Autor Tema: Gradnja obiteljske kuće  (Posjeta: 71105 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #45 : Svibanj 21, 2010, 11:58:16 prijepodne »
Ja sam išel po starom, tj. lokacijska dozvola plus dozvola za gradnju, no ne znam jesu li već počeli delati po novome da je sve objedinjeno... no ako i je tak, niš ne mijenja u onome kaj sam prije rekel...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #46 : Svibanj 21, 2010, 12:11:35 poslijepodne »
Ne znam dali već izdaju dozvole ali već prek godinu dana je na snazi novi zakon.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #47 : Svibanj 21, 2010, 12:16:33 poslijepodne »
Ono sve kaj ima u tom paketu "Uvjeti gradnje" su ipak puno više od toga kaj opisuješ, uz opasku da se ne može sve skinuti sa interneta.

Nije ni riječ više. Zakaj tvrdiš nekaj kaj ne znaš? Si vidio kaj su meni sve poslali kao "uvjeti gradnje"? Nisi. Zakaj si onda dozvoljavaš tvrditi nekaj kaj ne znaš? Ili očeš reći da ja ne znam čitati? Ili možda da lažem? Tvrditi takve gluposti je za mene maloumno, da malo jedan od tvojih izraza koristim.
Citat:
A to sve može vrijediti debelo više od pišljivih 20 kuna, jer ja sam dobio izvode i iz karata instalacija u selu i mojoj ulici (morao si i ti), ...

Opet griješiš. Nisi računal za troškove izvadka kopije katastarskog plana, zato ne pričaj o "pišljivih 20 Kuna" jer je jednostavno nije istina. I nemoj mi se sad izvlačiti da još tih dodatnih xx Kuna nije puno više od 20 Kuna ili da je i taj cijeli iznos vrijedan toga kaj posle dobiješ. Nisu 20 Kuna i točka.

A to kaj sam ja morao ili nisam - jel ima negdje definirano kaj sam ja morao dobiti? Ako ima onda ču se tužiti njima na drugom katu zakaj mi to nisu dali. Ako nema, u kaj sam uvjeren da nema, onda to ovisi o tome kakve su sve informacije njima dostupne o toj čestici, ali ponajviše o dobroj volji. Očito im volja nije uvijek dobra. A to se vidi i na Alenovom primjeru. Čim ima volje onda to i brzo ide.

A to kakve kvalitete je taj dokument - sve kaj Alen veli štima. Ja sam si te sve paragrafe skopiral iz .pdf dokumenta i unesel u Word, tam sam jednostavnih search&repleace taj dokument počistil od svih tih precrtanih i podvučenih riječi i na kraju dobil pročiščeni i čitljivi dokument. Kaj oni to nemreju napraviti? Jel im fali dobre volje ili su samo nesposobni?

Ja bi rekao obadvoje.

Ne znam zbog čega se svi zajebavate sa stvarima koje uopće i nisu namijenjene - vama!!?

Ma nemoj? Daj Sleđ ne kenjaj. Kaj smo mi svi ograničeni i ne kužimo kaj tam piše? I nema za nas nikakvog značenja? Kaj nama treba gospon arhitekt da nam ono tam prevađa? Ak ti to tam ne kužiš, ne znači da ni drugi to ne kuže. Ne moraš baš svugdje dokazivati kolko si uobražen.
Citat:
Ti papiri zvani "Uvjeti gradnje" nisu namijenjeni tebi, ili bilo kome od investitora, već stručnim ljudima koji po toj investiciji rade -

Da je to tako, onda bi i taj arhitekt mogao to sam na općini podići, zakaj se onda ti bakćeš s time? Ko je tebe tam poslal da mi je znati? I iz kojeg razloga si baš ti to išel dizati? To se nekak ne slaže sa tvojom teorijom da je to samo za stručne ljude.

Opet brzaš sa zaključcima koji nemaju baš puno veze sa stvarnošću (maloumno mi je uopće i u to uvrštavati politiku i stranke, dajte više popustite sa tom primitivnom politikantskom logikom...

Sve ima veze sa politikom. Naročito sa gradonačelnikom i njegovom načinu gospodarenja u gradu. On je taj koji može situaciju u gradu poboljšati, a ne ja ili ti. A ti u gradskim službama nemaju očito nikakve standarde, to znači vjerojatno još one iz doba socijalizma. Baš jadno. Kad glede kvalitete niš ne delaju, a i građevinske ne izdavaju, kaj oni onda tam delaju?
Citat:
ukoliko i ne dobiješ karte, znači da se nešto promijenilo.

Znači ipak si si malo porazmislil i napokon prihvatio tu mogućnost da se nekaj promijenilo? Dobro, i to je nekaj, ali zakaj ti je tak dugo bilo trebalo? Pa to si mogao skužiti već pri prvoj informaciji da se tam sad ne dobije tolko kolko si ti onda u tvoje vrijeme bil dobil.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #48 : Svibanj 21, 2010, 12:28:43 poslijepodne »
Odustajem.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Bilaj

  • Gost
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #49 : Svibanj 21, 2010, 12:40:35 poslijepodne »
A ti u gradskim službama nemaju očito nikakve standarde, to znači vjerojatno još one iz doba socijalizma. Baš jadno. Kad glede kvalitete niš ne delaju, a i građevinske ne izdavaju, kaj oni onda tam delaju?

Ja vjerujem da delaju, samo kaj je stvar u organizaciji. Da daleju orjentirano prema stranka onda bi izdavanje građevinskih bilo u mjesec dana. Kada su stranke samo smetala onda je to problem.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #50 : Svibanj 21, 2010, 12:44:03 poslijepodne »
Odustajem.

Nemoj, Alene, bit će bolje.  ;)

Nego - kojeg si ti arhitektu izabral? Možeš koga preporučiti?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #51 : Svibanj 21, 2010, 12:48:36 poslijepodne »
Nije ni riječ više. Zakaj tvrdiš nekaj kaj ne znaš? Si vidio kaj su meni sve poslali kao "uvjeti gradnje"? Nisi. Zakaj si onda dozvoljavaš tvrditi nekaj kaj ne znaš? Ili očeš reći da ja ne znam čitati? Ili možda da lažem? Tvrditi takve gluposti je za mene maloumno, da malo jedan od tvojih izraza koristim.

Si ti uopće pročital kaj sam ja napisal, a povrh toga još to i razmel?? Ili očito tražim previše??

Opet griješiš. Nisi računal za troškove izvadka kopije katastarskog plana, zato ne pričaj o "pišljivih 20 Kuna" jer je jednostavno nije istina. I nemoj mi se sad izvlačiti da još tih dodatnih xx Kuna nije puno više od 20 Kuna ili da je i taj cijeli iznos vrijedan toga kaj posle dobiješ. Nisu 20 Kuna i točka.

Govoreći o "Uvjetima gradnje" to je samo 20 kuna, jer bi taj izvod iz katastra i gruntovni izvadak ionako morao vaditi za sve druge popratne radnje i planove. Tako da ti je svejedno, ionako ga dobiješ natrag...

A ako ti je i taksa previše - mislim da buš jako, ali jako teško napravil kuću... ja sam je vadio tri puta dok mi je samo bila gotova lokacijska dozvola. Tj. tri puta po 90 kuna taksi za izvode katastra i gruntovnog...

A to kaj sam ja morao ili nisam - jel ima negdje definirano kaj sam ja morao dobiti? Ako ima onda ču se tužiti njima na drugom katu zakaj mi to nisu dali. Ako nema, u kaj sam uvjeren da nema, onda to ovisi o tome kakve su sve informacije njima dostupne o toj čestici, ali ponajviše o dobroj volji. Očito im volja nije uvijek dobra. A to se vidi i na Alenovom primjeru. Čim ima volje onda to i brzo ide.

Pa tuži se i gubi vrijeme, očito ti je interes nekaj sasvim drugo od brzo gotovog postupka, koji je i u najbržoj verziji katastrofalno spor. NO uvijek ga možeš još oduljiti, zašto ne?

A to kakve kvalitete je taj dokument - sve kaj Alen veli štima. Ja sam si te sve paragrafe skopiral iz .pdf dokumenta i unesel u Word, tam sam jednostavnih search&repleace taj dokument počistil od svih tih precrtanih i podvučenih riječi i na kraju dobil pročiščeni i čitljivi dokument. Kaj oni to nemreju napraviti? Jel im fali dobre volje ili su samo nesposobni? Ja bi rekao obadvoje.

Nemreju i nećeju, to i nije njihov posel.

Ma nemoj? Daj Sleđ ne kenjaj. Kaj smo mi svi ograničeni i ne kužimo kaj tam piše? I nema za nas nikakvog značenja? Kaj nama treba gospon arhitekt da nam ono tam prevađa? Ak ti to tam ne kužiš, ne znači da ni drugi to ne kuže. Ne moraš baš svugdje dokazivati kolko si uobražen.

Gledaj, niti kužiš, niti trebaš kužiti. I ja nisam ograničen, pa ne znači da to razumijem, jer je riječ o stručnim tumačenjima koje ti NE ZNAŠ, samo shvaćaš da moraš znati i da si dovoljno pametan (a nema veze sa pameti, nego sa stručnošću!) da to apsolviraš. Drugim riječima - DA; TREBA TI ARHITEKT koji će tebi, superpametnjakoviću, objasniti stvari, jer sam očito nemaš pojma, no ego te stalno baca u krivom smjeru...

BTW, ja cijelo vrijeme podrazumijevam da gradiš legalno i sa dozvolom. Ako ne radiš tako, ne znam kaj se uopće zajebavaš u ovoj temi. Dovezi ekipu Bosanaca sa dvije mešalice i ožeži, kaj te libo racku za procedure i tko je nadležan za što? U tom slučaju ti znaš apsolutno - SVE! Halal vera!...

Da je to tako, onda bi i taj arhitekt mogao to sam na općini podići, zakaj se onda ti bakćeš s time? Ko je tebe tam poslal da mi je znati? I iz kojeg razloga si baš ti to išel dizati? To se nekak ne slaže sa tvojom teorijom da je to samo za stručne ljude.

Pa može ići i arhitekt. Samo buš to onda i platil, i još zgubil vremena jer arhitekt nebu išel odmah i trčečim korakom samo za tebe... možeš i tako, ja sam išao jer se radi o mojoj kući, ne susjedovoj. I jer tako ide brže, jeftinije, a i za slučaj "nedajbože" da trebam biti osobno prisutan... da ne velim da sam uvijhek, ali UVIJEK doznal nekaj novoga, jer sam i zainteresiran, što je očekivati od arhitekta jako teško... njega baš boli neka stvar za mnoge detalje koji će ti i sada i kasnije puno značiti, naravno - ukoliko si sa istima upoznat...

Očito imaš problema sa razumijevanjem pročitanog...

Znači ipak si si malo porazmislil i napokon prihvatio tu mogućnost da se nekaj promijenilo? Dobro, i to je nekaj, ali zakaj ti je tak dugo bilo trebalo? Pa to si mogao skužiti već pri prvoj informaciji da se tam sad ne dobije tolko kolko si ti onda u tvoje vrijeme bil dobil.

Pa ja nikada i nisam rekao da se nekaj nemre mijenjati. No samo je tebi poznato kako si uspio shvatiti da sam ja tumačio ili tvrdio da se nekaj nemre mijenjati, a ipak se mijenja... da si čitao sa razumijevanjem, shvatio bi da sam rekao da se nekaj promijenilo - sa općenitom situacijom od vremena kada sam ja to radio, i da to ne znači ništa više, pogotovo ne znači da ciljam na ikoga od osoba... promijenila se situacija na terenu, ima novih građevinskih zona, ima promjena na infrastrukturi, na svemu - samo ne na tvojoj sposobnosti shvaćanja pročitanog, a da ga odmah ne ukalupljuješ u svoje unaprijed određene postavke koje ne možeš promijeniti sve i da hoćeš...
« Zadnja izmjena: Svibanj 21, 2010, 12:59:25 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #52 : Svibanj 21, 2010, 12:55:47 poslijepodne »
Ja vjerujem da delaju, samo kaj je stvar u organizaciji. Da daleju orjentirano prema stranka onda bi izdavanje građevinskih bilo u mjesec dana. Kada su stranke samo smetala onda je to problem.

Kad sam ja predao za lokacijsku, a to je bilo 2006.-e, još su imali par predmeta iz 2003.-e, desetak iz 2004.-e, a stotinjak starih preko godine dana... godišnje se predavalo cca 500-tinjak predmeta i zahtjeva.

Nekada je samo za lokacijske dozvole radilo 11 referenata, danas ih je samo tri. Dična politika štednje pomela je efikasnost, ministarstvo nije priskrbilo tehnička sredstva i digitalizaciju planova, karata, evidencija i dozvola, i u moru papirologije pliva se tako kako se pliva. Podijelite 500 zahtjeva za lokacijskom dozvolom na troje ljudi, koji su dva dana u uredima i tri na terenima, i izračunajte koliko predmeta dnevno u radnim danima oni trebaju kompletno riješiti da bi - sa nerijetko višestrukim izvidima na terenu - bili gotovi...

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #53 : Svibanj 21, 2010, 01:08:16 poslijepodne »
Ja vjerujem da delaju, samo kaj je stvar u organizaciji. Da daleju orjentirano prema stranka onda bi izdavanje građevinskih bilo u mjesec dana. Kada su stranke samo smetala onda je to problem.

Kad sam ja predao za lokacijsku, a to je bilo 2006.-e, još su imali par predmeta iz 2003.-e, desetak iz 2004.-e, a stotinjak starih preko godine dana... godišnje se predavalo cca 500-tinjak predmeta i zahtjeva.

Nekada je samo za lokacijske dozvole radilo 11 referenata, danas ih je samo tri. Dična politika štednje pomela je efikasnost, ministarstvo nije priskrbilo tehnička sredstva i digitalizaciju planova, karata, evidencija i dozvola, i u moru papirologije pliva se tako kako se pliva. Podijelite 500 zahtjeva za lokacijskom dozvolom na troje ljudi, koji su dva dana u uredima i tri na terenima, i izračunajte koliko predmeta dnevno u radnim danima oni trebaju kompletno riješiti da bi - sa nerijetko višestrukim izvidima na terenu - bili gotovi...

Organizacija je najbitnija.
Npr. iz friškog iskustva.
Prilikom produžetka registracije dobio sam i jedan dokument koji potvrđuje da sam platio neki namet za ceste/austoceste ili kaj već. Taj dokument ja moram imati sa sobom prilikom prodaje automobila.

Ali pobogu zašto. Pa ako sam auto registrirao normalno je da sam platio i taj namet (jer bo se nemre bez njega registrirati auto). ali to nema veze. Glavno je da se stvorila nova procedura da ona žena na šalteru mora izdati još jedan dokument koji sam po sebi nema nikakvog smisla.

A kaj se tiče ureda, ako nešto ne mogu napraviti- kaj nije onaj tko organizira posel odgovran da je orgnaizacija takva da sve to stigne napraviti.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #54 : Svibanj 21, 2010, 01:16:40 poslijepodne »
kaj nije onaj tko organizira posel odgovran da je orgnaizacija takva da sve to stigne napraviti.

Je.

Samo si zaboravio gdje živiš, i da je riječ o veeeeelikoj ribi sa veeeelikom smrdljivom glavom, a debljina tvog flaksa je puno pretanka da bi ju izvukao na suho...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #55 : Svibanj 21, 2010, 01:24:51 poslijepodne »
Samo si zaboravio gdje živiš...
Nažalost jesam   :(   :(  :(

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #56 : Svibanj 21, 2010, 01:31:15 poslijepodne »
Nažalost jesam   :(   :(  :(

Činjenica je i da postoji nekaj specifično za svakoga tko je u nečemu "naj", pa tako i za ovu našu goričku ekipu, tj. Odjel, tj. stanoviti Ured državne uprave... oni su NAJgori od svih takvih ureda koji rješavaju zahtjeve za lokacijskim i građevinskim dozvolama u Hrvatskoj, pa i mene zanima zbog čega je to tako, koji bi to baš bio točan razlog ili razlozi za to...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #57 : Svibanj 21, 2010, 01:46:58 poslijepodne »
Činjenica je i da postoji nekaj specifično za svakoga tko je u nečemu "naj", pa tako i za ovu našu goričku ekipu, tj. Odjel, tj. stanoviti Ured državne uprave... oni su NAJgori od svih takvih ureda koji rješavaju zahtjeve za lokacijskim i građevinskim dozvolama u Hrvatskoj, pa i mene zanima zbog čega je to tako, koji bi to baš bio točan razlog ili razlozi za to...

Kaj reć osim plakati  :'(   :'(   :'(

A kaj se tiče ureda- oni su sada prebačeni u nadležnost grada gorice i postali su zaposlenici grada a ne države.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #58 : Svibanj 21, 2010, 01:51:29 poslijepodne »
Pa to je već dugo, još i davno prije novog Gradonačelnika...  ;D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #59 : Svibanj 21, 2010, 02:50:59 poslijepodne »
Nemreju i nećeju, to i nije njihov posel.

Ma to i je njihov posel - da meni pruže korisne i jasne informacije. Pa baš zato im plaćam tih "pišljivih 20 Kuna".
Citat:
Očito imaš problema sa razumijevanjem pročitanog...

Ne nasmijavaj me, Sleđ.  :)
Citat:
No samo je tebi poznato kako si uspio shvatiti da sam ja tumačio ili tvrdio da se nekaj nemre mijenjati, a ipak se mijenja...

Jesi prvo pisao "...ja sam dobio izvode i iz karata instalacija u selu i mojoj ulici (morao si i ti),... "? Ako tvrdiš da sam i ja morao dobiti te karte, onda time indirektno tvrdiš da se opseg informacija koji dobiješ tim Uvjetima gradnje nemre promijeniti. Inače to ne bi tvrdio? Jel to logično?

Tebi vjerojatno i nije, ali sad i ja odustajem. Nepopravljiv si. Kad ti se crta crno na bijelo ti još uvijek tražiš neki izlaz da ne priznaš da negdje nisi bil u pravu. I više nemoj, molim te, govoriti da ti nemaš problema priznati kada nisi u pravu. Upravo s time imaš strahoviti problem, samo ti to ne vidiš.
Ja isto imam mali problem, moram se polako naučiti pravovremeno odustati ljudima crtati kaj im se ne da objasniti. Ili ne žele shvatiti. Ali to je već moj problem. Poradiću na tome.