Autor Tema: Gospodarske zone u Velikoj Gorici  (Posjeta: 76935 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #120 : Ožujak 06, 2013, 02:12:03 poslijepodne »

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #121 : Ožujak 28, 2013, 11:24:30 poslijepodne »
Obrtnici su se zanimali i za opremanje poduzetničkog inkubatora u Velikoj Gorici.
 - Grad se treba javiti ako ima kakav prostor koji treba opremu i mogu se javiti s projektom za potporu do 2 milijuna kuna. Postoji potreba da ovakav grad ima takav inkubator koji bi omogućio da se pokrene posao - odgovorio je Maras.
http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/6411/ministar-maras-s-gorickim-obrtnicima.aspx
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #122 : Lipanj 15, 2013, 05:44:30 poslijepodne »
Objavljen natječaj za prodaju zemljišta u Radnoj zoni Rakitovec
 Danas je u dnevnom tisku objavljen natječaj za prodaju građevinskog zemljišta u Radnoj zoni Rakitovec. Na taj način kreće se u stavljanje radne zone u punu funkciju, njezino otvaranje investicijama i otvaranju novih radnih mjesta.
 Prodaje se šest parcela ukupne površine 40.000 m2, a početna cijena je 206,39 kuna po četvronom metru. Ponude sa traženom dokumentacijsom mogu se dostaviti do 15. srpnja 2013.
 Uz zemljište Radnoj zoni Rakitovec zainteresiranim investitorima ponuđeno je i zemljište, odnosno dvije parcele u Velikoj Gorici (pored trgovačkog centra Kaufland).
http://www.gorica.hr/2013/06/objavljen-natjecaj-za-prodaju-zemljista-u-radnoj-zoni-rakitovec/#more-15689

-

Meridian 16 Business Park prostire se na više od 105 hektara, što ga čini jednom od najvećih poslovnih zona u Hrvatskoj. Cijelo je područje UPU-om podijeljeno u više namjena:
 •proizvodnu,
 •industrijsku,
 •uslužno-trgovačku,
 •a sadrži i zelene površine.
Razvojni ciklus Meridian 16 Business Parka podijeljen je u tri faze. Prva faza veličine je oko 240.000 m2.
Smještena je zapadno od nove Županijske ceste i graniči sa željezničkom prugom Zagreb-Sisak.

UVJETI GRADNJE
 •Maksimalni koeficijent iskorištenosti: 1.6, zeleni pojas: 20%.
 •Maksimalna visina zgrada: 12 m, maksimalan broj etaža: 3.
 •Udaljenost od granice susjedne građevne čestice ili javno-prometne površine definirana je kao polovica visine građevine ali ne manje od 6 m.
 •Minimalna širina kolnih priključaka na javnu prometnu površinu: 6 m.
 •Uvjeti i način gradnje detaljno opisani u UPU.

INFRASTRUKTURA
 •3,7 km cesta, od čega 2,1 km završeno do ljeta 2013.
 •Planirana komunalna infrastruktura obuhvaća: opskrbu vodom i strujom, pročistače vode i kanalizaciju.
 •Telekomunikacijska infrastruktura i zbrinjavanje otpada.
•Mogućnost povezivanja sa željezničkom prugom i izgradnja terminala za kamione.
•Najmanja površina građevinske čestice je 5.000 m², a najveća 256.000 m².
 •Javni prijevoz (autobusna linija s 3 postaje unutar zone).
 •Zelene površine u području poslovnog parka.
 •Pješačke i biciklističke staze, javna rasvjeta i parking.
http://www.meridian16.hr
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nijedna ponuda za radnu zonu Rakitovec
« Odgovori #123 : Srpanj 25, 2013, 06:15:41 poslijepodne »
Nijedna ponuda za radnu zonu Rakitovec
http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/7027/nijedna-ponuda-za-radnu-zonu-rakitovec.aspx

Niže cijene zemljišta u radnim zonama
 Zemljište u radnoj zoni Rakitovec koje je u vlasništvu Grada Velike Gorice ponovno će biti ponuđeno na prodaju. Naime, iako se na javni poziv za iskazivanje interesa javilo sedam investitora, na natječaj koji je istekao 15. srpnja nije pristigla nijedna ponuda kupaca, odnosno ulagača.
http://www.cityportal.hr/nize-cijene-zemljista-u-radnim-zonama/
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #124 : Srpanj 26, 2013, 08:32:32 poslijepodne »
... gospodo, kao prvo, sama izrada planova tj. faza za radnu zonu Rakitovec za početa je s naznakom "NEMA ŠANSE" jer već na početku je pokazano da famozne face koje su smišljale cijeli taj projekat, nisu krenule od početka ... odnosno ... sam ulaz u poduzetničku zonu Rakitovec u planu je da se napravi ... ni sami ne znaju kad ....  tko ne vjeruje, neka provjeri.  Radi se o ulasku u zonu s glavne ceste (Zagreb-Sisak)  Glavno je da su napravljeni prilazi distributovnom centru i hladnjači, a za ostalo, koga briga, kaj ne, Števa Kos ?  U poglavarstvu se može provjeriti u koliko je faza zamišljena provedba za oživljavanje radne zone, i sad se na kraju čude  ko pura ... bijelom kruhu ... zašto nitke ne želi tamo investirati ... ?   :D
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #125 : Srpanj 27, 2013, 10:33:35 prijepodne »
... gospodo, kao prvo, sama izrada planova tj. faza za radnu zonu Rakitovec za početa je s naznakom "NEMA ŠANSE" jer već na početku je pokazano da famozne face koje su smišljale cijeli taj projekat, nisu krenule od početka ... odnosno ... sam ulaz u poduzetničku zonu Rakitovec u planu je da se napravi ... ni sami ne znaju kad ....  tko ne vjeruje, neka provjeri.  Radi se o ulasku u zonu s glavne ceste (Zagreb-Sisak)  Glavno je da su napravljeni prilazi distributovnom centru i hladnjači, a za ostalo, koga briga, kaj ne, Števa Kos ?  U poglavarstvu se može provjeriti u koliko je faza zamišljena provedba za oživljavanje radne zone, i sad se na kraju čude  ko pura ... bijelom kruhu ... zašto nitke ne želi tamo investirati ... ?   :D

Što drugo očekivati od Picule koji je to započeo, ali samo na papiru.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #126 : Listopad 28, 2013, 11:53:18 poslijepodne »
I..?
Kaj je z tem inkubatorom?
Start up, stand by ili bye-bye..?
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #127 : Studeni 07, 2013, 10:21:27 poslijepodne »
Iz vlaka vidim da napreduju radovi na produženju ceste skroz do samog nasipa kanala Odra-Sava, jedan veliki kružni tok, sve okolo njive, šikare i džungla, a u sredini svega toga - cesta!! Kako romantično... kao i opera u Amazoni...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Master

  • Gost
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #128 : Srpanj 02, 2014, 08:41:32 prijepodne »

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #129 : Srpanj 03, 2014, 08:28:14 poslijepodne »
Radna zona Rakitovec ... 80 % popunjena ... ???   Niste u stanju napraviti ni ulaz, glavnu prometnicu kojom će se jednog dana ulaziti u samu poduzetničku zonu ... nebuloze o investitorima koji stoje u redu i čekaju da kupe zemlju, počnu raditi i zapošljavati naše ljude, Barišiću, možeš prodavati stoci sitnog zuba koji su glasali za tebe.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #130 : Srpanj 03, 2014, 09:04:32 poslijepodne »
Radna zona Rakitovec ... 80 % popunjena ... ???   Niste u stanju napraviti ni ulaz, glavnu prometnicu kojom će se jednog dana ulaziti u samu poduzetničku zonu ... nebuloze o investitorima koji stoje u redu i čekaju da kupe zemlju, počnu raditi i zapošljavati naše ljude, Barišiću, možeš prodavati stoci sitnog zuba koji su glasali za tebe.

Možda ti znaš bolje? Mislim, točnije podatke?

Ovako nam bajaš nekakvu svoju netrpeljivu nevjericu, ništa više od toga... znaš li ti koliko posto je popunjena? Znaš da nema kupaca ni investitora? Odgovor je kratak, bez filozofija; ZNAŠ TO - ili ne znaš??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #131 : Srpanj 05, 2014, 09:08:06 poslijepodne »
... ZNAM ...  a potvrdu svega toga možeš dobiti u poglavarstvu grada VG.  Ako te baš zanima, Poduzetnička zona Rakitovec, zamišljena je da se izvede u 23 faze, od toga završeno je niti 30 %  Za sada u toj zoni egzistiraju:  DRVOPROM,  GORICA STAKLO, BETON MONTAŽA i HLADNJAĆA sa distributivnim centrom.  U Gorica Staklu, pogon Rakitovec radi 16 ljudi, u BETON MONTAŽI (bivši BETON-RAD) radi brojkom i slovima 6 ljudi,  Za Jakova i Sašu u DRVOPROMU radi dvadesetak ljudi, jedino je u Distributivnom centru dogadonačelnik Kos uspio zaposliti HSS-u podobne, ne znam o kojem se broju ljudi radi, ali večina su sezonci.

Evo ti da pročitaš što je naš vrli gradonačelnik izjavio 03.03.2012. dakle, skoro 2,5 godine ranije :

Krajem ožujka prva radna zona spremna za investitore - VG

... "ima investitora koji su zainteresirani ...  ???"  (stoje u redu i čekaju da počnu raditi)

Sam se možeš uvjeriti kolika je istina što je napravljeno od onda do sad.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #132 : Listopad 24, 2014, 11:24:36 prijepodne »
http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/10672/velika-ocekivanja-od-meridiana-16.aspx

Velika očekivanja od Meridiana 16

Poslovna zona Meridian 16 u Vukovinskom polju, tik uz goričko čvorište autoceste A11, danas je otvorila svoja vrata za buduće investitore. U zoni veličine 105 hektara, odnosno gotovo milijun kvadrata, za prihvat investitora spremno je prvih 240 tisuća četvornih metara zemljišta. Radi se o jednoj od najvećih poslovnih zona u Hrvatskoj, koja je podijeljena u proizvodni, industrijski i uslužno-trgovački dio.

Cijeli posao otkupa zemljišta pokrenut je još 1999.g. dok se formiranje zone pokreće 2007. godine. Danas je zona komunalno opremljena, a samo u postojeću infrastrukturu austrijski investitor je uložio 3 milijuna eura. Naime, radi se o privatnoj tvrtci sa sjedištem u Beču koja uz hrvatski radi na projektima u Slovačkoj, Mađarskoj te Ukrajini.

Direktor Meridiana 16, dr. Richard Teichmann, poručio je kako se tvrtka vodi načelom povezivanje ekonomije i ekologije, pritom misleći na održivi gospodarski razvoj.

- Ovdje u blizini i geografskog meridijana 16 želimo stvoriti nešto trajno i održivo, mjesto za zelenu gradnju koje povezuje ekonomiju s ekologijom, smanjujući upotrebu resursa i emisije, uključujući  društveno-kulturni aspekt i stvarajući nova radna mjesta - rekao je dr. Teichmann.

meridian16slika.jpg

Prvi investitor iz Velike Britanije

Zona je osigurala i prvoga investitora koji će uskoro započeti gradnju svoga pogona. Iako zbog poslovnih ugovora nije još moguće otkriti više, znamo da se radi o tvrtci iz Velike Britanije prisutnoj na području energetske industrije, a koja je Veliku Goricu, pa time ovu zonu, odabrala za svoje sljedeće ulaganje.

- Možemo reći da je sklopljen predugovor o kupoprodaji 27 tisuća metara kvadratnih. Investitor je u postupku ishođenja dozvola, no najbitnije je da je tu. Radi se o renomiranom investitoru koji gradi po cijeloj Europi i šire, dugo je u tome poslu, i vjerujem da će građani biti zadovoljni tom investicijom – rekla je Ivana Bakunić, voditeljica projekta, dodavši kako po upitima očekuju da uskoro i drugi investotori pristignu u Veliku Goricu.

Prometna povezanost ključna

Zona je posebno zanimljiva radi svog prometnog položaja– nalazi se tik uz autocestu, nedaleko glavnog grada unutar zone bez plaćanja cestarine, uz željezničku prugu, te s poveznicom na cijeli svijet kroz zračnu luku. Pogledamo li dalje u budućnost kroz najavljenu plovnost kanala Sava-Odra bit će obuhvaćena svim prijevoznim sredstvima. Te prednosti istaknuo je i gradonačelnik Dražen Barišić, dodavši kako je austrijska tvrtka pouzdan partner.

- Možemo pohvaliti da je njihov pristup za nas škola. Njihova očekivanja su velika, naša očekivanja od njihovih investicija su velika. Ovu zonu nude po cijelom svijetu i privući će kapital iz Europe i svijeta u naš grad – rekao je gradonačelnik Barišić, kazavši kako Grad nastavlja rad na svojim poduzetničkim zonama.

Posebna važnost ovoga projekta dolazi upravo iz činjenice da se radi o privatnom investitoru koji djeluje u više europskih zemalja, a što jamči da neće dozvoliti birokratskim zaprekama da ga uspore u svome cilju – popunjavanju zone pogonima koji Goričanima donose radna mjesta. Prepoznali su to svi učesnici današnjeg događanja, a u blagoslovu zone vlč. Đuro Sabolek je otišao toliko daleko nazvavši današnji događaj „spasonosnim“, što u gospodarskim uvjetima Hrvatske nije daleko od istine.

================

Svi se nakak pitaju ima li taj "investitor" svoje ime...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”