Domaće teme > Grad Velika Gorica

Problemi okolnih naselja

(1/17) > >>

Ego:
Početkom godine doselio sam iz Zagreba u Petrovinu. Ono što sam vrlo brzo shvatio je da su mjesta oko Gorice jednostavno neshvatljivo zapuštena po mnogim pitanjima. Koliko sam čitao po starom forumu i sada novom portalu, uglavnom se stanovnici Petrovine, Gradića, Lomnice, i drugih naselja bune na iste stvari. Preskup i neadekvatan javni prijevoz (imamo valjda najstarije moguće zetove autobuse, veliku rupu u voznom redu između 8 i 12 radnim danom, nikakvu povezanost nedjeljom), zatim katastrofalnu ili nikakvu telekomunikacijsku mrežu (mnogi ne mogu dobiti telefon, kamo li internet), i nedostatak gradskog plina, zbog čega se moramo grijati skupim ukapljenim naftnim plinom. Koliko se sjećam, Barišić je pred izbore obečavao veću brigu za okolna naselja, koliko se sjećam, uvođenje plina i sređivanje javnog prijevoza bilo je direktno spomenuto. Izbori su prošli, a jedini pomak koji vidim je uređenje igrališta u Gradićima.

Vidim da ovdje ima upučenih u lokalnu politiku, pa me zanima, znate li možda išta o planovima za nas iz okolice grada? Može li se nadati čemu u dogledno vrijeme?

Tur:

--- Citat: Ego - Prosinac 06, 2009, 06:19:07 prijepodne ---Početkom godine doselio sam iz Zagreba u Petrovinu. Ono što sam vrlo brzo shvatio je da su mjesta oko Gorice jednostavno neshvatljivo zapuštena po mnogim pitanjima. Koliko sam čitao po starom forumu i sada novom portalu, uglavnom se stanovnici Petrovine, Gradića, Lomnice, i drugih naselja bune na iste stvari. Preskup i neadekvatan javni prijevoz (imamo valjda najstarije moguće zetove autobuse, veliku rupu u voznom redu između 8 i 12 radnim danom, nikakvu povezanost nedjeljom), zatim katastrofalnu ili nikakvu telekomunikacijsku mrežu (mnogi ne mogu dobiti telefon, kamo li internet), i nedostatak gradskog plina, zbog čega se moramo grijati skupim ukapljenim naftnim plinom. Koliko se sjećam, Barišić je pred izbore obečavao veću brigu za okolna naselja, koliko se sjećam, uvođenje plina i sređivanje javnog prijevoza bilo je direktno spomenuto. Izbori su prošli, a jedini pomak koji vidim je uređenje igrališta u Gradićima.

Vidim da ovdje ima upučenih u lokalnu politiku, pa me zanima, znate li možda išta o planovima za nas iz okolice grada? Može li se nadati čemu u dogledno vrijeme?

--- Kraj citata ---

Gospon Ego, nažalost takovi problemi mučiju većinu (ak ne i sva) gorička naselja. Ja sem za primer z Mraclina. Za autobusnu kartu od Mraclina do Gorice moram platiti 20 kn. A busevi su, verujte mi, v sim naseljima jednako loši. Pa donedavno je i sam grad imel slične. Pa se tak često zna dogoditi da se po busu zleje neka tekućina ili da jednostavno neće zapaliti. Pa onda čekamo po pol vure drugi bus. A za 15 minuti vožnje u takovomu "busu" treba dati 20 kuna (kruv, mleko, salama). Kaj se tiče rupe u voznomu redu, u Mraclinu je jedno vreme išel v jutro bus vu pol sedem, pa sledeći tek u 11.45. I onda su nakon pobune ljudi uveli još jenu liniju u 10.15. Da ne govorim o tomu da v subotu imamo samo par linija, a v nedelu ni jenu.

Plin? E prijatel moj. Daleko smo ti mi još od plina, kad nemamo ni kanalizaciju. A pitanje kad ju bumo imeli.

Jel se moremo nadati? To nam je još jedino i ostalo.

shaka zulu:
Jel vi spadate k Kurilovcu il ste posebna mesna zajednica?Do je glavni pri vami v selu?

jelka123:
Nas u Donjem Podotočju ne dojdu ni pitati   >:(

shaka zulu:




Dadek,kulko ja vidim nekaj nam/vam je obečano pred izbore pak se moremo na proleče nadati da budu počeli delati nekakve krtolovce...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju