Svakidašnje teme > Čušpajz

Lovci,krivolovci i abšisari

(1/8) > >>

shaka zulu:
Ponedjeljak, 21.09.2009 12:51  Autor: Josipa Tonković   
 
Ponovno krivolovac
49-godišnjak uhvaćen u Sibiću   

SIBIĆ - 49-godišnji mještanin Sibića u subotu je naoružan puškom iz koje je ispalio jedan hitac pri pražnjenju oružja, zatečen u lovištu lovačke udruge u Sibiću. Puška, za koju posjeduje oružni list za držanje je oduzeta, a počinitelj je uhićen te je provedenim kriminalističkim istraživanjem utvrđeno da nije član lovačke udruge, a zatečen je u lovištu u koje je ušao bez odobrenja udruge s namjerom lova.

Protiv njega je podnesena kaznena prijava zbog protuzakonitog lova, a budući da je pretragom njegove kuće, obavljenom po sudskom nalogu, pronađeno šest komada puščanog streljiva vojnog porijekla, protiv muškarca je podnesena i kaznena prijava zbog nedozvoljenog posjedovanja oružja i eksplozivnih tvari. 
 
Komentari (1)
--------------------------------------------------------------------------------

Vidio čovjek kak love članovi društva iz njegovog sela pa probo i on......ali nekom se zamjerio jadnik, pikirali ga.
Traba izvršit pretres kod svih lovaca u selu....škrinji, provjetit papire od odstrela kupljene divljaci,trofeja,puške i streljiva.....ispalo bi ono što već tvrdim da su lovci krivolovci i da malo koj lovac pravi lovac u našem gradu i da sve ok , po zakonu:)))))

http://www.petrinjskiradio.hr/content/view/6784/106/

Zanimlivo da se pri nami puca vjutro kak da nas četniki napadaju.
Pital sem jeno leto jenoga lofca da do to puca saki den.Veli;
-Talijani.
Morem si misliti...
Jednak tak zanimlivo da nigdar nikoga nisu vlovili...

Kaj se komentara dotikavle; ol (palec gore)
Rekel je jen,sad visoki,;
-Za me bu a za vas...(ramena gore-dole)

Drugi,niski,;
-Pri mene navek ima. (V škrine.)
-Ja sem tri dane v tjednu lovec,četiri krivolovec...

Goričanka:
Jooooj, od lovaca mi je muka.
Ne kužim taj sport u 21.st, gdje pod krinkom ljubitelja životinja i brige za šume i ekosustave, sve bude podređeno ubijanju životinja  :-[
Pardon odstrelu (wtf???) viška u lovištu.
No svaka rasprava je suvišna jer oni ipak imaju puške  :P
Doduše, najčešće se nastreljuju međusobno ili sami sebe, ali nikad neznaš kam metak more zalutati  :)

shaka zulu:

--- Citat: ---Briga-
--- Kraj citata ---
Bilo je naslikavajne v novina vuz jeno hranilišče puno žitka i ta "trla baba lan-briga-spika" a buduči da se gušče motam popolu morem videti večinu il sako hranilišče.Jeno retoričko pitajne;
-Kaj misliš kulko je hranilišč bilo puno?


--- Citat: ---Odstrel,ubijanje životinja-
--- Kraj citata ---
Na netu je zašel interview z bivšem precednikom lovačkoga društva teri je sve člane i lovce opčenito optužil da su lov pretvorili v "mesožderstvo" bez etike i morala de je najbitneje zvleči više van nek kaj si uložil.Čem više da tvoj kolega nebi više od tebe...V roku jenoga dana tekst je nestal z neta i više ga nis mogel najti.


--- Citat: ---Doduše, najčešće se nastreljuju međusobno ili sami sebe-
--- Kraj citata ---
Kaj misliš zakaj moraju nositi črlene rubače il kape?Sigurno zato kaj najprije pitaju a onda pucaju...

Opče mi se gadi pucati v meso,pogotovo kaj ti ni niš krivo i nemre se braniti.Razmem da postoje drugi slučaji de je ovo jedini način ali o tem postotku bi se dalo raspravlati.Kaj mi je najbitneje v teme,dela se nenadoknadiva šteta.Če imaš doma svijne i ak ti je treba više više je "proizvedeš" ali na ovo v prirode teško da se more utecati.
Sat valda traja odstrel fazanov a na proleče je budu puščali na pole.
I..?
Do je tu sat blesaf?
Ak su to takve štetočine kaj mi je puščate v kuruzu?
Ak vam je do očuvajna živine najte pucati pojnemi.I kletu nete morali puščati druge.
A v tjednu moraš briguvati da napole ideš da te kakof "crvenkapavac" ne streli.Neznam kulko opče mora biti lovcov v organizeranem lovu i jel po zakonu moreju abšisati kak jem se ****** zdigne (saki sam,dva,po noči,z reflektorom )...

Goričanka:
Moremo se mi frigati jer oni imaju valda najjači lobi u državi.
Zato je intervju i zginul tak fletno.
A hranilište ni valda ni jeno bilo puno, ali oni ti buju taki rekli da se sad ne rani jer ima jesti kuliko do oće, nek samo po zime da jesti v prirode ni.

p.s. kaj su to abšisari?

shaka zulu:
Bilo je puno samo ono de su se slikali.
Abšisari-krivolovci,lovokradice i sl.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju