Autor Tema: Dob za faks  (Posjeta: 30442 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: Dob za faks
« Odgovori #60 : Rujan 30, 2009, 11:25:57 prijepodne »
i iz srednjih strukovnih skola izlaze svakakvi ljudi- super sposobni i manje sposobni. tako i sa fakulteta.

ono sto mene ljuti je generaliziranje kada se govori o ljudima s diplomama. kao i pozicije- kudi sve! bolja je ona- kudi lose, hvali dobro.

iz osobnog iskustva, u mom poslu, treba-diploma i uz nju i zivotopis. dakle, gdje si radio, koliko dugo, koliko si poslova napravio i kojeg tipa su to poslovi. a poslodavac sam procjeni koje su kvalitete i vaznosti ti poslovi. dakle, ne zaposljava se samo radi diplome, nego sto si nakon diplome napravio. ali i mlade koji izadu sa faksa i imaju samo diplomu treba zaposljavati, zar ne? ono o cemu ti govoris, zaposljavanje je po babi ili politickoj liniji - kada se tako zaposljava, tada slazem se, ima svacega. ali halo... ne generaliziraj.... nema veze sa diplomom, vec sa zlocestim ljudima.

dakle, obzirom na sve kaj sam napisala pod ovom temom, htjedoh samo jedno dokazati: visoko obrazovanih je premalo i ulaganje u obrazovanje je užasno bitno za razvoj bile koje drzave. mislim da sam dovoljno argumenata iznjela. dakle, dob za faks? nikad nije kasno  :)

procitaj sam i ne iskrivljuj podatke sledge: http://mjesec.ffzg.hr/nezaposlenost/1.2.html
« Zadnja izmjena: Rujan 30, 2009, 11:36:37 prijepodne repo »

Bilaj

  • Gost
Odg: Dob za faks
« Odgovori #61 : Rujan 30, 2009, 12:12:15 poslijepodne »
... a dokaz tome su i najbogatiji ljudi svijeta, od Billa Gatesa, Waltona, Jobbsa... od kojih nitko nema fakultet. Neki su upisali, ali...

lista:
1 William Gates III - najpoznatiji dropput
2 Warren Buffett - University of Nebraska Lincoln, Bachelor of Arts / Science, Columbia University, Master of Science
3 Carlos Slim Helú- Universidad Nacional Autónoma de México
4 Lawrence Ellison - University of Illinois, Drop Out,
5 Ingvar Kamprad - nemrem nač niš
6 Karl Albrecht - nemrem nač isto niš
7 Mukesh Ambani - University of Bombay, Bachelor of Arts / Science, Stanford University, Drop Out
8 Lakshmi Mittal - St Xavier's College Calcutta, Bachelor of Arts / Science,
9 Theo Albrecht - i za njega nemrem nač ništa.
10 Amancio Ortega - isto nemrem nač
11 Jim Walton - University of Arkansas, Bachelor of Arts / Science,
12 Alice Walton - Trinity University of San Antonio, Bachelor of Arts / Science
13 Christy Walton - nemrem nač
14 S Robson Walton - University of Arkansas, Bachelor of Arts / Science, Columbia University, Doctor of Jurisprudence
15 Bernard Arnault - Ecole Polytechnique de Paris, Bachelor of Arts / Science,

S tim da bi trebao reći da su i Bill Gates i Lawrence Ellison krenuli u poduzetničke vode nakon što su na fakultetima pokupili ideje za svoje poslove.


Onda miliarderi koji su u dobi od 25 do 41, odnosno mladi miliarderi.

318    Albert von Thurn und Taxis    Germany     25     2.1     Germany
University of Edinburgh, Bachelor of Arts / Science, University of Edinburgh, Master of Arts
296    Yang Huiyan   China    27    2.3    China
Ohio State University, Bachelor of Arts / Science,
647    Fahd Hariri   Lebanon    28    1.1    France
nepoznato
647    Aymin Hariri   Saudi Arabia    30    1.1    Saudi Arabia
Georgetown University, Bachelor of Arts / Science,
246    Malvinder & Shivinder Singh   India    33    2.6    India
St Stephen's College (India), Bachelor of Arts / Science, Duke University, Master of Business Administration
26    Sergey Brin   United States    35    12.0    United States
University of Maryland, Bachelor of Arts / Science, Stanford University, Master of Science
234    John Arnold   United States    35    2.7    United States
Vanderbilt University, Bachelor of Arts / Science,
26    Larry Page   United States    36    12.0    United States
University of Michigan, Bachelor of Arts / Science, Stanford University, Master of Science
164    Daniel Ziff   United States    37    3.5    United States
Columbia University, Bachelor of Arts / Science,
285    Sergei Popov   Russia    37    2.4    Russia
Urals Polytechnical Institute, Bachelor of Arts / Science,


« Zadnja izmjena: Rujan 30, 2009, 12:23:23 poslijepodne Bilaj »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Dob za faks
« Odgovori #62 : Rujan 30, 2009, 07:48:31 poslijepodne »
Bilaj, svaka čast na trudu... ima lista i onih koji su na tom popisu uspješnih i milijardera, a nemaju fakultete? Osim najpoznatijeg dropouta, ima cijele liste i manje poznatih uglednika bez fakulteta... a ima ih brdo i našeg porijekla, svi u prvoj generaciji koja je stvorila milijarde nisu imali fakultete... jasno je da jedan Maglica stariji ne treba faks, a da su se sinovi mogli posvetiti tome.

I da su oni na listi, stvoritelji carstava, stvoritelji tog bogatstva, ne druga ili kasnija generacija... jer normalno da ako je sin u bogatoj obitelji, da će se posvetiti najboljim školama, jer roditelji znaju da boljeg ulaganja - ako ne zbog stručnosti, a ono više zbog društvenog ugleda mladog šefa i poduzetnika, te nasljednika sutra - nema... a to je i tamo, pogotovo u Americi, "must have" stvar neke diplome, do toga da već i snimaju parodije na račun vlastita mentaliteta...

Znači, sa te liste, tko je prva generacija milijardera?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Dob za faks
« Odgovori #63 : Rujan 30, 2009, 08:40:48 poslijepodne »
Delal sem v par firme z temi "mlademi stručnaki" i morem ti povedati da su to zame dve nespojive reči; il su mladi il su stručnaki.Ti mladi paperaši nemaju pojma o pojmu o prakse a teoriju si slobono moreju nabiti na ______.Cenim čoveka z paperom i 10 let iskustva teromu saka reč ima mesta i kaj il je polivalenten il stručnak za određeno područje (još nis videl ing.strojarstva kaj ima i širinu i dubinu).Ovem "papernatem" obični radnik more održati predavajne o poslu i prakse.
Primer prvi;
Delal sem v jene firme z ing. kaj v životu ni nacrtal tehnički nacrt a da ni trebal dojti v radionu prepravlat il dešifrerat kaj je pesnik štel povedati.Firma je napravila dober potez da je po stečaju druge firme potegnula nijove inženere i crtače knam-iskustvo i znajne,nikakvi problemi.Taj rad volim...
Primer drugi;
Poskakala creva ze stroja.Mi došli,deli duple osigurače i pali-vozi.Ali...Dolazi friški papernati dipl.ing.,stručnak za surfajne netom i gublejne vremena,i oče znati kaj se dogaja,zakaj,pokaj,kulko,de...I mi nemu pol vure objašnavamo kaj je i da se to stalno događa da se vukluči druga pumpa tera ima vekši kapacitet,trlababalan...Prepiše on se podatke ze stroja,pumpex2,mreže,pokupi staru dokumentaciju i počme studiozno delati.Tjeden dan.Da smo ga saki put tak čekali mogli bi mam zapreti i prešaltati knižice na Burzu.Po tjeden dan dolazi on sav sreten povedati nam rezultate sve analize;Prema izračunu sve bi trebalo biti u redu.
***i ga,rođo,ali ni.Još i sat da se zestane stara ekipa znamo mu se lepo nasmejati.
Ob ovem kaj ga sad imam morem samo reči da je na tragu...Prvem dvem...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Dob za faks
« Odgovori #64 : Listopad 01, 2009, 08:01:16 prijepodne »
Kunta, op tome ja i pričam cijelo vrijeme... no neki od tog papira ne vide dalje... a zna se za kaj papir služi...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Dob za faks
« Odgovori #65 : Listopad 01, 2009, 08:21:36 prijepodne »
Počela su mi ovaj tjedan predavanja na faksu.
Obzirom da je smjer relativno usko stručan zanimalo me tko će to upisati. Po mom mišljenju nije baš najsretniji izbor za klince nakon srednje škole, jer za kvalitetno studiranje zapravo traži ljude koji imaju nekakvo radno iskustvo i kuže praktičnu problematiku na koju se odnosi. Prvenstveno zato jer po završenom studiju, ak nemaš iskustva teško da bu te netko zaposlio s faksa odmah na takva radna mjesta.To je gotovo nemoguće.
Još prije nego sam se upisala mislila sam si kak će mi biti teško s klincima, ali sam se ugodno iznenadila.
Klinaca gotovo uopće nema među izvanrednim studentima, tako da su i predavanja prilagođena ljudima s iskustvom, pa se već par dana vode zanimljive rasprave, postavljaju kvalitetna pitanja, ljudi su izuzetno zaiteresirani i općenito je atmosfera totalno drugačija nego u pradavnim vremenima kad sam bila redovna studentica.
Vjerujem da će većina upisanih faks i završiti, i da će od njihovog znanja sigurno profitirati i oni sami i firme u kojima su zaposleni.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Dob za faks
« Odgovori #66 : Listopad 01, 2009, 09:10:58 prijepodne »
A i Knjaz ide opet na faks! Mi smo fakat jedna vrlo aktivna generacija  :)

http://www.vecernji.hr/lifestyle/robert-knjaz-ostvario-san-postao-student-filmske-tv-rezije-clanak-27546
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Bilaj

  • Gost
Odg: Dob za faks
« Odgovori #67 : Listopad 01, 2009, 10:29:28 prijepodne »
Znači, sa te liste, tko je prva generacija milijardera?

Sa te liste trebao bi tražiti.
S tim da pola ovih starih ljudi koji su u mirovini ili već jako stari nisam uspio naći skoro nikakve informacije- samo tipa da izbjegavaju javnost i to je to.