Autor Tema: Naknadna toplinska izolacija krova  (Posjeta: 35023 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #15 : Prosinac 20, 2010, 10:08:44 prijepodne »
evo napokon i mene :). Sledge, slažem se s tobom potpuno, i ja bih najradije mijenjao krov i stavio nešto umjesto šindre i debelu izolaciju.... ali "vremena" su teška, jako jako teška, tako da ako skupim samo za izolaciju da utrpam, bit će dobro. čak sam razmišljao i o slami :)


Samo pazi da ti na kraju nebu i pre vruće!!!

Vodi računa o požaru i požarnim opasnosrima, odnosno o protupožarnim mjerama!!

Da ti nebi i ja neplanirano došao u posjetu.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #16 : Prosinac 20, 2010, 01:24:34 poslijepodne »
Nemrem verovat. Ajde onda meni neukomu objasni, ako u zakonu stoji da nadozid nemre biti viši od metar i dvadeset (gore sam ti naveo članak ZAKONA, ne lokalnog propisa di to piše, pa ajde ti sad meni navedi di piše da nije tak) , po kojoj logici nemreju odbiti rješenje? I to pričaš meni koji sam ovo ljeto sagradio tu kuću i prošao sve peripetije u Goričkom uredu. Mislim, kaj me očeš blesavim napraviti ili kaj. Čitam te neko vreme i nemrem verovati da moreš tak prosipati svu pamet ovoga sveta i to o stvarima o kojima očigledno nekaj malo nabadaš a u biti nemaš pojma. Podsečaš me na čoveka koji u novinama pročita senzacionalističke naslove i onda po tome u glavi složi svoju priču. Ili to ili namjerno provociraš.

Dobro, vidik da si najpametniji.

Ja sam neuka i nepismena budala, koja sve svoje papire doma za kuću Ytong Diana ne znam pročitati, nisam pročitao ni uvjete gradnje izdane u VG, dobio sam pravomoćnu lokacijsku na temelju ničega (kuverta ispod stola), a i sluh me izdao potpuno pa ne znam što su mi rekli gospođa Vesna i gospodin Tomislav iz Magnitude.

Na niti jednom mojem papiru ne pišu nikakva ograničenja od 120 cm. Blago tebi ako tebi tako piše. Ti si jedini na ovom svijetu vadio papire za kuću, pa tko sam ja da ti nekaj prigovorim? Ili da te "pravim da poblesaviš"?? C'mon...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #17 : Prosinac 20, 2010, 05:48:41 poslijepodne »
Nemrem verovat. Ajde onda meni neukomu objasni, ako u zakonu stoji da nadozid nemre biti viši od metar i dvadeset (gore sam ti naveo članak ZAKONA, ne lokalnog propisa di to piše, pa ajde ti sad meni navedi di piše da nije tak) , po kojoj logici nemreju odbiti rješenje? I to pričaš meni koji sam ovo ljeto sagradio tu kuću i prošao sve peripetije u Goričkom uredu. Mislim, kaj me očeš blesavim napraviti ili kaj. Čitam te neko vreme i nemrem verovati da moreš tak prosipati svu pamet ovoga sveta i to o stvarima o kojima očigledno nekaj malo nabadaš a u biti nemaš pojma. Podsečaš me na čoveka koji u novinama pročita senzacionalističke naslove i onda po tome u glavi složi svoju priču. Ili to ili namjerno provociraš.

Dobro, vidik da si najpametniji.

Ja sam neuka i nepismena budala, koja sve svoje papire doma za kuću Ytong Diana ne znam pročitati, nisam pročitao ni uvjete gradnje izdane u VG, dobio sam pravomoćnu lokacijsku na temelju ničega (kuverta ispod stola), a i sluh me izdao potpuno pa ne znam što su mi rekli gospođa Vesna i gospodin Tomislav iz Magnitude.

Na niti jednom mojem papiru ne pišu nikakva ograničenja od 120 cm. Blago tebi ako tebi tako piše. Ti si jedini na ovom svijetu vadio papire za kuću, pa tko sam ja da ti nekaj prigovorim? Ili da te "pravim da poblesaviš"?? C'mon...

I?
Gdje si u ovom traktatu demantiral onaj moj izvod iz zakona o gradnji?
Zakon, članak, točka...
Naravno, na veličanstvenog sleđa se zakoni republike Hrvatske ne odnose. On je iznad toga. Kad si ti dobil dozvolu vrijedil je stari zakon. po novom je ovak a ti se postavi na glavu.
 :P  :-*

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #18 : Prosinac 20, 2010, 09:35:30 poslijepodne »
Provjerit ću, nema beda...  :-* :-* :-*
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #19 : Prosinac 20, 2010, 09:45:07 poslijepodne »
Iz važećeg zakona o prostornum uređenju i gradnji:
Pojmovi, članak 2 stavak 4.6:

Visina građevine mjeri se od konačno zaravnanog i uređenog terena uz pročelje građevine na njegovom najnižem dijelu do gornjeg ruba stropne konstrukcije zadnjega kata, odnosno vrha nadozida potkrovlja, čija visina ne može biti viša od 1,2 m,

Svi nasi zakoni su nedoreceni, tako da ga mozes tumaciti kako ti se digne, a na kraju ni oni koji su ga donjeli neznaju ni sami o cemu se tu radi... Zato i izdavanje gradjevinske i traje tako dugo, neznaju protumaciti sto pise u zakonu, a i kak bi protumacili kad to nije razumljivo napisano. Svaki zakon bi morao biti jednostavno napisan da ga svaki prosjecan covjek razumije.

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #20 : Prosinac 21, 2010, 10:02:58 prijepodne »
Ajoj, u što mi se tema pretvorila  :o .... odustajem...

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #21 : Prosinac 21, 2010, 10:19:28 prijepodne »
Ajoj, u što mi se tema pretvorila  :o .... odustajem...

Čim ti se sleđ uključil u temu bilo je za očekivati da bu tak :).
Predlažem novu forumašku kletvu: da bog da ti se sleđ uključio u temu :)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #22 : Prosinac 21, 2010, 10:21:32 prijepodne »
Svi nasi zakoni su nedoreceni, tako da ga mozes tumaciti kako ti se digne, a na kraju ni oni koji su ga donjeli neznaju ni sami o cemu se tu radi... Zato i izdavanje gradjevinske i traje tako dugo, neznaju protumaciti sto pise u zakonu, a i kak bi protumacili kad to nije razumljivo napisano. Svaki zakon bi morao biti jednostavno napisan da ga svaki prosjecan covjek razumije.

Dobro rečeno!

Još bih samo rekao kako je još veći problem što svaki ured i svaki referentić tumači zakon kako mu se prohtije, kao da je svaki grad i svaki ured država za sebe, a ne da se svih tiče jedan te isti zakon...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #23 : Prosinac 21, 2010, 10:29:31 prijepodne »
Svi nasi zakoni su nedoreceni, tako da ga mozes tumaciti kako ti se digne, a na kraju ni oni koji su ga donjeli neznaju ni sami o cemu se tu radi... Zato i izdavanje gradjevinske i traje tako dugo, neznaju protumaciti sto pise u zakonu, a i kak bi protumacili kad to nije razumljivo napisano.

Joj Newbie jesi ti naivan.
Pa nisu zakoni pisani za ljude nego da da daje mito ili za skupe odvjetnike i posrednike.

To što piše da dozvola mora biti izdata u roku od 60 dana možeš okačiti mačku o rep.
« Zadnja izmjena: Prosinac 21, 2010, 10:55:57 prijepodne Bilaj »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #24 : Prosinac 21, 2010, 10:41:41 prijepodne »
Predlažem novu forumašku kletvu: da bog da ti se sleđ uključio u temu :)

Tebi bi se mogla i obistiniti...  >:D >:D >:D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #25 : Prosinac 21, 2010, 01:26:11 poslijepodne »
Svi nasi zakoni su nedoreceni, tako da ga mozes tumaciti kako ti se digne, a na kraju ni oni koji su ga donjeli neznaju ni sami o cemu se tu radi... Zato i izdavanje gradjevinske i traje tako dugo, neznaju protumaciti sto pise u zakonu, a i kak bi protumacili kad to nije razumljivo napisano.

Joj Newbie jesi ti naivan.
Pa nisu zakoni pisani za ljude nego da da daje mito ili za skupe odvjetnike i posrednike.

To što piše da dozvola mora biti izdata u roku od 60 dana možeš okačiti mačku o rep.

Ja sam to naivno napisao, jer mislim da bi tako trebalo biti, a kaj nije, a jebi ga... moraju i odvjetnici od necega zivjeti, svi moraju imati za kruh na kraju krajeva.

Bilaj

  • Gost
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #26 : Prosinac 21, 2010, 01:38:33 poslijepodne »
moraju i odvjetnici od necega zivjeti, svi moraju imati za kruh na kraju krajeva.

Je samo kaj je najtužnije ima ih ohoho.

Bila je neka usporedba broja odvjetnika u hrvatskoj i japanu- Otprilike isto ima- samo kaj je japan 30 puta veća zemlja.
A i negdje je bila neka studija da hrvatski odvjetnici zarađuju daleko više od odvjetnika u njemačkoj a i uveden im je monopol da odvjetnik mora pod mus biti u sudnici i nemreš se sam braniti.

Uff... baš je hrvatska birokratska zemlja koja na sve načine ubija svoje građane.

Offline prvivozac

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 50
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #27 : Prosinac 22, 2010, 03:16:33 poslijepodne »
Ajoj, u što mi se tema pretvorila  :o .... odustajem...

Čim ti se sleđ uključil u temu bilo je za očekivati da bu tak :).
Predlažem novu forumašku kletvu: da bog da ti se sleđ uključio u temu :)
:D 
sad je kasno.. nema smisla da kažem išta vezano uz svoju temu, da pitam išta... nitako me više ne vidi i ne čuje ...  :-\

Offline mrfloyd

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 5
  • Karma: +0/-0
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #28 : Siječanj 03, 2011, 03:30:21 poslijepodne »

 :D 
sad je kasno.. nema smisla da kažem išta vezano uz svoju temu, da pitam išta... nitako me više ne vidi i ne čuje ...  :-\

nego, si otvorio možda novu temu, jer i mene malo zanima, pošto imam sličnu situaciju!?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Naknadna toplinska izolacija krova
« Odgovori #29 : Siječanj 03, 2011, 06:59:21 poslijepodne »

 :D 
sad je kasno.. nema smisla da kažem išta vezano uz svoju temu, da pitam išta... nitako me više ne vidi i ne čuje ...  :-\

nego, si otvorio možda novu temu, jer i mene malo zanima, pošto imam sličnu situaciju!?

Hajde , osvježi malo temu. Nemoj nadu gubiti.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....