Autor Tema: Domek turopolski  (Posjeta: 16349 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Domek turopolski
« : Srpanj 10, 2010, 12:23:55 prijepodne »


Domek turopolski
09.07.2010. Vijesti 
U srijedu je održana osnivačka skupštine nove udruge Domek turopolski. Kulturalna je to udruga koja brine o njegovanju turopoljskog govora u svim vidovima odgojno-obrazovnog i javnog života, čuvanju i osuvremenjenom oživljavanju tradicijskih duhovnih i materijaliziranih vrednota zavičajnosti i Turopolja, te javnom promicanju razumijevanja, tolerancije i prožimanja svekolikih kulturnih dobara svih žitelja Turopolja.
Na osnivačkoj skupštini usvojen je statut udruge, a izabrano je i rukovodstvo. Predsjednik je udruge Zdravko Lučić, potpredsjednica je Zorica Krznar Blagec, na čelu Upravnog odbora je Slobodan Pukanić, a Nadzornim će odborom, na godinu dana, kakav je i mandat sviju izabranih, predsjedati Vladimir Hrenković. - Razlozi osnivanja ove udruge proizlaze iz smisla Povelje Bratstva turopoljskoga koja je usmjerena na sve žitelje Turopolja, u cijelom njegovom zemljopisnom, povijesnom i kulturalnom području. – kaže predsjednik udruge Zdravko Lučić. – Kako je na ovom području došlo do svojevrsne konglomeracije žitelja iz svih krajeva, ne samo iz Hrvatske, oni su danas naši punopravni članovi. Potrebno je zato baš sada sačuvati identitet i osobine Turopolja, kako bi sada svi žitelji, naša djeca, unuci, mogli osjećati svoju zavičajnu pripadnost, svoju dužnost za rad za zavičaj.
Inače, udruga je to koja djeluje na području Zagreba, te Zagrebačke i Sisačko-moslavačke županije, a planovi su ambiciozni. No, napomenuto je na osnivačkoj skupštini: nemojmo si zadavati prevelike zadatke koje nećemo moći obaviti, već radimo postupno i temeljito.
http://www.rvg.hr/index.php?id=3270

plemenitashica

  • Gost
Odg: Domek turopolski
« Odgovori #1 : Kolovoz 22, 2010, 10:44:33 poslijepodne »
Domek turopolski je kulturalna udruga građana i pravnih osoba koja brine o njegovanju turopoljskoga govora.

Udruga djeluje na području Grada Zagreba, Zagrebačke i Sisačko-moslavačke županije. Moto Udruge je: ''Strpno k sloge''.

Ciljevi djelatnosti Udruge su:

1. Poticanje, podržavanje i organiziranje svih djelatnosti koje izazivaju i razvijaju osobeni identitet Turopolja kao sklopa njegovih zemljopisnih, povijesnih i kulturalnih različitosti.

2. Osvještavanje žitelja Turopolja o značajnosti zavičajne srođenosti za odgoj djece u cjelovite i ljudskom dostojanstvu primjerene osobe.

3. Sprječavanje propadanja i nezakonitog uništavanja materijaliziranih dobara Turopolja, te njihova arhivska i revitalizirajuća zaštita.

4. Svekoliko poticanje uobičajenosti i kultiviranosti turopoljskoga govora u odgojno- obrazovnom i javnom životu.

5. Poticanje razumijevanja, tolerancije i podržavanja u dobrim naumima svih žitelja Turopolja kojima je naslijeđena i živuća zavičajnost djece i unučadi mjerodavni orijentir u javnom djelovanju.

6. Znanstveno potkrijepljeno razmatranje i domoljubno utemeljeno smještanje Turopolja u sklop duhovnog života hrvatskog naroda, nacije i države.

http://www.zagrebancija.com/hr-zupanija/turopoljski-govor-cuva-domek-turopoljski_305632

Dodatak:

Molim Admina da ovom podforumu pri prvom spominjanju bilo koje političke stranke odmah pobriše post i kazni forumaša koji će to učiniti. Hvala unaprijed.

Iako nisam otvorila temu neću dozvoliti baš nikome da se ova Udruga i svi njeni budući  pisani tekstovi kao i članovi ili pisci u Domeku omalovažavaju niskim međustranačkim podbadanjima.
Ima dovoljno tema u kojima se mogu prozivati svi po političkim konotacijama, ali ovdje ne. Ovdje se može komentirati rad Udruge kao i brojevi Domeka (za sad samo prvi broj).

Čim ga skeniram sebi na računalo i dobijem dozvolu da mogu objaviti dijelove, učinit ću to.

Edit: dodatak
« Zadnja izmjena: Kolovoz 22, 2010, 10:51:56 poslijepodne plemenitašica »

Offline Stjepan Radić

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 54
  • Karma: +0/-0
Odg: Domek turopolski
« Odgovori #2 : Kolovoz 24, 2010, 06:32:10 poslijepodne »
Domek turopolski je kulturalna udruga građana i pravnih osoba koja brine o njegovanju turopoljskoga govora.

Udruga djeluje na području Grada Zagreba, Zagrebačke i Sisačko-moslavačke županije. Moto Udruge je: ''Strpno k sloge''.

Ciljevi djelatnosti Udruge su:

1. Poticanje, podržavanje i organiziranje svih djelatnosti koje izazivaju i razvijaju osobeni identitet Turopolja kao sklopa njegovih zemljopisnih, povijesnih i kulturalnih različitosti.

2. Osvještavanje žitelja Turopolja o značajnosti zavičajne srođenosti za odgoj djece u cjelovite i ljudskom dostojanstvu primjerene osobe.

3. Sprječavanje propadanja i nezakonitog uništavanja materijaliziranih dobara Turopolja, te njihova arhivska i revitalizirajuća zaštita.

4. Svekoliko poticanje uobičajenosti i kultiviranosti turopoljskoga govora u odgojno- obrazovnom i javnom životu.

5. Poticanje razumijevanja, tolerancije i podržavanja u dobrim naumima svih žitelja Turopolja kojima je naslijeđena i živuća zavičajnost djece i unučadi mjerodavni orijentir u javnom djelovanju.

6. Znanstveno potkrijepljeno razmatranje i domoljubno utemeljeno smještanje Turopolja u sklop duhovnog života hrvatskog naroda, nacije i države.

http://www.zagrebancija.com/hr-zupanija/turopoljski-govor-cuva-domek-turopoljski_305632


E jadna li je ta udruga i ta kultura sa ovakvim predsjednikom: http://www.2shared.com/file/5XS_mYaJ/Snimka__3_.html  mislim da svi prepoznaju riječi dragog Vam predsjednika  :P

Dodatak:

Molim Admina da ovom podforumu pri prvom spominjanju bilo koje političke stranke odmah pobriše post i kazni forumaša koji će to učiniti. Hvala unaprijed.


Neću spominjat čije je stranke dotični vječnik u Gradskom vijeću  >:D

Iako nisam otvorila temu neću dozvoliti baš nikome da se ova Udruga i svi njeni budući  pisani tekstovi kao i članovi ili pisci u Domeku omalovažavaju niskim međustranačkim podbadanjima.
Ima dovoljno tema u kojima se mogu prozivati svi po političkim konotacijama, ali ovdje ne. Ovdje se može komentirati rad Udruge kao i brojevi Domeka (za sad samo prvi broj).

A druge Udruge su zaslužile to?

Čim ga skeniram sebi na računalo i dobijem dozvolu da mogu objaviti dijelove, učinit ću to.

Edit: dodatak

Jedva čekam da vidim koja je to kultura govora i da vidim koliko će se ljudi, nevezano za bilo koje stranačko opredjeljenje istog posramiti. Vi ga dobro poznate pa ga možete voljeti ili mrziti, a ja ne mrzim nikog, samo želim predstavit ISTINU!!!!!!!!!

P.S. - Bit će sad i videa o čemu se u nekoj drugoj temi naveliko raspravljalo ;)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Domek turopolski
« Odgovori #3 : Kolovoz 24, 2010, 06:37:00 poslijepodne »
Citat:
Domek turopolski je kulturalna udruga građana i pravnih osoba koja brine o njegovanju turopoljskoga govora.


Ak je samo govora,dobro....predsjednik nek zanavek čkomi, a nikak mu se nesme dozvoliti da se razmaše ..recimo pred Vesnom.

Možda sam malo zloban,ali nemrem izdžati ,a da se toga ne sjetim. ;) :D
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Stjepan Radić

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 54
  • Karma: +0/-0
Odg: Domek turopolski
« Odgovori #4 : Kolovoz 24, 2010, 08:42:41 poslijepodne »
blablablablabla...... Nemam više komentara!  Što niste tako reagirali kad se bacalo drvlje i kamenje na neke druge udruge? Ili se nije primjetilo?  Ustvari da prevedem na kulturološki turopoljski: Što niste razdvajali teme kad je bilo SRANJE po drugim Udrugama od dotičnog SROLJE?

Offline Stjepan Radić

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 54
  • Karma: +0/-0
Odg: Domek turopolski
« Odgovori #5 : Kolovoz 24, 2010, 08:50:33 poslijepodne »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Domek turopolski
« Odgovori #6 : Kolovoz 24, 2010, 10:30:20 poslijepodne »
Ajde da sam negdi pročital čime se bave, frendovi su mi na Facebooku, no nisam se baš interesiral...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Domek turopolski
« Odgovori #7 : Kolovoz 25, 2010, 11:28:43 prijepodne »
Stjepan Radić & Mlačanin - držite se teme, držite se pisanja o Domeku Turopoljskom, a ne analizama i hračakanjem po osobama koje u Domeku nešto po funkciji. Oni NISU udruga - jer će ista postojati i kada oni to više ne budu, ili ako odu iz nje. Zato se ograničite, i vi i svi ostali, na bavljenje samom Udrugom, od njezinog mota, ciljeva, akcija, djelovanja itd itd, bez ikakvih apostrofiranja bilo kakvih pojedinaca.

Dokle god radim ovaj posel moderatora, neću dnevno gubiti brdo vremena da rješavam pritužbe i zahtjeve za brisanjima, kažnjavanjem, uređivanjem itd itd članova i njihovih postova, kao niti čišćenja inboxa zbog pritužbi i prepucavanja. Nisam pristalica brisanja i cenzure, no kad već do toga dojde - ako vam nestane post, to je zeleno svjetlo i znak da je čaša puna, i da bu uskoro ili pukla ili se kroz prolijala, pa molim za hitno otrežnjenje onoga kome se to desi.

Tako da stavljam na dušu svima - držite se tema, nemojte trolati, spamati ili offati teme, lokalpolitičku pljuvačnicu ću ubuduće tolerirati samo i isključivo u samo tom podforumu i samo u temama koje budu za to (sad sam se sjetio - sranje, sad ću morati i ja čitati taj plac, to smetlište najnižih ljudskih instikata, no tamo ću dolaziti sa buldožerom spuštene ralice u najniži položaj!...). Mada ću se u sličnom vozilu vozikati i kroz ostale teme. Bar mi iz Mraclina znamo kak smetlište izgleda - zato ga lako i prepoznajem!

Najvažnija stvar - DRŽITE SE TEMA, ne smeta me toliko trolanje pokretanjem visokoparnih tema koje razvijaju burne rasprave, smeta me kada se namjerno razvodnjava tema ubacivanjem offa i kada se u svemu poteže politika, bez koje očito neki nemreju ni na zahod - to je, globalno gledano, faktor koji najviše šteti forumu i najviše odbija potencijalne nove članove... kad već nemrete bez politike, onda ćete ju barem držati unutar nekih plutača, a ne da ta zmazana mrlja pluta uokolo, kao ona iz Meksičkog zaljeva, i uništava sve i sva... Nadam se da sam bio razumljiv svima, nebum sad tražio klik na "dogovoreno!"...  8) 8) 8)

Za sada toliko - ne želim više u ovoj temi čitati o bilo kojoj fizičkoj osobi. Samo o Domeku...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Domek turopolski
« Odgovori #8 : Kolovoz 25, 2010, 11:39:10 prijepodne »
Zato se ograničite, i vi i svi ostali, na bavljenje samom Udrugom, od njezinog mota, ciljeva, akcija, djelovanja itd itd, bez ikakvih apostrofiranja bilo kakvih pojedinaca.

Kako možeš razgraničiti djelovanje pojedinaca koji obnašaju neke funkcije u udruzi od djelovanja udruge? Ne kaže se badava u zakonu i svakom statutu: Udrugu predstavlja i zastupa njen predsjednik. Ako je loše predstavlja, onda udruga trpi loš imidž...

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Domek turopolski
« Odgovori #9 : Kolovoz 25, 2010, 11:44:39 prijepodne »
...Oni NISU udruga - jer će ista postojati i kada oni to više ne budu, ili ako odu iz nje.
...
Za sada toliko - ne želim više u ovoj temi čitati o bilo kojoj fizičkoj osobi. Samo o Domeku...

To tak ne štima. Previše se naginješ kroz prozor. Udrugu čine ljudi. Oni ju vode i predstavljaju. Tako da se u svakom slučaju po ljudima mogu donositi zaključci i o samoj udruzi. A to je tema. Dakle čitat ćeš ti i o fizičkim osobama ako želiš čitati o udruzi, htio ti to ili ne.

Međutim, da se sad jedna takva tema koristi u prvoj liniji za blaćenje nekih ljudi smatram stvarno jadno.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Domek turopolski
« Odgovori #10 : Kolovoz 25, 2010, 11:49:23 prijepodne »
Ne slažem se baš tu sa tobom Sledge,ali dobro.

Ima dana,tema i vremena. :)
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Domek turopolski
« Odgovori #11 : Kolovoz 25, 2010, 12:12:29 poslijepodne »
Kako možeš razgraničiti djelovanje pojedinaca koji obnašaju neke funkcije u udruzi od djelovanja udruge? Ne kaže se badava u zakonu i svakom statutu: Udrugu predstavlja i zastupa njen predsjednik. Ako je loše predstavlja, onda udruga trpi loš imidž...

Vrlo lako.

Udruga se gleda prema njezinim idejama i rezultatima rada. I ja sam predsjednik jednog moto-kluba; oni koji nas poznaju, a i koji nas ne poznaju - ne zamaraju se sa time TKO unutar kluba što određuje i TKO je na kojoj funkciji - gleda se klub u cjelini, njegove ideje, rezultati, poslanje. Kada vidite hrpu motora na jednom mjestu, ma i samo jedan - zanima li vas tko unutar tog kluba što radi? Ne zanima vas, sigurno. Zanima vas kakav je klub, čime se taj klub bavi, koje mu je poslanje - ne gledate isto na moto klub policajaca, liječnika ili nekakvih kriminalaca. Zanima vas hoće li ta ekipa otići sada u pljačku banke, ili na humanitarnu vožnju kojom će posjetiti i darivati napuštenu djecu u nekom domu. I po tome ih razlikujete - po ciljevima i rezultatima rada! I to je poanta. I ista stvar i sa svim ostalim udrugama.

Naravno da predsjednik predstavlja udrugu - no i onda se to reflektira na rezultate same udruge i o tim rezultatima možemo razgovarati dok pričamo o udruzi - no ne i o konkretnoj osobi unutar udruge, jer nije sve tako jednostavno. I taj predsjednik ne zastupa udrugu kako se njemu sviđa, nego postoji Statut, postoji Upravni odbor, Predsjedništvo, Nadzorni odbor, Sud časti i temelj svake udruge - Skupština. Oni postavljaju okvire ideja, djelovanja i rada, a Predsjednik, kao izvršno tijelo, vrši poslove iz djelokruga dužnosti, prava i obaveza propisanih Statutom. Kroz prizmu toga - jasno je da nije toliko bitna osoba predsjednika udruge.

Jasno je da i pravne osobe čine - fizičke osobe, no to nije osnova na kojoj će se razgovarati o nekoj pravnoj osobi. Imaš Statut, pravilnike, registraciju, ciljeve, sredstva, akcije, rezultate - o tome možemo pričati, no ne i o tome tko je što i kakav je tko unutar udruge. To su dvije različite stvari. Udruga je - IDEJA, pa se sa time i treba baviti kada se razgovara o udruzi. Bavljenje ljudima teško i rijetko izlazi iz okvira običnog trača. Komentiranje bilo kojih pojedinih članova udruge je time nepoželjno - jer se izlazi iz bavljenja samom udrugom. A time i samom temom.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 25, 2010, 12:20:32 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Domek turopolski
« Odgovori #12 : Kolovoz 25, 2010, 02:00:19 poslijepodne »
Budi sebi dosljedan,otvori novi topic na ovu temu,da možemo tamo dalje razgovarati.

Hvala
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Domek turopolski
« Odgovori #13 : Kolovoz 25, 2010, 02:18:29 poslijepodne »
Nemojmo pretjerivati. Nemre se sad za svaki drek koji se spomene u jednoj temi otvoriti nova tema. Ako se baš previše udaljimo od početne teme, onda ok, ali dajte najte pretjerivati, kak jedni, tak ni drugi. Vjerujem da se more reči koja riječ i opčenito o udrugama kad se priča o jednoj udruzi, ali i o ljudima koji tu jednu udrugu vode. Glavno da se previše ne udaljimo od onog zakaj smo to započeli.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Domek turopolski
« Odgovori #14 : Kolovoz 25, 2010, 04:39:04 poslijepodne »
Budi sebi dosljedan,otvori novi topic na ovu temu,da možemo tamo dalje razgovarati.Hvala

Koju temu??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”