Svakidašnje teme > Svi za jednog, jedan za sve

Želim referendum

<< < (9/9)

Stjepan:

--- Citat: Sledgehammer - Lipanj 24, 2010, 04:34:13 poslijepodne ---Od prvog trenutka me zanima kako to da je 10% glasača - 450.000 ljudi.

--- Kraj citata ---

Na biračkim popisima je 4.500.000 ljudi, više nego što Hrvatska ima stanovnika, a po zakonu za referendum je potrebno 10% potpisa ukupnog biračkog tijela.

Problem je u nesređenim biračkim popisima, mrtvima koji nisu obrisani i onima koji su upisani više puta. Problem nesređenih biračkih popisa je već odavno poznat, a kako vladajućima postojeće stanje odgovara ne poduzima se ništa da se taj popis dovede u pravo stanje.

To im je stvorilo problem jer bi po starom zakonu možda imali problema s time da im prođe budući referendum za EU pa su zato mijenjali zakon i donijeli odluku da je potrebno da se izjasni polovica od izašlih na referendum, a ne polovica od upisani birača.

Jedan od članaka o tome... http://pollitika.com/institucionalna-kriza

Nemojte mi reći da do sada niste imali pojma o ovome. :-(

Sledgehammer:
Ma znao sam za brdo tih detalja i igara oko listi, no svejedno - hrvatske biračke liste sigurno ne broje toliko ljudi... makar mi je nejasno zašto bi se brojalo inozemno biračko tijelo u slučaju zakona koji se tiče isključivo zaposlenih u Hrvatskoj...

šlapica:
Možda Hrvatska i broji 6 mil. stanovnika , svakodnevno predstavljanje direktora poduzeća javnih sektora uvijek nova pridošla prezimena ...........Jukići , Jurići , a same statistike iz 2001 . popisa stanovništva govore kao u Hrvatskoj boravi   "Prema Popisu stanovništva iz 2001. u Republici
Hrvatskoj živi 600,122 doseljenika od kojih su 454,580
(75.76%) iz BiH " , a političke volje opcije Bosno-moja Jadre nema da se srede birački popisi , to bi bio fijasko za HDZ.

Kako stvari se kreću nazire se potonuće , titanik konačno tone , e da mi je i to dočekat , da poput štakora počnu napuštati brod i kuda koji mili moji natrag na ognjišta .

BobRock:

--- Citat: Stjepan - Lipanj 24, 2010, 06:41:44 poslijepodne ---
Nemojte mi reći da do sada niste imali pojma o ovome. :-(


--- Kraj citata ---

Ne znam jel bi me sad trebalo biti sram, ali moram priznati da nisam. No dobro, glavno da sam se opet nekaj naučil.

Ali i tak bum mrl bedast.

plemenitashica:
Prikupljeno više od 800 000 potpisa.

"„Demokracija nema cijenu. Međutim, ako je premijerka zabrinuta zbog troškova referenduma koju su, kako tvrdi, jednaki troškovimo održavanja izbora, predlažem da se na isti dan održi referendum i prijevremeni parlamentarni izbori. Tako ćemo sigurno uštedjeti novac“, kazao je je HNS-ov zastupnik GBR."

http://hns-vg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=184&Itemid=1

No, u nekim drugim člancima piše da Jadranka uopće ne doživljava ovu brojku kao bunt protiv nje? Moguće da je protiv Beusa  ::), a možda i protiv sindikata, jer ljudi stvarno nisu znali kaj potpisuju. Tim više ako nisu znali, baš to i je pokazatelj da su potpisali samo zato da se ovi maknu i da se pokrene pomoć za ovu zemlju i ljude koji žive od svojeg rada.

"Sretan odlazak, Jadranka, ma kada on bio. Bolje prije nego kasnije."

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju