Autor Tema: Hoće li velikogorički SDP preuzeti mlade snage?  (Posjeta: 13359 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Hoće li velikogorički SDP preuzeti mlade snage?
« : Rujan 23, 2009, 08:01:00 prijepodne »
Saznao sam jučer da su u listopadu unutarstranački izbori u SDP-u na kojima se biraju predsjednici lokalnih organizacija. U Velikoj Gorici je kandidatkinja sadašnja predsjednica Vesna Fabijančić Križanić koja želi osvojiti i treći mandat. Na prijašnjim izborima ona se pojavljivala kao jedini kandidat, no ove će godine imati i protukandidata koji je u posljednji tren predao svoju kandidaturu. Radi se o mladom poduzetniku Zoranu Žicu rođenom 1983. godine.

Biti će zanimljivo vidjeti kako će njih dvoje odmjeravati snage i hoće li velikogorički SDP nakon ovogodišnjeg poraza na izborima za gradonačelnika procijeniti da je došlo vrijeme da mlade snage preuzmu vodstvo stranke.

http://www.vgdnevnik.com/Alen/2009/09/22/hoce-li-velikogoricki-sdp-preuzeti-mlade-snage/
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Hoće li velikogorički SDP preuzeti mlade snage?
« Odgovori #1 : Rujan 23, 2009, 08:08:05 prijepodne »
Pa ja sam uvijek za mlade snage. Smjene su dobre jer se ljudi previše opuste pa zaborave zašto su ustvari došli tu gdje jesu.
No teško mi je kvalitetno promišljati jer ne znam tko je taj Žic Zoran i kakva mu je reputacija.
Ali nije ni ta Fabijančićka neka nezamjenjiva vrlina.
Možda bi stvarno bilo dobro da dođe netko friški u gorički sdp-e.
Zapravo bilo bi to odlično  :D
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Hoće li velikogorički SDP preuzeti mlade snage?
« Odgovori #2 : Rujan 23, 2009, 08:09:04 prijepodne »
A i u Zagrebu Bandić ima mladu konkurenciju.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Hoće li velikogorički SDP preuzeti mlade snage?
« Odgovori #3 : Rujan 23, 2009, 08:09:26 prijepodne »
A koga?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Hoće li velikogorički SDP preuzeti mlade snage?
« Odgovori #4 : Rujan 23, 2009, 12:08:17 poslijepodne »
Pa ja sam uvijek za mlade snage. ......
Možda bi stvarno bilo dobro da dođe netko friški u gorički sdp-e.
Zapravo bilo bi to odlično 

Ja nisam. Naročito ako se te mlade snage ponašaju kao što su se SDP mlade snage ponašale na ovom forumu proljetos. Bilo ih je nekoliko koji su imali iste tenzije kao i HDZ mlade snage.
Zato jer su im starije snage (naravno neke) to dozovolile.

Razgovarala sam nedavno sa jednom više pozicioniranom SDP-ovkom iz Siska, koja se isto žali na svoje mlade snage i u Sisku, i u cijeloj stranci, jer žena vidi kamo to vodi. U nerad, glupiranje, i dobivanje bodova od danas do sutra, ništa dugoročno.
Mladima treba vođa od kojeg će učiti da bi se znali kasnije pristojno ponašati.
A vođa može biti samo osoba s iskustvom. Naravno ne govorim sad o osamdesetogodišnjacima.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Hoće li velikogorički SDP preuzeti mlade snage?
« Odgovori #5 : Rujan 23, 2009, 02:06:53 poslijepodne »
Stari se uvijek žale na mlade jer su im konkurencija i neminovna zamjena.
Bilo bi im bolje da te mlade nečemu nauče nego kaj od njih zaziru i kritiziraju ih okolo.
Osim toga kakvi su im u SDP-u učitelji, kilavi i nesposobni, niš me ne čudi.
Taj i takav sdp mi je žešće razočaranje među političkim strankama.
Od kad nema Račana, ode mast u propast.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški

shaka zulu

  • Gost
Odg: Hoće li velikogorički SDP preuzeti mlade snage?
« Odgovori #7 : Rujan 23, 2009, 11:31:31 poslijepodne »
zz
http://www.forumgorica.com/profile/?u=76

Vidim da je kolega Žic,forumski kolega Žic,ponosni član našega maloga odmetničko-masturbatorsko-prognaničkoga foruma pak sem v očekivajnu prve poruke...Če mu ime nisu fkrali "dotični".
Če je to istina mladi kolega je odlučil "skrenuti z puta" TP i primeniti moderne tehnologije i približiti se nam potencijalnem glasačom.Sigurno čovek vidi da po novina se baš ne proslavil.Ak si ne plati interview.

Offline Zoran Zic

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 2
  • Karma: +0/-0
Odg: Hoće li velikogorički SDP preuzeti mlade snage?
« Odgovori #8 : Rujan 25, 2009, 10:15:48 prijepodne »
Pa ja sam uvijek za mlade snage. Smjene su dobre jer se ljudi previše opuste pa zaborave zašto su ustvari došli tu gdje jesu.
No teško mi je kvalitetno promišljati jer ne znam tko je taj Žic Zoran i kakva mu je reputacija.
Ali nije ni ta Fabijančićka neka nezamjenjiva vrlina.
Možda bi stvarno bilo dobro da dođe netko friški u gorički sdp-e.
Zapravo bilo bi to odlično  :D

Pozdrav svim forumašima!

Evo jedan copy/paste mog životopisa...

Rođen sam u Zagrebu, 27. listopada 1983. godine. Djetinjstvo sam proveo u zagrebačkom naselju Botinec. Osnovnu, a zatim i srednju elektrotehničku školu završavam u Zagrebu s odličnim uspjehom, međutim zbog obiteljske financijske situacije nisam bio u mogućnosti nastaviti školovanje. Životna situacija me primorala da se zaposlim kako bih ekonomski pomogao obitelji.

2003. godine s djevojkom (sadašnjom suprugom) osnivam tvrtku za proizvodnju i prodaju odjevnih predmeta koja i danas uspješno posluje.

Iste godine sam jedan od osnivača sindikata trgovaca na tržnicama koji je imao čak blizu 800 članova, te sam izabran za dopredsjednika, a zatim i za predsjednika. 2004.g. postajem član tada najjače središnjice sindikata URSH – Udruga radničkih sindikata Hrvatske. Organiziram razne humanitarne akcije od kojih bih posebno istaknuo akciju "Dom za nezbrinutu djecu u Brezovici" u kojoj je prikupljeno više od 100 tisuća kuna. Sudjelujem i u akcija poboljšanja uvjeta i načina rada trgovaca na tržnicama, od obnova i uređenja rasvjete pa do uvođenja kartičnog poslovanja. 2006. godine izlazim iz Udruga radničkih sindikata Hrvatske zbog ne slaganja s politikom tadašnjeg predsjednika Borisa Kunsta.

Iste godine u Velikoj Gorici učlanio sam se u SDP, čvrsto odlučivši da od samog početka budem vrlo aktivan u stranci. U dva navrata sam član biračkog odbora te na izborima promatrač. Svoju aktivnost u Gradskoj organizaciji Velike Gorice posebice sam usmjerio na populariziranje stranke među građanima Velike Gorice, te njihovom učlanjenju u SDP.

Kao povjerenik Gradskog odbora SDP-a Velike Gorice, vodio sam i proveo postupak osnivanja stranačkog ogranaka Čička Poljana, pod koji spadaju Novo Čiče, Jagodno, Ribnica, Lazina Čička i Donje Podotočje.

Na posljednjim lokalnim izborima, ove 2009.g. prema izvješću Gradskog odbora, jedan sam od primjereno aktivnih članova. Zajedno s članovima ogranaka organiziram i provodim kampanju u pet mjesta, te sastavljamo pet lista za mjesne odbore. Četiri liste, od navedenih pet, po prvi put predstavljaju SDP-e u tim Mjesnim odborima, i postižu vrlo dobar rezultat. To me je uvjerilo da su moguće promjene u povećanju članstva SDP-a u Velikoj Gorici, zatim u samoj stranci te bolji rezultati na svim područjima njezinog djelovanja.
« Zadnja izmjena: Rujan 28, 2009, 12:19:36 poslijepodne Zoran Zic »

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Hoće li velikogorički SDP preuzeti mlade snage?
« Odgovori #9 : Rujan 25, 2009, 09:59:17 poslijepodne »
Dragi moj Zorane sa 26 godina bi več u politiku, zar ne misliš da si još ZELEN da se uhvatiš u kolo sa starim iskusnjarama, RAZVALIT ĆE TE KO BUGARSKU SKUPŠTINU!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

shaka zulu

  • Gost
Odg: Hoće li velikogorički SDP preuzeti mlade snage?
« Odgovori #10 : Rujan 25, 2009, 10:02:08 poslijepodne »
E,moj Nino,stari lafe,to ti se zove skuplajne iskustva.Nek kaj bi trebalo da ga pošelemo v HDZ na praksu kak i Milanoviča!?Si normalen!!!??? :D

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Hoće li velikogorički SDP preuzeti mlade snage?
« Odgovori #11 : Rujan 25, 2009, 10:24:06 poslijepodne »
Misli si ti kaj hočeš, al sa 26 u politiku? Am prvo treba nekaj delat pa tek onda postat neradnik (političar)!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

shaka zulu

  • Gost
Odg: Hoće li velikogorički SDP preuzeti mlade snage?
« Odgovori #12 : Rujan 25, 2009, 10:37:29 poslijepodne »
Misli si ti kaj misliš ali pogleč našega Ajfona,z kulko je on zašel v pulitiku?
Ha?
A Emil?
A Milanović?
A Zlatko Kovač!? ^-^
"Godine nisu važne".

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Hoće li velikogorički SDP preuzeti mlade snage?
« Odgovori #13 : Rujan 25, 2009, 10:42:38 poslijepodne »


Ja predlažem da Zorana, zbog besprijekornog životopisa, zaposlimo kao osobu odgovornu za najmanje učetverostručivanje članstva na ovom forumu. Koliko vidim, čovjek ima iskustva u povlačenju ljudi za rukav i prijateljskom uvjeravanju    o prednostima ulaženja u kojekakve stranke i strančice, organizacije i udruge, pa u to možemo ugurati i forum. Zašto to ne iskoristiti? Tim više što je, barem prema navodima u životopisu, posve samostalan u radu i vrlo ambiciozan, te će dakle samostalno hodati po Gorici i spremno uguravati buduće članove. Ne znam jedino kako se ova "potpuna samostalnost" i predana angažiranost u stranačkoj strukturi nadopunjuju (ili eventualno sukobljavaju) no valjda čovjek zna kaj dela. Ak je tak iskusan.

Naš Zoran ima puno prednosti pred ostalim kandidatima. Evo, recimo, ekološki je osviješten, pa nam vjerojatno ne bude previše zagadio forum nebuloznim postovima.

A i ovo je dobra ideja: staviti svoj životopis na forum. Nikad ne znaš tko sve ovo čita, a kad je čovjek ambiciozan i osviješten po svim točkama, to se dade dobro upotrijebiti u daljnjem napredovanju. 

« Zadnja izmjena: Rujan 25, 2009, 10:47:01 poslijepodne Točkica »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Hoće li velikogorički SDP preuzeti mlade snage?
« Odgovori #14 : Rujan 25, 2009, 10:50:44 poslijepodne »
A i ovo je dobra ideja: staviti svoj životopis na forum. Nikad ne znaš tko sve ovo čita, a kad je čovjek ambiciozan i osviješten po svim točkama, to se dade dobro upotrijebiti u daljnjem napredovanju.
A do brani da Ante ne dene svega...Pa da vidiš borbe da do ima bolšega.
Malu na stranu;  ;)

Mislim,ZŽ,jel več imaš program za stranačke izbore (teri su da..?) il je tajna da te konkurencija ne somele?
Kaj misliš kaj je treba mejnati v SDPu?