Autor Tema: Edukacijom i informacijom protiv korupcije  (Posjeta: 5313 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Edukacijom i informacijom protiv korupcije
« : Rujan 20, 2009, 04:30:52 poslijepodne »
Edukacijom i informacijom protiv korupcije
   3. srpnja 2009. godine - Transparency International Hrvatska pokrenuo je projekt informiranja i edukacije mladih i šire javnosti o štetnosti korupcije i mehanizmima njezinog suzbijanja.

3. srpnja 2009. godine - Transparency International Hrvatska pokrenuo je projekt informiranja i edukacije mladih i šire javnosti o štetnosti korupcije i mehanizmima njezinog suzbijanja. U okviru projekta TIH će u Zagrebu, Varaždinu, Osijeku, Rijeci i Splitu održati predavanja kojima će građane informirati o tome što je korupcija i koliko je razoran njezin učinak na društvo u cjelini, poslati jasnu poruku da se protiv korupcije može i treba boriti te osvijestiti načine i mehanizme kroz koje je to moguće postići.

Projekt Edukacijom i informacijom protiv korupcije financijski je podržala tvrtka Holcim sa 45.000,00 Kn u okviru inicijative suzbijanja korupcije. Inicijativa "Ne bojimo se prijaviti korupciju i znamo kome" nastala je kao pokušaj odgovora na pojavu različitih oblika koruptivnih ponašanja u hrvatskom društvu kao što su rad na crno, korupcija i neodgovorno poslovno ponašanje. Uz projekt TIH-a Holcim je ovim putem podržao projekte Udruge za demokratsko društvo (UDD), Radio mreže, Demokratske inicijative mladih (DIM), udruge Nemesis, Nezavisne udruge mladih iz Lepoglave i Udruge korporativnih pravnika.
http://www.transparency.hr/index.php?id=199


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Edukacijom i informacijom protiv korupcije
« Odgovori #1 : Rujan 20, 2009, 05:04:39 poslijepodne »
Sve je to "5"... no mislim da je najvažnija stvar i svijest o tome ona dobivena u roditeljskom domu, odgojem, i da je tu pomalo na djelu sistem "da se stare konje ne uči orati"... ili uči uz teške batine, kao što bi se i ljude to moglo naučiti teškim kaznama i javnim iznošenjem takvih primjera (no tada bi se već našli i raznorazni prvoborci demokratske misli koji bi se zalagali da se podaci onoga kome je korupcija dokazana ne smiju iznositi u javnost, mada bi im bilo bolje da se bore za prava žrtava, a ne kriminalaca... no kriminalci bolje plaćaju, zar ne?).

Dijete vjeruje roditeljima puno više negoli bilo čemu i komu drugome, i onaj tko je odgojen u okružju gdje caruje materijalistički koncept, uz neizbježno "u se, na se i poda se" kao maksimu, taj to i ima kao najvišu zapovijed upisanu u svijesti... a rekli su mu i da cilj opravdava sredstvo, blažnih li narodnih mudrosti...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Edukacijom i informacijom protiv korupcije
« Odgovori #2 : Rujan 20, 2009, 05:16:20 poslijepodne »
Mislim da je jena krajnost Ivan Zvonimir Čičak teri je bil glasen da se vikalo "Držte lopova!" a i sam je,posle se ispostavilo,imal ruke v pekmezu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Edukacijom i informacijom protiv korupcije
« Odgovori #3 : Rujan 20, 2009, 05:51:31 poslijepodne »
Edukacijom i informacijom protiv korupcije
   3. srpnja 2009. godine - Transparency International Hrvatska pokrenuo je projekt informiranja i edukacije mladih i šire javnosti o štetnosti korupcije i mehanizmima njezinog suzbijanja.


Sve je to jako lijepo i krasno, ali bojim se da je ovdje za to prekasno.
Prste u pekmezu imaju skoro svi.
Neke stvari koje debelo spadaju pod korupciju su u našoj zemlji već stvar folklora i ovdje se ne radi o tome da mlade treba educirati (naravno da treba), nego treba hitno i potpuno mijenjati cijeli mentalni sklop društva takvog kakvo je.
Mnogi ljudi više i ne razlikuju što je a što nije prihvatljivo ponašanje. Mi smo davno prešli onu granicu kad se razmišljalo o moralu, jer su veze i podmićivanje bile pitanje opstanka za mnoge. Ma mogo si ti biti direktor svemira, ali ak nemaš vezu ne postojiš.

Takve stvari se ne rješavaju edukacijama. Prije revolucijama.
Nekad su one koji su se ogriješili o zakone vješali na trgovima.
Da svi vide.
Nije to bez veze.
Kad otvorim dnevni tisak i pročitam naslove požalim što je to vrijeme prošlo  >:(
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline mali_od_palube

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 100
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Edukacijom i informacijom protiv korupcije
« Odgovori #4 : Rujan 20, 2009, 08:27:36 poslijepodne »

Sve je to jako lijepo i krasno, ali bojim se da je ovdje za to prekasno.
Prste u pekmezu imaju skoro svi.
Neke stvari koje debelo spadaju pod korupciju su u našoj zemlji već stvar folklora i ovdje se ne radi o tome da mlade treba educirati (naravno da treba), nego treba hitno i potpuno mijenjati cijeli mentalni sklop društva takvog kakvo je.
Mnogi ljudi više i ne razlikuju što je a što nije prihvatljivo ponašanje. Mi smo davno prešli onu granicu kad se razmišljalo o moralu, jer su veze i podmićivanje bile pitanje opstanka za mnoge. Ma mogo si ti biti direktor svemira, ali ak nemaš vezu ne postojiš.

Takve stvari se ne rješavaju edukacijama. Prije revolucijama.
Nekad su one koji su se ogriješili o zakone vješali na trgovima.
Da svi vide.
Nije to bez veze.
Kad otvorim dnevni tisak i pročitam naslove požalim što je to vrijeme prošlo  >:(


Potpisujem sve!

Kod nas je zatvoren krug i sastavni dio kulture! Počevši od upisa na srednje škole, preko fakulteta, zdravstva, javnih nabava, mislim, kad bi nabrajao ne bi stao do prekosutra...

A gdje će sad Transparency International educirati mlade, koje mlade i koju su to godine mladih da ih se počne educirati?
Mislim, ovdje mito i korupcija, indirektno za te iste mlade počinje prilikom upisa u vrtiće, pa ajde, osnovna škola je
obavezna, pa tu nije potrebno, onda isti ti mladi kreću u srednje škole, pa poslije na fakultete, pa posao...

Nemamo ni na Zapadu neke ljepše primjere, počevši od onih doktorata u Njemačkoj i profesora do Siemensa u istoj(neki primjeri koji su mi prvi pali na pamet)!

Svejedno, akcija edukacije je dobro došla, ime inicijative mi je smiješno ("Ne bojimo se prijaviti korupciju i znamo kome"), datum mi je nekako star, ali ajde, bolje išta nego ništa!

Eh, da, da ne zaboravim, po meni je svejedno Šimić dobio malo previše, a u Zdravstvu se ništa nije promjenilo, i dalje važi isti modus operandi !