Domaće teme > Gradonačelnik, Gradsko vijeće i mjesni odbori

Povjerenstvo za ocjenu arhitektonske uspješnosti idejnog projekta

<< < (2/2)

kuntakinte:
Bunker iz II. svjetskog rata postaje vinoteka
27.05.2015.
 Donedavna automehaničarska radionica i trošna kućica za život bivšeg gradskog djelatnika iza Muzeja Turopolja trebala bi postati moderan Centar za posjetitelje.
 Suglasnost Ministarstva
Smjestit će tamo turistički informativni centar, malu kavanu, multifunkcionalnu dvoranu, suvenirnicu, predstavit ćemo regionalne i nacionalne proizvode…
http://www.gorica.hr/2015/05/bunker-iz-ii-svjetskog-rata-postaje-vinoteka/#more-20378

Posle "čardaka" imamo "ovo". Da vidimo kak zgledaju prvi susedi.

Turopoljski grad (Muzej)- 1765., Trg kT 1
Kotarska oblast (Sresko načelstvo)- 1891., Trg kT 2
Župna crkva - 1893.

mali medo:
Danas sam saznao da imamo i povjerenstvo za davanje love iz gradske kase za radove na objektima koji nikada neće biti izvedeni ili su već  izvedeni. Na portalu Grada Velika Gorica 6.srpnja 2015. objavljena je lista za projekt obnove pročelja i krovova građevina sa spomeničkim obilježjima unutar zaštičenih cjelina GVG . Daje se lova za obnovu krova i pročelja zgrada u Zagrebačkoj ulici kućni broj 1, 7 i 9. Nisam siguran što će se raditi na broju 1, na broju 7 su fasada i krov napravljen prije 6.srpnja 2015., a zgrada na broju 9 je ovih dana srušena. Baš me zanima kako će obnoviti pročelje i krov na zgradi na broju 9, koja je zaštičeni spomenik kulture. Sve mi tu smrdi na gradnju bez građevinske dozvole uz koju svi prolazimo ( ako možemo proći jer je pločnik ograđen) i delamo se mutavi i ne usudimo se pitati kakvu dozvolu imaju. Za rušenje stare  i gradnju nove građevine u zaštičenoj cjelini -malo sutra. Ništa biti će nova legalizacija za par godina ili će se dati potvrda da je nova građevina sagrađena prije sto godina. Tako to ide u Gradu Velika Gorica, sramota.

koko-vg:
... koliko sam imao za čuti, na spomenutom kućnom broju je u planu izgradnja stambeno-poslovnog objekta.  Vjerujem da Ante Šimunović čita ovo i da već ima spremljen odgovor, za sve one koji misle da tu nešto smrdi .... i to poprilično.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju