Autor Tema: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda  (Posjeta: 30840 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« : Rujan 29, 2009, 09:22:56 prijepodne »
odnos prema 153 brigadi je i dalje isti. opet slave samo odličnici i glavata gospoda. nije li već krajnje vrijeme da se nađe prostor i vrijeme (2 listopad) da se pozove sve pripadnike (ili makar one iz 1991) na prigodno postrojavanje i druženje (grad bi mogao sponzorirati po porciju graha i bocu piva ili soka). ovako, samo se odličnici i slikaju i još za to dobiju pljesak, a oni koji su na svojoj grbi nosili teret rata (u početku bijahu u trapkama i tenisicama) niš. nije to pošteno. pevijeva  udruga barem nekaj dela (ak niš drugo sebi promociju).   
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #1 : Rujan 29, 2009, 11:14:18 prijepodne »
Na žalost, opet je to stvar politike. Nekome se ne sviđaju politički pogledi nekoga drugoga, a svi skupa hoće na slavljima promovirati svoje interese umjesto da se braniteljima druže i prisjećaju ih se. Na kraju, niti jednom političaru nije baš zanimljivo pozvati na druženje nekoliko tisuća ljudi koji su dali puno, a ništa zauzvrat. Postoji opasnost da onaj grah (skupa sa zdjelicama) krene u smjeru pozornice zračnim putem.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #2 : Rujan 29, 2009, 03:00:53 poslijepodne »
A zakaj ne bi kroz Goricu promaršila ta ista 153. brigada i zakaj ta proslava ne bi bila javno veselje?
Bome, svima nam je puno značila dok je grmilo, slobodno bi malo nacionalnog ponosa opet potaknuli.
Kaj mislite da Ameri slučajno održavaju one silne parade za svoj Dan nezavisnosti svake godine. Svako biće od dude do lule stoji na cesti i maše zastavicom u svakom gradiću od istočne do zapadne obale.
Meni to zvuči odlično!
A kod nas deca ni ne znaju kad je koji praznik  :(
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #3 : Rujan 29, 2009, 04:45:19 poslijepodne »
......... opet slave samo odličnici i glavata gospoda. nije li već krajnje vrijeme da se nađe prostor i vrijeme (2 listopad) da se pozove sve pripadnike (ili makar one iz 1991) na prigodno postrojavanje i druženje ..........

pevijeva  udruga barem nekaj dela .....

Nije.

Udruga 153. brigade
 http://www.udruga153brhv.hr/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

okuplja SVE pripadnike 153. brigade HV koji su bili pripadnici brigade od 1991.

IZVADAK IZ STATUTA – Članak 8.

Ciljevi Udruge su očuvanje tradicije 153. brigade HV – Velika Gorica iz Domovinskog rata, te uspomene na poginule pripadnike 153. brigade HV.
Ostvaruju se kroz:
o   Obilježavanje Dana 153. brigade HV – Velika Gorica i drugih važnih datuma vezanih uz 153. brigadu
o   Spomen na poginule pripadnike 153. brigade HV – Velika Gorica
o   Širenje istine o ratnom putu 153. brigade Hv – Velika Gorica
o   Prikupljanje i čuvanje  vjerodostojnih svjedočenja o ratnom putu 153. brigade HV – Velika Gorica
o   Izdavanjem publikacija o ratnom putu 153. brigade HV - Velika Gorica
o   Zalaganje za očuvanje dostojanstva pripadnika 153. brigade HV – Velika Gorica

http://www.udruga153brhv.hr/pristupnica.doc


SVI se dragovoljno pridružuju toj udruzi na osnovu vlastitih želja. Nikoga se ne moli da se priključi.
Osim toga, SVI ČLANOVI UDRUGE redovito dobivaju obavijesti o radu Udruge kao i o aktivnostima obilježavanja značajnih datuma vezanih za ratni put 153. brigade.
Slijedom toga,  učlanite se u Udrugu i bit ćete i pozivani. Jer ovo kaj ste napisali nema veze s istinom.

Ne mislite valjda da bi predsjedništvo ili neki od članova trebali po Turopolju i Vrhovlju ili čak i Zagrebu vući ljude (bivše pripadnike brigade) za rukav da dođu i učlane se i postanu dio aktivnog ili manje aktivnog članstva.
Niti je to Pevijeva udruga, niti su tamo glavata gospoda, niti nije točno da nema onih koji su nosili teret, naročito oni iz 1991.
Imate skroz krivu projekciju,  dođite u Plešku, učlanite se, pa ćete se sami uvjeriti u ovo što pišem.

Sad se pitate kako sve to mogu znati i tvrditi. E mogu, jer usko surađujem s Udrugom, često smo na istim sastancima, i znam tko je u Udruzi, tko odrađuje poslove, tko brine.
A to što je nekim dečkima bezveze učlanjivati se jer je tamo netko tko im nije simpatičan, to nije problem Udruge. (znam mnoge koji odbijaju postati članovima, ali vrlo su glasni baš početkom listopada).

Na žalost, i u VG je pravilo: Podijeli pa vladaj. Tako su i oni prije i oni poslije podijelili dragovoljce i ostale pripadnike po političkim smjerovima, i ljudi ne nalaze zajedničku točku za družiti se i revidirati sjećanja. Tako je u cijeloj državi, pa i VG nije iznimka.
Neću sad spominjati koliko branitelja ima itekakve koristi od svojeg „ratnog puta“, i vjerujem da mnogi ne bi došli na takav skup koji predlažete upravo zato da ne vide one druge koji su se okoristili. Vjerujem da ih vi znadete više od mene.

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #4 : Rujan 30, 2009, 12:11:44 poslijepodne »
očito je, poštovana plemenitašice, da ste krivo protumačili moj post. nigdje nisam spomenuo udrugu koje ste pripadnica ili simpatizerka.  udruga može okupljati koga hoće. to je pravo osnivača te udruge. lijepo je da su ciljevi udruge ti koji jesu. ali ja nisam mislio na obilježavanje u sklopu udruge. udruga nije niti formirala brigadu. neki  pripadnici brigade su članovi udruge. osobno bih više pažnje posvetio prijedlogu i mišljenju goričanke koja izvrsno razumije o čemu je tu riječ dok vi, uvažena plemenitašice, očito gledate na stvar iz političkog kuta udruge i podupirućih joj stranaka što nas opet vodi u političko polemiziranje kojeg u ovom slučaju ne bi trebalo biti (osobito ako uvažimo mišljenje ljudi poput goričanke). 
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

plemenitashica

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #5 : Rujan 30, 2009, 12:40:11 poslijepodne »
očito je, poštovana plemenitašice, da ste krivo protumačili moj post. nigdje nisam spomenuo udrugu

Imate pravo, nisam dobro razumjela. Sad sam opet pročitala vaš prvi post i vidjeh:
 „odnos prema 153 brigadi je i dalje isti. opet slave samo odličnici i glavata gospoda……“  
- odnos nekih koji nisu (bili) dio brigade, cijela rečenica nema veze s Udrugom, osim ovog dijela gdje ste dodirnuli Udrugu : „pevijeva  udruga barem nekaj dela

Isprika, molim da mi i ubuduće skrenete pažnju kad nekaj krivo razumijem. :)

........ očito gledate na stvar iz političkog kuta udruge i podupirućih joj stranaka što nas opet vodi u političko polemiziranje kojeg u ovom slučaju ne bi trebalo biti ..........

Ne gledam je s političkog aspekta, jer je ne jednom rečeno da Udruga 153. brigade NEMA političkih konotacija, niti obilježja.
Ne znam što mi to pokušavate imputirati.
Pojma nemam tko je član koje stranke unutar udruge, niti mi je cilj saznati. Baš me briga tko diše za koju stranku, važno je da dišu i djeluju za ciljeve koje sam skopirala i koji su jasni kao dan. Naravno, da bi se moglo i više i bolje. Goričanka predlaže, rekla bih gotovo nemoguće, ali ipak članovi Udruge su prisutni na mnogim događanjima.

Članovi Udruge 153. brigade se postrojavaju, meni najsvježiji primjer kojem sam bila nazočna, je onaj prilikom otkrivanja Spomenika braniteljima, gdje sam ih opet vidjela ne mali broj u uniformama.
Istina, nisu defilirali po VG, pa ih mnogi građani nisu vidjeli, ali oni koji su bili u taj sat oko groblja su ih mogli vidjeti.

A koje političke stranke podupiru Udrugu 153. brigade, niti to ne znam. Ajde mi pojasnite.


Dodatak: što se simpatiziranja tiče, i vi ste mi fest simpatični,
ali ipak moje srce nije autobus da svi u njega stanu.  ;)

Edit: dodatak
« Zadnja izmjena: Rujan 30, 2009, 12:59:02 poslijepodne plemenitašica »

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #6 : Rujan 30, 2009, 12:49:09 poslijepodne »
Ništa nemoguće nema u mom priejdlogu, obzirom da takav oblik iskazivanja nacionalnog ponosa postoji širom svijeta.
Možda je nemoguće u nečijoj glavi, a činjenica je da je to često puta prepreka mnogim idejama.
Postrojavanje brigade u čast ovome ili onome je jedno, a postrojavanje građana u čast brigade je nešto drugo, što mi nismo nikad imali, a možda je vrijeme da imamo.
Upravo zato jer tu nema i ne smije biti politike, nego samo prisjećanje i iskazivanje zahvalnosti, ponosa i počasti onima koji su to zaslužili.
I slavlje tadašnje pobjede koju svaki dan živimo!

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #7 : Rujan 30, 2009, 01:06:42 poslijepodne »
...........
Postrojavanje brigade u čast ovome ili onome je jedno, a postrojavanje građana u čast brigade je nešto drugo, što mi nismo nikad imali, a možda je vrijeme da imamo.

Sad pak mislim da ste vi mene krivo razumjeli. Nije postrojavanje brigade nego članova Udruge u čast ovome iili onome.... dakle ipak je to postrojavanje gradađana, koji su članovi Udruge koja njeguje uspomenu na brigadu. Jedino kaj je dosta mali broj članova u Udruzi u odnosu na broj bivših pripadnika.

A ovo kaj ste napisali, da je možda vrijeme da imamo, slažem se, možda za 20 godišnjicu osnutka bude i to.  :)

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #8 : Rujan 30, 2009, 02:12:57 poslijepodne »
ah, poštovana i supersimpatična plemenitašice, idemo rađe o stvarima i idejama u kojima se možemo složiti. to je daleko bolje nego se gložiti. i svaka čast goričanko, to je pametno i konstruktivno raspravljanje. hvala.
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

plemenitashica

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #9 : Rujan 30, 2009, 03:59:50 poslijepodne »
......... u kojima se možemo složiti.

Pa kaj se ne slažemo?  ???

Zakaj mi nećete pojasniti nego odustajete jer moja rasprava nije konstruktivna? Da nije pametna to znam, jer je općenito vrlo nepametno  raspravljati o braniteljima, naročito onima koji debelo iskorištavaju taj svoj atribut.
Ali stvarno ne znam, i pitam da mi se objasni. Tako sam i lani s Muhom vodila nekakav djelomičan razgovor u svezi Udruga i isto ostala bez odgovora. Nikak da mi netko objasni da saznam.

Tur

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #10 : Listopad 01, 2009, 08:35:46 prijepodne »
A zakaj ne bi kroz Goricu promaršila ta ista 153. brigada i zakaj ta proslava ne bi bila javno veselje?
Bome, svima nam je puno značila dok je grmilo, slobodno bi malo nacionalnog ponosa opet potaknuli.
Kaj mislite da Ameri slučajno održavaju one silne parade za svoj Dan nezavisnosti svake godine. Svako biće od dude do lule stoji na cesti i maše zastavicom u svakom gradiću od istočne do zapadne obale.
Meni to zvuči odlično!
A kod nas deca ni ne znaju kad je koji praznik  :(

Z ovim se slažem. Pri nami kad negdo dene zastavu na prozoru zbijaju komediju z toga.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #11 : Listopad 01, 2009, 08:46:17 prijepodne »
Da nije pametna to znam, jer je općenito vrlo nepametno  raspravljati o braniteljima, naročito onima koji debelo iskorištavaju taj svoj atribut.


Viš, z ovom si mi rečenicom i nesvjesno odgovorila na pitanje zakaj naše brigade ne marširaju kroz svoje gradove jednom godišnje, da ih narod može pozdraviti, i mahati zastavicama, pa da kasnije svi skupa završe na narodnom veselju.
Vjerojatno zato jer narod zna tko je bio gdje i kada, a registri branitelja su veeeeelika tajna.
Neki nikako ne bi smjeli marširati, da ih netko ne bi prepoznao i zapitao se ono što je bolje ne pitati.
Radi tih i takvih oni koji smiju i trebaju neće nikada organizirano proći centrom od Placa do Sveučilišta i dobiti priznanje kakvo odavno zaslužuju.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #12 : Listopad 01, 2009, 05:36:25 poslijepodne »
Da nije pametna to znam, jer je općenito vrlo nepametno  raspravljati o braniteljima, naročito onima koji debelo iskorištavaju taj svoj atribut.


Neki nikako ne bi smjeli marširati, da ih netko ne bi prepoznao i zapitao se ono što je bolje ne pitati.
Radi tih i takvih oni koji smiju i trebaju neće nikada organizirano proći centrom od Placa do Sveučilišta i dobiti priznanje kakvo odavno zaslužuju.

Točno, (nije baš bilo nesvjesno). A marširali jesu, onda nakon Oluje. Imam mnoštvo slika s tog marširanja.
I dobro se sjećam tko je bio na čelu kolone. No, tko sam ja da im sudim....  :(

kekec

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #13 : Listopad 02, 2009, 09:47:53 poslijepodne »
... morti se i  postrojimo i prošećemo kad Barišić napravi šetnicu, a ministarstvo dozvoli objavu spiska branitelja ...  ali ...

plemenitashica

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #14 : Listopad 14, 2009, 03:04:33 poslijepodne »
Dvodnevni program obilježavanja 03. 10. Dana osnutka 153. brigade HV-Velika Gorica, koji su na prijedlog gradonačelnika Grada Velike Gorice, gospodina Dražena Barišića, prihvatile sve Udruge proistekle iz Domovinskog rata, započeo je 02. 10. 2009. godine, programom u organizaciji Udruge pripadnika 153. brigade HV-Velika Gorica.

Prvo je položen vijenac i zapaljena svijeća na spomenik palim hrvatskim braniteljima Domovinskog rata na platou ispred Gradskog groblja u Velikoj Gorici. Polaganju vijenca uz pedesetak članova Udruge nazočili su predsjednik Gradskog vijeća Grada Velike Gorice, gospodin Goran Beus-Richenbergh i gradonačelnik gospodin Dražen Barišić.

Potom je položen vijenac i zapaljena svijeća na Spomenik poginulim pripadnicima 153. brigade HV-Velika Gorica u Vojarni „Satnik Josip Zidar“ u Velikoj Buni, uz nazočnost pripadnika Hrvatske vojske.

Cijelim tijekom programa, zajedno s članovima Udruge pripadnika 153. brigade HV, u autobusu se nalazio i gradonačelnik Grada Velike Gorice Dražen Barišić, koji je po dolasku u Pokupsko, s mosta na rijeci Kupi, bacio vijenac u spomen na sve poginule branitelje na pokupskom ratištu.

U središnjem dijelu programa, kod izgrađenog Spomen obilježja zemunice-osmatračnice u šumi Kljuka, uz branitelje i uzvanike, sudjelovalo je oko 500 učenika iz devet osnovnih škola.

http://www.udruga153brhv.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=61&Itemid=1

Kaj se glavata gospoda nisu odazvali ili nisu na slikama na linku brigade illi ne vidim jer su uglavnom pod kišobranima.  ;)