Autor Tema: Upisi u vrtiće  (Posjeta: 21896 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Upisi u vrtiće
« : Travanj 09, 2011, 01:14:28 poslijepodne »
Iz Reportera:

Novih upisa nema jer je riječ o reorganizaciji rada vrtića. Redovni upisi su u svibnju, ali uz neke preinake. Novost je da će se dokumentacija i molbe roditelja razmatrati na jednom mjestu, a prednost će imati djeca s oba nezaposlena roditelja.

Da li je ovo tipfeler ili u Gradu stvarno smatraju da djeca roditelja koji su nezaposleni trebaju imati prednost pri upisu?

amarkulin

  • Gost
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #1 : Travanj 09, 2011, 01:19:31 poslijepodne »
Tipkanje bez mozga, jer uvijek su prednost imala djeca oba ZAPOSLENA roditelja.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #2 : Travanj 09, 2011, 01:28:29 poslijepodne »
Evo malo i od mene.
Pa veli ovak;


Novoformirani dječji vrtići preuzimaju svu upisanu djecu zatečenu u svojim objektima.

Roditelji djece koja su upisana u objekt novoformiranog vritća dobiti će na potpis nove ugovore.

Mole se roditelji koji nisu podmirili obveze prema matičnim vrtićima, da iste obave do kraja mjeseca kako bi im se mogli produžiti ugovori u novonastalim vrtićima.
http://www.vrtic-vg.hr/obavijesti/98-dioba-vrtica-grada-velike-gorice.html
wwwg tablice

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Obavijest o upisu djece u dječje vrtiće na području Grada Velike Gorice
« Odgovori #3 : Travanj 19, 2011, 09:34:18 poslijepodne »
Obavijest o upisu djece u dječje vrtiće na području Grada Velike Gorice za pedagošku godinu 2011/2012.


Roditelji ili staratelji djece predškolske dobi koji su zainteresirani za upis djece u predškolske ustanove na području Grada Velike Gorice trebaju podnijeti zahtjeve za upis djece u dječje vrtiće. Zahtjevi se podnose od 2. do 13. svibnja 2011. godine, radnim danom, u zgradi gradske uprave (dvorana u prizemlju), Trg kralja Tomislava 34, Velika Gorica, od 12 do 18 sati.

http://www.gorica.hr/dokumenti/VrticObavijest11.doc

http://www.gorica.hr/dokumenti/ZahtjevUpis.doc

Offline Jedina

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #4 : Svibanj 09, 2011, 02:49:47 poslijepodne »
Htjela bih informirati sve roditelje koji prijavljuju dijete za upis u vrtić Ciciban da dobro pripaze u koji objekt će dijete biti smješteno. Naime, pojavila se ideja da se engleska grupa iz objekta u Kolarevoj 39 preseli u objekt u Kolarevu 43b (bivši vrtić Velika Gorica, njemačka grupa). U objektu u Kolarevoj 43 zaista nema mjesta, djeca se doslovno igraju na hodniku, vrtić nema dvorište ni igralište.  Sve u svemu prostor koji nikada nije smio postati vrtić (prizemlje stambene zgrade). Roditelji engleske djece su se jako pobunili, pisali pisma ravnateljici, gradskim vlastima, državnim tijelima, tražili inspekciju i uspjeli zaustaviti preseljenje djece. Ali ravnateljica vrtića Ciiban Višnja Ćaćić nije odustala od ideje da u taj skučeni prostor upiše novu djecu. I zato dobro razmislite želite li da vam djeca borave u prostoru u kojem nema mjesta da bi djeca spavala, nema igrališta, mali sanitarni čvor i sve ostalo. Malo se raspitajte kod roditelja djece koja idu u njemačku grupu nek vam oni kažu kako je tamo boraviti. Mogu vam reći i tete, ako se usude jer su totalno u strahu od ravnateljice.
Majka, supruga, domaćica

amarkulin

  • Gost
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #5 : Svibanj 10, 2011, 10:38:34 prijepodne »
To se zove informacija!
Baš da vidimo hoće li je netko demantirati...

kruno

  • Gost
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #6 : Svibanj 10, 2011, 12:46:29 poslijepodne »
Mogu vam reći i tete, ako se usude jer su totalno u strahu od ravnateljice.

Tako se to radi, mora se znati tko je gazda...

Offline Jedina

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #7 : Lipanj 01, 2011, 01:38:04 poslijepodne »
To se zove informacija!
Baš da vidimo hoće li je netko demantirati...

Neće nitko demantirati. Imaju oni pametnijeg posla. U međuvremenu je na zahtjev roditelja u stručno-pedagoški nadzor rada ravnateljice došla inspekcija iz Agencije za odgoj i obrazovanje. Agencija je predložila i određene mjere zbog svega što je pronašla. Za to vrijeme gospođa ravanteljica se hvali da njoj nitko ništa ne može jer je ona u rodbinsko-kumskim vezama s ključnim ljudima iz Gradskog poglavarstva. Blago nama s takvom ravanteljicom!
Majka, supruga, domaćica

Offline stella

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 35
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #8 : Lipanj 03, 2011, 01:07:41 poslijepodne »
Lista primljene djece već se može pročitati na vratima vrtića.

Offline Rosalie

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #9 : Lipanj 14, 2011, 10:51:43 prijepodne »
Bilo bi dobro kada bi nas Jedina koja je očito dobro informirana o radu Ravnateljice informirala i o Izvješću iz Ministarstva!?

Offline Jedina

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #10 : Lipanj 15, 2011, 02:29:33 poslijepodne »
Bilo bi dobro kada bi nas Jedina koja je očito dobro informirana o radu Ravnateljice informirala i o Izvješću iz Ministarstva!?

Agencija je roditeljima poslala dosta kratak odgovor u kojem stoji da su pronađene određene nepravilnosti te da su pokrenute mjere iz njihove nadležnosti. Što to točno znači, roditelji ne znaju. Kada saznaju oni, ja javim vama ;)
Majka, supruga, domaćica

Offline Jedina

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #11 : Lipanj 15, 2011, 02:34:09 poslijepodne »
Inače, u vrtiću Ciciban (objekt u Kolarevoj 39) tjednima nije bilo wc papira. Ne znam kako je u drugim vrtićima, ali ovo je zaista nedopustivo. Prošli tjedan tete su počele moliti roditelje da ipak donesu wc papir jer su iscrpile zalihe paprinatih i vlažnih maramica, tako da su bile prisiljene tražiti od roditelja da uskoče s papirom. Bilo je grozno gledati koliko se tete osjećaju poniženo jer moraju tražiti roditelje da nose i wc papir. To inače nije bila praksa prijašnjih godina, ali očito loše vođenje vrtića dolazi na naplatu.
Majka, supruga, domaćica

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #12 : Lipanj 15, 2011, 02:51:46 poslijepodne »
Inače, u vrtiću Ciciban (objekt u Kolarevoj 39) tjednima nije bilo wc papira. Ne znam kako je u drugim vrtićima, ali ovo je zaista nedopustivo. Prošli tjedan tete su počele moliti roditelje da ipak donesu wc papir jer su iscrpile zalihe paprinatih i vlažnih maramica, tako da su bile prisiljene tražiti od roditelja da uskoče s papirom. Bilo je grozno gledati koliko se tete osjećaju poniženo jer moraju tražiti roditelje da nose i wc papir. To inače nije bila praksa prijašnjih godina, ali očito loše vođenje vrtića dolazi na naplatu.

Donošenje WC papira i salveta od strane roditelja, zapravo je dugogodišnja praksa u Velikogoričkim dječjim vrtićima, u moje vrijeme pravdana velikom potrošnjom i potrebama, a nedostatkom financija pa količine papira osigurane od vrtića nisu bile dostatne.  Bar je tak bilo dugi niz godina kad su moji klinci išli u vrtić, a i roditelji onda nisu bili tolko cendravi kak ste vi danas, bilo nam je draže da tete imaju čime djecu obrisati pa makar i z našim salvetama  nego da deca hodaju zamusana i kakva već ne.
« Zadnja izmjena: Lipanj 15, 2011, 02:58:50 poslijepodne Vegi »

Offline Rosalie

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #13 : Lipanj 15, 2011, 06:20:06 poslijepodne »
Tocno,Jedina,ali i ne pravilnosti u radu odgojiteljica,vezano za vodjenje pedagoske dokumentacije,organizaciju roditeljskih sastanaka...
Sto se tice wc-papira nikada nisam cula da se trazi wc-papir!?Maramice i rucnici da,ali ovo o wc-papiru prvi glas!!!

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #14 : Lipanj 15, 2011, 10:25:46 poslijepodne »
Je ,imaš prav Rose, provjeril sam s ukučanima, nosili smo ručnike i salvete , ni bila reč o wc papiru, no meni ti je to bil kak partijski zadatak, kaj mi je žena spakerala ja sam to odnesel  ;D, ki bi se vrag svega toga danas točno sjetio , al znam da se odnavek nosilo.