Autor Tema: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja  (Posjeta: 100803 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #90 : Rujan 14, 2014, 04:56:26 poslijepodne »
... koje orgije pravi vrhovni komandant zlocinacke oganizacije po i u clanici eu i nato saveza , a da domaci srbofili ni sa pantovcaka  a ni markovog trga niti da kroz gubicu dasak sape ne puste.

Pak()rac
Pa.k(u)rac buju domofobni (crlen)dačiči (k)ritikovali svoju (spr)dačičku (a)nacionalnu poritiku citeranu z (ide)ološki pobratimskoga, prekdrinskoga kokodačičkoga gubca.
Saka rit dojde na šakret, pa bu i ta(kova) poritika jemput dobila pakrački dekret (otkaz).

Citat:
Predsednik vlade za Hrvatsku veli da je „slučajna država“ i, prevedeno na srbski, pripoveda:
“Ko nas, bre, rastavi?! Najbolje greje centralno grejanje.”


Milanović ovako vidi nastanak rata u bivšoj državi, kako je iznio na sastanku eurosocijalista u Rijeci gdje se govorilo o krizi eurozone: “Eurozona mora imati jedinstveniju fiskalnu politiku i čvršću povezanost, inače ništa od toga. Znamo kako su autonomije u bivšoj državi dovele do kaosa. Svak je vukao na svoju stranu i zato je došlo do rata.” Eto, Milanović smatra da je do rata prije 22 godine došlo zbog velike autonomije republika. Prema Milanoviću, kao i prema Miloševiću, Jugoslavija bi opstala bez tih autonomija i da svatko nije vukao na svoju stranu, odnosno da je bila “centralizovana država” kakvu je želio Milošević. I tako ne bi došlo do rata! U Bosni bi rekli, mašala premijeru!

http://www.forumgorica.com/politika/sdp-i-hns-pr(e)dmet-sprdne-(hrvatski-bog-marx)/msg45751/#msg45751   
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #91 : Rujan 15, 2014, 11:48:43 prijepodne »
Ovdje je link na govor dr. Hubertusa Knabe o Staziju:

http://www.ted.com/talks/hubertus_knabe_the_dark_secrets_of_a_surveillance_state .

Vrijedi pogledati prvih 15 minuta. Za raspravu o lustraciji je dobro znati kako je to funkcioniralo u totalitarnim režimima, jer mlađima to sve zvuči nestvarno. Ideja lustracije im se možda čini kao politička čistka, kao osveta jedne političke strane nad drugom, a ne kao antipod cjelokupnoj demokraciji. Lustracija je kakva-takva satisfakcija žrtvama i potomcima žrtava. Radi se o pročišćenju društva, to je "RESETIRANJE" da se krene "u čisto". Radi se o poruci što povijest i demokratsko društvo misle o totalitarizmu, da se ne smije isplatiti sudjelovati u tome. Govor je na engleskom (nema hrvatskog prijevoda, ali ima srpskog)

Za vrijeme ljeta je promakao članak o tome:

http://narod.hr/eu/dr-herbertus-knabe-cilj-je-bio-da-se-unisti-samopouzdanje-ljudi-paralizirati-ih/
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #92 : Rujan 15, 2014, 07:58:39 poslijepodne »
Lustracija u RH – da ili ne?
 Portal POLITIKAPLUS objavio je članak pod gornjim naslovom na ovom linku ( http://www.politikaplus.com/novost/92043/lustracija-da-ili-ne-u-ustav-treba-uci-barem-osuda-komunistickog-rezima-i-njegovih-zlocina ), a autor članka je bivša predstojnica Ureda Franje Tuđmana. Članak je zanimljiv jer donosi podatke o lustraciji većine bivših komunističkih zemalja, koje su u međuvremenu postale članice EU-a. Tako vrla gospođa i bivša ministrica pravosuđa u Sanaderovoj vladi, a danas odvjetnica zastupa mišljenje da je lustracija bila opravdana u većini zemalja. Kad je došao na red režim Franje Tuđmana ne vrijede ista pravila. Tako tvrdi da do lustracije u Hrvatskoj nije smjelo doći zbog rata sa Srbima. Autorica prešućuje da je rat završio 1995, no Tuđmanov režim nije ni nakon toga promišljao o lustraciji. Razlozi su razumljivi, jer bi Tuđman s lustracijom trebao početi od samog sebe, obzirom da je obnašao najviše dužnosti u JNA koja je tokom Drugog svjetskog rata i nakon njega počinila masovne zločine na zarobljenicima NDH-a.
...
http://www.jurpro.hr/index.php/novosti/25-lustracija-u-rh-da-ili-ne

Moj prilog teme.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #93 : Rujan 18, 2014, 12:32:43 prijepodne »
...Političku oporbu u Hrvatskoj u ovom trenutku više motivira oportunizam nego istinsko domoljublje i odgovornost prema Hrvatskoj
 U trenutku kada nastanu velike unutarnje političke krize tj. kad vlast postane neprihvatljiva glasačima, koji su joj u najboljoj vjeri dali povjerenje na demokratskim izborima, u normalnim zemljama i uređenim demokratskim društvima na scenu stupa oporba tj. oporbene političke stranke, koje tada poduzimaju sve što je moguće kako bi se političku krizu u državi riješilo najbržim mogućim i legalnim putem. U takvim situacijama oporbene stranke pokreću proces velikog javnog političkog pritiska na vlast i mobiliziraju javnost da se u što većem broju uključi u demokratski proces skidanja s vlasti nedjelotvornog premijera i njegove vlade.
...U demokratskim društvima ne postoji kategorija slijepe vjernosti premijeru Vlade
 Logika takvog razmišljanja i postupanja je u tome da niti njegovi najbliži suradnici u Vladi i stranci, a još manje građani zemlje tj. glasači koji su mu dali povjerenje, ne osjećaju nikakavu obavezu da nastave biti lojalni osobi, pa makar on bio i premijer, koja državu i građane vodi u gospodarsku i financijsku propast. Treba naglasiti kako bi se lojalnost premijeru koji bi državu vodio u političku propast ili nestanak, kao što je to slučaj u Hrvatskoj, istopila u nakraćem mogućem vremenu.
...Naravno, izuzetno ozbiljnog i opasnog stanja u kojem se Hrvatska nalazi svjesni su i oni koji su u ovom trenutku najodgovorniji za dovođenje Hrvatske u tu poziciju – premijer Zoran Milanović i predsjednik države Ivo Josipović. Prvi je ogovoran zato što nas je, zbog svojeg neznanja i nesposobnosti, kao državu i društvo u zadnje dvije i pol godine još dublje uvalio u stanje za koje su, od 2004. do 2011. godine vrlo savjesno, i protiv interesa hrvatskog naroda, teren priredile vođe Hrvatske demokratske zajednice, Ivo Sanader i Jadranka Kosor.
 Predsjednik države Ivo Josipović bi možda, u ulozi premijera Vlade bio nešto sposobniji od Milanovića. No, i on je pune četiri godine uživao u njegovom položaju predsjednika Republike Hrvatske, putovao po svijetu, držao predavanja po raznim svjetskim institutima u kojima je više upozoravao na nepostojećeg unutarnjeg i ideološkog neprijatelja nego na gospodarske potencijale Hrvatske, a usput je riješavao i probleme "regiona". Međutim opće je poznato da predsjednik Josipović nije niti jedanput u četiri godine javno lupio po prstima premijera Zorana Milanovića zbog katastrofalne gospodarske politike i upozorio javnost kako Milanovićeva totalno nesposobna i neodgovorna vlada vodi Hrvatsku u sigurnu propast. Josipović je to sve dobro znao i mirno promatrao. I sada taj čovjek očekuje da mu mi glasači damo povjerenje za još jedan mandat na Pantovčaku, kako bi mogao nastaviti s izgradnjom nove regionalne političke tj. bratske zapadno-balkanske političke arhitekture. Samo narod koji se pomirio s neminovnošću propasti svoje države i vlastitog nestanka može ponoviti takav čin samoubojstva.
...
http://www.jurpro.hr/index.php/novosti/30-ante-babic-oporba
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #94 : Rujan 20, 2014, 06:14:03 poslijepodne »
Malo komunističkog (a kakvog drugačijeg??) cenzuriranja - možda jer drugačije i ne znaju, nisu naučili?? Tako "demokrati" prodaju svoju "toleranciju", naučenu u UDBI i Kumrovcu...

Sada YUsipović kadrovira "neovisan" tisak, od njihove "neovisnosti" (YUtarnji, Večernji, 24 sata itd itrd) se čovjeku prisere.... Ivica Šola je morao otići iz Vladina glasila Večernjaka jer se drznuo spomenuti ono što je javna tajna, a to je da predsjednik i Vlada rade suprotno hrvatskim nacionalnim i svakim drugim interesima i da otvoreno rade na revitalizaciji i obnovi nekakve Jugoslavije pod drugim imenom, uz blagoslov i pomoć britanske masonerije (inače krsne kume svake dosadašnje Jugoslavije, bez obzira na redni broj!)... tu je otvoreno opisao kako je YUsipović prodavao hrvatske nacionalne interese i informacije Srbiji, i to iz pozicije nekakvog sluge, udvornika, bijednika najniže vrste, ne kao predsjednik suverene države, pobjednice u ratu protiv te iste države kojoj se umiljava...

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/132961-procitajte-sokantnu-neobjavljenu-kolumnu-ivice-sole-je-li-predsjednik-josipovic-bio-prijetnja-nacionalnoj-sigurnosti.html

Nije od toga pravio pompu. Kazao sam da mi prirodno cenimo taj gest." Iz ovih tvrdnji proizlazi razumna sumnja da je prof. Josipović redovito ("uobičajeno") donosio srpskom ambasadoru, možda, povjerljive ili tajne dokumente, jer ne znamo koje ("uobičajeno debelu hrestomatiju"), pa ne možemo, za sada, reći da je prof. Josipović radio protuzakonito (kao g. Mesić u slučaju Haaga).
S "aferom Barbika" postalo je jasno da će predsjednička kampanja biti iznimno prljava. Ovih dana u ruke mi je došla knjiga "Zagreb Indoors", dnevnik srpskog ambasadora u Hrvatskoj od 2005. do 2009. godine, g. Radivoja Cvetićanina, koja bi mogla baciti dodatno svjetlo kako na "aferu Barbika", tako i na, po mom mišljenju, veoma zabrinjavajuću ulogu prof. Josipovića u procesu nastajanja hrvatske tužbe za genocid protiv Srbije.

U svojoj "zabelešci" od 1. 3. 2007. godine na str. 203 g. Cvetićanin opisuje kako hrvatski zastupnik prof. Šimonović nudi povlačenje hrvatske tužbe za genocid, ako se stvari mogu riješiti nagodbom, ali i da to nije stav Vlade RH, no da će joj to savjetovati. Pitam se: Zar je za taj prijedlog prije trebao saznati srpski ambasador nego Vlada RH? No g. Šimonović ide dalje i moli (!) srpskog ambasadora za "žuto svetlo" sa srpske strane "da zna šta da kaže sudu u Hagu: da zastanu malo dok mi diskutujemo stvar, ili da idu dalje. Moli, također, diskreciju." No godinu dana prije toga, čini se, na tajnom sastanku s g. Cvetićaninom, kako stoji na istoj stranici, tu je ideju iznio prof. Josipović, nakon čega je Cvetićanin poslao "hitnu poruku Beogradu". Za koga i u čije ime je prof. Josipović nudio nagodbu srpskoj strani? Iz Cvetičaninove "zabeleške" prof. Josipović ispada, najblaže rečeno, informator Beograda, kao da zapravo radi za interese Srbije, a ne za interese mnoštva masakriranih hrvatskih žrtava od Vukovara do Škabrnje. To dodatno potkrjepljuje sam Cvetićanin u svojoj "zabelešci" od 22. 5. iste godine na str 240 - 241 gdje stoji: "Ručam u Vinodolu s prof. Josipovićem. Ta renesansna pojava... ostavlja utisak jednostavnog, unekoliko hladnog čoveka. U dva sata razgovora nismo, međutim, uspeli da dopremo jedan do drugoga. Doneo mi je svoju uobičajeno debelu hrestomatiju suđenja i presuda za ratne zločine. Devedeset i pet odsto Srbi. Potvrđuje da je izašao iz hrvatske komisije koja vodi tužbu protiv Srbije. Nije od toga pravio pompu. Kazao sam da mi prirodno cenimo taj gest."

Iz ovih tvrdnji proizlazi razumna sumnja da je prof. Josipović redovito ("uobičajeno") donosio srpskom ambasadoru, možda, povjerljive ili tajne dokumente, jer ne znamo koje ("uobičajeno debelu hrestomatiju"), pa ne možemo, za sada, reći da je prof. Josipović radio protuzakonito (kao g. Mesić u slučaju Haaga). Drugo, iz Cvetićaninove "zabeleške" proizlazi da je prof. Josipović nezadovoljan visokim postotkom Srba u suđenjima za ratne zločine, te da je istupio iz tima za tužbu jer se stvari nepovoljno razvijaju za Srbiju. Kako inače shvatiti zahvalu g. Cvetićanina kako "mi prirodno cenimo taj gest"? Ako je sve to točno, onda je na čelu hrvatske države čovjek, g. Josipović, koji je radio protiv interesa zemlje kojoj je na čelu, i bio informator srpske strane. Tu ne treba smetnuti s uma da se u srpskoj protutužbi protiv hrvatske u Den Haagu, srpska strana obilato koristila citatima Josipovićevog glavnog analitičara, g. Dejana Jovića.

Drugo, kada je izbila "afera Barbika", Predsjednik je odrješito negirao da on i njegov tim imaju bilo kakve veze s tim. No, nadimak "Barbika" za Kolindu spominje se po prvi puta u društvu aktualnog Josipovićevog predsjednika Savjeta za vanjsku politiku Budimira Lončara 25. 4. 2007., nakon što ministrica Grabar Kitarović nije odgovorila na neku Cvetićaninovu notu, pa ovaj na str. 228 piše: "On (Lončar) ima razumevanja za moje neprilike, predlaže da pišem pismo Sanaderu. Pitam ga: da li bi to bilo nepristojno ogovaranje ministrice vanjskih poslova? Ma ne, zašto, veli on. Ona ionako ima ulogu Barbike", dodaje jedan drugi. Pitanje koje mi se nametnulo je sljedeće: Je li tzv. akcijski plan pod nazivom Barbika, ružni pamflet o Kolindi, mogao napisati netko izvan tih krugova, među kojima je i Budimir Lončar, koji nema pojma za taj nadimak skovan još 2007. godine? Uostalom, na str. 354 iste knjige Cvetićanin u razgovoru s Lončarom tvrdi kako je u Mesićevom uredu smatraju guskom, dakle glupačom. Tako je predstavlja i famozni akcijski plan Barbika. Za kraj ostavljam čitateljima na prosudbu dva pitanja. Prvo, je li g. Josipović lagao da njegov tim nema veze s "aferom Barbika" i, drugo, s obzirom na Josipovićeve kontakte s Cvetićaninom oko tužbe za genocid, je li naš Predsjednik (bio) prijetnja nacionalnoj sigurnosti?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #95 : Rujan 21, 2014, 06:24:06 poslijepodne »
HNES: Evo ih! Oni su izdali Hrvatsku! Mesić, Pusić, Pupovac...
...''Za izdaju nacionalnih interesa i prekoračenje svojih ovlasti optužujemo Stjepana Mesića, Ivu Josipovića, Vesnu Pusić i Milorada Pupovca. Ove četiri osobe su prve koje optužujemo etički i moralno jer ne rade u interesu hrvatskog naroda'', kazao je predsjednik HNES-a Zvonimir Šeparović.
 Uskoro će biti podnesene i optužnice protiv navedenih kao i protiv Zorana Milanovića. Šeparović je za Milanovića rekao da je promašio zanimanje i bavljenje politikom te da je izdao svoj sustav. HNES Budimira Lončara smatra ratnim zločincem jer je u Skupštini UN-a omogućio izglasavanje rezolucije o embargu na oružje poslije čega su vukovarski branitelji ostali bez naoružanja. Savjetnik predsjednika RH Ive Josipovića Dejan Jović bit će etički i moralno optužen. Neprihvatljivo je da osoba kojoj je ideal Jugoslavija i koja žali za bivšom državom bude savjetnik predsjednika države, smatraju u HNES-u. Kategoriju nepoželjnih osoba u Hrvatskoj koje rade protiv države HNES također uvodi, te su se zasad na toj listi našli Vesna Teršelič, Vojislav Stanimirović, Carl Bildt i Savo Štrbac. U Vukovaru su na sastanku uz Šeparovića bili i Josip Jurčević, Željko Olujić, Vlado Iljkić, Ante Glibota, akademik Josip Pečarić, general Ante Deur, Nevenka Nekić, Đuro Vidmarović, Ante Beljo, Rotzalija Bartolić i Mario Filippi, javlja Večernji.hr. http://www.vecernji.hr/hrvatska/hnes-optuzio-mesica-josipovica-pusic-i-pupovca-za-izdaju-nacionalnih-interesa-962226
...
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/132985-hnes-evo-ih-oni-su-izdali-hrvatsku-mesic-pusic-pupovac.html

IMAMO DOKAZE ZA IZDAJU: EVO TKO JE IZDAO HRVATSKE NACIONALNE INTERESE (VIDEO)
 Vlado Iljkić, dr  Josip Jurčević, dr. Zdravko Tomac, Željko Olujići dr. Zvonimir Šeparović u  ime Sudišta iznijeli prve...
 ETIČKE OPTUŽBE I OPTUŽENIKE ZA IZDAJU NACIONALNIH INTERESA
Na konferenciji su izloženi razlozi osnivanja Hrvatskog nacionalnog etičkog suda(HNES),te izneseni prvi rezultati istraživanja pojava izdaje u današnjoj Hrvatskoj i prva imena etički optuženih za izdaju hrvatskih nacionalnih interesa.VIDEO...
http://www.braniteljski-portal.hr/Novosti/Hrvatska/IMAMO-DOKAZE-ZA-IZDAJU-EVO-TKO-JE-IZDAO-HRVATSKE-NACIONALNE-INTERESE-VIDEO

https://youtu.be/oG4MCfgZWyE
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #96 : Rujan 21, 2014, 06:27:56 poslijepodne »
Naručena presuda ili pomanjkanje kompetentnosti?
 U sporu koji traje 27 godina...
...Ovaj slučaj potvrđuje, bez obzira da li se radi o svjesnom ili nesvjesnom kršenju zakona, da su suci u Hrvatskoj masovno imenovani po raznoraznim kriterijima (politička podobnost, pripadnost rodbinskim i interesnim klanovima itd.), a samo ne prema kriterijima kompetentnosti i moralnosti, što nužno vodi do zaključka da Republika Hrvatska mora neodgodivo izvršiti lustraciju u pravosuđu i obaviti ponovno imenovanje sudaca svih instanci. U protivnom hrvatski narod ne može računati s kvalitetnom pravnom zaštitom u razumnom roku, što je osnovna pretpostavka za uspješan gospodarski razvoj i zaštitu ljudskih prava. Investicije i gospodarska aktivnost su isključene u pravnom okruženju kakvo je u Hrvatskoj.
 Sve civilizirane zemlje, a među njima prvenstveno SR Njemačka, imaju propise koji građane štite od nesavjesnog rada sudaca, pri tome je izričito sucima zapriječena kazna zatvora do 5 godina u slučaju svjesne krive primjene zakona (čl. 339 Kaznenog zakona SRNJ). Nažalost sličan propis još uvijek ne postoji u RH, pa se suci nemaju čega bojati, a osjećaj odgovornosti za savjestan rad ne postoji, uključivši i onaj da savjesna osoba dade ostavku ako se ne osjeća dovoljno kompetentnom za obavljanje sudačkog posla.
 Hrvatska je nesigurna država bez osigurane pravne zaštite svojih građana i svaki boravak u njoj je potencijalna opasnost za imovinu i život. Izlišno je očekivati investicije i gospodarski oporavak tako dugo dok Hrvatska nema riješeno pitanje pravosuđa. O svemu možete više pročitati ovdje. http://www.jurpro.hr/index.php/novosti/8-izvjesce-o-stanju-pravosuda-medijskih-sloboda-gospodarstva-i-ljudskih-prava-u-rh
...
http://www.jurpro.hr/index.php/novosti/26-narucena-presuda

-

http://www.braniteljski-portal.hr/Novosti/Svijet/SKANDALOZNO-Hrvatske-drzavne-institucije-i-tajne-sluzbe-ne-zele-njemackom-sudu-predati-dokumente-koji-terete-Josipa-Perkovica

komentari;
 Što je tu toliko skandalozno kad isti još uvijek drže konce, ne zaboravite da smo išli u rat protiv ideologije i Titovog socijalizma koji je prešao u ideologiju Velike Srbije. Ne valja definirati ovaj rat protiv Srba kao krajnost.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #97 : Rujan 23, 2014, 01:11:50 prijepodne »
Državna služba u raljama politike
 Od gotovo 20.000 rukovodećih funkcija u javnoj upravi na svim nivoima u BiH, njih 90 posto obnašaju politički nominovani i imenovani kadrovi. Ova praksa suprotna je zakonu, jer ove pozicije u pravilu nisu političke, već spadaju u domen javnih konkursa. Međutim, javni konkursi postali su farsa, navode u NVO Centri civilnih inicijativa, koji su pokrenuli kampanju depolitizacije javne uprave pod nazivom – 'Sposobnim, a ne podobnim'.
 Na konkursima ne prolaze najbolje rangirani, već se biraju stranački podobni – ovo je već ustaljena praksa koja u Bosni i Hercegovini  više nije ni u domenu javne tajne. Pozicije u javnoj upravi, njih gotovo 20.000, u 90 posto slučajeva predstavljaju dodatni izborni plijen. Političari se spore oko imenovanja, nema hijerarhije odgovornosti, niti rezultata, navodi Adis Arapović iz NVO CCI.
...Upošljavanja stranačkih kadrova na mjesta direktora ili upravnih odbora lančanom reakcijom generiraju i prijem podobnih umjesto sposobnih kandidata, jer i u komisijama za prijem sjede stranački ljudi postavljeni od stranački biranog direktora.
 Političke stranke ne kriju da po tzv. stranačkoj podjeli funkcija postavljaju direktore. Najžešće su bitke oko najprofitabilnijih kompanija. Od izbora do izbora, tako jedni odlaze, a drugi dolaze, upošljavajući podobne.
...Zakoni, međutim, kažu kako funkcije u javnoj upravi ne mogu biti političke, ali zakone je u Bosni i Hercegovini lako zaobići i to na svim nivoima. Na nivou kantona u FBiH ima preko 4.500 upravljačkih i rukovodećih funkcija. I tu se po istom principu zapošljavaju stranački kadrovi. Jedan od primjera je i Tuzlanski kanton gdje su u javnost izašli podaci o plaćama direktora javnih preduzeća, koji su uglavnom kadrovi SDP-a. I ne samo to. Mnogi su i familijarno vezani, bilo da su očevi i sinovi ili supružnici.
...„Sve jedan političar će pričati normativno i deklarativno da javna uprava treba biti nezavisna i da treba isporučivati najviši nivo kvaliteta javnih usluga. U praktičnom smislu će se boriti samo za dva politička cilja: da vladaju budžetima i da ovladaju foteljama.“
 Stoga će, kaže, političkim strankama ponuditi na potpisivanje predizbornu izjavu, u kojoj će im ponuditi izbor.
 „Prva alternativa: praktična, stvarna i brza depolitizacija javnog sektora.
 Druga mogućnost: nova pravila igre. Smatramo da je također legitimno proglasiti upravljačke i rukovodeće funkcije političkim, ali onda, politički subjekti moraju preuzeti odgovornost.“
 U CCI se nadaju u uspjeh ovakvog projekta. Mada, u zemlji u kojoj majka premijerka zaposli sina u Elektroprivredu, brat premijer brata u Autoceste, punac zeta za savjetnika u Predsjedništvo BiH, ili majka zastupnica sina u Poresku upravu, očekivati pošteno zapošljavanje prosto je nadrealno.
http://www.slobodnaevropa.org/content/drzavna-sluzba-bih-u-raljama-politike/26593836.html

(Zapadno)Balkanski geni. Normalno, to se prinami nemre dogoditi.

-

Knin je pao u Beogradu
...Na putu posrnuća
str.122
...Predsednici RSK su koristili svoju poziciju da na dužnosti komandanata Glavnog štaba Srpske vojske Krajine i korpusa dovode tzv. svoje ljude.
...Zato su dovođeni "svoji ljudi", oni kojima se verovalo u smislu da će činiti i ono što je štetno za vojsku. ...
http://www.krajinaforce.com/dokumenti/KJPUB.pdf

Interesantna kniga, bar pol toga morem videti oko sebe...
wwwg tablice

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #98 : Rujan 26, 2014, 08:14:33 poslijepodne »
gledam danas kreveljenje karamarka sa novim koalicijskim kompanjonom, koji love  zeca prije hop,

u izhod referenduma protiv predizbornog koaliranja uopce ne sumnjam i ne vidim smisao takvog kreveljenja.

ali, nije trenutacno  to najveci problem, vec bezobrazluk sklapanja takvog ugovaranja bez ikakvog plana ...vec samo mozebitno predizborno dijeljenje fotelja, a sve ostalo ostaje po starom.

prihvate li biraci takvu bezobraznost nisu nista drugo ni zasluzili , vec recesiju svaki kvartal i tako cetiri godine.

zato , prije izbora na referendum, a poslije izbora , drugovi nema kajanja.


Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #99 : Rujan 29, 2014, 07:12:34 poslijepodne »
IZDAJA BUNJEVACA: 'Hrvatska država nam ne želi pomoći, a Srbi su to osjetili!'
 Njihov pokušaj da u Subotici, u poznatoj Plavoj vijećnici održe znanstveni skup na temu bunjevački Hrvata propao je ili ispravnije rečeno, zabranjen je.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/133527-izdaja-bunjevaca-hrvatska-drzava-nam-ne-zeli-pomoci-a-srbi-su-to-osjetili.html

-

Predsjednik Zimbabvea, Robert Mugabe, pred UNGS-om: "Dajući stanovnicima obradivu zemlju učinili smo ih gospodarima svoje sudbine, zato nam se uvode ilegalne sankcije i planira dijabolična smjena režima"
vrijeme objave: Petak - 26. 09. 2014 | 13:00
...Lako je Mugabea prozvati "rasistom", ali ono što je uistinu rasistički je ignoriranje povijesnog konteksta i činjenice da je pobunjeno stanovništvo Rodezije, današnjeg Zimbabvea, moralo silom i krvlju oslobađati svoju zemlju od koloinijalističkog okupatora.
 Podatak koji možda i najbolje govori o rasizmu u Rodeziji je ovaj - 1979., iste godine kada će napokon pasti bjelačka vlast, bijeli farmeri u zemlji, koji su tvorili svega 5% populacije, posjedovali su čak 80% plodne zemlje.
...Misli li Mugabe stvarno krenuti protiv preostalih bijelih zemljoposjednika, teško je reći, no oni su svakako u panici otkako je na skupu pristašama poručio: "To je vaša zemlja, a ne njihova".
http://www.advance.hr/vijesti/predsjednik-zimbabvea-robert-mugabe-pred-ungs-om-dajuci-stanovnicima-obradivu-zemlju-ucinili-smo-ih-gospodarima-svoje-sudbine-zato-nam-se-uvode-ilegalne-sankcije-i-planira-dijabolicna-smjena-rezima/

U nas, brate, kontra.
Porezna/fiskalna/zemljišna Kontrarevolucija.
Mogli bi jem žvajznuti nekakov referendum po tem pitajnu...
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Hrvatska, mali potrčko za velika sranja
« Odgovori #100 : Listopad 10, 2014, 12:51:37 prijepodne »
 Hrvatska, strateški partner u ratu protiv džihadista
Mali potrčko za velika sranja
 Balkanski kiflić s jedva nešto više od četiri milijuna siromaštvom izbezumljenih te svjetonazorski i političko-ideološki zavađenih žitelja sudjeluje u 23 „mirovne misije“ u svijetu te u nekoliko NATO-ovih za „demokratsku stabilizaciju“ kriznih dijelova globusa, hvale se i desni i lijevi domaći političari. Pucaju od ponosa kad ih veliki tapšaju po „partnerskom“ ramenu i tepaju im bajke o „lokomotivi u svojoj regiji“, „uzoru susjedima“ na Balkanu, zemlji na koju zapadna civilizacija „uvijek može računati“. Lijepo, da nije blef. Figa u džepu. Kao i sada s hrvatskom ulogom na strani Zapada u Ukrajini i protiv tzv. Islamske države
...To je ono što se, navodno, službeno zna i želi priznati o „senzaciji“, medijski dignutoj na entu potenciju. Javnosti u Bijednoj Našoj ovih je dana zgrozilo to da su Amerikanci i NATO, bez pitanja, uključili RH u borbenu koaliciju za uništenje crnog čira, prozvanog kalifatom. Je li Hrvatska uistinu „ptičji rezervat“, što njezin premijer tvrdi Angeli Merkel da nije, kad ju veliki i moćni potrkavaju kako im se svidi!? Predsjednik RH Ivo Josipović, predsjednik Vlade Zoran Milanović i ministar obrane Ante Kotromanović iz medija i diplomatskih kuloara moraju doznavati u kakve im je saveze uključena navodno suverena i neovisna država, za koju su dužni građanima polagati račune! Da se upišaš od smijeha ili očaja?
 To što su prvi ljudi RH naknadno nešto mucali o „našim obvezama koje smo preuzeli“ sljubljivanjem sa zapadnim „partnerima“ (SAD) i organizacijama (NATO, EU…) u obrani mira, stabilnosti i demokracije u svijetu, radi zajedničke sigurnosti, malo se koga dojmilo. Ostala je gorčina: zapadni suvlasnici svjetskog rata i mira ne šišaju državne vođe Bijedne Naše ni za suhu šljivu! Sile ih da igraju ruski rulet s voljom i interesima žitelja balkanskog kiflića. Zašto se najviši državni činovnici RH doimaju na međunarodnoj političkoj pozornici poput male Marice s prva dva mliječna zubića i prepunim pelenama?
 „Demokratska“ stabilizacija krize
 Umjesto da brinu domaće brige te u svijetu, a la Viktor Orban, čuvaju državni interes i dignitet, makar im prvi Mađar ne bi u svemu trebao biti uzor, RH-čelnici samovlasno svrstavaju zemlju u „prirodne saveze“, upliću je u tuđe nečasne poslove i izlažu opakim rizicima. Na kraći i na duži rok. A oko njih, nesposobnih naivaca, upravo se zahuktava „sukob civilizacija“ na eksplozivnoj podlozi nove preraspodjele sfera političkoga, gospodarskog i vojnog utjecaja. Bijedna Naša opet neodoljivo podsjeća na malu zemlju za velika sranja.
...Za teške milijune, mučno iscijeđene iz recesijskog džepa svojih poreznih obveznika, tristotinjak Hrvata među gudurama himalajskih visina, gdje i strašan Jeti teško diše - hrabro brani Zagreb! Osobito su Zagreb i hrvatski dio Jadrana ugroženi u Iraku i Siriji, u Egiptu i Libiji i drugim „proljećarskim“ zemljama u kojima Zapad „mora“ neutralizirati Putinov i pomalo EU-ov „imperijalizam“.
...U stalnom globalnom nadmetanju za političku, ekonomsku i vojnu prevlast, prisvajanje strateški važnih pozicija i resursa, SAD ne uspijeva uvjeriti ni vlastitu javnost u demokratski alibi svojih angažmana ni njihov krvavi trag destrukcije. Hrvatska ne bi smjela sudjelovati u ruskom ruletu u koji ju, radi svojih interesa, neodgovorno uvlače „partneri“. Obveze članstva u NATO-u i Uniji ne mogu biti iznad ili protivne nacionalnom interesu, ne smiju građanima nanositi dugoročnu gospodarsku, političku i sigurnosnu štetu.
...Ruski alfa mužjak Vladimir Vladimirovič Putin, kojega SAD-militanti poput dosadnog obada stalno drže u stanju pojačane budnosti, ima jednu jako izraženu karakteristiku: ne oprašta izdaju, laž i uvredu. Zaigrane „kauboje“ upozorio je nedavno u vezi s ukrajinskim ratnim igrama neka imaju na umu da je Ruska Federacija svjetska nuklearna sila, s najvećim brojem projektila za „sudnji dan“. Bolje je ne provjeravati je li Putin spreman platiti visoku cijenu i pristati na krajnje rizike. Da nije, ne bi si brzopotezno uzeo Krim i stalno u Ukrajini bio korak-dva ispred Zapada. Iskazao je i time osobinu svog karaktera, koju nije preporučljivo zanemariti: nepokolebljiv je i odlučan u opasnim situacijama!
...Gotovo istog dana s ulaskom RH u NATO, iz Moskve je stigla u Zagreb službena depeša: „Budući da je postala članicom Sjevernoatlantskog vojnog saveza pod američkom komandom, Hrvatska je od danas legitiman vojni cilj ruskih projektila“.
...Kada bude grmjelo, ako bude, a jednog će dana opet zagrmjeti, NATO i moćni svijet neće krvaviti ruke zbog RH! Zato što je u nekim papirima zapisana neka neobavezna sintagma? Još 1990-ih ni SAD nije želio RH kao samostalnu državu izvan SFR Jugoslavije, a UN je Zagrebu odmah uveo embargo na uvoz oružja! Gdje su bili i SAD i NATO kada je Vukovar 1991. sravnjivan sa zemljom, razaran Dubrovnik, zaštićeni spomenik svjetske baštine, uništavani Split, Šibenik, Zadar, stotine tisuća građana s plastičnim vrećicama u rukama protjerivano iz svojih domova…? Gdje su bili dok je - na sramotu cijelog svijeta i UN-a! - Sarajevo umiralo u opsadnom samrtnom hropcu, a Ratko Mladić i Radovan Karadžić hladnokrvno ubijali više od 8000 Srebreničana? Ni sutra ili prekosutra neće ih biti na braniku Bijedne Naše, jer taj balkanski kiflić nema ni naftni potočić, a kamoli petrolejski ocean poput Iraka, Kuvajta, Libije…
...Hrvatska u zapadnom savezničkom društvu, u koje ju je SAD uključio bez pitanja, može figurirati samo kao statistička činjenica. I, naravno, kao ogledna zvučna meta kakvog opsjednutog vehabije iz Gornje Maoče, Prištine, Novog Pazara ili Tetova, zatekne li se u njoj u tranzitu prema ratištima u tzv. Islamskoj državi. One dvije zahrđale kante MIG-21, koje praćkom skineš i za oblačnog vremena, nisu u stanju doletjeti ni do Vinkovaca, a kamoli pomoći SAD-u u raketiranju. Vojnika sa šahovnicama na rukavu još bi se i našlo, ako se ministar obrane Ante Kotromanović isprsi makar s 1000 eura mjesečno svakom. Ali, zatraži li „partner“, ne bude li druge, naći će se u Bijednoj Našoj i vojnog novca i opravdanja za njegovu potrošnju. Makar ga već tisućiti put posudila u SAD-u, po lihvarskoj kamati od 10 posto i makar svi u zemlji poumirali od gladi, osim članova Vladina užeg kabineta!
...Budući da se Unija pokorila diktatu Washingtona, Bijedna Naša „po službenoj dužnosti“ cupka u koloni kojoj ritam udaraju u Bruxellesu. I trpi vrlo bolne posljedice ruskih sankcija.
 Je li nacionalni interes odreći se milijunskih prihoda s golemog ruskog tržišta? Poljaci, Slovaci i Mađari drže da im nije korisno zamjerati se Rusima, jer EU, po američkom naputku, uvodi sankcije Putinu. Hoće li Bruxelles i Washington nadoknaditi Hrvatskoj štetu zbog (možda i dugoročno!) izgubljenog ruskog tržišta?
Je li nacionalni interes RH i držati svijeću SAD-u, militantno se legitimirajući u muslimanskom svijetu.
...Terorizam je postao globalni problem, pa ni Bijedna Naša više ne može mirno spavati. Osobito neće moći nastavi li se nepotrebno plesti tamo, gdje joj nije mjesto. U kalifatu.
...
http://www.e-novine.com/stav/110382-Mali-potrko-velika-sranja.html

Brutala.
wwwg tablice

Master

  • Gost
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #101 : Listopad 10, 2014, 08:35:31 prijepodne »
Turamo nos di nam nije mjesto,a za  komentatora vrjedi da nije bitno kaj govori nego tko govori.De si našel taj srpski sajt koji uporno vrijeđa između redova.
« Zadnja izmjena: Listopad 10, 2014, 08:38:20 prijepodne Master »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #102 : Listopad 10, 2014, 02:29:16 poslijepodne »
Jebo to što vrijeđa, bitno je da je, na našu žalost, to sve istina...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvatska politika, vanjska i unutarnja
« Odgovori #104 : Listopad 11, 2014, 07:03:44 poslijepodne »
Sam ti nameći, ne nišće plakal...  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”