Svakidašnje teme > Obitelj i društvo

Crkvena zvona

<< < (17/19) > >>

Sledgehammer:

--- Citat: ira - Siječanj 21, 2010, 11:50:49 prijepodne ---Što, počinje vrijeđanje na osobnoj razini!?

Pa koliko nisko još možešte ići kada ste, evo, počeli vrijeđati osobnost nekog lika sa foruma (konkretno mene), a da o njemu (meni) ne znate apsolutno ništa!

Pa, zar je moguće da postoje takvi ljudi poput Vas?  :o
--- Kraj citata ---

Ira draga - očito si fejst friška tu, inače bi već naučila da ovdje ima vrlo specifičnih ljudi, koji iako ne znaju ništa o tebi, nikada te nisu vidjeli i nemaju pojma o tebi - ZNAJU SVE!!

Oni su dokazi kako je pretpostavka majka svih zajeba, not o njih ne smeta... čekaj da počnu psihološke procjene i ocjene tko te voli ili ne, kako ti je na poslu, kak si ti u biti pametna (to tek kad doznaju kaj si po struci), itd itd...

plemenitashica:

--- Citat: ira - Siječanj 21, 2010, 11:50:49 prijepodne ---
--- Citat: Tur - Siječanj 21, 2010, 08:27:37 prijepodne ---
--- Citat: ira - Siječanj 20, 2010, 02:27:37 poslijepodne ---A ako sam u krivom, kritike treba uputiti mojim vjeroučiteljima,  ;) što sam su me 16 godina na vjeronauku krivo učili

--- Kraj citata ---
Tko živi u vama? Vaši vjeroučitelji? Vaši stavovi su dakle stavovi vaših vjeroučitelja? Prilično je užasavajuće kada to saznate. Mislite da ste slobodni, ali vjerojatno nema ni jedne geste, misli, čuvstva, stava, vjerovanja u vama koja ne dolazi od nekoga drugoga. Zar to nije grozno? A niste toga svjesni. Govorim o mehaničkom životu koji je utisnut u vas. Trebat će vam puno da biste mogli razumjeti da je možda ta stvar koju vi nazivate "ja" samo nakupina vaših prošlih iskustava, vaše uvjetovanosti i programiranosti.

--- Kraj citata ---

Što, počinje vrijeđanje na osobnoj razini!?
--- Kraj citata ---

Ja opet to tako ne čitam. Tur govori općenito o ljudima i promjenama u ljudima tijekom života, odrastanja i sazrijevanja.
 
Recimo rečenica:

"Prilično je užasavajuće kada to saznate. Mislite da ste slobodni, ali vjerojatno nema ni jedne geste, misli, čuvstva, stava, vjerovanja u vama koja ne dolazi od nekoga drugoga."

je po meni trebala biti napisana da bi se "lakše" razumjelo kaj je mislio:

"Prilično je užasavajuće kada to saznamo. Mislimo da smo slobodni, ali vjerojatno nema ni jedne geste, misli, čuvstva, stava, vjerovanja u nama koja ne dolazi od nekoga drugoga. "

Tur jesam li dobro shvatila? Naime, pratim  što kolega forumaš Tur piše i na ovim i drugim stranicama, i zato vjerojatno razumijem drugačije od vas.

ira:

--- Citat: Sledgehammer - Siječanj 21, 2010, 12:20:56 poslijepodne ---
--- Citat: ira - Siječanj 21, 2010, 11:50:49 prijepodne ---Što, počinje vrijeđanje na osobnoj razini!?

Pa koliko nisko još možešte ići kada ste, evo, počeli vrijeđati osobnost nekog lika sa foruma (konkretno mene), a da o njemu (meni) ne znate apsolutno ništa!

Pa, zar je moguće da postoje takvi ljudi poput Vas?  :o
--- Kraj citata ---

Ira draga - očito si fejst friška tu, inače bi već naučila da ovdje ima vrlo specifičnih ljudi, koji iako ne znaju ništa o tebi, nikada te nisu vidjeli i nemaju pojma o tebi - ZNAJU SVE!!

Oni su dokazi kako je pretpostavka majka svih zajeba, not o njih ne smeta... čekaj da počnu psihološke procjene i ocjene tko te voli ili ne, kako ti je na poslu, kak si ti u biti pametna (to tek kad doznaju kaj si po struci), itd itd...


--- Kraj citata ---

Znam da ne nisi htio uplašiti, već samo izvijestiti o stanju stvar. Hvala! :)

Na ovom forumu jesam friška, ali već dugo sudjelujem na nekim drugim forumima, češće ili rjeđe. Bilo je i tamo «napada» na moje mišljenje i stavove, diskutirali smo više ili manje oštro, sa ili bez «rukavica», no nisu napadali u cilju vrijeđanja mene kao osobe, vjerojatno zato jer su  bili svjesni da mene kao osobu ne poznaju, a niti je to smisao niti cilj foruma. Zato sam iznenađena da i takve osobe postoje.

Da se razumijemo, mene to ne vrijeđa,  jer me ne mogu uvrijediti  neargumentirane izjave o tome kakva ja osoba jesam, jer ja sebe znam, imala sam dovoljno vremena upoznati se,  ali postaje mi besmisleno sudjelovanje na forumu gdje će netko umjesto diskusije na otvorenu temu ili izrečena mišljenja, ulaziti u vrijeđanje nečije osobnosti.

ira:

--- Citat: plemenitašica - Siječanj 21, 2010, 01:03:03 poslijepodne ---
--- Citat: ira - Siječanj 21, 2010, 11:50:49 prijepodne ---
--- Citat: Tur - Siječanj 21, 2010, 08:27:37 prijepodne ---
--- Citat: ira - Siječanj 20, 2010, 02:27:37 poslijepodne ---A ako sam u krivom, kritike treba uputiti mojim vjeroučiteljima,  ;) što sam su me 16 godina na vjeronauku krivo učili

--- Kraj citata ---
Tko živi u vama? Vaši vjeroučitelji? Vaši stavovi su dakle stavovi vaših vjeroučitelja? Prilično je užasavajuće kada to saznate. Mislite da ste slobodni, ali vjerojatno nema ni jedne geste, misli, čuvstva, stava, vjerovanja u vama koja ne dolazi od nekoga drugoga. Zar to nije grozno? A niste toga svjesni. Govorim o mehaničkom životu koji je utisnut u vas. Trebat će vam puno da biste mogli razumjeti da je možda ta stvar koju vi nazivate "ja" samo nakupina vaših prošlih iskustava, vaše uvjetovanosti i programiranosti.

--- Kraj citata ---

Što, počinje vrijeđanje na osobnoj razini!?
--- Kraj citata ---

Ja opet to tako ne čitam. Tur govori općenito o ljudima i promjenama u ljudima tijekom života, odrastanja i sazrijevanja.
 

--- Kraj citata ---

Nemam namjeri, kako se ono kaže, tjerati «mak na konac», ali ipak želim napomenuti kako to što Tur «Vama» piše malim slovom ne mogu drugačije nego shvatiti kao  tip feler, a kako ovo nije književni forum, lektura nije, smatram, ni potrebna.

Međutim,  ako netko odgovori na moj post  kome se onda obraća? 

To što hoćete, draga moja plemenitašice, dokazati da se Turov post ne odnosi na mene, to da se Tur  poziva na mene, mene citira i moje izjave unosi u opis karaktera i načina života, ali ne misli na moju osobnost, tako je nevjerojatno kao to da će netko, npr., nazvati telefonom Anu  da joj kaže ono što treba čuti Marija koja sjedi pred telefonom i čeka taj poziv.
Ali shvaćan kako to činite u najboljoj namjeri.  :)

plemenitashica:

--- Citat: ira - Siječanj 21, 2010, 01:50:28 poslijepodne ---To što hoćete, draga moja plemenitašice, dokazati da se Turov post ne odnosi na mene, ........

--- Kraj citata ---

Hvala na razumijevanju.  :)
Nisam ja Tur-ov odvjetnik, ali pisala sam zato jer je istina citirao vas, ali se obraćao svima nama da razmislimo jesmo li mi zaista mi ili kad spoznamo da jesmo ili nismo kako to bude često bolno.

Tur - isprika, ako sam se petljala (kak veli Muha), ali tako sam razumjela, tj i sebe sam pronašla u vašim citatima.

A ovo Mi, vama itd... to je zaista pogreška kojoj sam opet ja indirektan krivac, jer ja svima na forumu pišem Vi, pa onda netko povremeno pokupi taj način odnosa.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju