Autor Tema: Zakon o oružju  (Posjeta: 42305 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #30 : Lipanj 07, 2013, 07:40:24 poslijepodne »
Jel more neko napisati kaj policija priznaje kao "trajno onesposobljeno za uporabu"?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #31 : Lipanj 07, 2013, 08:01:23 poslijepodne »
Pa priznaje stanje u kojemu oružje više nije sposobno izvršiti opaljenje metka. To stanje se najčešće postiže brušenjem ili modificiranjem zatvarača i udarne igle tako da opaljenje više nije moguće, a potvrdu o tome daju nakon uvida i kontrole oružja policijski oružari (ili osobe ovlaštene i licencirane od policije za to). Uglavnom, to bi bilo to, za detalje lako pitam dečke u Nehajskoj (VII PP Trešnjevka) gdje je glavna oružarska baza za oružje građana u PU zagrebačkoj...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #32 : Lipanj 07, 2013, 11:09:00 poslijepodne »
U ponudi trajno onesposobljeno oružje
 Od danas Vam Sekstagon nudi na prodaju trajno onesposobljeno oružje. Oružje je onesposobljeno prema Pravilniku o postupku i načinu onesposobljavanja vatrenog oružja, na temelju članka 107.stavka 1.točke 4. Zakona o oružju (“Narodne novine” br.63/2007), te time ne podliježe zakonu o oružju RH. Za oružje nije potrebno odobrenje za nabavu niti odobrenje za sakupljanje starog oružja. Oružju su svi osnovni dijelovi zavareni s unutarnje strane te nisu mobilni, dok je na oružju vidljiv natpis gdje i kada je onesposobljeno.
http://www.sekstagon.hr/novost/u-ponudi-trajno-onesposobljeno-oruzje

Legalno do kalašnjikova – preko interneta
 Zvuči nevjerojatno, ali jednostavnim klikom miša na internetu možete doći do polovnog oružja iz kojeg se ne može odmah pucati, ali koje se lako može pretvoriti u opasno oružje. To su otkrili i kriminalci.
...Ne bi trebalo funkcionirati, ali…
Teoretski ovo oružje ne bi trebalo više funkcionirati. Ali Joachimu Osenbergu, stručnjaku za oružje u odjelu za kriminalistiku u policiji u Bremenu, za manje od 60 sekundi polazi za rukom da puca iz njega. „Za ovo vam zapravo ne treba stručnost. To nije veliki problem“, priča Osenberg.
http://www.dw.de/legalno-do-kala%C5%A1njikova-preko-interneta/a-16325081
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #33 : Lipanj 07, 2013, 11:16:25 poslijepodne »
Oružje je onesposobljeno prema Pravilniku o postupku i načinu onesposobljavanja vatrenog oružja, na temelju članka 107.stavka 1.točke 4. Zakona o oružju (“Narodne novine” br.63/2007), te time ne podliježe zakonu o oružju RH.
...
 Oružju su svi osnovni dijelovi zavareni s unutarnje strane te nisu mobilni, dok je na oružju vidljiv natpis gdje i kada je onesposobljeno.
To te ja pitam!  :D
Citat:
Teoretski ovo oružje ne bi trebalo više funkcionirati. Ali Joachimu Osenbergu, stručnjaku za oružje u odjelu za kriminalistiku u policiji u Bremenu, za manje od 60 sekundi polazi za rukom da puca iz njega. „Za ovo vam zapravo ne treba stručnost. To nije veliki problem“, priča Osenberg.
Eto, o tom se radi, ak neko ima oružje mora znati kako ga onesposobiti, da bi bilo po zakonu onesposobljeno, ali ak bi bila potreba, da ga more opet upotrebiti. Sve po zakonu!  ;)

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #34 : Lipanj 07, 2013, 11:51:00 poslijepodne »
Eto, o tom se radi, ak neko ima oružje mora znati kako ga onesposobiti, da bi bilo po zakonu onesposobljeno, ali ak bi bila potreba, da ga more opet upotrebiti.
A-a, to nemreš delati sam nek ti to dela ovlašteni oružar ili firma a vuz posel, bi rekel, ide i popratna dukumentacija.
...potvrdu trgovačkog društva ili obrta koje ima odobrenje Ministarstva unutarnjih poslova za obavljanje djelatnosti popravka i prepravka oružja iz koje je vidljivo da je oružje trajno onesposobljeno za uporabu.
...dok je na oružju vidljiv natpis gdje i kada je onesposobljeno.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #35 : Lipanj 15, 2013, 10:05:40 prijepodne »
Puška M24 Kraljevina CXC
cijena: -
Prodajem pušku M24 , Kraljevina CXC , FAB.NAT. D,ARMES de GUERRE -HERSTAL - BELGIQUE, proizvedena između 1924-1929 god.
Originalno stanje.
PRODAJA ISKLJUČIVO VLASNIKU DOZVOLE ZA SAKUPLJANJE STAROGA ORUŽJA.
Moguce trajno onesposobljavanje uz doplatu od 300 kn koliko košta trajno onesposobljavanje.
Onesposobljavanje isključivo u ovlaštenoj puškarskoj radnji uz potvrdu i u skladu sa ZAKONOM.
Napomena: Ukoliko se trajno onesposobi kupnja je moguca bez ikakve dozvole.

http://www.njuskalo.hr/ostalo-oruzje/puska-m24-kraljevina-cxc-oglas-8399118

Čovek z iskustvom.
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #36 : Lipanj 16, 2013, 03:33:16 poslijepodne »
A ovo CXC je ćirilica ili?  >:D >:D >:D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #37 : Lipanj 17, 2013, 11:12:33 poslijepodne »
Valda na puške piše "Kraljevina Ce-X-Ce".
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #38 : Veljača 16, 2015, 12:57:24 prijepodne »
http://obris.org/hrvatska/mup-rh-bi-opet-mijenjao-zakone-po-pitanju-vatrenog-oruzja/

Ajd, kulko pak moramo platiti..? Da bi bilo jeftineše...  >:D
wwwg tablice