Svakidašnje teme > Svi za jednog, jedan za sve

Želim referendum

<< < (2/9) > >>

plemenitashica:
Sindikalne središnjice prikupile su do 11 sati u četvrtak 45 tisuća potpisa za pokretanje referenduma o izmjenama Zakona o radu, a nezavisni zastupnik Dragutin Lesar i predsjednik stranke Hrvatski laburisti, objavio je sinoć oko 22 sata na Facebooku sljedeći status:

"8.697! 8.697 potpisa samo danas, samo na štandovima Hrvatskih laburista – Stranke rada. Bravo, kolegice i kolege."
...............

"Iako mnogima nije jasno zašto, umjesto JMBG-a ne smije se upisivati OIB. Tako je to utvrđeno zakonom o referendumu. Isti birač ne može dva ili više puta potpisati zahtjev",

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/06/10/0407006.html?pos=n1



Treba OBAVEZNO znati svoj JMBG. (nevjerojatno ali istinito)

plemenitashica:
Lokacije štandova gdje se može potpisati Zahtjev za referendum:

Zagrebačka županija
…………………
GRAD VELIKA GORICA

Trg kralja P. Krešimira IV b.b. na ulazu u Tržnicu


DOPUNA Željeznički kolodvori

Turopolje BB 10417     Turopolje

Kolodvorska 151 10410     Velika Gorica


http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=45458

dadi:

--- Citat: plemenitašica - Lipanj 10, 2010, 09:55:39 prijepodne ---
Društvena solidarnost, po nama obavezuje nas da stanemo u obranu prava svih zaposlenih u Hrvatskoj koji imaju kolektivne ugovore a koji će se zbog izmjena Zakona o radu raskidati redom, naprije u javnim službama, državnoj upravi, javnim poduzećima a onda i u privatnom sektoru. A raskidanjem kolektivnih ugovora nestaju i prava zaposlenih:
•   dodatak na plaću 0,5% po godini staža.
•   naknada putnih troškova.
•   jubilarne nagrade za svakih 10, 20 ili 30 godina staža kod istog poslodavca.
•   regres za godišnji odmor.
•   darovi za djecu za Sv. Nikolu ili Djed Božićnjak.
•   božićnica.
•   broj dana godišnjeg odmora uvečan od zakonom propisanog a zavisno o radnom stažu.
•   uvečanje plaće za noćni, prekovremeni i nedjeljni rad i rad u dane blagdana.

Pozivamo sve umirovljenike, nezaposlene, studente, domaćice, seljake, zaposlene koji nemaju kolektivne ugovore da svojim potpisom podrže ovaj zahtjev.
Društvena solidarnost znak je naše spremnosti da štitimo i tuđa prava.
Danas uzimaju njima, sutra će i vama.

http://www.laburisti.com/modules/news/article.php?storyid=108


Molim vas da glasate u forumskoj anketi.    :) :) :) :)
Hvala.

--- Kraj citata ---

Nekaj ne razmem. Kak bute HNS-ovci glasali a politika vaše stranke je drukčija!

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/72409/Pusic-se-ne-boji-nove-slovenske-blokade.html

plemenitashica:

--- Citat: dadi - Lipanj 11, 2010, 05:54:48 poslijepodne ---
Nekaj ne razmem. Kak bute HNS-ovci glasali a politika vaše stranke je drukčija!
--- Kraj citata ---
Vi zaista imate problema sa razumijevanjem pročitanoga, ili imate probelm zvan tvrdoglavost koja graniči sa bezobrazlukom.

A obzirom da ste citirali cijeli moj post, pretpostavljam da sam ja ta čiji stav ne razumijete.
Ja sam radnik, nisam političar. I baš me briga kaj koji vođa stranke ili političar misli o prikupljanju glasova koje sindikati prikupljaju da bi obvezali (čitaj prisilili) vladu da raspiše referendum.
Moja stranka su svi (osim ZNA SE - oduvijek i DC koji se prodao) koji pravilno (po mojem sudu) rješavaju probleme. E sad koja stranka je najviše pravilno postupala i kojoj najviše vjerujem za tu i glasam, ali ne znači da i živim po načelima te jedne stranke. Ni u ludilu.

Potpisi se prikupljaju ZA RASPISIVANJE REFERENDUMA.
Uvijek ću potpisati, jer ne želim da nekakva šačica upitno pametnih odlučuje za mene, naročito jer tu šačicu nisam birala (a i da jesam).

Link koji je postavljen, kao i slika, je sa stranica Stranke rada čiji predsjednik je g. Lesar koji se u Saboru vrlo često bori i za mene.
Da li za vas, nemam pojma, niti me zanima.  :P

šlapica:
Draga plemenitašice , ja se samo bojim da čelnici sindikata su prodane duše čisti primjer Kunst , prvo za radnike a sad Jaci pod haljinu , svakako sam za referendum no da bi nešto promijenili , mislim da treba promijeniti čelnike koji dobro debelo primaju ne-sindikalne plaće.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju