Autor Tema: Cijene zemljišta pale i 38%  (Posjeta: 6641 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Cijene zemljišta pale i 38%
« Odgovori #15 : Svibanj 05, 2010, 03:26:53 poslijepodne »
nije samo zarada banaka 8 ili 9% godišnje, koliko je kamata.

Znaći sa tvojih 100 kuna kaj si ti dal banci ona zaradi u idealnom slučaju 70 kuna.

Nemoj biti naivac; banka može okrenuti tvoj novac u tijeku samo 24 sata, počevši od posudbi kroz noćni trezor (gdje je kamata za 8 sati cca 15-20%), a taj postupak banka može napraviti nebrojeno puta u godini dana, i za mizeriju od 4% koliko daje tebi, sebi je uzela - karikirano ali i poprilično istinito - barem 104%...

Tako da si u pravu; banka ne zaradi samo 8 ili 9%, nego puno, puno puta više...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Cijene zemljišta pale i 38%
« Odgovori #16 : Svibanj 05, 2010, 03:45:58 poslijepodne »
Pa kaj ti i treba u spavacoj sobi vise od kreveta?

Ormar ???

Ili buš imal jedno termo nuklearno biološko odijelo koje se ne skida sa tjela

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Cijene zemljišta pale i 38%
« Odgovori #17 : Svibanj 05, 2010, 04:57:23 poslijepodne »
@mlačanin

Na samu spomen consiglierija Škegre koji je sukreator programa i daje izjave u javnim glasilima kako bi se za primjenu ovog programa trebalo krenuti sa izmjenama mnogih zakona počelo mi se njatke. Naime, sadašnjim zakonskim obvezama koje propisuje Zakon o obveznim odnosima nigdje nije regulirano što se događa kad država ili pravni subjekt u vlasništvu države ili banka kao financijski subjekt NE PLATI svoje obveze. U konkretnom slučaju kojeg navodi Ivica Grčar iz Lider Pressa-a obrtnik je radio kao kooperant za državnu tvrtku koja mu nije platila naručenu uslugu pa nije mogao podmiriti obveze koje su proizlazile iz izdane fakture. Njegova porezna uprava je pokrenula ovrhu, blokirala mu račun i poslala ga u tri p...e ma....ne. 2006 godine obrtnik je podnio zahtjev za otpis duga navodeći razloge i navedeni zahtjev do danas nije riješen. Njegov račun je i dalje u blokadi, ovrhom su mu uništili imovinu, obitelj, a djelatnike je poslao doma. Poslovna banka ga je ovršila po drugoj osnovi - nije platio pozajmicu koju je morao uzeti da plati doprinose. Banka ga je ovršila po modelu da je glavnica 20, a kamata i troškovi 40. ujedno su na "crnoj listi" svi, uključujući i papagaja koji obitava u familiji obrtnika.

Koje zakone će mijenjati, kad će to Sabor usuglasiti i kad će krenuti provedba utopija je kakve nema.
Da li Banke plaćaju porez na dobit koju ostvaruju, porez na dodatni prihod koji ostvaruju?
Tko garantira štedišama iznad 400.000 kuna ( do tog iznosa garantira Država)?
Koji su instrumenti osiguranja prema građanima u slučaju da banka rikne ( primjer USA bankarski tzunami 2009 godine)?

Kad bi navedene financijske kuće u domicilnim državama počele reklamirati kamatu od 9% iste sekunde bi ih država nacionalizirala i sve pozatvarala jer za takvu kamatu postoji zakonska odredba lihvarenja.Trošak obrade kredita od 1,5% do 2,5% postoji još samo u teoriji i kod nas, solemnizacija ugovora o kreditu na iznos od 100 000 ubije u pojam, a trošak snosi korisnik.

NBH ima odjel za kontrolu poslovanja banaka. Probaj poslati dopis sa osnovanom sumnjom i konkretnim primjedbama uz zamolbu o pismenom očitovanju. Negdje krajem 2020 možeš očekivati odgovor.

Mislim da je došlo vrijeme da Miroslava Kutlu izaberemo za premijera, a Škegru za zamjenika. Ipak oni poznaju materiju, u teoriji i praksi. Ja sam glup i ne sramim se toga.

Ko to tamo peva?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”