Autor Tema: VG registarske ploćice  (Posjeta: 12405 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zagorec BP

  • Gost
VG registarske ploćice
« : Ožujak 01, 2012, 02:32:08 poslijepodne »
"Velika Gorica, kao najveći grad Zagrebačke županije i kao šesti grad Republike Hrvatske zaslužuje imati svoje registracijsko područje, odnosno registarske pločice s kraticom VG na automobilima.

O ovoj inicijativi, koja se već nekoliko godina provlači kao ideja gradskih čelnika, raspravljali su i aktualni čelnici Grada.
Stoga je gradonačelnik Velike Gorice, Dražen Barišić, uputio nadležnim tijelima zahtjev za razmatranjem uvođenja novog registracijskog područja za Veliku Goricu. Ukupni troškovi za građane bi iznosili oko 150 kuna.

-   Smatram da Velika Gorica ima opravdanja to tražiti i stoga sam odlučio pokrenuti realizaciju ideje koja postoji godinama. Registarske oznake na automobilima mogu se mijenjati kada ističe registracija, dakle da promjene budu postupne, kako bi građani lakše premostili troškove- istaknuo je gradonačelnik Barišić."


http://www.gorica.hr/2012/02/velikoj-gorici-registarske-oznake-na-vozilima/#more-10916



Eto nam još nepotrebnih troškova za naše istanjene novčanike. Pa npr. austrijanci ne moraju svako malo mijenjati registarske pločice ili npr. nijemci, već kada to sami odluče, bez obzira što su se počele štancati novije varijante.
Izbijaju nam novce iz 'žepa na svakakve načine. Neumorni su u tome i stalno smišljaju nove načine.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: VG registarske ploćice
« Odgovori #1 : Ožujak 01, 2012, 02:38:38 poslijepodne »
Pa nemoj mijenjati... ja budem, jer se ta promjena radi zbog niže osiguravateljske klase. Kada budem plaćao registraciju godišnje barem 500 kuna jeftinije nego u ZG, brzo ću zaboraviti tih 150 kuna. No nitko te ne sili da moraš mijenjati.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Zagorec BP

  • Gost
Odg: VG registarske ploćice
« Odgovori #2 : Ožujak 01, 2012, 02:49:11 poslijepodne »
Pa nemoj mijenjati... ja budem, jer se ta promjena radi zbog niže osiguravateljske klase. Kada budem plaćao registraciju godišnje barem 500 kuna jeftinije nego u ZG, brzo ću zaboraviti tih 150 kuna. No nitko te ne sili da moraš mijenjati.

Kada bi to osjetio na taj način, promijenio bih ploćice. Ali to se neće dogoditi (jeftinije osiguranje), jer to ne ovisi o političkoj volji , već o osiguravatelju. Jako smo povezani sa Zagrebom i osiguravatelj će držati visoke premije za naše područje (mada Zadarsko i Karlovačko područje ima veći prosjek štetnih događaja od Zagrebačkog, a imaju niže premije).

Jaguar

  • Gost
Odg: VG registarske ploćice
« Odgovori #3 : Ožujak 01, 2012, 06:54:26 poslijepodne »
Za očekivati je nižu premiju osiguranja, koliko? Koliko god bude niža, biti će povoljnije nego sada.
A morala i trebala bi biti niža, ta priča kako se vozimo po Zagrebu, pa voze se i druga registracijska područja i to ne utiče na njihovo registracijsko područje po pitanju visine premije.
Realno očekujem 200-400 kuna nižu premiju osiguranja za VG područje i očekujem kako Ministarstvo neće pogodovati osiguravateljima, na način da ne izmijeni pravilnik, zapravo nema nikakvog razloga protiv izmjene.
S toga je realno očekivati VG pločice u skoro vrijeme!

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: VG registarske ploćice
« Odgovori #4 : Ožujak 01, 2012, 07:10:14 poslijepodne »
I samo to da imamo VG tablice je dostatan razlog, drugo i netreba...

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: VG registarske ploćice
« Odgovori #5 : Ožujak 02, 2012, 10:38:20 prijepodne »
Dok ne vidim preliminarne proračune osiguravajućih kuća, koji bi potvrdili da će osiguranje biti jeftinije, ja sam i dalje skeptičan i smatram ovo samo još jednom cirkusijadom u hrpi puno važnijih problema koje kao građani Gorice imamo.

Uz to je vezano i moje negativno mišljenje kad su ove lokal domoljubne izjave u pitanju, a zaprav je činjenica da od kad smo postali od prigradskih selaka građani, u cijelom nizu godina već smo ze svojih žepi spušili hrpe i hrpe love koju smo morali izdavati, a proračunski močan Zagreb je svojim građanima sufinanciral..od knjiga za decu, prevoza itd., stoga sve ovo domoljubno su preseravanja , a sentimentalnosti nemam dok god svoju egzistenciju ostvarujem u Zagrebu i dok sam na sve moguće načine ovisan o njemu, uostalom kao i većina odnosno 90% građana Gorice.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: VG registarske ploćice
« Odgovori #6 : Ožujak 02, 2012, 12:34:54 poslijepodne »
I samo to da imamo VG tablice je dostatan razlog, drugo i netreba...


Oprosti,ali to su gluposti!
Godinama smo odvojeni od Zagreba ,voljom nekoliko nadobudnih političara,a kaj smo dobili ?
Ništa samo smo ovce za klanje lokalnim muljatorima. Lijepo su se uhljebili, uvaljali u fotelje i izmišljaju toplu vodu.
Neka mi netko nabroji jednu dobru stvar koju smo ,kao građani dobili od kad se Gorica odvojila od Zagreba, a da istovremeno ostali nisu prošli bolje od nas?
Hvala unaprijed.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: VG registarske ploćice
« Odgovori #7 : Ožujak 02, 2012, 12:40:49 poslijepodne »
kad smo kod premija osiguranja.
Ako bi Gorici snizili premiju osiguranja onda nekome drugome moraju povečati da zadrže jednaku zaradu.

Meni je nekak vjerojatnije da će zadržati cijenu a onda sa nekim poskupljenjem VG ostati na istoj cijeni adrugim gradovima dignuti cijenu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: VG registarske ploćice
« Odgovori #8 : Lipanj 03, 2014, 12:33:20 prijepodne »
RAT OKO DIZAJNA registarskih pločica se nastavlja, nove tek 2015.
 MUP-u niti jedan od 471 prijedloga ne odgovara, sada slijedi natječaj...
 Nove pločice, kažete... Pa, MUP je od 11. prosinca 2013. do 11. siječnja 2014. provelo javnu raspravu u vezi izgleda novih registarskih pločica. Stručne službe Ministarstva potom su izvršile analizu pristiglih prijedloga, no još uvijek nema zaključka. ...
http://autoklub.jutarnji.hr/rat-oko-dizajna-registarskih-plocica-se-nastavlja--nove-stizu-tek-2015-/1196069/

Slabem * saka glaka smeta.
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: VG registarske ploćice
« Odgovori #9 : Lipanj 03, 2014, 05:53:27 poslijepodne »
Kako sam rekao i na FB, trebali su na tablice staviti na kraju crveni kvadrat sa srpom i čekićem, u sredinu zvijezdu petokraku, a kao pozadinski reflektirajući sloj hologram Titove njuške - takve bi pobijedile na natječaju u prvom krugu, apsolutno bez konkurencije...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”