Autor Tema: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.  (Posjeta: 21978 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #30 : Srpanj 25, 2022, 12:00:44 prijepodne »
10.kolo, 24.07.2022., Kozjača, 15,30 sati
Kozjača - Opatija 2:0
Pokupsko - Novo Brdo 1:2
Gornja Opatija - Gladovec 2:1
Strezojevo - Dubranec 1:2
Velika Buna - Donji Hruševec 0:1
Markuševec - Lučelnica 0:1
Šiljakovina - Kravarsko 2:1
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #31 : Srpanj 29, 2022, 01:06:30 prijepodne »
Usnice lažlive, hudi jeziki, uroklive oči i klempava vuva
 Moj Duhovni Vođa Draš je negda znal reči... Do je moj Duhovni Vođa Draš? Dok smo delali v jene renomerane prek jako dugo blago upokojene proizvodne radne organizacije Draš je bil Duhovni Vođa. Ak je bila kakva spačka na pomolu Draš je bil sigurno kolovođa, ak je bila prije spravlena spačka znaš da moraš samo Draša poiskati jel je on sigurno ili glavni osumličeni ili v užem organizacijskem odboru ak ne i sam Gavrilo Princip. Ak se otišlo "na jene" za gablec a ekipa se vrača oko pol tri, da moreju domom otijti, i lagano se vusput nedvosmisleno i direktno potira direktora v "stvar kaj te donesla v rodno mesto". Draš je bil Gubec Beg. Ak smo "imali sprevot" "prijatela kaj je otišel na onaj svet obuzet z opijajučemi parami "Čađe" (Lavova) Draš ni baš nosil kriš ("Vevo počiva M. Stevica, 43 lete mlat, laka mu graševina") ali je nosil flašu z dve litre "svete" vode "za blagoslov" i vodil "sprevot". "Primi i blagoslovi, Gospodine, našega brata Stevicu..!" Da je blagoslovil "našega brata Stevicu" z dve litre vode "naš brat Stevica" se tak skočil kak da bi ga strelil z puške i malo kaj z glavum ni otrgel otprti obluk a z desnum rukum amerikaner na drepanku. Normalno, bilo je "automatsko, logično, prekopotrebno i hitno kidisanje" v lakirnicu, šekret, limariju i široke plodne polane oko radione da nas "naš brat Stevica" nebi "fundal i vmoril" onak načesan i van sebe. Vredno je spomenuti i da se onoga kaj buši na stupne bušilice primle oko pasa i okrene naopak da mu se po* kompas i žiroskop. Da se Branka svezalo z flašencugom oko vrata i probalo ga tak zdiči na skelu. Neočekivano, ni to dobro podnesel. Da je Romič pil gemište z cipele i jel mravce. I završil na bolovanju dva tjedne. Pol ove kaj su ga videli kaj dela je otišlo povračat iza dučana... Da se vužge komad pucule i hiti kolegam pod stol pod gablecom da pomalo klije... Da se na poluotprta vrata od limarije nastavil škaf vode ali ni naišel nigdo z bravarije ili tokarije nek šef pogona. Normalno, nigdo ni znal do je to nastavil i kaj se dogodilo. Da se v rezaone na palete z matrijalom još nahitalo nekakvoga smetja tak da kolege dok glediju listu rezanja imaju i dodatnu možđenu fiskulturu. "Koja je ovo PM!? Poslovođa, kam ide ovaj *? Toga opče ni na nacrtu, BTJ!" Da su se dva tjedne "pekli kolači" od po pet litri ruma i dvajs` litri cole na dan. Dok glavnokomandujuči nisu prekinuli "rutu" dostave. Z kantine. Nemreš kupiti pijače za penezi ali moreš zeti prek sindikata, da ti zimaju od plače. Draš je mam prebil kod. Na kraju meseca pol radijone na pol plače. Pol je otišlo na matrijal za "kolače". Veli direktor, kak je pak radijona načesana a niš ni zašlo prek porte!? Jen čuvar - četiri i pol kilometri lese. Ma, da je Betmen, BTJ, nemre stiči se videti. Da su se z čiki gađale vreče od umeta pune mešavine acetilena i kisika. Niš nebi bilo da ni direktor išel pogledati da do to prebija zvučni zid. Taman da je opal čik na vreču. Udarni val mu je vrnul one tri lasi kaj je načesaval z desne na levu stran nazat na desno. Par put. Ni bilo plače. Mi sedimo. Moj Duhovni Vođa Draš gledi v škatulu "Croatie"... Veli, imam još šest čikov... Da to popušim pušil bum * a kaj mi ostane imal bum zutra za gablec... Ni ni on navek bil "onaj odozgor". I nega su *i. I *e. Veli, bili smo čera v bertije, konobarica pomotana i glupa ko noč. Reko, mala, da mi je tva glava na tjeden dan, kak bi si počinul... I * se napušil, veli mala. Okej, mala, naplati. Nisi još popil... ooooo, popil sem, popil... I dej sebe zemi kaj očeš. Zaslužila si. Dok su još "Kotači" bili "Kotači" tam je započimalo i završavalo "radno vreme". Pred kraj radnoga vremena, "Kotačev", Jaro je otišel f šekret, i tam zaspal. `Jutro se prebudil, nekakva čudna tišina, zijde van, nigde nikoga. Koja je ovo PM, maloprije je se bilo puno ljudi..? Primle za kvaku, zaklenuto, nemre van. Kaj če, otpre si pivu i sedne za šank, ionak je bil "inventar" v "Kotače". Kat, negdo šturli po vrate, otklepa, vrata se otpiraju. Nekakva baba. Gledi Jaro babu, gledi baba Jaru. veli, tebe ne poznam. Kaj si ti nova konobarica? A-a, čistačica. Drugum prilikum, ekipa sedi za šankom, da se konobarica okrenula, "v žaru borbe" Branko je opal ze stolca. Okrene se konobarica i vidi da jen fali. De je ovaj, BMMJ, ni platil! Onda se "vrnul" Branko da je pri (s)udaru z podom naglo došel k sebe. Jemput je Slavek došel k Mileu, nekaj su delali. Mile, kakov je, mam z vrat veli žene, Đurđa, ovaj je rekel da te bu *! Slavek, kakov je, mislil je i štel je v zemlu prepasti od srama. Đurđa se prije snašla, em pozna Milea, em zna za kakvoga se bika vudala, veli, nedaj Bok dugo čekati. Tak je i Draš došel k Sunđeru na Mlaku probati kakova je bila lajnska berba `Kostajnevcu. Sunđerova Đurđa je mešala nekaj na šporetu da su došli a Sunđer `mam z vrat, Đurđa, zeta sem ti dopelal! Đurđa sen ni ni okrenula od šporeta; nebu taj moje dete ženil. Če je z tobum sigurno je pijanec i niškoristi kakov si si i sam. veli Draš, da mi ni bilo za vino bi se mam okrenul, nebi ni zbogom rekel. Je me obrisala, da se nismo ni upoznali. Vglevnem Taj moj Duhovni Vođa Draš je imal jenu životnu mudrost teru on ni sam zmislil ali ju je donesel z jene od prijašne renomerane prek jako dugo blago upokojene proizvodne radne organizacije de mu je "naceplena" od druge Duhovne Vođe. Veli, se se slavi. Rođendani, imendani, nekaj se mora donesti, more "čađo" iako ne bežimo ni od pelinkovca, kojnaka (bilo je i "Napoleona" dok je francuski UMPROFOR bil na erodromu), rakije, more i vino, ak je domače, ak ni "branderanoga", teromu se pozna gazda, more i "inkognito mode", teromu se nezna ni otec ni mati, če ni baš niš drugo, moreju i pive ali... Rođendani, imendani, od žene, dece, rođenja, svadbe, krstitke, firme, prve pričesti, obrezanja, karmine, sprevodi, godišnji, bolovanja, da ti se krava oteli, da se kobila ož`rebi, da se prasica oprasi, da se piščenci, puriči, račiči, guščiči,.. poležeju. Se se slavi! Ak baš ni niš onda je treba nekaj donesti radi ničega,.. da nebi bilo da je navek radi nečega... Saki dan se slavilo. Da je moj Duhovni Vođa Draš napuščal našu renomeranu prek jako dugo blago upokojenu proizvodnu radnu organizaciju, i išel upokojiti drugu, jel je rekel da kam on dojde ta ne traja dugo, obavil je polaganje ruke desanke na moje levo rame i z tem prenesel sve svoje ovlasti na mene maloga nepatvorenoga ko takvoga. Isto sem i ja napravil da sem napuščal našu renomeranu prek jako dugo blago upokojenu proizvodnu radnu organizaciju, da sem se svoje ovlasti prenesel Božjemudaru. Veli, Vladek, sat si ti Duhovni Vođa. Naj mene i sebe razočarati, pazi mi na pastvu, zgublene ofčice povrni, na tuđe debaj... Ja moram iti, još puno toga raz*...
 Milicija se nekak uspela prebiti čez Kojzaču do Kozje drage ali van jem nikak ni išlo. Grezli kak ZNG `Kostajnice. I posle šest put, čas na jenu, čas na drugu stran, još su navek bili tam kak su najprvo namerili. veli, glup čovek je onaj kaj z 5 informacije nemre zvleči ni jenu novu. Iako nekteri supersolidno živeju i z 3/5! Veli, pameten čovek je onaj kaj z 5 informacije uspe zvleči 1 novu. Inteligenten je onaj čovek kaj z 1 informacije uspe zvleči 5 nove. Negda je nepoznati "biseropisec" napisal v "Bakariču" v "106":

"Kad pametan misli da je pametan onda je on pametan.
Kad pametan misli da je glup onda je on glup.
Kad glup misli da je pametan onda je on glup.
Kad glup misli da je glup onda je i on pametan."

Se mi je to prešlo čez glavu kak šarafcegar. Ak se oružana sila ni uspela prebiti čez selo kam ču ja, "črle-prle", kak mlohava čuna na Samanthu Fox. "Valja nama preko vode". Njem prek vode a mene prek Novoga Brda. Skoro pa greška. Neznam kakova je situvacija bila na "području grada Velike Gorice" ali na "području opčine Kravarsko" "zapušenje prometa" do čakanca. Šta je ovo BTJ!? Da se kaj f Kozje drage ne deli zabadof!?
 Obično je Badel na Kojzače igral ili zajdnu ili tam negde pret kraj da se "široke opčenarodne mase, radniki, selaki i poštena inteligencija" uspeju skupiti v zavidnem broju. Letos jok. I ni se "gajbalo". Veli, samo točena piva, kak na Posafske lige. Prooobleeemiii, BTJ... Pobedili, dej donesi gajbu! Donesi *... Idemo ja i Števa probati tu "bednjansku"... Na šanku Pazo i Crni. Reko, kakova je ta nova piva? Jesu bačve dobro oprane? Da nem postal farma metilov, trakavic i pivske klopov... Veli, Pazo, garanteram z glavum od Crnoga da je se v redu. I, normalno... Još nismo došli do "Cetine" več su se Števe zalegli pauki f čaše. Reko, neznam kak ti ali ja idem po glavu od Crnoga. Veli, stani, stani, počkaj, počkaj... Kaj? Kaj ideš zmenum? Morem ja to rešiti sam... Ne, veli, prvo, nisu metili, trakavice ili pivski klopi nek pauki i drugo,.. ovo nisu kojzački pauki. Ovi se ftaplaju f pive a kojzački su v alkoholu kak riba `vode. I slabeši fiškal bu ovo zvlekel protiv nas. Ajd, dobro... Inače obožavam biti v pravu ali bum of put pustil da si i ti jemput f pravu. Da ti ne prešlo v navadu... Manekeni su nastupali otprilike f sastavu: Lu`a, Ma`ko, Ju`a, Ma`io, C`nolatec, Pa`o, Ma`tin, Š`bek, `Alisar, `Obi, Da`chy, ... Tigriči su na su silu probali zajti z loptum v gol a to baš ni išlo kak po loju. Prije,.. kak po betonu. A kupili su i novoga reprezentativca z Nemačke, z Bajera, Minkena. Isti `nuk ot Karl Heinz Rummenigea. Ili negov sused.
 Štršani su se do* jako rano `Kozju dragu, se je dišalo na veliki derbi. Navijačka podrška Mišev je malo splasnula v odnosu na prijašna leta, kak mlohava čuna, ali to još navek ne znači da ne postoji. Đajič je cirkuleral zmed Novoga Brda 1 i Novoga Brda 2, to su ovi kaj po defaultu imaju plave majce a inače igraju v bojami limuna ili plavoga limuna, kak jem se trefi, kaj je oprano i speglano. Inače poštivaju se vinske svece iako ne bežiju ni od druge vrste tekuče pitajn. Ovo "cirkuleral" bi se dalo zameniti i z "tekel", "plovil", "brodil", "preleval se", bilokajkajteče... Se najvekše zvezde Mišef su dopelale svoje Prve Dame. Ni Kojzačka rivijera * od ofce. Tu negde zmed Saint Tropeza, Palm Beacha, Ibize, Sunset bulevarda i Vlore. Sat, ni još jasno kaj je izazvalo nemir med nogami da su lopte nestajale kak američki desetari v Vijetmanu, jel borba za Prvo Mestom ili misel na Prve Dame. Jena je i spustila svoju kožnatu dušu oko igrališča. Lopta, ne dama. Suđenje za *. Da ti netreba faul dobiš je pet za dve minute a da ti treba neš ga dobil ni da ti je Tuđman otec.
 Danijel je uspel se predriblati, se 14 ljudi na igrališču, skupa `sobum. Da su več si mislili da više nezna kaj bi z loptum, na `đenje celoga kojzačkoga amfiteatra zabil se, neočekivano, gol. Se 5 navijačov, i navijačic, je emotivno eksploderalo, na čelu z Boškom. Počelo se sekaj hitati na teren, do čarape, do gače, drobne penes, stari lanc od matorke, rastučeni bokser, lajnske tenesice, par i pol stare kobasov, menjač od trobrzinca, ulaznice za muzej,.. Cro Cap je več pogladil pendrek i pogledal komu bi bilo bole najprije rastuči p* žnem da se se čem prije smiri. Telepatija je za* stvar, pogotovo ak potencijalno ima veze stobum, i tvojum p*. De je Domi, BTJ? Rekel je jen negov kum, z inicijali DN, napiši da mu žena neda, kak i čera. A de je Maminjo? Da ni mogel dojti utakmicu, okrenuti rundu... Veliju, balera. Am to ni problem, samo zajdeš z traktora dole, niti to ne moraš, 35 minut staneš,.. Tulko staromu dede treba da se popiša, da,.. se,.. popiša... Na Pagu. Kaj na Pagu? Balera. Na Pagu. Kaj još nem čul...
 Ak su se ovi Neobrđani nafulali da su imali betonske tenesice kaj se pak ovem Gustelničanom, i preidruženem Emiratom, trefilo? F prvem talu na laganini, dok jem nisu Robijaši pokazali da i oni znaju zapakerati. V drugem talu, da su se kamere Russija Tudej prižgale, počelo se z izvođenjem kerefekov razne vrsti i oblikov. To kak da je bilo unutarekipno natecanje do bu više put puknul v aut ili golaut. Jen bi moj prijatel, priznat i poznat po špicnametu "18 Bavarije i 2 vode", inače po vokacije kum od g. Huzjaka, kaj je mogel i znal puknuti loptu prek kuruze f šumu i prek šume f kuruzu, užival v pogledu i rekel, koji amateri. Pa, tu nigdo nemre puknuti loptu z igrališča. reko, Osoba A, da čujem izvešče, znaš da ja znam čuvati tajnu. Kak je to negda znal reči Moj Duhovni Vođa Draš, ono kaj ja znam v poverenju zna više ludi nek da si dal oglas na Radijo Gorice. Veli, nas pet,.. do pol šest. Reko, solidno... Pišem rezultat. Veli Buraz, a kaj si ti tu? Kaj nisi v bolnice? Kaj bi delal v bolnice, BTJ? Po selu se poveda da si obadve noge strgal!
 Rovoska borba v tere su Sinini legionari ostavili dušu na kojzačkem afaltu da bi potkubali #wearefaknbrežani. Piše negde f Svetem pismu, kamen koji odbaciše neimari posta kamen zaglavni. Ili da na utakmice Rvacke i Vrancuske Čirini puleni čuvaju do smrti se potencijalne strelce a onda jem lik kaj ni zabil nikomu, Ljiljan Turam, zabije dva komade.
 Limuplavi su zbetonerali liniju Maginot, i postavili hidroizolaciju i stiropor fasadu nanju, da bi obranili Novo Brdo 1 od napadov z Lučelnice, na tablice. I tu je došel Ljiljan Turam, ili Oto Skorzeny, i se raz*. Dok je trajala borba, i nekakcvo narivavanje ("Kaj kaje!?), Đajič je otišel napisati na šank prijafka i izvešče direktno f knigu žalbe. De je of Pevec? Tam ti je, * faule. A do je tu glavni? Vaso. Naj me *, ozbilno te pitam. Vaso, am ti velim. Sim dojdi, niš ti neču. Kak ste vi mogli ovem mem prijatelom z Novoga Brda 2 prodati praznu flašu ot vina. Gledi, prazna i još je otčeplena. Ajd, jel je to pošteno? Zameni mi praznu za punu i nikomu nem niš povedal. I nemo vam porušali šanke i ovu bajtu otkut ovi bokci tamburaju. Aaa, hmmm, dobro, more...
 Mislim, da poveš da je igrač Kravarske z najviše minut v nogami letos Franc, kaj je zapraf Gastšpiler, se ti je jasno. Maloga Crnoga je stalo, Jožica more ali ni killer kak Anđo, Doogaree tu i tam... Ekipa na "poštede" je baš skoro ekipa. Rekel je Draš ovo proleče proročanski, oko sredine, malo gore, malo dole. Šika je mogla pokazati svoj puni potencijal jel ni bilo dede Mrkija da kvari.

Najte kaj zameriti. Do se još po istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #32 : Srpanj 30, 2022, 12:42:24 poslijepodne »
Kaksi
 Veli, na prvi ulaz zajdi i samo vozi ravno, nemreš fulati. Reko, BTJ, jel ima kakve zavojev, da nem komu zašel dvorišče..? Ma, samo vozi! I stvarno, samo ravno, i dojdeš do igrališča. I, ak ignoreraš dva "Y", 665 zavojev i par hiže, jen kombaj i maloga Skrbina na matoru. I rupastu cestu. Taman de je tabla da tu počima "Pokoska opičina" počima i nestašica asfalta. Aaa, ruuupeee, BTJ, kak da su Popoviči za Božič pucali z minobacači po Strezurjevu. veli, tu su ti na vlaste "črleni" a f "Opičine" su "plavi" i kuna nemre prejti f selo. "Ma, idi, bre, u PM!" Kaj se dotikavle rupaste ceste to je još "mila majka" v odnosu na otprti prostor pot kapum neszbeskum kaj se z puno optimizma i mašte naziva, a i tak je opisan na paperu kartonskoga tipa, "parkerališče". I ne zgleda tak lošo dok se ne proba, z kotači 13", na prve osovine "Chelstonke" na zajdne "Dotrayalke". Dragi te kamenčič *, tam više nigdar bez Lade, GAZa, UAZa, URALa, KAMAZa i sl... Več je skovana ruralna legenda da sem obadve noge strgal da sem zašel z svoje trule corse na otprti selski prostor poloprivrednoga tipa parkerališne namene. Kaj se pak crveno-plave komedije dotikavle... Znate de je Sirija? Tak sem si i mislil... Znate do je Bašar Al Asad? Mali od Hafeza Al Asada. Čovek precedničkoga tipa. Da je američka proxy vojska glavoseče okuperala 80% negove zemele na teromu žive 20% stanovništva v više od 8 let kulko traja rat taj isti Bašar Al Asad ni prekinul isporuku vode, rane, energije i sl. i nigdar ni prestal isplačivati plače i penzije na okuperanomu teritoriju, i nigdar ga se ni odrekel. Rekle bi "kockaste" glave z pripovesti" Hrvatska - Hrvati"; - Budala!. Na "prvem ulazu" ponosno stoji, više nek, improvizerana tabla "Republika Strezojevo", kaj znači da legalnosti tere donose i preglašavaju REPUBLIKA RVACKA i druge i žnum povezane (pravne) osobe ne vrediju na teritoriju (samo)preglašene Republike Strezujevo. Normalno, ak su obavestili REPUBLIKU RVACKU o svem statusu i ak ni došla pandurija na becikline da se to rastira, f šumu. Reko, muži, nis nekakvi stručnak ali morem pogledati... Reko, ak ste Republika, jel ste parlamentarna demokracija, poluprecednički sistem ili precednički sistem. Ma, of nas Joža *... Aaa, reko, deca draga, to vam ni onda nit republika nit demokracija. To vam je diktatura. (?) Sat,.. pak,.. ni ni to tak jenostalno... Ak vas samo Joža * onda vam je to monarhija. Ak vas * i Joža i još negdo to bi bila poligarhija... A ak se baš nedate samo tak * nek i vi * i Jožu i ove negve to bi vam bila Anarhija. Anarhija! Anarhija! Anarhija smo mi! Sat bum zel matorku i išel vrušiti onu štamparsku grešku na prvem ulazu. Na ulazu v uži centar ŠRC "Vuglenica", ili kak v prospektu za strajnsko tržišče stoji ŠRC "Milka Plajnkača", stoji špaga za limbo, v dva rede, prst lufta. To je zato da nebi do tu prešel z đezum z šume a da nema počekičane klade, od pokojnega lugara Janka. Visina prepreke, taman. Mladi, i mali, se moreju prevleči a mi stari nek se *. Prenisko ti je za prevlačiti se a pak nemreš tak visoko zdiči nog da bi prekoračil. Do špage ograničavajučega tipa stojiju dve table. Prva pokaziva da je to potencijalni plac za happy hour(s), i trebala bi biti v turističkem vodiču županije. Veli, "FUCK`O`DROME". Normalno, ak uspeš svladati špagu * tipa i imaš dame. Nedame se ionak ne uklučivaju v ovu sretno-perspektivnu pripovest i računicu. Veli, a kaj bi ja, BTJ, delal "hours" tam. Am ja z svoje tri minute rušim državni prosek za dvajs` sekundi! A, gledi,.. dok najdeš mesto za parkerajne, platiš placovinu na fukomatu, kupiš gumene rukavice `trafike, zdigneš haubu, proveriš gorivo, nadoleješ vujle, premeniš filter zraka, vujla, svečice, pogledaš jel se da ušaltati,.. i ostane ti taman tri minute da napustiš mesto radnje otprtoga tipa fukodromske namene. Na druge table stoji večine poznati naziv "ŠEKRET", za happy secunde(s) ili minute(s). Nema potpitajna? Ni baš bilo gužve na prijespomenute lokacije, bar gledeč z moje perspektive, aerodroma za ose. Most je još negde bila tabla "ČANIFA", van mojega videokruga. Ober igrališča ponosno stoji objekt kučne namene domskoga tipa. Kak Oltar Domovine ober Zagreba. Pet oblukov, jena vrata, se otprto. Propuv vleče kak na Masleničkomu mostu. Da se nutre napravi vetroelektrana bilo bi penes i za `nuke. Za dvajs` minut nutre zajdeš van kak balzameran. Vreme, rekel bi Zlatko, nebi cucka stiral van. Zato su si više-mejne dobili taj-maut gratis. Rekel je Iva Kordič, 25 let kaj igram ovu Ligu još nis igral po gorjemu vremenu a sekak je bilo.
 Nuovo Berdo je ovu utakmicu baš svatilo kak "Neretvu" za prvo mesto. Rekel je Piksi Đajič, ovo je bilo bitno, teška utakmica, teško gostovanje kaj smo morali dobiti ak očemo misliti da bi bili prvi. Računamo i dale na svesrdnu pomoč naše druge ekipe z Markuševca, da čisti spred nas i pazi nam na pleča. A i vi, *, kak igrate!? Ovi vam se sprešetavaju po petercu kak da su doma, sami ste si zabili dva gole, mogli ste i više, da su znali i mogli pogoditi. Treba igrati čvršče, faula niste napravili, kak igrate, jeste vi točni. Ajd, zabili ste 4 gole, neču reči da su si je sami zabili ali morate paziti. Ak očemo misliti da bi bili prvi. Preteško domačinstvo za Robijaše. Taman da su mislili da se moreju zahaklati za žrt na neobrckomu vozu sena Miši pak dižeju za jen.
 Pak konstrukcijski problemi f Potkupinju. veli, jesmo se skupili, imamo i jenoga viška ali... zato imamo dva-tri izbornike kaj z jenum vijagrum moreju se raz*. Inače se veli "z oca na sina" ali Gladovec je... malo drukčije selo. Tu ide "z sina na oca". Dres je isti, samo se "insideri" mejnaju. Veli, dečki, samo da mi puknemo počasni metak a onda več nekak bumo. Netrebaš Mateju dvaput reči... De je Domi? Veli jen negov kum, nemreš čovek se ni poznati, dej napiši da mu žena neda. Na Kojzače se se zakuvalo za domačinstvo. Dolazi samo osnovna ekipa v "prazničnem raspoložejnu". Očala "sretan Božič i Nova godina". Ali pristup i izvedba su profesionalni. Rekel bi Dreletronic, spalim tri metka pak na pivu pem.
 Štršani i Tesari su odigrali jenu tešku utakmicu promenlivoga tipa pobednmičke namene. Prva dva poluvremena, tere deli gratis-taj-maut, pripala su prekjakodobroskoncentrerane ekipe z Božine opčine. Videl je selektor se izbornikov Lučelnice da z te mele ne kruva. Onda je otišel v svega izborničkoga golfa dvojku žute boje prevozničkoga tipa opče namene, točneje, v gepek od istoga. Na leve strane pol faktorice predlajnske kuruze v teru su več zašli žiški a na desne bacač plamena opče namene * tipa, predečera nabavlen z (U)Krajine prek črnoga interneta, i još nekakove sitnice kaj se opče nesme znati ni imati. Nis videl ali mi je povedal kapelan z Kupinca. Donesel je kantu kuruze i zesipal ju iza igrališča, veli, si klečat. ali, pod suncobran, ne na sunce, još vas trebam žive. Ak negdo neče, imam v avutu još bacač plamena. Tak da bi prekzutra moglo pisati v "Pisarovina heraldu", pod osmrtnice, da je nekakvoga lučelničana s* sunce na Strezujevu, v pokoske opčine. Se drugo je povest. Tak je i mene bilo. Mati me non-stop mlatila, šibe, koprive, kuvače, kolci, letve, lanci.., ali nikakvoga rezultata ni koristi. Otec me samo dvaput v životu tukel z remenom i jemput sem klečal na kuruze, i ni mi više nigdar `životu palo napamet delati ono zakaj sem bil bijen.
 Izbornik se izbornikov je došel na "event" z neslužbenem šoferom da se v slučaju pobede more kvalitetno našljokati z šljokicami i sigurno biti dostavlen na kučnu adresu. Jen od negove najhujše napadačov jer patil od frizerske problemov estetskoga tipa; najprvo mu je negdo z kosilicum povlekel crtu prek glave a onda ju je v, nedostatku ili višku inspiracije, dvaput prekrižil. Dobro je, ne nigdo videl. Ono kaj su ovi "p(l)ačeniki" z Markuševca napravili za svoju orginal ekipu z Novoga Brda nemre stati f čašu, nemre stati v flašu, nemre stati v gajbu, nadilazi odojka i tele, most bi Šareka ili Pisava bile, tu negde, za pod račun. Ili i Pisava i Šareka. Sponzor se sponzorov je neobavlenoga posla povelekel svega neslužbenoga šofera za rukav, veli, idemo. Idemo domom, BTJ, bum se zaprl v ormar i plakal. Da sem cucek bi si jajca odgrizel.
 Baš gledim... Celo leto dok je bilo vruče i zvezda pripekala sused ni * mrdnul. Denes pada kiša a on vane popravla pumpu. Bar mu ni vruče. Eventu z visokemi tenzijami nogometnoga tipa nisu nazončili ni g. Huzjak ni g. Brajkovič. Za prvoga se poveda da navodno dela a za drugoga se imalo za čuti da išče ili nekakovu sneju, z malo vekšem ili širšem iskustvom, ili mlajšu penzionerku z nemačkum penzijum, kaj se razme v traktore i servis balerke. Utakmica je ispala jednosmerna jel kak da je negdo postavil magnet za lopte iza gola Švabov. Se kaj je lanserano odselo je na pravem mestu.
 Malo je falelo da pobedonosna i sveotporna taktika teru je postavil Sina ne urodi plodom. Čak je i deda Mrki pustil da ga potkupiju da ne dojde, ali je poslal svega specijalnoga izvestitela i čoveka od najvekšega poverenja da mu napiše istinito i pravo izvešče i podnese prijafka. I konspekt eventa. Kak je i v navodne bitke na Kosovomu polu čovek od poverenja cara Lazara bil čovek pod imenom Muhamed. Joža je jedino mogel v izvešču napisati, bilo je dobro.

Najte kaj zameriti jel do se još po istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #33 : Srpanj 30, 2022, 01:31:47 poslijepodne »
11.kolo, 30.07.2022., Pokupsko, 15,30 sati
Donji Hruševec - Šiljakovina
Kravarsko - Kozjača
Gladovec - Strezojevo
Dubranec - Pokupsko
Novo Brdo - Markuševec
Lučelnica - Velika Buna
Opatija - Gornja Opatija
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #34 : Srpanj 30, 2022, 10:59:54 poslijepodne »
11.kolo, 30.07.2022., Pokupsko, 15,30 sati
Donji Hruševec - Lučelnica 3:0
Donji Hruševec - Šiljakovina 1:3
Kravarsko - Kozjača 1:4
Gladovec - Strezojevo 0:5 BB
Dubranec - Pokupsko 7:3
Novo Brdo - Markuševec 1:1
Lučelnica - Velika Buna 3:6
Opatija - Gornja Opatija 0:6
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #35 : Srpanj 30, 2022, 11:00:30 poslijepodne »
12.kolo, 06.08.2022., Opatija, 15,30 sati
Strezojevo - Opatija
(Donji Hruševec - Lučelnica 3:0)
Pokupsko - Gladovec
Markuševec - Dubranec
Gornja Opatija - Kravarsko
Šiljakovina - Kozjača
Velika Buna - Novo Brdo
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #36 : Kolovoz 11, 2022, 11:44:44 poslijepodne »
Gula
 Tak sem ja kak završeni i kržlavi srednoškolec našel vezu za jenu renomeranu prek jako dugo blago upokojenu proizvodnu RO. Veza predelala, špaga se napela i eto ti mene na pragu JDBUP RO. Samo treba obaviti lečnički. Pis of šit, rekli bi Nepalčani. Drugi pis of šit je da je mesto de se je treba "lečiti" v zagrebu, v Leve PM. Buduči da se delalo o "renomerane" RO, oni imaju "svoju" lečničku službu. Mašala, rekel bi Besim. Našel ja i taj pis of šit v Leve PM Zagreba, kad ono guuužvaaa, BTJ, kak da se DUŠKO deli. (Duhan, Ulje, Šečer, Kava i Ostalo.) Buduči da renomerana RO ima "svoju" oni delaju lečničke ne samo za nove radnike (seljake, građane i poštenu inteligenciju) nek i za ove stare radnike kaj ideju na privremeni i povremeni rad v Libiju, Irak, Rusiju, Sjedinjene Afričke Emirate i drugi *. Atmosfera, sarajevska audicija je goli * za ovo. Čoveku dela srce na EKGeju kak motor od moje trule corse bez benzina, ulja i vode - prošo. Jer ak nije "prošo" nema do delati v Zambije, Namibije i Alžirske konfederacije plemenske čoporov. Drugi treba puhnuti v šlaf kaj završava v loncu v loncu, of gorni lonec se ne miče kak da bi ga zabetoneral. - Da li pijete' - Ne. (Nos ko babura od purana, kapilare po licu kak šliperi po štreke.) - Da li pušite? - Ne. (Brki žuti, dva prsti na ruke smeđi.) Svi prešli, i ja prešel... Veli jen, dej idemo si nekaj popiti, več nemrem stati kak sem trezen. Bumo se teleporterali v pet let v nazat. Pokojni Slavo, vu tu dobu još živuči, poveda kak mu je bilo pri doktoru. Veli, jel pijete? (Si atributi zadovolavaju, boje "samo što nije sazrelo".) Ne. Jel pušite? (Prisutne su se boje jeseni v raznim nijansama i dezenima.) Ne. Da li jedete masno? Niti da bi pogledal. (Žmirim dok jem.) Da li jedete slano? Niti da bi. Da li jedete slatko? Ma, kaki. Da li koristite kakve droge? Ja opče neznam kaj to je. (Pod stare dane, prije da si me most pital...) Da li pijete kakove lijekove osim strogo propisanih? Opče niti dabi. (Mi cela familija imamo skupa "svoje" onda do prije dojde i do se prije zmisli...) Stvarno,.. neznam od čega bi vam to bilo, sve rizične faktore izbjegavate... Stvarno... (Sat si ti misli, BTMJ, od čega mi je. Ak velim da jem masno - od masnoga ti je, ak velim da jem slano - od slanoga ti je, ak veli da jem bilo kaj ili delam bilokaj - od toga ti je. Sat si ti misli od čega mi je...) Kak je negda pokojni kum Pero rekel, veliju, stari, nesmeš jesti masno. Stari, nesmeš slano. Stari, naj piti. Stari naj ovo, stari, naj ovakovo. Nigdo ti, moj kume, neče reči, stari, naj delati. Delaj kulko got moreš. Samo naj jesti i piti.
 Dolazim ja tak na "Sedam sekretara SKOJa" pol vure raneše ali jedino morem konstaterati da su "piz* na fejsu" pak zrodile neki *. Pak zakesnel. Na "novu prije nove". Tesari naviraju a Šinovi povlekli, ne ručnu nek, dvoručnu. Kaj se dotikavle Ruševca, vredi ona z susedne nam i prijatelske, z terum smo v zajdne 100 let službeno samo dvaput ratuvali, iako bi nekteri povedali nektari drugi broj opetovanja, kaj nam stoji na južne granice prve države a graniči nam i z drugum državum, na Drine, a odaziva se na ime Srbija. Veli, dobio na mostu a izgubio na čupriji. Ak si pobedil Novo Brdo a zgubil od `Ojtne ti je v finalu jednak kak da si i pobedil `Ojtnu a zgubil od Novoga Brda, jel tak? Kaj se pak Tesarov dotikavle, idem slobodno s* o onem o čem nemam baš nikakvoga pojma ali to me, po običaju, ne sprečava v istem, kak (n)i druge, rekel bi moj kolega z interneta, "stručnjake za grbavu karetinu". Veli "perfect storm". Postoji pun * negativne elementov i nekwva mogučnost, tera je mala u PM, i verojatnost, tera je još mejna od "3PM ladne vode". Da se nekaj dogodi. Da se tri puni k* i 800 negativne elementov dogodi i posloži, da mogučnost i verojatnost, saka i skupa, iznose oko 100 (nekada i 120) % to je nezino visočanstvo Perfect Storm. Nemreš veruvati da ti je loše "u PM" a onda skužiš da more biti i gorje, nekulko put. Šika je skoristila kaj je bilo ponuđeno i nisu se potrošili v prva tri poluvremene prve utakmice. Ili četiri. Ali, ja nemrem veruvati kak je Jale agresiven igrač. Odkad je obradastel i obrasel ni ga moči poznati, definitivno najagresivneji i najtvrđi igrač Šike. Rekli bi ambiciozni novinari "kamen temeljac i kamen zaglavni obrane Šumara, samostalna, autonomna i supermanevarabilna navođena raketa čeličnog zapovjednika obrane Šike, nepogrešivi skalpel koji brzo, jednostavno i efikasno čisti sve opasnosti ispred posljednje crte obrane,.."
 Tera to pijana zalokana zažerana budala pak napisala da Bole... Never mind... Rekla je Prva Dama, Honey, it`s OK. Ali Bole bi si najrajši odgrizel nogu od jada, i ruku. Rekel bi Mirko Pajčin, Baja Mali Kninđa; "Kad neide i ne štima". Ak su na početku letošnr Lige i postojale nekakove ambicije rasplet situvacije na tablice, na terenu i oko terena je je kvalitetno vubil. Sad je bitno čem skupleše prodati ponos, čast i kožu. Manekeni letos solidno brode Ligum. Dobro su pazarili a i dela se na fondu mlade igračev kaj se moglo videti `Kozje drage da si kaj imaju dres "moraju igrati". Crni je pravo osveženje a kaj se dotikavle negove igre 6-0 most je i boli od Žugija po tem pitajnu. Ili su Manekeni boli od Bojsov po tem pitajnu.
 Veli Buraz, ej, jesi nas slikal? Nooormalno! Super ste ispali. Ali, dečki, ovaj Osoba BB, kaj je sam zabil 5 golov, je čudo od igračice. De ste to kupili? Ma, pusti, skuplal je flaše vuz cestu zmed Roženice i Opatije a imali smo i kartu i mesto viška v trajvanu. Dugo smo ga nagovarali, kulko je negda trebalo Čamaze da flapi pivu. I pokazali smo mu kak zgleda 20 kuna. Gkladovec je nastupil v svojem lajnskomu sastavu kodnoga naziva "Mister 1250 kune". I oni su super ispali.
 Ja neznam v koga su se ta deca vrgla!? Ovoga Dadu Gopca je trebalo još pret 30 let poslati v rešt ili mu nedati da se vrne z Rusije da je več jemput tam otišel svirat po gulage, ili gulaše. Jel se tek sat vidi kakov je negov utecaj na ovu generaciju kaj se onda još ni ni rodila ali je odnekud povlekla negove navade. Of se svadi z starešemi, i vekšemi od sebe, of ide v klizeče kak pri punice, of se pak slači do gologa... BTJ, kak da smo na gejparade, još samo zastave poveseti. Ni ni čudo kaj nigdo neče dojti to gledet. Koga još interesera čupava muška guzica!? Ajd, dobro, poveda se da negde ima i takove. 10 %.
 Đajič je bil izvan sebe. Ovi negovi nikak nisu mogli prebiti ovu selsku nogometnu politiku kaj su ju pol vure vodili Limunplavi. Nemu je se bilo jasno ali ovem negovem niš. Kak da bi podzganjal kakova je roža narisana na dnu tajnera z dve šefle riže na mleku. Sunce je granulo da ga je Tijač dregnul do pol, "onak kak prave dame voliju". Za frtal vure pak se na gusto i debelo naoblačilo da su se Miši sami penealizerali. Onda je počel pešadijki napat z žlabravem oružjem Đajiča na Tijača. Normalno, bole da prepadne selo nek običaji a običaj je da se v takove prilike, ali posebno v takove prilike, hita dres, neče se piti piva, iščeju se kluči od avuta, mobitel i bele gače. Normalno, posle se situvacija stabilizerala da su Đajič i Tijač pili istu pivu z iste flaše i da je Đajič otišel malo j* ove z Markuševca. I Uložiti prosvednu notu na šank na nijov račun. Veli Joža, joooj, Piksi, a, kaj bi ti štel..? Am smo deli na gol našega budučega Prvoga golmana kaj još ni do prečke nemre. A i, morem ti reči, da je malo kontra spigana. Ili je to gol za vekšega golmana ili je negdo išel skočiti v golu, do Draškovičeve. Ja sem zašel igrat. Ak vam to ni dosta prednosti, onda nek se ide v praznu bačvu od gazdarice! Jole je stal na koščicu od črešne dok je bral zelene oreje za rakiju, teško nam se ozledil. Reko, Jole, da nebi slučajno zašel igrat, naj sreču izazivati. Jel ti vidiš kakovo je vreme došlo? Ni ti sigurno ni `bolnicu otijti. Trifrtal ove kaj tam zijdeju na prva vrata na zajdna je voziju van. Da bu, pak, Stanilovič zašel nutre, Reko, naj, Želko, ti si naš ali si z druge fare. Ak se Neobrđani žaliju utakmica pada z 5:0 na nijovu stran. Jel ti znaš da mi z Dubranca nemo žive glave odnesli ak radi toga Ilovača ne prva!? Pret 150 let nekakvoga su tam čoveka posekli sablami samo zato kaj su rekli da je Ilirec. Samo su rekli da je Ilirec! Niš ti se, mili moj, tam ni premenilo. To nam je susedna Sučija, tam okolo je trifrtal plemenitašof, se sami trdi, zaguleni Turopolci, saka druga hiža ima sablu, mene se čini da mi nemo odonut žive glave odnesli. Iako mi se Tijač inkomoderal i pomiril z "pušing osečaji" osetil sem da je vreme za "Priče Broja Jedan, letošni edišn, lokalni dizajn, v personalne izvedbe i adapatacije ". Reko, Tijač, ti si još mlad i zelen a dok sem i ja tu negde bil kak i ti, 30 let sim-tam, igrala ti se mrtva trka zmed ove tve Neobrđanov i Velike Buncov. Do prvi cocne popušil je prvo mesto. Jeno leto se igralo na Kravarske, ja mislim da je bila druga utakmica kola, igraju Neobrđani i, ja mislim, Gorni Ruševlani, utakmica "na noš". Nesme se zgubiti jel je zajdna utakmica kola velika Buna - `Ojtna, Velika Buna prva, `Ojtna zajdna, nemaš kaj misliti. Neobrđani poveli, se ide kak podmazano... A, onda je Mišel zašel mrlit pred svem golom i Gorni mu Ruševlani zemeju loptu i poramlaju. Đajič pukel na žifce, sedem male Đajičef sledi negov ne baš svetli primer, Buco premenil farbu v licu, gemišt mu se stopil... Da se postaviju na glavu Neobrđani više nemreju prebiti Ruševlane, gotovo. Buna sigurno prva, nemaš kaj misliti. Mišel hita dres, neče, ne piti nek, ni pogledati pivu. Đajič ga rifla odostraga kak staru rubaču na rifle na jarku. Ni ga sklopal, na koritu, ali ni ni bl dalko. Zajdna utakmica, skupila se bunska elita da poprati tu formalnost zvanu `Ojtna. Cico na bolovanju, bral je zelenu kuruzu za krave pak se popiknul na tikvajnu, glanca štake. Dremeki v punem sastavu. `Ojtnani vadiju svoj mali čarobni štapič z jeko velikum coprijum za posebne prilike, kaj se čuva v Dubrave, iza Gložinja: 1:0 za bole. Med Neobrđani se naglo popravila atmosfera, čak je i Miško dobil volu da bi si nekaj popil, Buce se jezik razvezal a na Dremeke kak da je opal škaf vode z Pežđaka. `Ojtnani pak vadiju svoj mali čarobni štapič z jeko velikum coprijum za posebne prilike: 2:0 za bole. V jako kratkem roku Velikem su se Buncom počela vuva zalevati ali nikak preplivati. Pomor rip na bunske tribine, na neobtcke strane doček Nove Godine. Sam Bok kaj `Ojtnani nisu zeli svoj veliki čarobni štapič jel bi došli i do petice a bilo je šemse. A, ti se, Tijač, srdiš radi jenoga kerefeka srednje kvalitete i očajne izvedbe!? Onda je, normalno, počelo "po željami", ko kad je Radijo Kutina bila, još više nek, Radijo Glina, a sviralo se od četrtka do pondelka v jutro. Negda i dule. Tak su i kurilovečki ZETovci prilagodili svoj bioritem; da se došlo z posla petek popoldan mam se išlo k Milomu "na belu", a i od Miloga se pondelek v jutro išlo na posel. Ni bilo telefona tak da su se babe mogle *. Korisnika ni ni bilo a još su mejne bili dostupni. Veli, ti bi moral snimati prvo poluvreme jel se mi v drugem raspadnemo kak trčkalica na plove. Reko, deeečkiii, dejte najte,.. bila je jena ekipa z istem zahtevom, bila je jena utakmica i bil je jen komentar posle utakmice. Vukomerič, na Kojzače; "bole da ovo nisi snimal"...
 Veliki su se Bunci konačno nekoga žili. Ni da do sad nisu pobeđivali nek onaj osečaj da te sreča mazi i kaj got da napraviš dobro ispadne. Da su šteli puknuti loptu v Kupu zabili bi gol na druge strane, nekak. "Ko z prstom vrit" je prejednostavno i ima premalu verovatnost pogađanja v odnosu na situvacije kaj su je konzumerali Glumci. I, normalno, da te dojde žena gledet kak neš zabil gol.
 Rekel je Mamič, neznam jel bumo mogli... Ovi su dobri. Ni Markuza. Brat mu se ženi. Jel ti most imaš kakovu polovnaču tam `Kurilovcu zame, da se razme v traktore i servis balerki. Če baš ima nemačku penziju nem se bunil... Ha? Su me pitali ovi da bi igrali prinami `Trsišču. Reko, "momci", ni `oče problem. Samo mi morate povedati dva-tri tjedne prije da pripravimo igrališče. Trebamo i dovleči čeku odnekud ili paziti po noči z traktora da nam svijne nebi zrovale. Ne moramo sat baš tri tjedne paziti ali da živina vidi da smo bar tri noči tam. Če kaj strelimo, još bole. Dobil sem od Koradeja pekmeza od borovnic. Veli da se to najbole slaže `srnetinum. Sat, srne nam baš ne rujeju... Neznam kakovoga bi pekmeza nabaviti za svinetinu..? Bum moral pak negde zadebati Koradeja... Tri dane pijemo non-stop na poslu, ja opče neznam jel sem i bil na poslu, ne pametim. Da pemo bager serviserat, stal je na gradilišču. Ovi tam imaju litru vlahova, pol litre kojnaka, dve litre rakije,.. i još nekaj, dale od rakije nis došel. Vozi bager v radijonu, ja opče više neznam kaj delam, jel delam, nemrem stati i nevidim jel dan ili noč. Zutra da pemo na bager a vusput smo se navrnuli k bravarom. Na stolu 5 litri vina, iza ormara još 3x5. * te bager, pak ne mora baš denes delati, i zutra bu dana. Zutra pak of,.. ima rođendan. Četiri gajbe pive, nekakov viski, of strajnski pelinkovec, votka, ruska, orginal, štok,.. još nekaj, a još ni vino nismo od čera rešili. Če bager do sat ni delal nek se ide f PM ak baš of tjeden mora delati. Am imaju lopate, nek kopleju, jem ja dam svoju, ak nemaju. * te lopata... Jedva žif ostal. Ja nis znal da žgaravica tak peče...

Najte kaj zameriti. Do se još od istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #37 : Kolovoz 11, 2022, 11:46:23 poslijepodne »
13.kolo, 14.08.2022., Dubranec, 15,30 sati
Opatija - Pokupsko
Gladovec - Markuševec
Kozjača - Gornja Opatija
Kravarsko - Strezojevo
Novo Brdo - Donji Hruševec
Lučelnica - Šiljakovina
Dubranec - Velika Buna
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #38 : Kolovoz 15, 2022, 12:58:53 prijepodne »
13.kolo, 14.08.2022., Dubranec, 15,30 sati
Opatija - Pokupsko 4:5
Gladovec - Markuševec 0:4
Kozjača - Gornja Opatija 9:0
Kravarsko - Strezojevo 1:4
Novo Brdo - Donji Hruševec 1:1
Lučelnica - Šiljakovina 2:3
Dubranec - Velika Buna 8:3
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #39 : Kolovoz 15, 2022, 01:00:06 prijepodne »
 Poredak;

1. Šiljakovina
2. Novo Brdo
3. Dubranec
4. Donji Hruševec
5. Lučelnica
6. Strezojevo
7. Kozjača
8. Markuševec
9. Kravarsko
10. Velika Buna
11. Gornja Opatija
12. Pokupsko
13. Opatija
14. Gladovec


 Fair play - Kravarsko


 Najbolji domačin - Kozjača


Najbolji golman - Antonio Mikša (Lučelnica)
Najbolji strijelac - Pavao Galović (Dubranec) ((kak i lani) kak i predlani))
Najbolji igrač - Dražen Vuković (Šiljakovina)

 Šestorka Lige;

Antonio Mikša (Lučelnica)
Pavao Galović (Dubranec) ((kak i lani) kak i predlani))
Dražen Vuković (Šiljakovina)
Nikola Lovrić (Novo Brdo)
Andrija Forjan (Donji Hruševec)
Marko Jelekovac (Strezojevo)
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #40 : Kolovoz 28, 2022, 08:38:22 poslijepodne »
Pozeble Banane
 Još ni završila ni ova Liga a več su počele pripreme za drugu. Yu-bi-lar-nu. Svoj nastup na velikem finalu, tero bu most i `Dubrancu, več su potvrdili zvezda serije "Poparu mu negovu" Head Chickenless i prvak Bosne Bez Hercegovine v sumo hrvanju Vadim Dojka. Supertajni i samozatajni sponzori su obečali i tortu "na 4 sprata" z mestimičnem i delomičnem okusom jagode. Da bi se preredila najezda starlete, superzvezde, legende i druge selebritijef i posvuduše osnovano je "Poverenstvo za pripust zvezde na Ligu" kaj bi za pet-šest-deset mesec trebala rešiti taj problem ak je to problem. Da se tu nebi rival kojekakov "luk & pražetina"...
 Se zasluge za pečenca letos ideju, kak i večem talom lani, triju fantastikus, "Špetrek-Amada-Škajnec" teri su, po mojem neskromnem i subjektivnem mišlejnu i dojmu, nadmašili "svoj lajnski uradak" bar za klasu. Kilaža je zame letos ostala tajna ali posel se sam falil.
 Prvi put, otkat je sveta i veka, da Tajson ni bil na Lige. Bar ne v regularnem talu. A samo pret dvanajst let vodil je sam lavovsku borbu, si na jenoga - jen na se (kak on to voli povedati zmed dve inhalacije A-vitaminov, "niš se neboj, samo pitaj "kulko vas ima""), z celem mesnem odborom i celum mesnum zajednicum, skupa, da bi otprl vodu v Domu na pipe. Posle teške, duge i mukotrpne vojne, tera je vuklučivala i predužetke i penale, teškoga srca i suznoga oka Tajči je moral priznati poraz i voda je v domu ostala zaprta. Otprta je tek posle smene režima na Gorice, a i to ni prešlo bez našega Tajsona, čoveka mefkolupkoga srca, široke pleč, niskoga rasta, kockaste glave, kaj je tupo nasajena na kratki vrat, i ponosnoga vlasnika pitončiča srednje veličine kaj nemarno gledi čez lačevicu van ili se leno vleče zajnem, ili ga pred sobum vozi na tačka. Po selu se poveda da ni mogel dojti jel je bil "f kvaru". Najprije je išel mrdat, pa primrdavat, onda popravlat, pa riktat, onda je dregnul mimo, pak je grezel, ni mogel van, buduči da je rival pod brek pri takove mase rikverc ne znači niš, gume se cmariju, lamela se oče vužgati, zajdni kraj se diže a nikak mrdnuti, onda su ga najprije kontra rivali, pak su ga zašli vleč, onda su mu ventili prepustili, pumpa nikak stati, stari lajtungi, to pušča na se strane, samo da de peneš, kaj češ, onda mu se prijelo,.. i sat je v hižnem pritvoru... Dok je smrt ne rastavi. Hižu i pritvor. Ili dok je život ne zestavi, z nekem drugem. Pelene, uloški, tamponi, do kraja života, ili prvoga dana revolucije.
 Na otprtem izložbenem prostoru velesajamskoga tipa eno-gastronomske namene, mam prek puta "maloga Maradone", smestili su se kumi z svoje dve familije. Ponuda je široka kak ciganska duša i vruča kak ciganska... čuča a vrli i ponosni poglavice familije kitiju se z fertuni tipa "Ne zaj* se z kuvarom da ti se on nebi zaj* z gablecom" v vrapče-žute farbe. Na frontalnem šanku dubrajnske sneje suvereno vladaju i dirigeraju z pol Gustelničke posluge a na retro-šanku, v Žacove autonomne šank republike,  rasprostrla se široka tekuče-pušioničarska ponuda. Povremeno uletavaju kojekakve sporedne uloge ali se vidi do je "capo di capi". Z Messijem se raspravila opča globalna geopolitička situvacija z presekom na polu elektronike i tehnike i društveno-socio-ekonomskemi sferami i aspekti iste v sakem čošku ove naše ravne kockaste ploče kaj ju nekteri zoveju Zemla.
 V predsatu su Kravarska i Šilakovina odigrale svoju utakmicu z MNLVG20., če bu baš do drugo leto imal kaKovo obrezanje, krstitke, rođendan, karmine, svadbu, primanje v političku stranku, krađa prvoga milijona ili kaj drugo z široke lepeze privatne ili društveno-socijalne događanj za više-mejne široke narodne mase, radne lude i građane, selake, poloprivrednike i poštenu inteligenciju. Rezultat je bil kakva i igra; Kravarska ni mogla više a Šika se čuvala za druge stvari. Nerešeno - beba.
 Najprije su se "Kupa A" i "Kupa B" odnosno "Kupa 1" i "Kupa 2" službeno poslikali čoporativno pak onda kak dva čopori odnosno polučoporativno. Kraj je Lige pak se dugo nedu videli, jeno 3-4 vure. Tigriči su dopelali su raskoš sve ponude v vidu "Od Mister Univerzuma prek Mistera "Đeze-freze-traktora-matorke" do Mistera Roženice 2". Nek se vidi kaj je raskoš. Interni sponzor ni šparal na ponudami i obečanji. Još da beži kak vozi... Si navijači ze se zaselkov su se zjatili na dubrajnsku "Planicu" da vide... kaj ima za popiti i pojesti. Da smo več pri tem, "poštar" je spred Doma na Trgu Selačke bune 1573. od jutra rastiraval muve, obade, ose i druge vrsti napasti, leteče, puzeče, `odeče i gmižeče, z sve ne bogate ali kvalitetne ponude. I pripadajuče vage. Rrekel je negda Jezuš, onaj orginal, Bogu božje, Caru carevo. Če smo si mi brati, povedal je negda moj Duhovni vođa Draš, naši si žepi nisu. Cena ni istaknuta, akcija je stalna a cena je podložna sporazumno-pregovaračke sposobnosti kupca i prodavača, iliti kak do koga flapi. Ak je mejne penes više je vuv, jezikov, papkov, repov, bele i crne bubregov, jeter na naglo, plučec na kiselo, filekov i druge egzotike. "Kravarsko korner" više ni kravarsko korner jel su aglomeranti baš tu (skoro)zbetonerali šaht. Kaj ni ni lošo ni dobro jel dok šaht ni završen lopta nemre dalko otijti, a bez da se ne "lovi" za "kremu na dnu". Posle baš ni nekaj za na oko ili za na glavu ali kaj je - tu je. Negda, dok je još Jaguštanovec haral, karal i paral po Lige, je navek bil problem da se ekipe z "opštinskoga središta" nacrtaju `Dubrancu jel se na "Sedam sekretara SKOJ-a" navek turneral Turner. Zgleda da to više ni problem jel su se Štršani kvalitetno skoncentrerali na velikomu finalu. Jedino nis, dobro, videl Šekija. Mislim, navodno ga nigdo ni videl dva tjedne, odkad su se negove loptice nezgodno zestavile, ili rastavile, z loptum na Pokoskomu. Navodno čudno pripoveda a hitna mu ze Zagreba saki dan dopela dve-tri sestre za masažu. Utakmica? Kak Pokosko - Lućelnica na Strezujevu, samo kaj su Štršani zlekli nekakve pouke z iste.
 Limunplavi su imali živu volu prodati utakmicu da pozitivno zapreju ovu nogometno-fiskalnu sezonu ali na druge strane, med Gruntovčani, se nikak ni mogel najti kvorum po pitajnu utakmice i zapirajna proračuna. Normalno, da se dva brati "svadiju" niš bole nek se "ubaciti"; reko, neznam jel znaš ali to ti je brat. Veli, ma, pusti ga, ni nemu baš kaj za veruvati, znam z kakve je familije. Utakmica je završila pozitivno za obadvoje. Obadve navijačke kolonije su eksplozivno dočekale zajdnu fučkulu. I si su prešli Žacu čez ruke, na šanku.
 Maminjo je skoro dobil trzajnu ozledu vrata dok je zijal jel bu još do došel. Na terenu čista trojka, dva od Futačof i jen z Gornoruševačke Emiratov. Vane još Maminjo i kum Medo; dosta, taman za zapreti proračun ludske resursof. Da Maminjo ni išel Nabistru. I da se tam ni zavetoval da loptu ne... probal ni pot razno. Do. Kraja. Života. Veli maminjov Mali, mogli bi se poslikati. Ja sem navek spremen podržati -glupe- interesantne ideje, i još navrči teri biser. Ni Števa ne zaostaja po tem pitajnu. Reko, more. Ali, v dva rede! I nek Mamič dojde leči spred vas. Ali Maminjo je bil obektivno sprečen, nosil je dve flaše vode, taman je grezel na pol brega. Neznam komu, jel ovi tri tulku vodu nemreju popiti ni za tjeden dan. Negdo je došel na "brijantnu" ideju da bi Opatija G. mogla popuniti G. Opatiju. Da su se penezi vrgli na sunce mam se skupila kaznena ekspedicija "roženičke p(l)ačenikov" kaj je bila spremna poginuti za "Firera z Futačevoga brega". Bilo je tu se fele internacionalcov, od golmanov z Bajera Minkena prek nove nade i buduče zvezde prelaznoga roka do stare navijačov Dinama ze Zagreba. Od toga je najviše profiterala žena od Števe Klasniča kaj je sve prestolonaslednike des videla dva put v akcije. Akciju je prekinul leteči start Tute, Gabija i Števe, kak Batman, Robin i... Števa, kaj su se razmetali i naopak okrenuli tak da je ova "bajka z kratke letne noči" fletno završila. Onda su počele "Muke po Mamiču" iliti "Križni put od 9 postaje", da je utakmica malo dule potrajala bil bi celi od 14 postaje. Manekeni su imali hodočašče Kojzača - *** - Dubrajnec. I treba je mam povedati da je to Mali Bozanič mineral jel se svem srebrnem golfom zapelal skoro na igrališče. Reko, kaj ste se vi Bogu zamerili..? Kaj ste se z kamejnem za Jezušem nahitavali? Veli Ju`a, ma, pusti. Okajavamo greje. Kakvi su to greji dobro kaj nejdemo na ležeč, ili puzeč. Kak kače, ležim a idem. Posle se z Brega čulo da navijači Badela iščeju da Ma`ko zabije; dejte nek Ma`ko zabije, on još des ni zabil, nek Ma`ko zabije!
 Bila je jena utakmica...
Elvis has left the building
...Pejo je z črlenemi očmi plačnem glasom rekel, a kaj smo mi, bokci, krivi. Sad si veliju da mi rešavamo prvenstvo a mi z tem nemamo nikakve veze, čak ni slabe autobusne. Mi smo došli sim da si nekaj malo pomrdamo, popijemo i malo poigramo nogometa, nigdo nam ni rekel da bumo mi morali pomikati Brda i Vrhe, šaltati Gorne i Leve, i jako se neurozerati. I mi smo naš plan z 120% realizerali, da ne velim oživotvorili... Ali... Da je Marko z 120 metri stepel paučinu v rašljami na raspadajučem golu za izjednačenje Brek je spluderal, trava je dobila zelenu boju, piva je bila "SSI ideal" a tičeki su počeli rajsku pesmu. Da je pogodil stativu il prečku gol bi se "raspal na proste faktore" i moral bi biti otpelan na servis v Metalogradnju. Onda su Leptiri pokazali kaj znači kravarska škola nogometa i da se ni slučajno posle pomora, potopa, sodome i gomore na početku Lige ta ekipa zdigla kak feniks na putu do prvoga mesta. I to bez Bože na šankiju. ...
...ali ovo je druga utakmica... Jena od glavne uloge Njegovo Visočanstvo gospodin, gentleman i majstor Josip Muža; montaža, servis, demontaža. Leptiri nikak letos nisu mogli preleptirati, rekel bi čovek da je * nekakvi konstrukcijsko-kadrovski problemi. Buna efekt. Za razliku od Robijašev kaj su več posle 3. kola mislili da budu prvi. I tu su, ne bili spremni, nek su mam kaparili gajbu za te sve plane. Ali, kurve sudbine su jem splanerale nekakve druge plane. Da otpreju podružnicu v Draškovičeve. V Dubrancu nemaš komu pol gajbe pive platiti, pol ekipe pije prekputa Draškovičeve, v bertije "Fletni štiklec". Iako je ova druga polovica ekipe rešila problem zvan Kravarska i zaprla letošnu Ligu za obadve ekipe.
 Se kaj vala i vredi na Šilakovine i Kojzače obrelo se `Dubrancu, "na špice", da pozdravi i svedoči povesnomu događaju za celi svet ali i čoveka, ko takvoga, nepatvorenoga, ponaosob. Se DPO imale su svoje prectavnike na licu mesta. Naheklali su se šali "Šilakovina", iako bi po mem mišlejnu za šumu bile bole majce ali koji sem ja * na Šilakovine, kak i kaj koga na Šilakovine boli * kaj ja mislim. Mesni odbor i mesna zajednica skupa su dali napraviti transparamentol "Zvona reši to". Taj "Zvona" je nekakvi jaki j* na Šilakovine... Ili bu postal. Žene z FA su imale svoju deku ili transparamentol, nek se vidi kaj je raskoš. Neslužbeno je nekakvi "Katch Up", kaj se pak na Kojzače odaziva na drugi špicnamet, zorganizeral vatromet, bakladu, dimnu zavesu i se fele druge piz* i dečje radosti. Da Šika ni bila v najužešem izboru za "Miss Lige" ja mislim da bi bilo frtal mejne ludi. Dolezek Novoga Brda obiležil je prometni štoplin pri vrhu brega,.. jel dok se megan stabilizeral; nutre se teške ličnosti, visoka izaslanstva, fundomenti neobrckoga nogometa, pak dok se povlekla ručna, pak dvoručna, dok se navintal žlajf, dok su se zvadile dve polovice kvadra, za pod kotače, dok se spustila "mačka", dok se, za saki slučaj, podvrgla rastova cepaniva pod kvaku od pete vrat, za saki slučaj, dok je to se zašlo van, dok se transportno sredstvo naparkeralo - kolona odozdol i odozgor, od Avde i od Ibre. Činilo se da je se OK da su Miši poveli ali... Onda je nekakvi "Zvona" "rešil to". I osvojil ženu na Šilakovine, hižu katnicu na Šilakovine, ravni krov, stiropor fasada, centralno na plin, dva audiji "model Ivo Sanader" v garaže, senica braon z belemi firungami i lunđ duplem okruglem krevetom na okretajne na mator, robot kosilica za pokositi pet rali oko hiže, i nemačku penziju... v glavnem, ovo drobno neču opče spominati i brojiti. Frtal brega ponorelo! Sviraj kraj, idemo pit. Idemo nekaj vužgati! I stuči. I hititi f Kupu.
 Ostala je još samo "formalnost", da Šika odigra z Tesari. Kak got da završi - završilo je. Fletno to dolazi na svoje ali traja mrtva trka zmed Dade i Iveka Fabijanca. "Brek" je f grču, pijača je v ruke ali nigdo ne pije da ne prepustil gol. "Katch Upa" to ne * ni kulko novet na *. On je več pripravil materijal za "obojenu revoluciju", "dubrajnsko proleče" ili kak to več očete nazvati. Navijači Šike su skoncentrerani iza gola svoje pulenov, na pet sekundi od šanka, a navijači Tesarov "spod oreja", ne na Odre,na dobre minute od šanka. 5 do 12 Tesari hitaju v brzinu više i prelaze na igru 6-0. A samo pred dva tjedne Tona Mikša je rekel na Pokoskomu, dečki, zakaj to igramo, mi to neznamo igrati, to ni naša igra. Reko, most su kaj trenerali, ili jem je ovo trening. APP, a ni prešlo. Za teru minutu nekteri su imali pogorele ruke, nekteri pogorele lasi, megla je "zavila" Brek, materi su po megle iskale drobnu decu, penzioneri su počeli bežati kak babe od smrti, lampe su se vužgale jel su senzori krivo senzorerali - sretna Nova prije Nove. "Katch Up" je došel na svoje. Pak.
 Jen od preknekoliko `Uđberov med Glumci je preuzel na svoja široka pleča teret da bude glavni strelec ekipe. Nigdo se ni baš preveč bunil a i ni bila nekakova jagma za istem radnem mestom v ekipe. Ali,.. kaj ja vidim kak problem v suprotne ekipe; trejti suci su počeli tu zabijati i to baš primene nebi prešlo bez 200 kune, ili, kulko je to ono po novonovem, cca. 20 evrof, žalbe, makar je negdo zapil pri Žacu na šanku. Glumci si tu nisu mogli puno pomoči jel nemreš ti protiv trejte sucov, protiv statistike, protiv međunarodne internacionalcov, protiv najbolega strelca kaj je prvoga i drugoga iza sebe skupa ostavil za duplo i oho-ho, protiv ekipe kaj ima 81 prekršaj (službeno, ali suci su krivi), protiv ekipe kaj ima 11 isklučenja (službeno, ali suci su krivi), a ti glumiš Glumina banku i nekakov fer_plej i još protiv Šekija. Ajd, ovo bi se nekak zbavili ali Šeki je premanul. Kak da bi Boing 777 opal na klackalicu. De se klackaju Avdo i Ibro.
Ili Čamil i Mujo.

Najte kaj zanmeriti. Do se još od istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #41 : Kolovoz 29, 2022, 05:47:23 poslijepodne »
Adenum Nostrum
 Rekel je Briki, slušaj, ti to moraš napisati, nemre biti da ti to ne napišeš. Jel me slušaš, jel me razmeš..? Kak je to negda pokojni Puntek rekel "dej me razmi če me razmeš ak me razmeš da me razmeš". Znači, ozbilno, to moraš napisati! Meksikanec, smiri se, naj čoveku rivati flaše f torbu z aparaturami. Čovek ni ribič da za sobum nosi akvarij. Znači,.. napiši da se of moj kratki Meksikanec vrnul z Kolumbije de je upoznal, ali baš upoznal, i zvana i znutra, jenu duševno dobru osobu, široke i gliboke svetonazorov, 18 let, kvalitetno puknutu, ograničeno naivnu, bajno opuščenu i trunicu čudnu. Buš videl te slike i filme kaj su snimali, to su ti dokazi, ne moram ti niš više povedati. To bumo posle prodali v Plejboj, Start ili v nekakve druge čudne novine kaj dobro plačaju kvalitetnu robu. Nekakvi su sitni problemi nastali za Meksikanca da se zajnega zaintereseral deda od male a on ti je, neznam kak bi se to prinami povedalo, šef lokalnoga narko kartela, capo di capi. Ono, najprije na vrhu on pak dugo dugo dugo nigdo pak onda precednik države i ova druga bolumenta. Ono, nemaš ga kaj videti a koga pogleda taj prek noči nestane. Negda i po danu, če je noč dalko. I sat ti je naš Meksikanec tam roba kaj se išče. Deda je za negovu glavu ponudil 15 milijonov, ej, milijonov, pesosov. To ti je prinami nekaj spod 225 kune. Sam Bok kaj je prije tanjural onu ruskinju, dobro, oral i tanjural, pak je zapametil nekaj ruskoga pak se prešvercal na ruski brot z bananami. Rusi su ti gorji da su dobri nek kolumbijci da su loši, pitaj ga. Da ga nebi na pučine hitili z broda, da nebi svršil na k*ine, moral je potpisati da pe v ovu privatnu rusku vojsku. Jedino kaj je uspel spregovarati, viš kak je dobro da znaš se jezike, je da pe v žensku brigadu. Tu ti se, mili moj, više ne ratuvalo dok je on žif, veruj mi. Jedino ga još more z* ruska mafija, aaaaa ti su gadni f PM... Sat dok čeka da mu Putin sredi papere skriva se tu po šupami, pevnica i kleti od Kostajnevca do Bukovčaka. Ni Gugel ga nemre najti. Dej gledi slike, sino, i filme. Tu se Meksikanec nemre prodati ni za lopatu a tam je delal kak ginekolog. Da je bosanec do zna de bi mu bil kraj...

Najte kaj zanmeriti. Do se još po istine pomogel.
wwwg tablice