu i na bus. A  k  tome  već si na području zg  i niš ne plaćaš....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #8 : Ožujak 27, 2010, 11:14:27 poslijepodne »
To sa neplaćanjem je meni malo nejasno... tko u Zagrebu ima besplatan prijevoz? Imaju li to naši srednjoškolci?? To pitam jer kontrolori traže srednjoškolce da imaju nadoplaćene karte i odnose se prema njima kao prema radnicima, pa mi je više nejasno tko tu koga "jebede", tko od svih onih silnih spika o besplatnom prijevozu učenika, studenata,a penzionera itd itd ustvari stvarno ima besplatan prijevoz, ili se to na nas seljake koji ne prebivamo u Zagrebu - ne odnosi??

I koja je jeftinija opcija - imati onu ZET-ovu plavu "kreditnu" karticu sa nadoplatama od 189 kuna i posebno bijelu knjigicu HŽ-a sa maltene isto takvom nadoplatom za kartu Turopolje-Zagreb (tu je muljaža HŽ-a jer se ista relacija plaća dvostruko: HŽ ne prodaje učenicima koji idu u Zagreb u školu razlikovnu (priključnu) kartu samo na relaciji Turopolje-Odra - kako to mogu kupiti radnici - već isključivo cijelu relaciju Turopolje-Zagreb i natrag, iako im je relacija Odra-Glavni kolodvor Zagreb već pokrivena iz ZET-ove plave karte...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #9 : Ožujak 28, 2010, 10:49:09 prijepodne »
Ja kao studentica  imam  besplatan prijevoz na području ZG, znači ZET i HŽ.
Budući da u mom mjestu  bus ide svake prijestupne, a  i kada vozi ne možeš   uć, jedino visiti na vratima  40 minuta.
od 7 do 12 nema nikakvog prijevoza do Zagreba,subota  dvaput ,a nedjelja nijednom.
Jedino mogu pješačiti  3 km po  kiši, pržećem suncu i slično.
Ja idem   autom  do područja  ZG, to je dakle  Hrašće ili  Odra-želj.stanica, ovisi kako  tko to već zove.Dok idem  doma s  faksa, morala bi  čekati minimalno  sat vremena  bus, a ovako  sam za 10 minuta  već doma. Više mi se isplati  s autom do granicec ZG  nego što bi plaćala pokaz,a  da se ne vozim s busom.
Ne kupujem pokaz  za VG,imam tu besplatnu godišnju  za  ZG(onu novu karticu), i  nikad problema, već se tako vozim  3 godine i nikad me nisu ništa pitali,nisam imala nikakvih problema na vlaku.
Mislim   da bi i srednjoškolci trebali imati besplatno za  ZG, tako je barem bilo zadnjih godina,  neznam dali se promijenilo što.
Ja sam imala na onom  starom pokazu  žig  na kojem je pisalo  Besplatno ZG-ZET/HŽ
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2010, 10:52:58 prijepodne ivana_vg »

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #10 : Ožujak 29, 2010, 08:05:53 prijepodne »
To sa neplaćanjem je meni malo nejasno... tko u Zagrebu ima besplatan prijevoz? Imaju li to naši srednjoškolci?? To pitam jer kontrolori traže srednjoškolce da imaju nadoplaćene karte i odnose se prema njima kao prema radnicima, pa mi je više nejasno tko tu koga "jebede", tko od svih onih silnih spika o besplatnom prijevozu učenika, studenata,a penzionera itd itd ustvari stvarno ima besplatan prijevoz, ili se to na nas seljake koji ne prebivamo u Zagrebu - ne odnosi??

I koja je jeftinija opcija - imati onu ZET-ovu plavu "kreditnu" karticu sa nadoplatama od 189 kuna i posebno bijelu knjigicu HŽ-a sa maltene isto takvom nadoplatom za kartu Turopolje-Zagreb (tu je muljaža HŽ-a jer se ista relacija plaća dvostruko: HŽ ne prodaje učenicima koji idu u Zagreb u školu razlikovnu (priključnu) kartu samo na relaciji Turopolje-Odra - kako to mogu kupiti radnici - već isključivo cijelu relaciju Turopolje-Zagreb i natrag, iako im je relacija Odra-Glavni kolodvor Zagreb već pokrivena iz ZET-ove plave karte...
grad velika gorica subvencionira 30% prijevoza za srednjoškolce. za socijalne kategorije županija subvencionira 70% a grad 30%. oni koji imaju pokaz zet/hž  mogu kupiti priključnu kartu za vlak koja košta 91 kunu.  oni koji nemaju pokaz zet/hž već obični pokaz kupuju kartu za hž koju grad subvencionira s 30%. studenti koji imaju pokaz zet/hž imaju 30% subvencije. napominjem da postoje dvije vrste pokaza. obični zet pokaz (samo za tramvaj i autobus) i pokaz koji vrijedi zet/hž (označeno je na pokazu). 
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #11 : Ožujak 30, 2010, 09:44:43 prijepodne »
Da, to je još jedna izvanredno ingeniozna idiotarija naših umova - srednjoškolci plaćaju pune karte (umanjene za pišljivih 30%), a studenti imaju besplatan prijevoz. Tko je tu lud??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #12 : Ožujak 30, 2010, 11:00:47 prijepodne »
Da, to je još jedna izvanredno ingeniozna idiotarija naših umova - srednjoškolci plaćaju pune karte (umanjene za pišljivih 30%), a studenti imaju besplatan prijevoz. Tko je tu lud??

Naših umova??????

Da bi se razumjela cijena od-do prema-preko uz-pri itd potrebano se stvarno koncentrirati na ovo kaj ste vi koji znate napisali. Odustala sam izračunavati, jer mi trenutno nije iz džepa.

A Sledge - da odgovorim i "tko je tu lud":

Birači koji su birali id*** Vujevića za dožupana i malo (ali stvarno malo) pametnijeg Kožića u županiju, a onda su im za petama birači koji su birali goričku trojku + savjetnike: nakazu, debelog vatrogasca i S zavoj.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #13 : Ožujak 30, 2010, 11:49:55 prijepodne »
Naših umova??????

Da bi se razumjela cijena od-do prema-preko uz-pri itd potrebano se stvarno koncentrirati na ovo kaj ste vi koji znate napisali. Odustala sam izračunavati, jer mi trenutno nije iz džepa.

A Sledge - da odgovorim i "tko je tu lud":

Birači koji su birali id*** Vujevića za dožupana i malo (ali stvarno malo) pametnijeg Kožića u županiju, a onda su im za petama birači koji su birali goričku trojku + savjetnike: nakazu, debelog vatrogasca i S zavoj.

Sorry, ne znam o kome govoriš, jer ja ako govorim o nekome koristim imena i prezimena. Ovo je nezavisni forum, ovo je demokratski slobodni medij, pa nemam ni volje ni ičeg drugog za bavljenje odgonetavanjem o kome se radi.

Naši jesu, jer nas činjenično vode - dobro ili loše, ne ulazim u to, no oni jesu legalni predstavnici NAS, i zato jesu NAŠI, birala ih ti ili ne.

Govorim i o postavkama u Gradu Zagrebu, gdje studoši imaju sve besplatno (iako faks nije obavezan), dok srednjoškolci nemaju ništa besplatno (iako srednja škola je zakonska obveza).
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #14 : Svibanj 08, 2010, 11:24:57 poslijepodne »
Posebna regulacija željezničkog prometa
(07.05.2010.)

Zbog izgradnje željezničkog nadvožnjaka na pruzi Zagreb GK - Sisak - Novska pruga će biti zatvorena između kolodvora Velika Gorica i Zagreb Klara 8. i 9. svibnja 2010. u vremenu između 9.20 i 18.40 sati. U vrijeme zatvora putnike će na relaciji Zagreb GK - Velika Gorica i obrnuto prevoziti autobusi.
http://www.rtl-radio.hr/default/news.php?kat_id=33&news_id=4800#4800