Autor Tema: Lokalni izbori- Rešite probleme!  (Posjeta: 56452 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Lokalni izbori- Rešite probleme!
« : Siječanj 11, 2013, 11:37:39 poslijepodne »
Citat:
ČIPIRANJE POSUDA ZA OTPAD - OBAVIJEST  26.03.2012. u 15:24
 Zaprešić d.o.o. započeo je sa tehničkim pripremama za uvođenje novog načina obračuna zbrinjavanja komunalnog otpada prema broju podizanja (pražnjenja) posuda za otpad. U okviru tih priprema obaviti će se čipiranje posuda za otpad koje će se provoditi na licu mjesta. U tijeku postupka po potrebi će se oštećene posude zamjenjivati novim posudama.
...Paralelno s ovim tehničkim radnjama u tijeku su i prateće informatičko-programske pripreme za prihvat i obradu podataka sa čipiranih posuda Sukladno tome u pripremi su i novi cjenici zbrinjavanja komunalnog otpada a koji će se sastojati iz fiksnog i varijabilnog dijela čime bi ukupna cijena ovisila o broju pražnjenja posuda za komunalni otpad. O novom načinu obračuna provesti će se prethodne rasprave po jedinicama lokalne samouprave, a o početku primjene korisnici će biti na vrijeme obaviješteni. 
http://www.brdovec.hr/?@=5p7i#news_8980

01.10.2008. 17:18:20 (objavljeno prije 4 godine i 4 mjeseca)
KAO NA ZAPADU
Velika Gorica dobila novi sustav gospodarenja otpadom
 Konačno će se plaćati po volumenu otpada i tako poticati reciklaža i ekološka svjesnost
U Gradu Velikoj Gorici od danas je na snazi novi sustav gospodarenja otpadom, po kojem građani odvoz komunalnog otpada plaćaju prema sakupljenoj količini (volumenu posude), a ne više prema kvadratu stambenog ili poslovnog prostora.
...Direktor Čistoće, podružnice Zagrebačkog holdinga Marko Melčić za Hinu je izjavio da će Gradu Zagrebu za razvoj sustava po kojem će građani plaćati otpad po stvarno odvezenoj količini trebati oko godinu dana. Naveo je da će taj sustav uključivati upravljanje flotom kamiona, pomoću GPS uređaja, satelitsko i kompjutersko, a kante će imati mikročipove. Kamion će vidjeti je li kanta iznesena i spremna za pražnjenje i ti će podatci ići u bazu, a evidentirat će se i kad se kanta isprazni i to će u računu teretiti vlasnika. Ako vlasnik ne iznese kantu neće se u računu teretiti, jer je namjera da se naplati usluga stvarno odvezenog komunalnog otpada, rekao je Melčić.

"Ako vlasnik ne iznese kantu neće se u računu teretiti,
jer je namjera da se naplati usluga stvarno odvezenog komunalnog otpada."
Marko Melčić
http://metro-portal.hr/velika-gorica-dobila-novi-sistem-gospodarenja-otpadom/12165

Velika Gorica: Odvoženje otpada se počinje plaćati po količini
 ZAGREB - U Gradu Velikoj Gorici od danas je na snazi novi sistem gospodarenja otpadom, po kojem građani odvoz komunalnog otpada plaćaju prema sakupljenoj količini (volumenu posude), a ne više prema kvadratu stambenog ili poslovnog prostora.
Datum objave: Srijeda, 01. listopada 2008.
Preuzeto: Mojportal.hr/Hina
http://vijestigorila.jutarnji.hr/content/view/full/34506

Uvalili ste nam kanturine a sistem ne funkcionera.
Rešite to!
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #1 : Siječanj 12, 2013, 08:44:56 prijepodne »
Tu paralelno treba ići sa još tri kante za razdvajanje otpada i dovršetkom tada započetog sustava čipiranja.
4 izgubljene godine Kunta.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #2 : Siječanj 12, 2013, 11:21:26 prijepodne »
Još bum tri kante moral kupiti!??
Ovo je gorje nek sem si mislil...
Pa, nis ja Carrington!!! Kaj bum samo za prazne kante delal!?

Za kaj su još te tri?
Sve odvajam i jedva skupim "matrijala" mesečno i za ovu jenu. Paper i najlon vozim v reciklažno, plastiku "povračam" a skoro niš biorazgradivo nejde z grunta van.

Da čujem jel do ima još kakve problemov kaj je lokalna politička elita mora rešiti.
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #3 : Siječanj 12, 2013, 12:26:58 poslijepodne »
...plastiku "povračam" ...

Hahahaha!   :D

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #4 : Siječanj 12, 2013, 12:45:43 poslijepodne »
Pa kaj je to sve tak netransparentno da nigdo ne zna kolko ljudi dela za grad Veliku Goricu? Pa di je problem?
"Ovo je mali grad..."- zapošljavali ste vi, zapošljavamo mi i zapošljavati će oni- tj. ne talasaj. Ales under koontrol...

Malo čekam da se ovi naranđasti i črleni jave z predizbornemi programi- stalno kvocaju da se zapošlava prekomerno pak bi me zanimalo;
-teri je cilani broj zaposlene v Gradu, ali se kaj vese na proračunske cice,
-tera su to "politička """radna""" mesta" kaj se posle izborov popunjavaju po partijske linije a tera su profesionalna- ona kaj se ne diraju.
Ne pušim one pripovesti "nismo znali" (da je takvo stanje u gradu, broj radnih mjesta...).
Kak je povest vučitelka života, iskustvenum metodum bilo bi utvrđeno da se niš ne premenilo. * ga...
2. Broj zaposlene.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #6 : Siječanj 12, 2013, 03:55:39 poslijepodne »


Za kaj su još te tri?


Jedna za papir, jedna za palstiku, foliju, stiropor.... i jedna za staklo a sve Vam lijepo besplatno odvezu na reciklažu  tak da Vi ne morate svako malo na reciklažno, smanjite broj kanti komunalnog, što onda manje platite, pa se isplati i 3 kante platiti, zar ne? Ili je moja matematika loša, kaj mislite?

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #7 : Siječanj 12, 2013, 04:37:31 poslijepodne »
Kulko Čistoča ima "obveznikov"? Pa to x3 (nove) kante.
A na reciklažnomu kulko ima kontejnerov? Kulko me to košta ak idem vuz put dok idem na Goricu. A kanta cca. 300 kn (nek bude) pa x3.
Računica..?
Pak kombajnerajne, niš ne delaš samo tržiš "spremnost na uslugu". Tak bi ja mogel biti ne gradonačelnik nek direktor svemira- kulko ovi prvi s*kaju bez veze tulko ovem drugem podigneš cene, il premeniš ambalažu, mrduliš nekaj po smetlišču il nekaj drugo kaj se da naplatiti. Milina.

Iskustvena metoda; nekteri su još pred više deset let imali viš "farbe" kante i dolazi ti tak v sredu smetlak i dečki se kante šišneju v isti kamion. De je tu odvajanje?

Idemo reči da si imamo 4 kante; i kulko je to onda odvozov tjedno? 1-2 il 4-8?
Računica; negdo se za*ava a ja plačam 4x više. A ne moram jel do reciklažnoga imam 2 minute i vole mi ne fali.

Ili?
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #8 : Siječanj 12, 2013, 08:25:48 poslijepodne »
pa i nije to baš sve tako kako pišete ako se detaljnije analizira.

Vi imate dva minuta do reciklažnog dvorišta. Jel' imaju svi građani tu mogućnost i jel' mogu svi odvesti na reciklažno dvorište? Koliko njih u % dovozi odvojeni otpad na reciklažno dvorište? Ni 10%, možda najviše 5%.

Naravno podrazumijeva se sustavno rješavanje zbrinjavanja otpada a ne djelomično.

Računica postoji sasvim sigurno, uostalom to će prije ili poslije doći po direktivi EU zakona.

U drugim zemljama se sa mećem radi biznis, troškovi investicije se vraćaju brzo i još se dobro zaradi.

Konkretno kada spominjete cijenu kante, ako se ne varam ona kod VG Čistoće košta oko 250 kuna, iako pitanje jel' ta cijena realna i kolika je nabavna cijena kante, gdje VG Ćistoća ne mora zaraditi na kanti, osim minimalne usluge dovoza kante korisniku.

Imam malo vremena pa idemo se malo ovako na brzinu poigrati matematike:

Ako računamo Naselje, tjedni odvoz, dakle 4 puta u mjesecu, mjesečna naknada cca 65 kuna
Umjesto ta 4 odvoza(kante) recikliranjem punite kantu komunalnim otpadom za samo 1 odvoz(kantu) mjesečno, što znači 4 puta manju mjesečnu naknadu, dakle jedan odvoz jedne kante bi koštao cca 15-20 kuna a 40-50 kuna ostane za pokrivanje novih kanta, množeno sa 12 mjeseci što je dostatno skoro za 3 nove kante, dakle troškove kanti pokrivate u 1 godini a kasnije imate mjesečno samo 1 kantu i plaćate samo jednu kantu 15-20 kuna.

U ostalim tjednim terminima(3 tjedna) VG Čistoća sakuplja ostale reciklirane kante, tjedan papir, tjedan staklo, tjedan plastiku, taj odvoz je besplatan i pokriva se vrijednošću odvojene reciklirane sirovine i još se zaradi.

Nije to izmišljanje tople vode, to su sustavi koji već postoje, koji se primjenjuju i dobro funkcioniraju na zadovoljstvo korisnika, građana, prije svega ekologiji ekološkoj svijesti a i po cijeni koštanja, jer je povoljnije za korisnike, građane.

Nije sve što na prvi pogled izgleda skuplje uvijek skuplje, po toj logici se izolacije na kućne zidove nikada ne bi stavljale, nego bi se fasade radile na cigli, iako ni tu nismo dovoljno osviješteni, koliko štedimo na dugi rok.



Odgovaram samo na temu koju ste sami dotakli. ;)


Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #9 : Siječanj 12, 2013, 09:47:46 poslijepodne »
Nije sve što na prvi pogled izgleda skuplje uvijek skuplje, po toj logici se izolacije na kućne zidove nikada ne bi stavljale, nego bi se fasade radile na cigli, iako ni tu nismo dovoljno osviješteni, koliko štedimo na dugi rok.
Odgovaram samo na temu koju ste sami dotakli. ;)
Ajda?

01.03.2012.
Redni broj / VRSTA USLUGE /Iznos bez PDV-a (kn) / Iznos sa PDV-om (kn)
...V Cijena posuda (kanti)
1. Posuda od 120 litara 201,14 251,43
2. Posuda od 120 litara (obročna otplata) 221,25 276,56
3. Posuda od 240 litara 288,04 360,05
4. Posuda od 240 litara (obročna otplata) 316,84 396,05
5. Kontejner zapremine 1.100 lit. 2.007,55 2.509,44
http://www.vgcistoca.hr/vgcistoca/Odluka_o_cijeni_komunalnih_usluga_01_03_2012.pdf

Uglavnom, ti mene uveravaš da bum ja mesto da popušim još zaslužil ak mi ftope tri prazne kante razlićite boje? Da ti mam dam broj računa da mi Čistoča počme coltati penezi?
A sad zračunaj kulko sem popušil v ove 4 lete i 4 mesece po te tve računice. I naj mi zabiti Posebnu naknadu za kapitalna ulagajna (Nekteri koriste PPFEU a domači PNZKU)... I te mi penezi moreju mam preusmeriti na račana.
Znači da se reciklažno onda bu zaprlo da dobimo, * dobimo, kupimo celu paletu kanti?

Jena poučna od mene maloga;
Sfuša ti moj bivši kolega posel i normalno čovek vidi da to ni dobro. Pol vure ti oni jen drugoga uveravaju da to je odnosno ni dobro. A posle pol vure veli čovek;
-Mali, ako ikad daš otkaz dođi kod mene raditi. Ja znam da nije dobro, ti znaš da nije dobro a uvjerio si me da je dobro. (Legende žive večno.  :D )
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #10 : Siječanj 17, 2013, 10:58:18 poslijepodne »
4. Transparentnost JLS
http://www.gong.hr/lotus/yearscomparison.aspx
U prikazu rezultata pojedinog grada, općine ili županije (ili više njih), vidjet ćete je li odgovor na određeno pitanje za taj grad/općinu DA (oznaka: V ), NE (oznaka: X ) ili nam nije poznat (oznaka: ? ).

Ne ( X )

 Javnost sjednica vijeća

1.10. Jedan ili više službenih zapisnika sjednica vijeća objavljeni direktno na Internet stranici u zadnjih godinu dana

1.11. Jedno ili više priopćenja sa sjednica vijeća/skupštine održanih u zadnjih 6 mjeseci direktno objavljena na Internet stranici

1.15. Na službenoj stranici postoji cjelovita snimka barem jedne sjednice u zadnjih godinu dana (video ili audio)


 Javnost rada i odluka jedinice lokalne samouprave

2.15.  Na Internet stranici postoje kontakt podaci koordinatora za savjetovanje sa zainteresiranom javnošću, sukladno Kodeksu savjetovanja sa zainteresiranom javnošću
         
2.16.  Na Internet stranici postoji barem jedno očitovanja zainteresirane javnosti kao i sažeto objedinjeno obrazloženje neprihvaćenih primjedbi u razvoju neke lokalne politike, programa, projekta ili općeg akta (mimo prostornih planova) sukladno Kodeksu savjetovanja sa zainteresiranom javnošću   
 

 Primjena Zakona o pravu na pristup informacijama

3.6. Na Internet stranici je izravno objavljen Katalog informacija

3.7. Na Internet stranici postoje informacije o pravu građana na pristup informacijama - izravno navođenje ZPPI-ja

http://www.gong.hr/lotus/default.aspx
wwwg tablice

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #11 : Siječanj 18, 2013, 12:13:10 poslijepodne »
sve je izmišljeno i postoji pri nami uostalom pogledajte http://www.tehnix.hr/Documents/Docs/TEHNIX%202012-HR.pdf
i šire. MBO tehnologija je riješila kvalitetno zbrinjavanje mješovitog otpada i nema potrebe za sedam različitih kanti. samo, glavata gospoda trebaju htjeti tražiti rješenja...
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Jaguar

  • Gost
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #12 : Siječanj 18, 2013, 01:27:27 poslijepodne »
Jedno od rješenja, bosanci (Tuzla, Doboj) implementirali, odličan primjer domovinesin.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #13 : Siječanj 18, 2013, 02:58:11 poslijepodne »
07/2012
 Grad Velika Gorica narednih će godina uložiti znatan napor i sredstva u dovršenje sustava cjelovitog gospodarenja otpadom. Planirana je izgradnja  Reciklažnog dvorišta Velika Gorica te izgradnja pogona za obradu građevinskog otpada i otpada od rušenja za koji je dobivena lokacijska dozvola. Od slijedeće godine trebao bi zaživjeti i projekt odvojenog sakupljanja i obrade biološke komponente komunalnog otpada.
http://www.cityportal.hr/vijesti/prosirenje-odlagalista-otpada-u-mraclinu/

07/2012
...Ta 2018. godina relativno je daleko, ali promjene u sakupljanju otpada najavljuju se već od sljedeće godine. Tako je iz Ministarstva zaštite okoliša i prirode stigao naputak da sljedeće godine treba početi razvrstavati biootpad. To bi značilo dodatnu kantu za razvrstavanje biootpada u domaćinstvima. Konkretniji napredak će donijeti reciklažni centar koji se planira do 2018.godine izgraditi kraj odlagališta.
http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/4981/siri-se-smetliste-u-mraclinu.aspx

05/2012
...Ukupna vrijednost izgradnje dviju novih kazeta za odlaganje otpada je 1,3 milijuna kuna. Fond za zaštitu okoliša trebao bi osigurati 40 posto potrebnih sredstava, a grad Velika Gorica ostatak. Ružić naglašava kako je grad osigurao sredstva za tu namjenu i to povećanjem cijene odvoza otpada, te uvođenjem namjenske naknade za izgradnju novih kazeta.
...Rok za završetak radova je 60 radnih dana.
http://www.cityportal.hr/aktualno/uskoro-dvije-nove-kazete-za-zbrinjavanje-otpada-u-mraclinu/

Kazete su napravlene, valda, a sem nam draga naknada znana još i kak „istočni greh“ je još tu.
Kam nam to fuflate nofčeke..? Poslovna tajnica?
Županija 0 bodova, PP fondovi EU 0 bodova, Fond za zaštitu okoliša 40%, mi 60%.
wwwg tablice

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #14 : Siječanj 18, 2013, 08:00:17 poslijepodne »
Citat:

Velika Gorica: Odvoženje otpada se počinje plaćati po količini
 ZAGREB - U Gradu Velikoj Gorici od danas je na snazi novi sistem gospodarenja otpadom, po kojem građani odvoz komunalnog otpada plaćaju prema sakupljenoj količini (volumenu posude), a ne više prema kvadratu stambenog ili poslovnog prostora.
Datum objave: Srijeda, 01. listopada 2008.
Preuzeto: Mojportal.hr/Hina
http://vijestigorila.jutarnji.hr/content/view/full/34506

Uvalili ste nam kanturine a sistem ne funkcionera.
Rešite to!


Potpisujem. Neću plaćati smeće nego isključivo po težini.