Autor Tema: Gradnja obiteljske kuće  (Posjeta: 71199 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #60 : Svibanj 21, 2010, 03:11:07 poslijepodne »
Imaš pravo. Ti i dalje prodaj logiku tamo gdje je nema, proglašavaj mene krivim zato što ti ne čitaš i ne razumiješ. Ja znam kaj sam prošao, kaj sam trebao, kaj mi je trebalo i kaj još moram proći, tko to dela, kak, zakaj, temeljem čega itd itd..., i ta iskustva želim podijeliti sa nekim ovdje, kome to moguće treba ili bude trebalo (daj Bože da mu bu bolje nek meni!!) iz čisto dobronamjernih pobuda (ja nemam niš od toga - mogu šuteti i gledati kak ljudi koji su manje upućeni gledaju jedan u drugoga nebi li netko ponudio odgovor na njihove probleme i pitanja).

No javiš se i cijelo me vrijeme kolješ sa osobnim umišljajima kaj bi trebalo, kaj ti misliš da treba, kaj je logično a kaj ne, daješ nekakve "zaključke" kvazilogičke prirode, a mi pričamo o gruboj realnosti... daj popusti, čovječe, "ohani" - kako bi rek'o Suljo...

Daj odi tam u Poglavarstvo, odi gore na drugi kat, raspitaj se kaj, kako, kada i gdje, i onda dojdi pametovati o nekakvoj logici, no i prije te logike se raspitaj na istom mjestu zakaj je to tak "nelogično". Pa se bumo nasmijavali zajedno.

A do tada se poklopi vuhima, prilagodi se tom sranju u kojemu smo svi, napiši prosvjedno pismo Gradonačelniku sa svojim idejama kako sve te probleme riješiti na obostrano zadovoljstvo uposlenika i svih korisnika itd itd...

BTW, ne plaćaš 20 kuna za uslugu, toliko ti košta samo fotokopiranje i ispis tih papira sa kovertom i poštarinom (usluga davanja tih informacija je besplatna...)... Oni ti i pruže te "korisne i jasne" informacije - samo kaj tebi ne paše njihov format! Ti bi htio Word, ili PDF, ili AutoCAD, ili ne znam kaj još sve ne...  ??? ???

Velim ti ponovo - nemoj me više klati sa tom tvojom "logikom"... baš si našao slučaj, mjesto i državu za traženje logike.. daj se zbudi i okreni oko sebe, videl buš logike do bola...  ;D

« Zadnja izmjena: Svibanj 21, 2010, 03:13:51 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #61 : Svibanj 21, 2010, 06:00:07 poslijepodne »
I kaj sad je sve gotovo?
Nema više?
Dajte dečki,pa nebum valjda moral gledet one serije na Tv,a i tak sam mislil da mi iz vaše diskusije izajdu neke pouke,kaj me čeka i taka dalje.
Niste fer ak sad stanete.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #62 : Svibanj 21, 2010, 06:17:16 poslijepodne »
Kaj bi bilo gotovo?

Ja se sam nadam da je gotovo to silovanje teme "logikom". Meni je stvar jasna - odeš tam di trebaš otiti, raspitaš se, doznaš i tak napraviš. To je sva logika.

I ja sam daleko od toga da znam išta jako korisno, a kamoli jako pametno, jer stvari se mijenjaju, i to bez ikakve politikantske inženjerije.

Otkad sam ja predao papire, moja ulica je postala županijska cesta, Buševec je dobio autoput, planovi za septičku jamu buju valjda zamijenjeni sa planovima izlaska kanalizacije koja se treba početi graditi, i koja bu - nadam se - gotova dok ja počnem graditi (jer sada i da imam sve papire, ne bih gradio zbog preogromnih kamata!), umro je gosp. Plodinec a priču nastavlja tadašnja njegova pripravnica Kristina, cijeli Ured je preustrojen, zakon je promijenjen dva puta - i to u stvarima koje što u planiranju, što u izvedbi, trebaju ići dobro na ruku izvođačima i investitorima, Vlada sada najavljuje i smanjenje nekih davanja za 25%... sve u svemu, pothvat građenja je kao živo tijelo, stalno se mijenja, proširuje i nadograđuje, tako da tu nikakve logike ne igraju igru, već samo konkretna situacija u zakonima i na terenu. Tako da je jasno kako je i ovo gore nabrojano dokaz mojih tvrdnji da treba stvari rješavati samo na jednom mjestu, i ne opterećivati se sa logikom, već prihvatiti stvari onakvima kakve jesu, i time i ionako prestresnu situaciju gradnje kuće umanjiti barem za onaj dio na kojega najmanje i možemo utjecati.

Rekoh do sada što sam prošao, i kako je bilo meni. Sa ili bez logike, nemam kaj muljati i lagati.

Uglavnom, glede "Uvjeta gradnje", moje je čvrsto stajalište da je to jedan prijeko potreban dokument koji može sačuvati puno novca i živaca, a nasuprot tome košta skoro ništa. A to je jedna od jako, ali jako rijetkih stvari koje će toliko malo koštati u cijeloj priči. Možda i prva i jedina...

 
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #63 : Svibanj 21, 2010, 09:27:57 poslijepodne »
Vi polazite od toga da delate na zemle de ni niš od infrastrukture a kaj ak imaš kakovu staru ižu (struja,voda,odvodnja,telefon,plin,..) i očeš ovu rešiti i napraviti drugu il staru nadoštukati prema okolo il prema gore?Jel se kaj mejna na sitvacije po pitajnu paperov?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #64 : Svibanj 21, 2010, 09:39:40 poslijepodne »
I kaj sad je sve gotovo?
Nema više?
Dajte dečki,pa nebum valjda moral gledet one serije na Tv,a i tak sam mislil da mi iz vaše diskusije izajdu neke pouke,kaj me čeka i taka dalje.
Niste fer ak sad stanete.

Mlačanin, ti to malo zezaš?

 ^-^

Neka neka, sad buš baš za kaznu moral ići gledati te serije. Eto ti.  ;)

Nego - kaj to znači "kaj me čeka"? Kaj buš i ti išel kaj graditi? Prva riječ.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #65 : Svibanj 21, 2010, 10:03:40 poslijepodne »
Vi polazite od toga da delate na zemle de ni niš od infrastrukture a kaj ak imaš kakovu staru ižu (struja,voda,odvodnja,telefon,plin,..) i očeš ovu rešiti i napraviti drugu il staru nadoštukati prema okolo il prema gore?Jel se kaj mejna na sitvacije po pitajnu paperov?



E upravo to i mene zanima i to me ćeka.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #66 : Svibanj 21, 2010, 10:06:18 poslijepodne »
Vi polazite od toga da delate na zemle de ni niš od infrastrukture a kaj ak imaš kakovu staru ižu (struja,voda,odvodnja,telefon,plin,..) i očeš ovu rešiti i napraviti drugu il staru nadoštukati prema okolo il prema gore?Jel se kaj mejna na sitvacije po pitajnu paperov?

E to je pak nova situacija, to ja ne znam. Po mojoj logici (pozdrav Sleđu) ako ti je nekretnina ucrtana u katastarski plan, i ako se ti držiš dosadašnjih gabarita (visina, dužina, širina, nagib krova), onda ti ne treba baš nikakva nova dozvola za gradnju. Ako proširuješ, onda je to nova stvar, onda buš vjerojatno trebal sve, a kolko buš platil ne znam. Ali, baš kak je Sleđ rekel, odi tam na općinu i pitaj. Pitati baš niš ne košta, osim vremena i benzina i živaca...  ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #67 : Svibanj 22, 2010, 12:58:22 poslijepodne »
Vi polazite od toga da delate na zemle de ni niš od infrastrukture a kaj ak imaš kakovu staru ižu (struja, voda, odvodnja, telefon, plin,..) i očeš ovu rešiti i napraviti drugu il staru nadoštukati prema okolo il prema gore?Jel se kaj mejna na sitvacije po pitajnu paperov?

Pa može se mijenjati SVE, skroz do vađenja svih novih papira... sve ovisi o vrsti i veličini kuće. Počevši od nekompatibilnosti starih i novih priključaka (zbog drugačijih potreba) vode i struje pa nadalje...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #68 : Svibanj 22, 2010, 02:43:50 poslijepodne »
Vi polazite od toga da delate na zemle de ni niš od infrastrukture a kaj ak imaš kakovu staru ižu (struja,voda,odvodnja,telefon,plin,..) i očeš ovu rešiti i napraviti drugu il staru nadoštukati prema okolo il prema gore?Jel se kaj mejna na sitvacije po pitajnu paperov?


Aha, kunta, mejna se, narafski ak oćete po zakonu. Ak nećete, bute lepo po nekakovoj prijavi (može i anonimna) nekaj deli v proračun.

Za svaku adaptaciju, dogradnju, rekonstrukciju i sl. treba po zakonu ishoditi dozvole. Ostalo zaista bute morali iti vu opčine pitati - soba 211 ili 212.

Ak postoji kroz papire nekakof objekt - legaliziran, bute te kubike imali nenaplaćene pri izdavanju dozvole. Ak imate priključak vode, struje, telefona i dr. ne bute plačali na novo i to jeste ušteda ogromna.
Čak i za rušanje - skidanje starog postoječeg objekta, naravno po zakonu, bute morali iskati dozvolu za rušanje. A prije sega toga geodeti budu morali iti van i budu dobro zaradili na tom poslu rušanje - građenje. Sretno! Naravno i uspešno! :(

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #69 : Svibanj 23, 2010, 12:01:52 poslijepodne »
Ak postoji kroz papire nekakof objekt - legaliziran, bute te kubike imali nenaplaćene pri izdavanju dozvole. Ak imate priključak vode, struje, telefona i dr. ne bute plačali na novo i to jeste ušteda ogromna.

No da bi ostvario pravo na te kubike, dok objekt JOŠ POSTOJI moraš zvati ove iz ureda i geodete da naprave elaborat o objektu (osim ako isti o predmetnoj kući - dimenzije, veličina, zapremina, točke iskolčenja već ne postoji, što sumnjam ako je kuća imalo starija, a ne znam tko bi kuću staru 10-20 godina išao tako preuređivati...). Naravno da i to sve košta.

Glede priključaka, svi se drže samo jedne stvari - priključka, a nitko se ne pita - KAKAV i KOLIKI je to priključak. Nekada su se kuće spajale na jednu cijev manju od cola, najčešće je u šahtu bila cijev od jednog i pol cola koja se račvala preko razdjelnice na dvije manje, svaka sa svojom vurom, i na kuću je išla cijev koja je bila OK sa količinom i tlakom vode dok se nisu uključila više od dva trošila (i tako odgovarala činjenici da prije 40-50 godina čak i bogate kuće nisu imale tekuću vodu na više od dva mjesta u kući...). Danas su dva trošila dovoljna samo za nekakve vikend-kućice gdje ljudi povremeno borave i ne podmiruju svakodnevne životne potrebe jedne više člane obitelji za zdravim i higijenskim životom), dok u modernoj obiteljskoj katnici teško da ćeš ikoga uvjeriti da je to dovoljno za istodobno punjenje peći centralnog grijanja, potrebe kotlića dvaju-triju zahoda, dviju kupaonica, kuhinje, perilice veša, perilice suđa, spoj na vrtno crijevo za radove i zalijevanje i pranje oko kuće itd itd...

Što to u praksi znači? Pa znači da ćeš trebati napraviti novi priključak, što te u praksi ne razlikuje bitno od onoga koji priključak vode nema uopće, jer će Vodoopskrba trebati postaviti nove instalacije sa gradske mreže, podešene za veći protok vode, kao i sve popratno uz to - novi sat, nove spojnice itd itd, a što sve u praksi znači i - novi priključak, sa cijenom novog priključka (jer kuću, koja po projektu ima toliko vodo-trošila, najvjerojatnije neće dobiti dozvolu za gradnju zbog nepripadajućih instalacija, obzirom velika kuća sa nabrojanim trošilima sigurno ne može normalno funkcionirati sa priključkom koji je samo za taj objekt manji od priključka koji je nekada bio za dvije kuće...). Jedina ušteda je u postojanju vodo-šahta, dok je vjerojatno zbog toga opet dodatni trošak izmjena svih vodoopskrbnih instalacija kuće od vodo-šahta do objekta, jer isti bude najvjerojatnije trebalo povećati, u skladu sa potrebama i propisanim promjerom od strane Vodoopskrbe (koja proučava projekt kojega pošalje Ured i odlučuje o zadržavanju starog ili izradi novog, većeg priključka, u skladu sa potrebama).

Slična je situacija i sa strujom; najčešća situacija se odnosi na povećanje limitirane snage struje objekta, jer su danas  na snazi i drugi standardi priključnih snaga (tri monofazne i tri trofazne veličine priključaka, svi različiti od nekadašnjih standarda). Uz to, najčešći oblik uklopnih satova starih objekata je monofazno brojilo, koje zahtijeva promjenu, kao i prilagodbu kompletne instalacije zbog neuporedivo većih opterećenja moderne obiteljske kuće... nekada su se objekti gradili da si u objektu imao jednu ili dve utičnice u prostoriji, danas u modernom kućanstvu uopće je i glupo ići nabrajati vrste i količine trošila (sjetite se samo koliko utičnica poždere jedno računalo, plus multimedija sa vanjskim aparatima jednog dobrog TV-a - DVD, video, kućno kino, vanjske antene, receiveri itd itd...)... moja kuća će po projektu imati cca između 120 i 130 utičnica (to je nekako realno za 6 soba i tri kupaonice), kao i nemali broj drugih prekidača, te aparata sa potrebom stalnog napajanja (alarm i video-nadzor, vanjska rasvjeta objekta po senzorima, klima-uređaji i škrinje, frižideri... sve do pametnih aparata za održavanje akumulatora vozila u garaži...). Zato sam - jer ću si svakako ispuniti stari san, koji danas i nije tako skup, a to je sauna - odlučio uzeti najjeftiniji trofazni priključak od 11,04 kW, koji će me koštati cca 18.200 kuna plus 3.000 kuna ako budem želio da taj kabel ne ide zrakom, već da bude podzemni spoj kuže na strujnu mrežu (i to je sigurno...!).

Zbog svega nabrojanoga, grah u najvećem broju slučajeva pada na način da kaže kako od postojećeg priključka nećete imati (skoro) ništa, te da će vas za gradnju novoga objekta sa svim novim i prilagođenim instalacijama to koštati maltene kao da priključka nije u kući ni bilo. No to svi koji prodaju zemljišta sa starim kućama prešućuju i ljudima na tu foru naplaćuju cijenu kao da on ima već "sve gotovo i nebute trebali trošiti peneze u te svrhe", što je elementarna neistina koja će vas nerijetko i najčešće koštati ukupno na koncu više negoli da nije bilo ničega, jer je i prilagodba češće skuplji posao od izrade nečega novoga...

Zato se nemojte zanositi - otvorite četvero oči, ne odmahujte rukom na ništa kao da je već riješeno, i ne računajte da je nešto već riješeno i da vas neće koštati ništa... takve pretpostavke su "majka svih zajeba", kako bi rekao naš prepametni narod...
« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2010, 12:09:01 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #70 : Svibanj 23, 2010, 07:13:21 poslijepodne »


Glede priključaka, svi se drže samo jedne stvari - priključka, a nitko se ne pita - KAKAV i KOLIKI je to priključak. Nekada su se kuće spajale na jednu cijev manju od cola, najčešće je u šahtu bila cijev od jednog i pol cola koja se račvala preko razdjelnice na dvije manje, svaka sa svojom vurom, i na kuću je išla cijev koja je bila OK sa količinom i tlakom vode dok se nisu uključila više od dva trošila (i tako odgovarala činjenici da prije 40-50 godina čak i bogate kuće nisu imale tekuću vodu na više od dva mjesta u kući...). Danas su dva trošila dovoljna samo za nekakve vikend-kućice gdje ljudi povremeno borave i ne podmiruju svakodnevne životne potrebe jedne više člane obitelji za zdravim i higijenskim životom), dok u modernoj obiteljskoj katnici teško da ćeš ikoga uvjeriti da je to dovoljno za istodobno punjenje peći centralnog grijanja, potrebe kotlića dvaju-triju zahoda, dviju kupaonica, kuhinje, perilice veša, perilice suđa, spoj na vrtno crijevo za radove i zalijevanje i pranje oko kuće itd itd...

Što to u praksi znači? Pa znači da ćeš trebati napraviti novi priključak, što te u praksi ne razlikuje bitno od onoga koji priključak vode nema uopće, jer će Vodoopskrba trebati postaviti nove instalacije sa gradske mreže, podešene za veći protok vode, kao i sve popratno uz to - novi sat, nove spojnice itd itd, a što sve u praksi znači i - novi priključak, sa cijenom novog priključka (jer kuću, koja po projektu ima toliko vodo-trošila, najvjerojatnije neće dobiti dozvolu za gradnju zbog nepripadajućih instalacija, obzirom velika kuća sa nabrojanim trošilima sigurno ne može normalno funkcionirati sa priključkom koji je samo za taj objekt manji od priključka koji je nekada bio za dvije kuće...). Jedina ušteda je u postojanju vodo-šahta, dok je vjerojatno zbog toga opet dodatni trošak izmjena svih vodoopskrbnih instalacija kuće od vodo-šahta do objekta, jer isti bude najvjerojatnije trebalo povećati, u skladu sa potrebama i propisanim promjerom od strane Vodoopskrbe (koja proučava projekt kojega pošalje Ured i odlučuje o zadržavanju starog ili izradi novog, većeg priključka, u skladu sa potrebama).




Koliko je meni poznato.a to se odnosi na vrijeme prije '90 –ih godina,tadašnji Velkom na svaku je kuću dozvoljavao je priključnu cijev veličine ¾“,a ako si tražio veći profil cijev i sam vodomjer,e tu je već bilo problema. Uglavnom ,na obiteljske kuće nije se moglo dobiti više. Naravno sve se moralo platiti ranije,a montaža je slijedila kada su „oni“ u Velkomu imali vremena.
Ista je stvar bila i sa priključenjem na kanalizaciju. Naravno u jednom šahtu morala su se spojiti po tri objekta,što nije umanjivalo cijenu,a morao si susjeda ometati u posjedu. I naravno onaj koji je imao na svom dvorištu bilo koji šaht,mora dozvoliti nesmetani ulaz i maltene se odriče svega u korist Velkoma.
I ovo nisu priče,ovo je samo dio kalvarije koju smo svi prolazili.
Ne mogu sa sigurnošću tvrditi da je i danas tako,ali sve ovo kaj je nabrojeno i kaj bi oni morali,izgleda mi dosta nevjerojatno.
Normalnije bi mi bilo da oni lijepo urede sve kako treba ,a da ja na primjer lijepo to platim bez natezanja i problema.
Hodočašćenje mi ipak ne izgleda baš primamljivo. Naravno ,ni jedna služba ne može znati moje želje i potrebe,naravno. No kada podnesem zahtjev za gradnju ili adaptaciju,i nakon davanja potrebnih podataka,svaka bi služba mogla odraditi svoje bez mojih poticaja i dodatnih zanovijetanja. Pa to je uistinu njihov posao,koji ču ja ili neki drugi korisnik ,uredno platiti. Nisu zabetonirani u svom uredu za stolove i stolice.
Nemoj samo reći da tražim previše ili da sam glup ili lud.Kad se na kraju plaća neki račun za uslugu,gore piše toliko toga , da se zapitam pa kad su sve to stigli uraditi,odnosno stranka im sve uredno prinese na tanjuru.
Nisam protiv plaćanja,ali mislim da imam pravo očekivati adekvatnu uslugu.
Ili možda ne.
Eto,mene bi zanimalo nešto u tom smjeru.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #71 : Svibanj 23, 2010, 09:19:58 poslijepodne »
Nisam protiv plaćanja, ali mislim da imam pravo očekivati adekvatnu uslugu. Ili možda ne.

Da bi reč rekel i suzu pustil - nemam Ti kaj za reči!!

Morti i zato jer i sam mislim upravo to, no mislim i da moj post ni bil u nikakvoj koliziji sa ovim kaj hoćeš i opravdano očekuješ.

I ja mislim do zadnjeg slova upravo tako.  :) :) :)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #72 : Svibanj 23, 2010, 11:00:04 poslijepodne »
Nisam protiv plaćanja, ali mislim da imam pravo očekivati adekvatnu uslugu. Ili možda ne.

Da bi reč rekel i suzu pustil - nemam Ti kaj za reči!!

Morti i zato jer i sam mislim upravo to, no mislim i da moj post ni bil u nikakvoj koliziji sa ovim kaj hoćeš i opravdano očekuješ.

I ja mislim do zadnjeg slova upravo tako.  :) :) :)

Bog daj, dragi moji dečki Sleđe i mlačanin, da sve kak ste si zamislili i bude, maaaaaaaa....

Sve sam poprešla i fala Bogu to trnje do početka gradnje i priključaka je iza mene pa si zato tak i vama lepe želje šaljem. Znam gde može biti uštede, a gdje ne, no ostavljam s najboljim željama da vam se tak lepo sve bude moglo rešiti. Štela bi da me se nigdar nebute morali setiti. A morti se i zakoni i birokracija budu zmenjali pak bu išlo lakše i brže kak zapravo bi i trebalo biti. Ali nije, nažalost našu. I ne zabijte, nakon izdavanja građevinske dozvole ili rješenja o građenju najkasnije u roku 2 godine MORATE početi izvođenjem radova - investicije. Inače, hm... Ali budete vi to delali brzo i kak se šika samo da dobite papere. Lepi pozdravi i svaku sreću, radujem se za vas i s vama. :)

Bilaj

  • Gost
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #73 : Svibanj 24, 2010, 09:03:51 prijepodne »
ja bi samo nadovezal se da još svi morate imati i uporabnu dozvolu i certifikat o energetskoj učinkovitosti...

Inače još malo prikaza besmislene birokracije. Certifikat o energetskoj učinkovitosti se izdaje na 10 godina. A kao da će se u to vrijeme išta promijeniti glede energetske učinkovitosti. Kuća će biti ili sa istom zaštitom ili će biti sa novijom i boljom. Stog zašto samo 10 godina???

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #74 : Svibanj 24, 2010, 10:38:48 prijepodne »
Znam gde može biti uštede, a gdje ne,

A ovo je prava tema gdje možeš reći upravo to, jer to i jesu najvrijedniji podaci...  ;)

I ne zabijte, nakon izdavanja građevinske dozvole ili rješenja o građenju najkasnije u roku 2 godine MORATE početi izvođenjem radova - investicije.

Zato sam ja pri isteku pravomoćne lokacijske dozvole zatražio (i u rekordnom roku od desetak dana) i dobio odobrenje da mi se pravomoćnost prolongira za još dvije godine...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”