Autor Tema: Javna nabava - Toni Cetinski  (Posjeta: 5345 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Javna nabava - Toni Cetinski
« : Rujan 08, 2009, 01:37:43 poslijepodne »
Prvi put vidim (ok, drugi put, HTZ je nabavljao koncert Olivera za promociju turizma u Ljubljani) da se za nastup estradne zvijezde raspisala javna nabava. Sam natječaj je protiv pravila javne nabave jer se specificirao izvođač, a to nije dozvoljeno. Trebali su navesti Toni Cetinski ili jednako vrijedan (kao što se navodi za druge stvari i marke). :)

Ali ovako imamo, crno na bijelo, iznos koji će Toni zaraditi za nastup na Jaskanskim vinskim svečanostima 2009.
81.000 kn bez PDV-a.

Tu mi sad nije jasno (a i obrasci za javnu nabavu ne pokazuju da razlikuju te slučajeve) da li je Toni u sustavu PDV-a ili ne.
I hoće li platiti 4% kriznog poreza?

Obrazac OBAVIJEST O SKLOPLJENIM UGOVORIMA : http://ponuda-jn.nn.hr/showtender.aspx?ENTRY_ID=246AEF60-D0FE-4386-8925-5A8E1A4AB0DA&action=showdetail&referrer=WZOnlineSearch.aspx&sessionid=

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Javna nabava - Toni Cetinski
« Odgovori #1 : Rujan 08, 2009, 06:48:00 poslijepodne »
Ja ne kužim kaj tebe smeta jedna takva JAVNA stvar, a ne smeta te što ostali izvođači, koji ispod stola beru na stotine tisuća eura, ne plaćaju skoro ništa, a raja im još daje stanove na korištenje, kao da si ih oni sami ne mogu kupiti, te im plaća mirovinsko, zdravstveno itd itd...

Stvarno se ovakvim pitanjem opravdava da netko krade i laže, jer što se manje zna, imaš manje problema...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Javna nabava - Toni Cetinski
« Odgovori #2 : Rujan 08, 2009, 06:54:52 poslijepodne »
Stvar je u tome što je po sili zakona došlo do sitaucije u stilu Monty Pythona. Ako netko želi organizirati koncert baš nekog određenog umjetnika dužan je raspisati javni natječaj. Na njega se pak može javiti samo jedan ponuđač, jer izvođači u pravilu imaju samo jednu agenciju koja im radi booking (ako ih ima više, onda one rade za različita područja i ne konkuriraju si).

Situacija bi bila manje smiješna da je proveden pozivni natječaj gdje bi se nekoliko izvođača pozvalo da daju ponude, pa da se odabere najpovoljniji.

To o plaćanju zdravstvenog i mirovisnkog za umjetnike poput Severine je apsurd posebne vrste.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Javna nabava - Toni Cetinski
« Odgovori #3 : Rujan 08, 2009, 06:58:34 poslijepodne »
Ovo je gore od Monty Pythona.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Javna nabava - Toni Cetinski
« Odgovori #4 : Rujan 08, 2009, 08:02:53 poslijepodne »
Ako netko želi organizirati koncert baš nekog određenog umjetnika dužan je raspisati javni natječaj. Na njega se pak može javiti samo jedan ponuđač, jer izvođači u pravilu imaju samo jednu agenciju koja im radi booking (ako ih ima više, onda one rade za različita područja i ne konkuriraju si).
Situacija bi bila manje smiješna da je proveden pozivni natječaj gdje bi se nekoliko izvođača pozvalo da daju ponude, pa da se odabere najpovoljniji.

Stvar je smiješna jer su u dobroj namjeri prekršili pravila. Ako su raspisali otvoreni postupak javne nabave onda nisu smjeli navesti da traže baš Tonija isto kao što se ne može navesti marka vozila već se može samo navesti kao orjentir (pravilo je da se u tom slučaju spomene marka ili model i kaže takav ili jednakovrijedan). Jedan od temeljnih ciljeva javne nabave je da se ne diskriminiraju dobavljači već da svi koji zadovoljavaju uvjete mogu dati svoju ponudu. Da su napravili natječaj u kojem bi definirali uvjete (u javnoj nabavi najniža cijena više nije jedini kriterij već naručitelj može definirati svoje kriterije) pa da se javio samo Toni ili da je samo on ispunjavao uvjete onda bi bilo sve po pravilima.

Iako u ovom slučaju nisu ni trebali ići na otvoreni postupak javne nabave jer su se mogli napraviti izuzeće koje je moguće u ovakvim kulturno-umjetničkim slučajevima.

U svakom slučaju pohvala gradu Jastrebarsko na javnom poslovanju.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Javna nabava - Toni Cetinski
« Odgovori #5 : Rujan 08, 2009, 08:33:27 poslijepodne »
Stvar je smiješna kao i nekadašnji albanski izbori za Envera Xoxhu. Idemo na izbore iako znamo koga i kako želimo i moramo izabrati.

Glupo mi je raspisivati natječaj da bih slušao određenog izvođača. To je u redu ako radimo dobrotvorni koncert, na kojemu svaki izvođač nastupa besplatno ili za određeni fiksni mali iznos, po principu "svi jednako plaćeni, iako ne vrijede jednako"... no ako želim slušati baš Tonyjam WTF i natječaj...???
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”