Autor Tema: Sednica Grackoga veča  (Posjeta: 280004 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #180 : Svibanj 03, 2010, 01:11:23 poslijepodne »
Citat:
Hrvatska seljačka stranka takvo ponašanje i političko nasilje najoštrije osuđuje. Očitim kršenjem Statuta Grada Velike Gorice, što već prelazi u praksu,.......
Hrvatska seljačka stranka takav način ne prihvaća i uvijek će mu se suprotstavljati .....

Što oni to ne prihvaćaju, mišljenje Ustavnog suda?

"Ustavni sud Republike Hrvatske smatra da općinski načelnici, gradonačelnici odnosno župani nemaju zakonsku ovlast izbora, imenovanja ili razrješenja osoba čije je djelovanje od interesa za jedinicu lokalne samouprave."

Tu se ubrajaju  direktori i članovi NO u gradskim poduzećima.

"Statut Grada Velike Gorice određuje da je Gradsko vijeće nadležno za statusne promjene u trgovačkim društvima u kojima je Grad jedini vlasnik".

Slijedom toga goričko GV imenuje Skupštinu trgovačkih društava i sad HSS „najoštrije osuđuje“ rad GV i vijećnika.


Pa i ja osuđujem više od najoštrijeg.

Zašto – zato jer su to trebali napraviti još u srpnju prošle godine kad su se konstituirali i već prije prve sazvane, a neodržane sjednice,  bilo je jasno da će se vršiti samovolja.
Čak se usudim reći da su GBR kao predsjednik vijeća i VFK kao sadašnja Predsjednica te „nove“ skupštine direktni krivci jer „očitim kršenjem Statuta Grada Velike Gorice, što već prelazi u praksu“ konačno imaju pretpostavku za popraviti nečiju samovolju koju bi trebalo i kazniti, a ne samo preskočiti.
A naravno za kazniti su i direktori i članovi NO jer su se dali na raspolaganje onima koji ne znaju što čine.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #181 : Svibanj 03, 2010, 02:28:34 poslijepodne »
Zašto – zato jer su to trebali napraviti još u srpnju prošle godine kad su se konstituirali i već prije prve sazvane, a neodržane sjednice,  bilo je jasno da će se vršiti samovolja.
Čak se usudim reći da su GBR kao predsjednik vijeća i VFK kao sadašnja Predsjednica te „nove“ skupštine direktni krivci jer „očitim kršenjem Statuta Grada Velike Gorice, što već prelazi u praksu“ konačno imaju pretpostavku za popraviti nečiju samovolju koju bi trebalo i kazniti, a ne samo preskočiti.
A naravno za kazniti su i direktori i članovi NO jer su se dali na raspolaganje onima koji ne znaju što čine.

Dajte meni nekaj malo objasnite, ja se očito baš ne kužim u ovo kaj se tam dešava.
Čul sam za rješenje Ustavnog suda Republike Hrvatske od 17. ožujka 2010. godine na drugoj temi. I sad mi nekaj nije jasno.
Kaj su ovi naši iz GV tek sad skužili da gradonačelnik nije imal prava smjeniti direktore trgovačkih društava u vlasništvu Grada Velike Gorice? Dobro, nije da je to skroz jasno čitajući statut Grada Velike Gorice, ali kaj oni to ne bi trebali bolje znati?

Bilaj

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #182 : Svibanj 03, 2010, 02:35:13 poslijepodne »
A još prije izbora sam ja pital koje su ovlasti gradonačelnika a koje gradskog vijeća pa mi nigdo ni znal napisati tko kaj more dolati.  >:(

plemenitashica

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #183 : Svibanj 03, 2010, 02:36:45 poslijepodne »

Kaj su ovi naši iz GV tek sad skužili da gradonačelnik nije imal prava smjeniti direktore trgovačkih društava u vlasništvu Grada Velike Gorice?

Ne, naravno da nisu. Ali su, koliko ja čitam, bili bespomoćni. No sad imaju uporište u presudi/mišljenju Ustavnog suda i odmah su reagirali na prvoj sjednici.

Mene zanima koja je kazna za samovolju?

GBR – prosim odgovor.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #184 : Svibanj 03, 2010, 03:05:18 poslijepodne »
Čitajuči statut, tam nema nigdje definiranih kazni za tak nekaj. Pitanje je samo: koga kazniti? Gradonačelnika za samovolju ili GV za toleriranje istoga? Obje strane su se ponjele dost neprofesionalno, čak bih rekao i amaterski. Kao da nemaju nikakvu pravnu službu, ili kao da su tam svi s marsa pali.

Da nije bilo tog slučaja iz Grada Belog Manastira, onda bi to tak i ostalo kod nas kak je i do sada bilo. Sad bi bilo pametno promijeniti Statut Grada, tak da se to tam malo konkretnije definira. Očito da tam ima još nejasnoća, kako za ovlasti, tako i za moguće kazne onih koji se toga ne drže.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #185 : Svibanj 03, 2010, 10:09:04 poslijepodne »
Draš je poslal pismo,uvetno rečeno,Uprave vodovoda i na osnovu Mišlejna Uprave vodovoda posmical direktore...  8)

Oštre kritike Gradskoga vijeća na račun gradonačelnika Barišića       
Monday, 03 May 2010 
GRADONAČELNIK JE NESPOSOBAN
...
Velike je kritike gradonačelnik pretrpio i zbog izigravanja svoga predizbornoga obećanja da će biti građanima dostupan od 0 do 24 sata jer je još prije Božića ukinuo običaj da jednom tjedno dva sata prima građane. «pokazalo se da dolaze jedni te isti ljudi i po više puta» pravdao se Barišić na što mu je oštro odgovoreno da je to vjerojatno zbog toga jer im nije u stanju pomoći riješiti probleme nakon njihova prvoga obraćanja.

Gradsko vijeće je njegovo izvješće «primilo na znanje» baš kao i izvješća o radu komunalnih poduzeća koja su također izazvala brojne kritike vijećnika. Komunalne tvrtke nisu osnovane da stječu i rasiplju dobit nego da pruže kvalitetan servis građanima po realnim cijenama za što izravno odgovaraju uprave poduzeća. Pokazalo se da postojeće uprave zapravo ni ne znaju planirati što nije ni čudno obzirom da je gradonačelnik u nadzorne odbore i na direktorska mjesta postavio posve neiskusne članove obitelji svojih stranačkih kolega i koalicijskih partnera. 

Umjesto da se cijene komunalnih usluga smanje ili dobit rezervira za ulaganja u infrastrukturu i opremu plaćeno je gotovo milijun kuna poreza na dobit državi pa su sredstva građana zapravo dva puta oporezovana.

Velike kritike je doživjelo i Izvješće o realizaciji Programa izgradnje komunalnih objekata (koje je Gradsko vijeće odbilo, što se nikada ranije nije dogodilo) jer se ispostavilo da je program podbacio za čitavih 27% ili za oko 8,5 milijuna kuna.
...
http://hns-vg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=159&Itemid=1

Eto.
Još malo cipelarenja Dražena...

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #186 : Svibanj 14, 2010, 11:53:51 prijepodne »
http://www.rvg.hr/index.php?id=2961
>A kaj je bil kolaps dok se je Barišić upisival ko jedini član skupštine.Jel se onda znalo do pije do plača?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #187 : Svibanj 14, 2010, 12:26:24 poslijepodne »
http://www.gorica.hr/

RVG: Gorici prijeti komunalni kolaps
.......

Izvor: rvg.hr

Jak izvor Mojca, viš kak gradski portal dobro surađuje sa RVG, bratstvo i jedistvo. ^-^
Inače bez HDZ niš nemre funkcionirati, viš kak nam država spokojno funkcionira.

Da, da RVG-ovci Gorici prijeti kolaps, samo ne komunalni nego opći, kako se i vidi u zadnjih godinu dana, nesposobnim vođenjem Grada, stalnim politiziranjem, suđenjima, borbom za mjestima vlastitih supruga na direktorskim pozicijama, pa kak Vas nije sram?
Baš ukoliko gđ.Hubak, koju njen suprug g.Hubak kao vijećnik tako zdušno brani na GV, normalan, častan i pošten čovjek ne bi imao obraza za takvo što, ukoliko gđ.Hubak izgubi svoju direktorsku poziciju za koju je izrazito nadarena i uspješna, drage Turopoljke i Turopoljci Vama zaista prijeti kolaps.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #188 : Svibanj 14, 2010, 03:01:15 poslijepodne »
http://www.gorica.hr/

RVG: Gorici prijeti komunalni kolaps
.......

Da, da RVG-ovci Gorici prijeti kolaps, samo ne komunalni nego opći, kako se i vidi u zadnjih godinu dana, nesposobnim vođenjem Grada, stalnim politiziranjem, suđenjima, borbom za mjestima vlastitih supruga na direktorskim pozicijama, pa kak Vas nije sram?

Ne bi me čudilo da se dobije usmena naredba da prestanu raditi i odvoziti smeće i kositi travu i kopati i kaj sve ne.
I onda za sve okriviti GBR kao predsjednika GV i onih 14 vijećnika. Jer naravno onih 13 nije ništa moglo, VFK je tak i tak sve na svoju ruku odradila.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #189 : Svibanj 14, 2010, 09:12:37 poslijepodne »
Jeste za kviz?
Kaj ovo znači..?

Ja vidim da piše;
"Ako nastavite da čačkate mečku ima da s***emo Velkom.
Opet."


shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #190 : Lipanj 05, 2010, 04:34:23 poslijepodne »
Gradsko vijeće

Obavijest o održavanju 9. sjednice Gradskog vijeća Grada Velike Gorice
02.06.2010.
REPUBLIKA HRVATSKA
ZAGREBAČKA ŽUPANIJA
GRAD VELIKA GORICA
GRADSKO VIJEĆE

KLASA: 021-04/2010-01/11
URBROJ: 238-33-01-0020-2010-03
Velika Gorica, 02. lipnja 2010. g.

PREDMET: 9. sjednica Gradskog vijeća Grada Velike Gorice
- obavijest-

Predsjednik Gradskog vijeća je na temelju članka 114., a u svezi s člankom 115. Poslovnika Gradskog vijeća Grada Velike Gorice

SAZVAO
9. sjednicu Gradskog vijeća Grada Velike Gorice za 27. srpnja 2010. godine (utorak) u 17,00 sati,
u vijećnici Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica.

Predložen je sljedeći
DNEVNI RED

1. Prijedlog Godišnjeg izvještaja o izvršenju Proračuna Grada Velike Gorice za 2009. godinu
2. Prijedlog Odluke o raspodjeli rezultata Proračuna Grada Velike Gorice za 2009. godinu
3. Izvješće o radu Dječjeg vrtića „Velika Gorica“ za pedagošku godinu 2008/2009. i Financijsko izvješće za 2009. godinu
4. Izvješće o radu Dječjeg vrtića „Ciciban“ za pedagošku godinu 2008/2009. i Financijsko izvješće za 2009. godinu
5. Izvješće o radu Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica za 2009. godinu i Financijsko izvješće za 2009. godinu
6. Izvješće o radu Muzeja Turopolja za 2009. godinu i Financijsko izvješće za 2009. godinu
7. Izvješće o radu Gradske knjižnice Velika Gorica za 2009. godinu i Financijsko izvješće za 2009. godinu
8. Izvješće o radu Centra za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica za 2009. godinu
9. Izvješće o radu Ustanove za upravljanje Športsko rekreacijskim centrom Velika Gorica za 2009. godinu i Financijsko izvješće za 2009. godinu
10. Izvješće o radu Javne vatrogasne postrojbe Velika Gorica za 2009. godinu
11. Izvješće o radu Zajednice športskih udruga Grada Velike Gorice za 2009. godinu i Financijsko izvješće za 2009. godinu
12. Izvješće o provedbi Strategije izjednačavanja mogućnosti za osobe s invaliditetom Grada Velike Gorice u razdoblju od 2009.-2013. godine – za 2009. godinu
13. Prijedlog Odluke o plaći i drugim pravima gradonačelnika i zamjenika gradonačelnika iz radnog odnosa
14. Prijedlog Odluke o naknadi za rad zamjenika gradonačelnika koji dužnost obnaša bez zasnivanja radnog odnosa
15. Prijedlog Odluke o imenovanju ulice u naselju Lukavec
16. Prijedlog Zaključka o sklapanju Sporazuma o naknadi za građevinsko zemljište predano u vlasništvo Grada Velike Gorice

TAJNIK
GRADSKOG VIJEĆA
Mirjana Pontoni, v.r.


Dokumenti:

Materijali za sjednicu (ZIP)
http://www.gorica.hr/dokumenti/gradsko-vijece/9-sjednica-materijali.zip

 Pošalji prilog |  Ispis priloga | 169 čitanja
http://www.gorica.hr/2010/06/obavijest-o-odrzavanju-9-sjednice-gradskog-vijeca-grada-velike-gorice/

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #191 : Lipanj 05, 2010, 04:36:28 poslijepodne »
Zamjenik gradonačelnika Stjepan Kos: „Ja bih samo napomenuo da naselje Kuče još uvijek postoji na karti u Gradu Velikoj Gorici i da je to jedno od većih naselja u Gradu Velikoj Gorici, a što se tiče da nije u proračunu, to nije točno jer svatko tko poznaje sustav izrade proračuna, onda treba znati šta u taj proračun ide. Programi mjesne samouprave i ostalih donose se kasnije, što treba napraviti i što će se napraviti. Stoga, naselje Kuče nije isključeno. Ne bih vam ja sada napominjao koliko je u protekle dvije godine novca u naselje Kuče potrošeno, jer nema potrebe, kada vi to dobro znate. Stoga, Kuče je tamo gdje je i biti će kao i sva naselja našeg Grada zastupljeno sa odgovarajućim programima, odgovarajućim donacijama, sa svime onime što imaju i ostali. To je prvo pitanje. Drugo pitanje, što se tiče prometnica. Pa ne očekujete valjda da za pet mjeseci možemo napraviti nešto. Pričekajte godinu dana pa ćete se uvjeriti i onda ćete, ja se nadam, sa ove vijećnice pohvaliti sve ono što je napravljeno. Samo da vam napomenem da se u četvrtom mjesecu provezete tamo, kada vrijeme dozvoli, provezite se po ovoj cesti od Veterinarske stanice prema mostu, prema Kušancu pa budete pogledali na lijevu stranu i onda budete mogli reći da se tu zbilja nešto radi i gradi. Stoga, malo strpljenja, ali biti ćete zadovoljni.“

Moremo reči,kak to Pepek veli,da se tu zbilja niš ne radi i ne gradi.

Picula je krif...
Picula.
I Beus...
Dole Picula!!!

Strumpfovi - Uvodna Spica

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #192 : Lipanj 10, 2010, 12:04:34 poslijepodne »
Dio intervjua Gorana Jandrokovića-

Po pitanju rada Skupštine Holdinga mi u Zagrebu smo pragmatični

Neobilazna tema u razgovoru bila je i trakavica oko proširenja Skupštine Zagrebačkog Holdinga.

Kako HDZ gleda na proširenu Skupštinu Zagrebačkog Holdinga? Točnije smatrate li ju legalnom ili ne?
- Prava adresa za odgovor na to pitanje je za to nadležno pravosudno tijelo. Koliko mi je poznato Trgovački sud je odbio upisati novu upravu i Nadzorni odbor Zagrebačkog holdinga zbog nepripremljene dokumentacije. To je poražavajuće za SDP-ovu vladajuću većinu u Skupštini.

Ali Jasen Mesić iz HDZ-a redovno dolazi na sjednice Skupštine Holdinga i sudjeluje u njezinom radu. Vi to, pretpostavljam podržavate?
- Sve dok rad Skupštine u takvom sastavu nije proglašen nelegitimnim Jasen Mesić može sudjelovati u njezinom radu. 

Pa, zašto onda HDZ u Velikoj Gorici na čelu sa gradonačelnikom Barišićem i šefom kluba zastupnika Antom Šimunovićem istu stvar, proširenje Skupštine tamošnjih trgovačkih društava odbija priznati?
- Svatko ima pravo na svoje mišljenje, a konačnu odluku donijet će nadležno pravosudno tijelo. Po pitanju rada Skupštine Holdinga mi u Zagrebu smo pragmatični.



plemenitashica

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #193 : Lipanj 10, 2010, 01:14:46 poslijepodne »

Pa, zašto onda HDZ u Velikoj Gorici na čelu sa gradonačelnikom Barišićem i šefom kluba zastupnika Antom Šimunovićem istu stvar, proširenje Skupštine tamošnjih trgovačkih društava odbija priznati?

Zato kaj Šimunović (pravi čovjek na pravom mjestu) nema ambicije  poput Jasena Mesića (puniti glavu znanjem nego  tračevima i podmetanjima, omalovažavanjem i prezirom) dok je Barišić „prvi put gradonačelnik“ pa se još ne zna ponašati.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #194 : Lipanj 16, 2010, 06:03:26 poslijepodne »
Evo nekaj interesantnog iz jednog članka u Večernjem:

"Uprava i nadzorni odbor ne stupaju na snagu upisom u registar, već donošenjem odluke ovlaštenog tijela."

To bi bio kao odgovor na ono pitanje:
Citat:
Pa, zašto onda HDZ u Velikoj Gorici na čelu sa gradonačelnikom Barišićem i šefom kluba zastupnika Antom Šimunovićem istu stvar, proširenje Skupštine tamošnjih trgovačkih društava odbija priznati?