Autor Tema: "rošenje" prozora  (Posjeta: 13162 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
"rošenje" prozora
« : Siječanj 26, 2010, 10:50:12 prijepodne »
...nego, deca, trebam pomoć (iako meni nema pomoći  ;D)... naime, imam problema sa "rošenjem" prozora na dječjoj sobi... kak smo na zadnjem katu (znam, znam, a koji sam ku... uopće išel kupovat stan na zadnjem katu...   >:Dsve znam) i kak smo na samom ćošku, prozori mi se stalno "rose" te s njih polako (ali sigurno) kapa (vraga kapa, to curiiiiii) voda niz zid i ispod namještaja (nisam baš ta lijen, ponekad i obrišem, ali nema pomoći...)... iako sam kupio i postavio onaj "odvlaživač" koji fakat "pokupi" vlagu i dalje ostaje isti problem... ima li pomoći (ne meni  ;))...
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: "rošenje" prozora
« Odgovori #1 : Siječanj 26, 2010, 10:54:21 prijepodne »
Kakvi su to prozori drveni, metalni ili pvc. Imaju li izo staklo ili obićno, imaju li obrliht ili ne, dali se u toj prostoriji kuha ili ne. Niš nisi napisal....

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: "rošenje" prozora
« Odgovori #2 : Siječanj 26, 2010, 11:01:10 prijepodne »
Kakvi su to prozori drveni, metalni ili pvc. Imaju li izo staklo ili obićno, imaju li obrliht ili ne, dali se u toj prostoriji kuha ili ne. Niš nisi napisal....

...pvc prozori sa izo staklom, imaj u obrliht, ima roleta, ima gurtna za roletu... u dječjoj sobi se uglavnom ne kuha  :-\ ... heheheh sorrrrry, nis mogel odolet...




...pomagajte drugovi, 'oću da se ubijem... zbog nje(ga), zbog nje(ga)...
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

Bilaj

  • Gost
Odg: "rošenje" prozora
« Odgovori #3 : Siječanj 26, 2010, 11:48:37 prijepodne »
rošenje ti se javlja zbog neodgovarajuće toplinske izolacije. Reci mi jel to samo i samo na prozorskom staklu.

Onda ti predstoji mogućnost da ugradiš drugo staklo. Postoji ti ovako stakla. izo obični, izo + low-e, izo punjen argonom + low-e i najbolje trosktruko stako punjeno argonom + low-e dvoslojno. (imaš i punjeno kseonom ali to je perverzija)

E sada možda ti to pomogne ako i samo ako ti rosi na samom staklu.

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: "rošenje" prozora
« Odgovori #4 : Siječanj 26, 2010, 12:34:32 poslijepodne »
rošenje ti se javlja zbog neodgovarajuće toplinske izolacije. Reci mi jel to samo i samo na prozorskom staklu.

Onda ti predstoji mogućnost da ugradiš drugo staklo. Postoji ti ovako stakla. izo obični, izo + low-e, izo punjen argonom + low-e i najbolje trosktruko stako punjeno argonom + low-e dvoslojno. (imaš i punjeno kseonom ali to je perverzija)

E sada možda ti to pomogne ako i samo ako ti rosi na samom staklu.

EVO BILAJ TI JE SVE REKAO.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: "rošenje" prozora
« Odgovori #5 : Siječanj 26, 2010, 07:43:51 poslijepodne »
To kaj je Bilaj napisal odnosi se na rošenje unutar samoga krila prozora između stakala, ali puno ljudi , koji su ugradili pvc stolariju imaju velikih problema sa rošenjem cijele prostorije, a najočiglednije rošenje je u najhladnijim dijelovima sobe ili zida. Nakupine vlage mogu doseći i razinu da im s plafona čak kapaju i kapljice vode. Nažalost pomoći nema osim u svakodnevnom redovnom provjetravanju problematičnih prostorija ili dodatnoj ugradnji propusnih otvora za vlagu na prozor. Znači prije ugradnje pvc prozora treba biti siguran da u svakoj prostoriji postoje ventilirajući odzračnici ( kak onaj kaj imate u kupaoni) , ak toga nema, a već ste ugradili pvc prozore onda više puta po par minuta saki dan zluftajte i problema nebi smjelo biti ili kupnja pvc prozora ( osjetno skuplji) sa ventilirajućim prorezom.
 

Bilaj

  • Gost
Odg: "rošenje" prozora
« Odgovori #6 : Siječanj 27, 2010, 08:28:32 prijepodne »
To kaj je Bilaj napisal odnosi se na rošenje unutar samoga krila prozora između stakala...

Ne ovo kaj sam ja napisal je ako se unutarnje staklo sa unutarnje strane prostorije rosi. Ako je između stakala koncezacija onda takvo staklo možeš slobodno baciti jer bo ne obavlja svoju funkciju kak treba. između dva stakla treba biti suhi zrak bez vodene pare.

Ali ovo moje vrijedi samo i samo ako je vlaga na staklu. Ako je na zidu, ovo kaj Vegi kaže je istina, samo ja se bojim da je i s tim teško doći na zelenu granu...

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: "rošenje" prozora
« Odgovori #7 : Siječanj 27, 2010, 10:32:53 prijepodne »
To kaj je Bilaj napisal odnosi se na rošenje unutar samoga krila prozora između stakala...

Ne ovo kaj sam ja napisal je ako se unutarnje staklo sa unutarnje strane prostorije rosi. Ako je između stakala koncezacija onda takvo staklo možeš slobodno baciti jer bo ne obavlja svoju funkciju kak treba. između dva stakla treba biti suhi zrak bez vodene pare.

Ali ovo moje vrijedi samo i samo ako je vlaga na staklu. Ako je na zidu, ovo kaj Vegi kaže je istina, samo ja se bojim da je i s tim teško doći na zelenu granu...

...fala na pomoći... samo, izgleda da meni nema pomći (ups, ponavljam se  ::) )... naime, meni se od tri prozora rosi samo jedan ispod kojeg nije "pružen" radijator i koji je krajnji .. ispod ona dva je OK, a ovaj je katastrofa... stavio sam i one odvlaživače (nije da ne pokupe vlagu - nonstop je puna posuda) ali i dalje se rosi... sobu provjetravamo/prozraćujemo svako malo, tako da i nij do toga... hebi ga...
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: "rošenje" prozora
« Odgovori #8 : Kolovoz 16, 2010, 11:40:18 poslijepodne »
imamo jako veliki problem ,dosta su se po zimi rosili prozori  (previše ) ALI U PROLJEĆE SVE OK. stavili u 4 mjesecu parkete (SVE MAJSTOR KUPOVAO ,parketi katastrofa nemogu se popraviti majstor veli sve ćemo skidati i stavljati gotove, imali smo klasične hrastove brušene i 3 puta lakirane.NEZNAM JEL T
AJ PARKET IŠTA BOLJI OD LAMINATA KOJEG SMO VADILI .

I




ROŠENJE PROZORA zadavalo nam je problema, ali u prolječe sve 5 (NORMALNA STVAR )stavili mi parkete majsor kupovao sve od parketa pa na dalje ,imali dolje keramičke pčoćice on veli mogu parketi na pločice sto puta sam to radio (pun hvale za svoj poso)ali evo velikog problema parketi se odlijepili ,veli nemože se to popravit stavit čemo gotov parket ima kakva preporuka kako to napraviti i koliko je kvalitetan taj gotov parket.










« Zadnja izmjena: Kolovoz 16, 2010, 11:52:32 poslijepodne pegla »