Svakidašnje teme > Obitelj i društvo

Katolička Crkva - predmet sprdnje

<< < (2/190) > >>

Goričanka:

--- Citat: Tur - Prosinac 30, 2009, 03:57:44 poslijepodne ---
Vidite što su napravili Crkvi? Stjerali su ju u kut. Ne smije ništa reči niti podignuti glas protiv bilo čega. To se sve odvija sustavno od davnina.

--- Kraj citata ---

A tko su to oni? Mislim tko je to Crkvu stjerao u kut da ne smije ništa i protiv bilo čega reći?
Jer ta retorika mi zvuči isto kao u neka ne tako davna vremena socijalizma kad je isto tako crkva bila jadna i stjerana u kut i nije smjela ništa reći.
Već mi je tih nekih imaginarnih "njih", koji kao stalno imaju neku teoriju zavjere, preko glave.

A treba reći i tko je to Crkva? Čisto zato da se vidi tko je to stjeran u kut.
Nisu li to ljudi, vjernici, koji čine neku vjersku zajednicu i prakticiraju svoju vjeru?
I ovčice i pastiri, kaj ne?
Samo ne treba zaboraviti - ovca je bez pastira možda izgubljena, možda izložena opasnostima, ali je i dalje ovca.
Pastir, naprotiv, bez stada nije pastir.
Pa tko je onda ta Crkva o kojoj ti govoriš a koja je stjerana u kut?

Ne mislim da je Crkva stjerana ukut. Naprotiv, mislim da je i glasna i konkretna i da se ne libi komentirati sve što smatra potrebnim. I to je u redu.
To me ni najmanje ne smeta što Crkva aktivno učestvuje u društvenom životu. Dapače.

No, ne slažem se sa svim rečenim u Crkvi i ne poštujem svaku njihovu bez pogovora, a zamisli vjernik sam - ovca vulgaris.
Ne mislim da me kao takvu netko stjerao u kut, jer kad kažem da sam vjernik ja mislim prvenstveno na Boga. U Njega vjerujem.
Ljude uvijek uzmem s rezervom i promišljanjem bez obzira kakvu halju nose.
Jer od Boga sam na poklon dobila i tri moždane vijuge u lopti što se zove glava, i hardware i software, valjda zato da ih iskoristim tu i tamo. Bogu hvala.

Tur:

--- Citat: Goričanka - Prosinac 30, 2009, 05:41:45 poslijepodne ---A tko su to oni?
--- Kraj citata ---

Pa kad kažem "oni" obično mislim na uski krug čelnih ljudi svijeta koji provode globalizaciju i zatupljuju stanovništvo što je više moguće. Mnogima to izgleda previše nevjerojatno, ali tako stvari stoje. Nisu to nikakva imaginarna stvorenja, to su močnici koji upravljaju svijetom, a Crkva im kao takva smeta. U Jugoslaviji (koja je NJIHOVA tvorevina) točno se vidjelo što misle o Crkvi kao takvoj. Ubijanje svećenika, progoni, uništavanje nacionalne svijesti među stanovništvom, stvaranje umjetne nacionalnosti... Danas ponovo slično rade, samo omotano u celofan demokracije i Europske unije. Ratovi se nastavljaju, samo su metode ratovanja drugačije.


--- Citat: Goričanka - Prosinac 30, 2009, 05:41:45 poslijepodne ---No, ne slažem se sa svim rečenim u Crkvi i ne poštujem svaku njihovu bez pogovora, a zamisli vjernik sam - ovca vulgaris.
--- Kraj citata ---

Pa kad bi se netko slagao sa svime što čuje od svećenika bez da sam dobro promisli o svemu, ja bih mu rekao da je budala.

Goričanka:

--- Citat: Tur - Prosinac 30, 2009, 08:17:22 poslijepodne ---
--- Citat: Goričanka - Prosinac 30, 2009, 05:41:45 poslijepodne ---A tko su to oni?
--- Kraj citata ---

Pa kad kažem "oni" obično mislim na uski krug čelnih ljudi svijeta koji provode globalizaciju i zatupljuju stanovništvo što je više moguće. Mnogima to izgleda previše nevjerojatno, ali tako stvari stoje. Nisu to nikakva imaginarna stvorenja, to su močnici koji upravljaju svijetom, a Crkva im kao takva smeta. U Jugoslaviji (koja je NJIHOVA tvorevina) točno se vidjelo što misle o Crkvi kao takvoj. Ubijanje svećenika, progoni, uništavanje nacionalne svijesti među stanovništvom, stvaranje umjetne nacionalnosti... Danas ponovo slično rade, samo omotano u celofan demokracije i Europske unije. Ratovi se nastavljaju, samo su metode ratovanja drugačije.


--- Kraj citata ---

Opet općeniti odgovor! Tko su ti čelni ljudi svijeta imenom i prezimenom?
Nije li i sam Papa jedan od svjetskih moćnika?

Ljudi su se promijenili, Tur! Ljudi! Ili su možda oduvijek takvi bili.
Nikakvi svjetski moćnici, ni tajne sekte, ni teorije zavjere tu nema.
Ljudi su lakomi, lijeni, nezainteresirani, idu linijom manjeg otpora, biraju lakši put.....
Takvi smo!
Ne treba se tome čuditi, nego treba sebe mijenjati, jer jedino sebe možemo mijenjati, kaj ne?

Tur:

--- Citat: Goričanka - Prosinac 30, 2009, 08:29:27 poslijepodne ---Opet općeniti odgovor! Tko su ti čelni ljudi svijeta imenom i prezimenom?
--- Kraj citata ---
A da Vam kažem i brojeve mobitela? Zar ste toliko navini? Razmislite malo bolje.


--- Citat: Goričanka - Prosinac 30, 2009, 08:29:27 poslijepodne ---Ljudi su lakomi, lijeni, nezainteresirani, idu linijom manjeg otpora, biraju lakši put.....
Takvi smo!
--- Kraj citata ---
S ovim se slažem. Ali to je zato jer su ONI ljude učinili takvima. Opet su ONI u igri! Kako ne shvaćate? Pa pogledajte ljude u gradovima gdje je globalizacija na vrhuncu! Ti ljudi su doslovno panjevi! Ne svi, ali 90% ljudi su P A NJ E V I i taj postotak raste iz dana u dan! Ako ovako nastavimo za 50 godina Zemljom će hodati samo panjevi bez vlastitog mozga i sposobnosti razmišljanja! Kome je to cilj??? Pa NJIMA! Oni ne žele ljude koji će razmišljati vlastitom glavom - žele pijune i pokorne radnike koji će njihove planove sprovoditi u djela! Znate tko je kriv za zatupljenost, lakomost, nezainteresiranost kod ljudi? Globalizacija! Sad ćete reči krivi su si sami, MA NISU, NEMOJMO BITI NAIVNI! KRIVI SU "ONI" JER OD MALENA DJECU ZAGLUPLJUJU REKLAMAMA NA TELEVIZIJI, VIDEOIGRICAMA I SLIČNIM GLUPARIJAMA! Ljudi sve manje razmišljaju vlastitom glavom jer ih je globalizacija UNIŠTILA IZNUTRA! DUHOVNOST SE ODBACUJE, SAMO JE MATERIJALNO U IGRI! A ONI SU GOSPODARI MATERIJALNOGA! DA - ONI! NI JA, NI VI NEGO ONI! I DOK GOD TO NE SHVATIMO BITI ĆE NAM OVAKO KAKO JE!


--- Citat: Goričanka - Prosinac 30, 2009, 08:29:27 poslijepodne ---nego treba sebe mijenjati, jer jedino sebe možemo mijenjati, kaj ne?
--- Kraj citata ---
Upravo tako. Ali kad kažemo "mijenjati sebe" to znači i mijenjati vlastiti pogled na svijet. I nakon što promijenimo vlastiti pogled na svijet, početi djelovati sukladno tome. Reči NE Europskoj uniji i sličnim organizacijama koje proždiru sve oko sebe i pretvarajući to u kolonije!

Goričanka:
Teorije zavjere su samo traženje izgovora za našu vlastitu neučinkovitost, lijenost i nemar i nezainteresiranost!
Oni - neki imaginarni ali opasni likvovi - oni su krivi kaj su ljudi panjevi!
Masovna hipnoza!
Dajte najte prosim vas!

Znate, ako ne želite biti panj, onda niste panj, jel tak?
Nitko vam ne drži pištolj na čelu.
Stvar je izbora svakog pojedinca, a panjevi su izabrali i odlučili da žele biti panjevi, jer im je tako lakše u životu.
Istina je da na tome netko dobro zarađuje, ali daleko je to od "zavjere tajnih društava".
Lova nađe svoju priliku svakako.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju