Autor Tema: Predsjednički Izbori 2010.  (Posjeta: 148126 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Predsjednički Izbori 2010.
« : Rujan 27, 2009, 05:34:48 poslijepodne »
Pred nama su Predsjednički Izbori, pa je red da imamo temu od početka na jednom mjestu.

Započelo je izvlačenje obiteljskih albuma, prekapanje po prošlosti, traženje prljavog veša, prve prezentacije starih faca u novom svjetlu  ;)

Evo dio onoga što sam danas čitala po novinama:

O Pusićki
http://www.vecernji.hr/vijesti/vesna-pusic-bila-bih-predsjednica-koja-vlada-puno-strasti-energije-clanak-25277

O Nadanovoj mami
http://www.jutarnji.hr/nedjeljni_jutarnji/clanak/art-2009,9,27,,177661.jl

Vidošević svjedoči u Haagu
http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,9,27,,177738.jl
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline mali_od_palube

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 100
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #1 : Listopad 09, 2009, 02:15:10 poslijepodne »
Evo još malo o Nadanu!
Ne samo da je "lep", nego voli on i Hrvatsku nekretninu...ovaj zemlju!

http://www.globus.com.hr/Clanak.aspx?BrojID=338&ClanakID=9405

Glavno da je on još uvijek na čelu HGK! Zato je i izvoz i ostale "gospodarske" mjere su tu gdje jesu i prije i za vrijeme recesije, a naravno i nakon nje...

Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #2 : Listopad 25, 2009, 09:20:03 prijepodne »
Kajin: Nikome nisam ništa dužan, slogan u kampanji mogao bi mi biti "Jeben i pošten"

MOJ SLOGAN za predsjedničku kampanju mogao bi biti "Jeben i pošten", rekao je u intervjuu za Glas Istre IDS-ov predsjednički kandidat Damir Kajin.

"U predsjedničke izbore idem kao što se 1941. išlo u partizane. Od nikoga ništa nisam dobio, ali nisam nikome ništa dužan. Ni stranci, ni kapitalu, mogu voditi svoju politiku i vjerovati u pošteniju i tolerantniju Hrvatsku. Slogan bi mi mogao glasiti 'Jeben i pošten", rekao je Kajin.

"Ne mogu biti predsjednik svih građana"

Stavljajući naglasak na svoj osobni integritet i poštenje, Kajin je u intervjuu rekao kako ne može biti predsjednik svih građana, jer deset posto njih poznaje samo ideologiju novca.

"Novac je njihov predsjednik i Bog, i ja ne mogu biti njihov predsjednik. Preostalih devedeset posto, kad se liši ideologije, glasat će uvijek za Kajina. Moj program je moj minuli rad", rekao je uvijek pričljivi IDS-ovac.

"Prvi bih pomogao Thompsonu da nastupi, ako bi se odrekao filoustaških izjava"

O svojim antifašističkim stavovima kaže da su ih se ne misli odreći, jer su nas oni odredili i kaže da je biskup Pavlišić bio u pravu kad je rekao "Istra je oslobođena providnošću Božjom, a da nije bilo Tita, ne bi bilo ni antifašizma".

Na neizbježno pitanje o Thompsonu, Kajin je odgovorio da bi mu prvi pomogao da nastupi, ako bi se odrekao filoustaških izjava i ikonografije, jer je za njega pozdrav "Za dom spremni" isti kao "Sieg Heil".

"Thompson je projekt određene ideologije, što su ga više zlorabili, to je ideologija mislila da je jača. No što više letiš, to je prizemljenje bolnije. Thompson će uskoro shvatiti što mu je koketiranje s ustaštvom i HDZ-om donijelo, jer više neće moći nastupati izvan Hrvatske i BiH", smatra Kajin.

"Pravo je pitanje koji su Bandićevi motivi za kandidaturu"

Nakon najave IDS-a u medijima da će drugom krugu podržati potencijalnog kandidata Milana Bandića, Kajin nije bio pretjerano oduševljen zagrebačkim gradonačelnikom.

"Pravo je pitanje koji su Bandićevi motivi za kandidaturu. Proračun Ureda predsjednika je 50 milijuna kuna, dok je proračun Grada Zagreba sedam milijardi kuna, bez Zagrebačkog holdinga", ističe Kajin i kaže da ukoliko se ne plasira u drugi krug izbora podržati kandidata lijevog centra, ali Bandića ne doživljava kao takvog.

Najistaknutiji zastupnici interesa kapitala su Bandić i Vidošević

IDS-ov predsjednički kandidat komentirao je i pretvorbenu pljačku 90.-ih kada su, smatra on, "mađioničari" koji nisu imali ništa pokrali hrvatsko gospodarstvo kako bi se takva politika, preko kapitala vraćala na vlast. Kaže da su oni još 2000. kao članovi tadašnje vlade tražili reviziju pretvorbe, no zbog osjetljivih odnosa u koaliciji to nije prošlo. Prema njegovom mišljenju danas su najistaknutiji zastupnici interesa kapitala Vidošević i Bandić preko kojih Todorić i njemu slični žele zadržati vlast.

"Procjenjuju da država još ima potencijala koji mogu "čerečiti" i iskoristiti. U suprotnom njihova poslovna carstva mogla bi ispariti onako brzo kako su ih stekli", procjenjuje Kajin.

"Najveća je mafija u pravosuđu"

Predložene promjene Ustava samo su folklor koji po njegovom mišljenju ne pokazuje političku volju.

"Najprije treba provesti reviziju pravosuđa, jer je najveća mafija ona u pravosuđu", smatra IDS-ov zastupnik i kaže da tek onda treba tajkunima postaviti pitanje "kako ste zaradili prvi milijun maraka?".

"Ljudi se boje riječi 'autonomija' zbog nekadašnjih zahtjeva 'srpske krajine'"

Sumnje da će Istra dobiti još veću autonomiju, ukoliko on postane predsjednik, ne bi trebale nikoga zabrinjavati, jer Kajin kaže da želi Istru još više integrirati u Hrvatsku. Autonomija nije prijetnja cjelovitosti zemlje kako to neki misle i on smatra da se ljudi boje te riječi zbog "autonomije" koju je tražila "srpska krajina".

"Imam poruku za Silvana Hrelju koji u sklopu priče o autonomiji kaže da Jakovčić ima isti politički sklop kao Ivo Sanader", rekao je Kajin uz konstataciju da je Hrelja otišao kad i Sanader.

"Hrelja i Cuccurin bili su produkt Sanadera u Istri. Ali, Istra nije Split pa nema Keruma, a ni Zagreb pa da nam pjeva Thompson", smatra Damir Kajin.

IZVOR: http://www.index.hr/vijesti/clanak/kajin-nikome-nisam-nista-duzan-slogan-u-kampanji-mogao-bi-mi-biti-jeben-i-posten/454360.aspx

plemenitashica

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #3 : Studeni 06, 2009, 01:01:31 poslijepodne »
Pred nama su Predsjednički Izbori, pa je red da imamo temu od početka na jednom mjestu.

Uopće ne vidim razloga zašto bi Bandić kao kandidat imao zasebnu temu i polemiku kad imamo već otvorenu temu za takve komentare jer nije jedini kandidat, a niti je on Bogom dan za biti predsjednikom ove zemlje.

Kao što ne vidim niti problem u stranci kojoj je do prekjučer bio član i nakon što je automatizmom sam izašao. Samo dokaz kako mijenja kaput.
Ako kaniš izlaziti iz zajednice, onda to napraviš časno i pošteno, a ne ovako bezobrazno.
On je javna osoba i gradonačelnik koji se ne tako davno kandidirao ispred stranke, a ne kao pojedinac ili nezavisni, i za mene je bezobraznik prve vrste. Moj glas neće dobiti.
A o aferama u ovom kontekstu niti ne razmišljam, to je zadatak  policije i suda.

No, u Hrvatskom narodu je ionako važan i častan onaj čovjek koji je bio (ili ima naznake da bi mogao i trebao biti) po zatvorima.
Mi ne znamo izabrati pravednu, razumnu osobu koja ima znanja za odraditi zadani zadatak.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #4 : Studeni 06, 2009, 03:41:01 poslijepodne »
Ko je Vama kriv poštovana plemenita gospođo što Vaš kandidat nije muškarac već lažna plavuša ili američka crvenkosa pa kad bi pokazale svoj torzo Jadranka bi odmah pokrenula akciju "Kupa".

Tema je ipak ovdje.  ;)

Nigdje nisam napisala tko bi mogao biti moj kandidat, prema tome uzalud vam trud svirači.
Napisah tko ne bude.

A kakva je to akcija? Kaj Kupa ima neke supstance koje ispiru boju kose i ostanu samo sijede?

Ili su i političari shvatili da je ipak sve u "Skidajte se do kraja" pa onda odfuraš premoć. Naravno jednokratnu i naravno samo u očima onih koji isplaze jezik od prevelike doze sline koja nahrupi u usnu šupljinu? :)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #5 : Studeni 06, 2009, 06:04:24 poslijepodne »
Evo počinje nam cirkus    i sad je prilika da se opet pojave neki dragi nam forumaši. Pa gdje su do sada? Zašto ih još nema? Ali dolaze oni sigurno ,kao i mister Bandić,revni developer dragog nam grada.



Još malo i ogre se otvaraju


Biti će kulturnih i lijepih ragovora i objašnjenja.

Dok nam oni (upućeni) sabrano pričaju kako ih ne shvaćamo dobro i kako su samo oni doista u pravu.


Nije vrijeme za gubiti živce poštovana Plemenitašice. Samo se treba mirno sjesti,opustiti prste na tipkovnicu zasjeniti oči očalama i gledati (uživati)

Sve će dosadašnje boljke,brige i loše stvari u zaborav poći.Nitko se neće sjetiti ni Slovenaca koji nam otimaju more, SV.Geru ili tamo neka sela.loše pretvorbe,harača,pdv-a,ma ničega .
Ljudi cirkus dolazi,udri brigu na veselje!
A iza Nove Godine,držte gaće jer smo svi najstradali!( da ne budem bezobrazan).
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #6 : Studeni 06, 2009, 06:30:59 poslijepodne »
Ko je Vama kriv poštovana plemenita gospođo što Vaš kandidat nije muškarac već lažna plavuša ili američka crvenkosa pa kad bi pokazale svoj torzo Jadranka bi odmah pokrenula akciju "Kupa".

Tema je ipak ovdje.  ;)

Nigdje nisam napisala tko bi mogao biti moj kandidat, prema tome uzalud vam trud svirači.
Napisah tko ne bude.

A kakva je to akcija? Kaj Kupa ima neke supstance koje ispiru boju kose i ostanu samo sijede?

Ili su i političari shvatili da je ipak sve u "Skidajte se do kraja" pa onda odfuraš premoć. Naravno jednokratnu i naravno samo u očima onih koji isplaze jezik od prevelike doze sline koja nahrupi u usnu šupljinu? :)


Pa akcija Kupa je dosta slična akciji Morava koju su nedavno odradili u Republici Srbiji, našem ekonomskom partneru i uvozniku naših dobara.
Akcija počinje sa parolom : " Turio Ljubiša ..tu da se ladi pa zaboravio ..tu da izvadi". To znači, po pokroviteljstvom POT-a i Vaše malenkosti na obalama nemirne rijeke Kupe predsjednički kandidati suočit će se sa nekoliko zadataka koje moraju u najkraćem vremenu uspješno odraditi i tako steći naklonost građana Turopolja i Pokuplja.
Npr.
- umjesto "kamena s ramena" bacat će " Tur na ku."
- umjesto "balota" natjecat će se u " bacanje rebalansa proračuna"
- naravno i akcija "moj torzo"
- naravno radi tradicije i natjecanje u čamcima proizvedenim u brodogradilištu " Splite moj samo ravno stoj" po brzacima nemirne Kupe ( ispod mosta kad Vaš Mika upali motorku).

Svi m i znamo da je Vaš kandidat ženska osoba iz jedne liberalne stranke koja se vrti oko centra ( ko na rotoru ) pa malo skrene lijeve malo desne.
Sad dal je plavojka ili red hot chili...to još nijesam dokučio ali i dalje ću nastojati prateći vaše komentare shvatiti.
Za Andriju znam da nije, Bandijeras Vam se ne sviđa radi dlakavog torza, onaj iz Istre je ionako u banani, Ivek je tih i nije ratoboran, a ovaj iz Kraša je presladak i bio je u organizaciji koju nazivate MI. Ostao je još onaj dečko iz amerike koji je zadnju ženu mlatio rukama i nogama, nekakvi neovisni ovisnici i to je to.Izbor muškaraca nam je  li la.
Ko to tamo peva?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #7 : Studeni 06, 2009, 06:33:09 poslijepodne »
Poštovani mlačanin,

lijepo metaforički obrazložište nam stanje zajednice, spravom i lijepim smajlićima.

Danas posjetivši Tržni centar, vidjeh tamo skupljaju se potpisi potpore predsjedničkim kandidatima, ali ne svim, ne vidjeh druga Hebranga, druga Banditosa, Mikšić je izgleda zakasnio na avion iz Amerike, plovi brodom i kasni.

Nadko se smiješi naciji s plakata, kako sam  bogat, al ne samo da sam bogat nego sam i lep.

VŠO zabrinuto gledi, kao da hoće goričanima poručiti " mam budem predsjednica, pa nek Vam je krivo",

Ovi narančasti od Vesne Pusić, ma kak su ti dosjetljivi, pazite dijele građanima mandarine, narančaste boje s puno vitamina, po ovoj hladnoći dobro dođe, pa se sve pretvorilo u narančastu boju, da li je to neka boja nade, nade za neku novu i bolju Hrvatsku?

Crveni kupe potpise, malo sam škicnuo i nisam bio siguran za koga skupljaju, Josipovića ili Banditosa, ili obojicu, malo mi bi neugodno pitati i pričekah malo da  vidim, kad ono nešto su ljuti na Banditosa.

Ali se opet na kraju upitah gdje je drug Hebrang, da nas onako malo prijekorno pogleda s plakata i poduči o povijesnim i inim činjenicama, koje mu u zadnje vrijeme idu odlično, mam se zamisli da se nije čovjek razbolio, kak je slab na zdravlje, ne bi ni volio da nam Predsjednik mre i da moram opet plakati kak za Titom.
E sutra ću opet malo obići sajam Predsjednika, možda budu i kompletni, možda se pojavi i drug Hebrang, drug Banditos, možda pored narančastih mandarina i ovi drugi ponude nešto, nakon današnjeg prvog dana.
« Zadnja izmjena: Studeni 06, 2009, 07:18:22 poslijepodne JosipJoža »

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #8 : Studeni 06, 2009, 06:44:01 poslijepodne »
Evo poštovana Plemenita, jedna pjesma koju će moj Bandieras uz videospot puštati našoj dijaspori:

Cheer up, Croat, You know what they say.
Some things in life are bad,
They can really make you mad.
Other things just make you swear and curse.
When you're chewing on life's gristle,
Don't grumble, give a wistle!
And this'll help things turn out for the best...
And...

..always look on the bright side of life!


Always look on the bright side of life...
If life seems jolly rotten,
There's something you've forgotten!
And that's to laugh and smile and dance and sing,

When you're feeling in the dumps,
Don't be silly chumps,
Just purse your lips and whistle -- that's the thing!
And... always look on the bright side of life...
All together...
Always look on the bright side of life...
( Severina whistle)

For life is quite absurd,
And death's the final word.
You must always face the curtain with a bow!
Forget about your sin -- give the audience a grin,
Enjoy it -- it's the last chance anyhow!

So always look on the bright side of death!
Just before you draw your terminal breath.
Life's a piece of shit,
When you look at it.

Life's a laugh and death's a joke, it's true,
You'll see it's all a show,
Keep 'em laughing as you go.
Just remember that the last laugh is on you!

And always look on the bright side of life
(Severina whistle)
Always look on the bright side of life
( Severina whistle)
Ko to tamo peva?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #9 : Studeni 07, 2009, 01:08:05 prijepodne »

Svi m i znamo da je Vaš kandidat ženska osoba iz jedne liberalne stranke koja se vrti oko centra ( ko na rotoru ) pa malo skrene lijeve malo desne.
Sad dal je plavojka ili red hot chili...to još nijesam dokučio ali i dalje ću nastojati prateći vaše komentare shvatiti.
Za Andriju znam da nije, Bandijeras Vam se ne sviđa radi dlakavog torza, onaj iz Istre je ionako u banani, Ivek je tih i nije ratoboran, a ovaj iz Kraša je presladak i bio je u organizaciji koju nazivate MI. Ostao je još onaj dečko iz amerike koji je zadnju ženu mlatio rukama i nogama, nekakvi neovisni ovisnici i to je to.

Jako su mi zgodni i čitljivi vaši komentari, ali ipak nekad ne pratite pozorno. ;)
Onaj koji je "u banani" je za mene jako pametan čovjek, a još je prihvatljiviji jer dolazi iz prekrasne Istre.



Ne, ne morate s povečalom istraživati fotografiju, nije (valjda) na njoj, osim ako ne bere tartufe.  ;D
Sutra bi se mogla odseliti u ovu divotu. Zamislite, čak i cestu imaju za razliku od nas koji nemamo niti glavnih niti sporednih ulica, ali imamo od kukuruze do kukuruze.  :P
Upss to je druga tema.

Kaj se žena tiče, ima jedna, da ima, zanimljiva svjetska gospođa, koja ako ne znate ima hižicu tu negdje blizu ove ceste na slici što znači ima i velikog dodira s Istrom.

Ne razmem ono s mojom malenkosti i Kupom? Pa nisam ja vrvčica da bi na Kupu išla gledati borbe s bikovima.


Izbor muškaraca nam je  li la.

Znači i vi "idete" na žensku osobu.  8)

PS - pak ja niti rvacki ne znam, de bi razmela engleski?  ::)


@ mlačanin - nema šanse da se uzrujavam. Predsjedniček izbore uopće ne doživljavam kao bitnu stavku ovog naroda, niti ove države.
Ja sam lokal patriota, i najviše me zanima unutarnje uređenje ove države i mojega Turopolja,
a tu predsjednik baš ništa nemre.



Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #10 : Studeni 07, 2009, 09:07:30 prijepodne »
Web stranice kandidata:

Vesna (Fancy predsjednica) Pusić - http://predsjednica.com/
Nadan (promukli Obama) Vidošević - http://www.nadanvidosevic.com/
Boris (Teksaški ranger a.k.a. POŠTEN ČOVJEK) Mikšić - http://www.borismiksic.net/
Ivo (nemam svoje JA) Josipović - http://josipovic.net/
Milan (radim ko konj) Bandić - http://www.milanbandic.com/
Vesna (malo bi - malo nebi) Škare-Ožbolt - http://www.vesna.com.hr/


« Zadnja izmjena: Studeni 07, 2009, 09:13:16 prijepodne Tur »

Offline Skockani

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #11 : Studeni 07, 2009, 09:36:42 prijepodne »
Kak to da nema komentara za Hebranga ?

http://www.hebrang.com/

Tur

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #12 : Studeni 07, 2009, 09:46:48 prijepodne »
Kak to da nema komentara za Hebranga ?

http://www.hebrang.com/

Misliš na prof.dr.sc. Andriju Hebranga?
« Zadnja izmjena: Studeni 07, 2009, 09:51:01 prijepodne Tur »

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #13 : Studeni 07, 2009, 09:59:42 prijepodne »
Zelenu Alku si također zaboravio. ;D

JosipJoža

  • Gost
Odg: Predsjednički Izbori 2010.
« Odgovori #14 : Studeni 07, 2009, 04:04:02 poslijepodne »
Kak to da nema komentara za Hebranga ?

http://www.hebrang.com/

Misliš na prof.dr.sc. Andriju Hebranga?

Možda je Tur naveo samo ove koji su na sajmu u Gorici prisutni, na Tržnom centru, jer druga prof.dr.sc. Hebranga nema ni danas na  sajmu Predsjednika.
Zna se li zašto ga nema?Il je drug prof.dr.sc. Hebrang uzvišen iznad svog naroda i zašto bi se on družio s građanima?Il se možda ne slaže dobro sa Šukijem, pa ima blokadu u Gorici?