Autor Tema: Preminuo Predrag Vušović Pređo  (Posjeta: 2569 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Preminuo Predrag Vušović Pređo
« : Veljača 17, 2011, 11:17:18 prijepodne »
Četiri dana nakon što je doživio moždani udar, poznati hrvatski glumac Predrag Vušović preminuo je u zagrebačkoj Vinogradskoj bolnici, potvrdila je za Index glasnogovornica kazališta Gavella Martina Matota.

Vušović je moždani udar doživio u nedjelju navečer te je u vrlo teškom stanju prevezen u bolnicu. Bio je u komi i zdravstveno stanje nije mu se mijenjalo na bolje. Noćas je izgubio bitku za život.

Poznati hrvatski glumac osvojio je gledatelje svojim šarmom i humorom, a posljednje vrijeme imali smo ga prilike gledati u serijama "Bitange i princeze", "Stipe u gostima" te "Odmori se, zaslužio si". Osim u serijama, Predrag se istaknuo brojnim predstavama te filmskih ulogama. Glumio je Škrinjara u filmu Ede Galića "Putovanje u Vučjak", studenta u Ogrestinom filmu "Dvije karte za grad", Murka u Brešanovom "Kako je počeo rat na mom otoku", Luigija u "Posljednjoj volji" Zorana Sudara, milicajca u "Bogorodici" Nevena Hitreca, Tonija u Brešanovom "Maršalu", te u filmu "Nebo, sateliti" Lukasa Nole.

Nije kraj 1

Rođen je 29. kolovoza 1960. godine u Kotoru. Osnovnu i srednju školu završio je u Dubrovniku. Od 1979. godine stalno je nastanjen u Zagrebu, gdje je pohađao Akademiju dramskih umjetnosti. Od 1996. stalno je zaposlen u GDK Gavella kao glumac. Glumačku karijeru započeo je u kazalištu "Mali Marin Držić" 1972. godine ulogom Toma Sayera u istoimenoj predstavi, u režiji Krunoslava Šarića.

Zrinko Ogresta za Index je rekao kako je prije petnaestak minuta doznao za smrt Vušovića te da je šokiran. "Ne mogu reći da smo se jako dobro poznavali, ali smo surađivali. Radio sam s njim neke od svojih prvih televizijskih filmova, uvijek je bio profesionalan, vrlo darovit glumac. Ono što se možda ne govori u ovim trenucima, ali živio je očito preneuredno i time je naštetio sebi i cijeloj hrvatskoj kulturi. Tužno je da je otišao u najzrelijim glumačkim godinama, mogao je još puno toga dati.", komentirao nam je Ogresta.

Amar Bukvić za Index je kazao kako je hrvatsko glumište izgubilo jednog od najboljih. "Bez obzira radilo se o kazalištu, filmu ili seriji on je bio stvarno jedna od najboljih hrvatskih glumaca.", kaže nam Bukvić koji dodaje kako je Vušović bio vrlo brižan prema njemu kao mladom glumcu dok su zajedno glumili u seriji "Bitange i princeze" u kojoj je Bukvić gostovao.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/preminuo-predrag-vusovic/538335.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Preminuo Predrag Vušović Pređo
« Odgovori #1 : Veljača 17, 2011, 11:36:49 prijepodne »
Pređu sam upoznao preko dobrog prijatelja, isto glumca, Đure Utješanovića, a spojila nas je moja želja i potreba da imam neke filmove na DVD-u tipa "Maratonci trče počasni krug" i još neka vrhunska ostvarenja srpske kinematografije, kojih pred desetak godina još nije bilo na našem tržištu. Iako se nismo intenzivno družili, bio sam sa njim u nekoliko njegovih privatnih epizoda sa temom alkoholne problematike, i mogu reći da je to znalo izgledati strašno... žao mi je što je otišao stvarno jedan od najživopisnijih likova naše glumačke scene, no sa druge strane me to i ne čudi, obzirom je njegov organizam predugo vremena radio na 110% kapaciteta, a ta činjenica je ostavila trajna i nepopravljiva oštećenja koja su samo uvelike povećala rizik od ovakvog ishoda.

Meni osobno najrealniji je bio u "Kako je počeo rat na mome otoku", iako je i u mnogim drugim situacijama bio upravo jedinstveno odličan za te likove sa ruba društva. Šteta je i što Hrvatska nema više takovih glumaca koji su face čim se pojave - ne trebaju ništa raditi, no gledatelju je već smiješak na licu...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Preminuo Predrag Vušović Pređo
« Odgovori #2 : Veljača 17, 2011, 11:42:38 prijepodne »
Sorry Gazda, budimo realni, bil je veliki glumac, a volio je i da popije, kaj ne Dida ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Preminuo Predrag Vušović Pređo
« Odgovori #3 : Veljača 17, 2011, 05:10:23 poslijepodne »
Žao mi je za Pređu.
Znala sam ga osobno, istina površno, ali smo se relativno često sretali i uvijek mi ga je bilo drago vidjeti.
Dobar čovjek i odličan glumac, "njuška" koja se lako pamti i teško zaboravlja.
Tužno je to kad takav čovjek ode prerano.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....