Autor Tema: SDP u VG  (Posjeta: 166551 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP u VG
« Odgovori #315 : Ožujak 20, 2011, 11:06:44 prijepodne »
činjenice te pobijaju do boli, činjenice i u dobrim i partnerskim odnosima SDP-a i HNS-a

To su slabi i konkurentski odnosi:
- Milanović nije htjel u koaliciju sa Čačićem pa su zato obojica izgubili izbore
- Beus nije htjel u koaliciju s Piculom pa su zato obojica izgubili izbore

Kvalitetnim liderima se takve stvari ne bi smjele događati.

Jaguar se ponaša ko Amerikanci, ruše Gadafija po radi tobože nekakvih sloboda a podržavaju monarha Saudijske Arabije koji je po meni veći diktator nego Gadafi..ko tu koga hebe?...

Jaguar

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #316 : Ožujak 20, 2011, 11:12:24 prijepodne »
činjenice te pobijaju do boli, činjenice i u dobrim i partnerskim odnosima SDP-a i HNS-a

To su slabi i konkurentski odnosi:
- Milanović nije htjel u koaliciju sa Čačićem pa su zato obojica izgubili izbore
- Beus nije htjel u koaliciju s Piculom pa su zato obojica izgubili izbore

Kvalitetnim liderima se takve stvari ne bi smjele događati.

Donekle si u pravu ali ja sam pisao o lokalnoj razini.
A kad već spominješ Beusa jeli znaš zašto Beus nije htio u koaliciju sa Piculom i tko je za to kriv?
Informacije koje ja imam je bilo davanje većeg značaja DC i veći broj vijećničkih mjesta DC-u nego HNS-u, s čim se HNS nije složio i izašao je samostalno na izbore, izvagao se najvjerodostojnije od svih političkih stranaka i osovojio 3 vijećnićka mjesta.

Što se kasnije napuštanjem i izdajom koalicije od strane DC-a potvrdilo kao ispravno rješenje od strane HNS i da je HNS imao dobru procjenu i bio svoj na svome. Činjenica je da je vlast izgubljena ali nije ni vlast jedini prioritet i ne bi trebala ni biti, nego dosljednost u politici pa i po cijenu da ne ideš na vlast. To je ono što ja cijenim a ne vlast po svaki cijenu.

Jaguar

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #317 : Ožujak 20, 2011, 11:20:23 prijepodne »

Jaguar se ponaša ko Amerikanci..ko tu koga hebe?...

Hvala na komplimentu, a ak želiš odgovor na pitanje, Amerikanci sve ;D

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: SDP u VG
« Odgovori #318 : Ožujak 20, 2011, 05:08:07 poslijepodne »
Citat:
Donekle si u pravu ali ja sam pisao o lokalnoj razini.
A kad već spominješ Beusa jeli znaš zašto Beus nije htio u koaliciju sa Piculom i tko je za to kriv?

Ček...maloprije si drukčije žuboril..he...daj se skoncentriraj, naime to ti je tak kad govoriš neistine, zaboraviš kaj si rekel...jesi čul za onu narodnu "svaka istina ma kakva ona bila bolja je bilo od bilo kakve lijepo zapakirane laži"...ja se toga držim a TI?

Jaguar

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #319 : Ožujak 20, 2011, 05:22:30 poslijepodne »
Citat:
Donekle si u pravu ali ja sam pisao o lokalnoj razini.
A kad već spominješ Beusa jeli znaš zašto Beus nije htio u koaliciju sa Piculom i tko je za to kriv?

Ček...maloprije si drukčije žuboril..he...daj se skoncentriraj, naime to ti je tak kad govoriš neistine, zaboraviš kaj si rekel...jesi čul za onu narodnu "svaka istina ma kakva ona bila bolja je bilo od bilo kakve lijepo zapakirane laži"...ja se toga držim a TI?

Kaj tebi nije jasno? Osim toga odgovoril sam Anđelku, na njegov komentar a ne tebi.
Kaj želiš reći, kaj sam to ja pozabil? Niš ja nisam pozabil, nego bi ti rado okrenuo pilu naopako, al ne ide to samo tako.
Možda ti imaš odgovor na pitanje koje si citirao, a koje je postavljeno Anđelku, ti ionako znaš sve o Beusu? :P

amarkulin

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #320 : Ožujak 20, 2011, 06:57:24 poslijepodne »
jeli znaš zašto Beus nije htio u koaliciju sa Piculom i tko je za to kriv?
Informacije koje ja imam je bilo davanje većeg značaja DC i veći broj vijećničkih mjesta DC-u nego HNS-u, s čim se HNS nije složio i izašao je samostalno na izbore, izvagao se najvjerodostojnije od svih političkih stranaka i osovojio 3 vijećnićka mjesta.

S ovime se mogu složiti, da je DC htio za sebe veći dio kolača - što je njihovo pravo tražiti. No, ja sam tada predlagao rješenje kojim bi se to kompenziralo, ali nitko u HNS-u VG me nije htio poslušati. Ja sam se tada povukao iz politike, jer nisam htio sudjelovati u rješenju za koje sam tvrdio da vodi u propast. Što se na kraju i dogodilo...

Jaguar

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #321 : Ožujak 20, 2011, 07:07:12 poslijepodne »
jeli znaš zašto Beus nije htio u koaliciju sa Piculom i tko je za to kriv?
Informacije koje ja imam je bilo davanje većeg značaja DC i veći broj vijećničkih mjesta DC-u nego HNS-u, s čim se HNS nije složio i izašao je samostalno na izbore, izvagao se najvjerodostojnije od svih političkih stranaka i osovojio 3 vijećnićka mjesta.

S ovime se mogu složiti, da je DC htio za sebe veći dio kolača - što je njihovo pravo tražiti. No, ja sam tada predlagao rješenje kojim bi se to kompenziralo, ali nitko u HNS-u VG me nije htio poslušati. Ja sam se tada povukao iz politike, jer nisam htio sudjelovati u rješenju za koje sam tvrdio da vodi u propast. Što se na kraju i dogodilo...

Oprosti ali ako sam ja dobro shvatio ti si predlagao trgovati-kompenzirati nešto? Uh, to je tako poznato od nekud. Naježim se.
Onda je i dobro da te nisu poslušali, po mom dubokom uvjerenju. Osim toga ako je većina nešto zaključila, valjda je većina pametnija od tebe, mene ili bilo koga kao pojedinca. Većina uvijek i donosi odluke, nakon razmatranja svih prijedloga, jel tak?

Po meni tu HNS niti je što izgubio a niti dobio( izuzev 3 vijećnićka mjesta, najlegalinje što može biti) ali je ostao dosljedan, što je najvažnije u politici.
« Zadnja izmjena: Ožujak 20, 2011, 07:09:57 poslijepodne Jaguar »

amarkulin

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #322 : Ožujak 20, 2011, 07:17:02 poslijepodne »
Nisi dobro shvatio.  :)

DC je tražio jednog vijećnika u GV-u više, a ja sam predlagao da SDP ima gradonačelnika i jednog zamjenika, a HNS drugog. Pa ti procijeni jel snažniji politički faktor jedan vijećnik ili član izvršne vlasti.

Haha, dobra ti je fora:

Po meni tu HNS niti je što izgubio a niti dobio

Izgubio je "sitnicu": sudjelovanje u većini u Gradskom vijeću, upravljanje Gradom zajedno sa SDP-om kroz izvršnu vlast, mjesto zamjenika gradonačelnika, mjesto predsjednika Gradskog vijeća (koje tada možda ne bi imao), sudjelovanje u upravljanju gradskim poduzećima i ustanovama. Baš ništa nije izgubio.  ;D

O tome je li većina bila pametnija možemo suditi po ishodu te političke utakmice. Zar ti misliš da ne bi bilo dosljedno zadržati mjesto zamjenika gradonačelnika?
« Zadnja izmjena: Ožujak 20, 2011, 07:19:52 poslijepodne amarkulin »

Jaguar

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #323 : Ožujak 20, 2011, 07:53:52 poslijepodne »
.......

Idilično, nema što, nego kad si to sve tako detaljno objasnio, daj mi reci onda još kako je SDP na to sve gledao, odnosno što je SDP htio i kako se postavio u toj situaciji? Iako ja i dalje mislim da vlast ne treba po svaku cijenu, posebno ne trgovanjem, na bilo koji način.

amarkulin

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #324 : Ožujak 20, 2011, 08:00:45 poslijepodne »
Nije to ništa idilično, pa i do tada je HNS imao zamjenika gradonačelnika. Koliko znam SDP nije imao ništa protiv takve varijante. Gdje ti tu vidiš trgovanje? Radi se o raspodjeli zaduženja u novoj vlasti: DC-u malo više u upravnoj, a HNS-u u izvršnoj.

Pa, ako ćemo realno, gorički DC ima puno stručnije ljude za staviti u Gradsko vijeće - to su sve pravnici, inženjeri, magistri i doktori znanosti.
« Zadnja izmjena: Ožujak 20, 2011, 08:05:31 poslijepodne amarkulin »

Jaguar

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #325 : Ožujak 20, 2011, 08:11:48 poslijepodne »
Koliko znam SDP nije imao ništa protiv takve varijante.


A znaš li dovoljno? U samoj tvojoj izjavi nazire mi se nekakva sumnja i nesigurnost.

amarkulin

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #326 : Ožujak 20, 2011, 08:15:17 poslijepodne »
Znam ono što mi je tada rekla predsjednica goričkog SDP-a. Meni se to čini dovoljnim.  :)

Jaguar

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #327 : Ožujak 20, 2011, 08:55:36 poslijepodne »
Znam ono što mi je tada rekla predsjednica goričkog SDP-a. Meni se to čini dovoljnim.  :)

Nije li moguće da je tebi pričala jedno a radila drugo, koliko te doživljavala za ozbiljnog sugovornika, ako tvoj prijedlog nije prošao u HNS, znači da nisi bio moćan tamo, mislim nemoj se srditi ali to mi se pitanje logično nameće.
Osim toga meni se čini da je i predsjednica SDP tada jako malo odlučivala, to je samo moje mišljenje i dojam, poznavajući događanja iz medija koliko sam pratio tada, kao što su poznati i neki drugi detalji oko tvog odlaska iz HNS-a, ponajmanje prijedlog koji navodiš, o čemu se opet pisalo na forumima, ne želim špekulirati o tome, ti najbolje znaš kako i zašto, pa ne bi ulazio dalje u tu raspravu.

amarkulin

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #328 : Ožujak 20, 2011, 09:03:39 poslijepodne »
Nije li moguće da je tebi pričala jedno a radila drugo, koliko te doživljavala za ozbiljnog sugovornika, ako tvoj prijedlog nije prošao u HNS, znači da nisi bio moćan tamo, mislim nemoj se srditi ali to mi se pitanje logično nameće.
Osim toga meni se čini da je i predsjednica SDP tada jako malo odlučivala, to je samo moje mišljenje i dojam, poznavajući događanja iz medija koliko sam pratio tada, kao što su poznati i neki drugi detalji oko tvog odlaska iz HNS-a, ponajmanje prijedlog koji navodiš, o čemu se opet pisalo na forumima, ne želim špekulirati o tome, ti najbolje znaš kako i zašto, pa ne bi ulazio dalje u tu raspravu.

Da, stvarno nema potrebe dalje raspravljati, kad si počeo stavljati "argumente" tipa:
- nije li moguće
- meni se čini
- kao što su poznati

Ja nikad nisam politiku shvaćao kao mjesto gdje trebaš biti "moćan", kako ti kažeš, da bi tvoj prijedlog "prošao" - nego mjesto gdje se pametni ljudi trebaju dogovoriti što će pametno raditi na opću dobrobit.

No, drago mi je da si potvrdio (a što je i Muha primijetio) ono što je HNS dosad žestoko opovrgavao:

A kad već spominješ Beusa jeli znaš zašto Beus nije htio u koaliciju sa Piculom i tko je za to kriv?
Informacije koje ja imam je bilo davanje većeg značaja DC i veći broj vijećničkih mjesta DC-u nego HNS-u, s čim se HNS nije složio i izašao je samostalno na izbore, izvagao se najvjerodostojnije od svih političkih stranaka i osvojio 3 vijećnićka mjesta.

Što se kasnije napuštanjem i izdajom koalicije od strane DC-a potvrdilo kao ispravno rješenje od strane HNS i da je HNS imao dobru procjenu i bio svoj na svome. Činjenica je da je vlast izgubljena ali nije ni vlast jedini prioritet i ne bi trebala ni biti, nego dosljednost u politici pa i po cijenu da ne ideš na vlast. To je ono što ja cijenim a ne vlast po svaki cijenu.

Hvala ti što si svoja promišljanja podijelio s nama. Ja se s njima potpuno slažem, osim da je procjena bila dobra.  :)
« Zadnja izmjena: Ožujak 20, 2011, 09:18:47 poslijepodne amarkulin »

Jaguar

  • Gost
Odg: SDP u VG
« Odgovori #329 : Ožujak 20, 2011, 09:23:26 poslijepodne »

Hvala ti što si svoja promišljanja podijelio s nama. Ja se s njima potpuno slažem, osim da je procjena bila dobra.  :)

Procjena je vezana za dosljednost i to je zakon spojenih posuda, koja je meni osobno važna. Dakle predhodno si nabrojao sve kao izgubljeno, da ne ponavljam, dakle HNS je to sve odbacio zbog dosljednosti, po meni i dobro učinio, ponavljam, da biti na vlasti i učiniti nešto dobro ali ne po svaku cijenu i pod bilo kakvim uvjetima i ucjenama.

Napomena da sam riječ "moćan" upotrijebio kao metaforu, naravno slažem se da se pametni ljudi dogovaraju, ali ako si ostao usamljen u svom prijedlogu, hm nisam siguran da su u HNS svi blesavi i da to nitko nije prepoznao kao dobar i pametan prijedlog, kao i u bilo kojoj drugoj stranki i ne samo u HNS-u.