Autor Tema: Najbolji ćevapi su ....  (Posjeta: 17247 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tur

  • Gost
Odg: Najbolji ćevapi su ....
« Odgovori #15 : Veljača 02, 2010, 07:27:02 prijepodne »
Bil sem tam na krstitka,namečeju te z mesom da nemreš pojesti.Suseda veli da se more taca naručiti i v Zlatne ribice (pri Mađe) a Goričanka je prije spomenula Jadran z sličnem iskustvom.
A kaj bumo za gablec?  ;D
I pri Grofu imaju nekej sličnoga, morti još i vekše. Samo ne znam za cenu. A za gablec pemo na bažul nekam. Morti pak v Pivnicu, čul sem da je dober.  ;)

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Najbolji ćevapi su ....
« Odgovori #16 : Veljača 02, 2010, 09:50:36 prijepodne »
Misliš onaj na Ravnicama? Na čošku zgrade onako se sidje prema dole? To je Labus (neki vele kod Srbina). Ja mislim da je to to. Klopa dobra, iako duuugo nisam bio.
Je, baš taj.
Klopa je baš mljac.
Izgleda da taj restoran ima nešto zajedničko s onim o kojem piše Stjepan, Mitnica, tam negdje na Črnomercu. Možda je gazda isti.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Najbolji ćevapi su ....
« Odgovori #17 : Veljača 02, 2010, 11:58:40 prijepodne »
Mislil sem opčenito,nigdo se ni vugnul od luka dale.Jesmo Turopolci il nismo..? ;D
Onda je najbole otiti k Čunčiću v Pivnicu i zeti onu platu za 4 osobe i najesti se ko čovek.
Bil sem tam na krstitka,namečeju te z mesom da nemreš pojesti.Suseda veli da se more taca naručiti i v Zlatne ribice (pri Mađe) a Goričanka je prije spomenula Jadran z sličnem iskustvom.
A kaj bumo za gablec?  ;D

Mislil sem opčenito,nigdo se ni vugnul od luka dale.Jesmo Turopolci il nismo..? ;D
kaj bi ti ajvar? ili nekaj drugo
Mislil sem na kojekakove šalate il/i prilog,navodno su v Banja Luke i Sarajevu uklučeni v cenu...
meni nisu u Bosni čevapi ništa bolji  od naših.  Bila sam u famoznoj Sarajki  u Tuzli i ništa posebno, dobiš samo  luk,  lepinja je premala,čevapi se rade samo od junetine i presuhi su. Čak smo u nekoj  čevabdžinici   dobili sirove. 
A tamo ekipa jede ko  luda  čevape,  ništa drugo tamo ni ne postoji osim čevabdžinica i  burekdžinica.

A za priloge,  bila sam u  Mariji Bistrici, imaš  tamo jedan restoran, dobiješ sa čevapima    pomfrit, rižu,  ajvar,luk,  salatu(kupus bijeli i ljubičasti,  kristalka i  paradajz)  i punu  zdjelu  kruha. Cijena je malo  veća,ali isplati se, ima  za dvoje ljudi  i previše.  Tamo mi je  super hrana i   jeftino  , a dobije se stvarno previše.
Tako se isto dobije u  Topuskom pod onim šatorom.
« Zadnja izmjena: Veljača 02, 2010, 12:00:35 poslijepodne ivana_vg »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Najbolji ćevapi su ....
« Odgovori #18 : Veljača 02, 2010, 01:10:05 poslijepodne »
.........meni nisu u Bosni čevapi ništa bolji  od naših.  Bila sam u famoznoj Sarajki  u Tuzli i ništa posebno, dobiš samo  luk,  lepinja je premala,čevapi se rade samo od junetine i presuhi su.
Čak smo u nekoj  čevabdžinici   dobili sirove. 

Davno su me naučili kakvi su čevapi vrhunska delicija. U Sarajevu, tamo negdje  80 i neke, na Baščaršiji.
No, to nama koji jedemo ove "domaće" čevape nikako ne odgovara i zato tvrdimo da njihovi nisu dobri.
Isto oni kažu za ove naše, tj kažu ne da nisu dobri, nego da uopće nisu čevapi.

Čevapi se jedu isključivo rukama, s lukom, i moraju biti polusirovi. Sjećam se da sam pojela samo krajeve koji su bili koliko toliko pečeni, a sve ostalo sam ostavila na tanjuru. I da, pali su u nesvjst kad sam tražila vilicu i nož, čak mislim da nisu niti imali, nego su išli nekam u susjedstvo posuditi, i naravno zgražali se kaj ova bona oće.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Najbolji ćevapi su ....
« Odgovori #19 : Veljača 02, 2010, 01:41:39 poslijepodne »
.........meni nisu u Bosni čevapi ništa bolji  od naših.  Bila sam u famoznoj Sarajki  u Tuzli i ništa posebno, dobiš samo  luk,  lepinja je premala,čevapi se rade samo od junetine i presuhi su.
Čak smo u nekoj  čevabdžinici   dobili sirove. 

Davno su me naučili kakvi su čevapi vrhunska delicija. U Sarajevu, tamo negdje  80 i neke, na Baščaršiji.
No, to nama koji jedemo ove "domaće" čevape nikako ne odgovara i zato tvrdimo da njihovi nisu dobri.
Isto oni kažu za ove naše, tj kažu ne da nisu dobri, nego da uopće nisu čevapi.

Čevapi se jedu isključivo rukama, s lukom, i moraju biti polusirovi. Sjećam se da sam pojela samo krajeve koji su bili koliko toliko pečeni, a sve ostalo sam ostavila na tanjuru. I da, pali su u nesvjst kad sam tražila vilicu i nož, čak mislim da nisu niti imali, nego su išli nekam u susjedstvo posuditi, i naravno zgražali se kaj ova bona oće.

da, tamo  dobiješ samo čačkalicu, moraš sve  s prstima jesti,tamo ni ne postoji  vilica i nož za ništa.
Meni nikako ne odgovaraju njihovi čevapi.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Najbolji ćevapi su ....
« Odgovori #20 : Veljača 02, 2010, 05:53:39 poslijepodne »
Bil sem tam na krstitka,namečeju te z mesom da nemreš pojesti.Suseda veli da se more taca naručiti i v Zlatne ribice (pri Mađe) a Goričanka je prije spomenula Jadran z sličnem iskustvom.
A kaj bumo za gablec?  ;D
I pri Grofu imaju nekej sličnoga, morti još i vekše. Samo ne znam za cenu. A za gablec pemo na bažul nekam. Morti pak v Pivnicu, čul sem da je dober.  ;)

Bil sem na krstitka i pri Grofu.Ono,niš posebno,ni po pitajnu količine ni kvalitete...

Offline sveeekriva

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 7
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Najbolji ćevapi su ....
« Odgovori #21 : Veljača 04, 2010, 01:47:47 prijepodne »
E pa ljudi na cevape u Turopoljski top, pa cevapi punjeni, pa u slanini pa sve sve mirise na drveni ugalj,a i ma tamo i jos puno finih stvari....
Ne mudruj puno!!!

hornet34

  • Gost
Odg: Najbolji ćevapi su ....
« Odgovori #22 : Veljača 04, 2010, 11:27:46 prijepodne »
dobro si čul kunta,a moreš i fakultet završiti če baš očeš... :)...ma McZen je zakon na gorice,još ak si fajn gladen,nemoraš iti v "bajnu luku",popiješ jedno žujsko i da vidiš kak buš okopal kukurizu,kak navinut... ;)

shaka zulu

  • Gost
Odg: Najbolji ćevapi su ....
« Odgovori #23 : Veljača 04, 2010, 07:56:02 poslijepodne »
E pa ljudi na cevape u Turopoljski top, pa cevapi punjeni, pa u slanini pa sve sve mirise na drveni ugalj,a i ma tamo i jos puno finih stvari....
Žena,prvi glas.Čul sem i probal hrenovke omotane z špekom (Milivoj Medven il Krašić nekaj) i to mi je bilo ko bog.
Na kulko se kune odzivleju?Jel imaju dostavu?

horny,neznam na kaj misliš-kaj sem čul?

hornet34

  • Gost
Odg: Najbolji ćevapi su ....
« Odgovori #24 : Veljača 05, 2010, 11:11:32 prijepodne »
ma ono da dobiš,priloge uz čevose u bosne,ali istina ne segde...