Autor Tema: Razglednice-gdje kupiti?????  (Posjeta: 26469 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Razglednice-gdje kupiti?????
« Odgovori #15 : Kolovoz 28, 2011, 05:38:56 poslijepodne »
Je, je isto kak su i Šestinski kišbrani vezani za cijeli svijet. Jer oni su zmislili kišobran.!!!!!

Mislim da to nije usporedivo - jer kod Šestinskog kišobrana nitko ovdje ne svojata izum, već specifičan dizajn i način izrade.

Podgutnica je preteća kravate, a kravata je na kraju ipak naš proizvod, narodna umotvorina ili kako god hoćete. Kaj bi sad trebalo reći da je to zmislil Bantu-bantu narod?

Ne, naravno da ne. Samo pričam da bi to trebalo onda smisleno plasirati bez velikih filozofija i regionalnih svojatanja, jer su takove stvari u svijetu suvenira puno teže za smisleno prodati i puno lakše za kopirati bez prava.

Kravatu treba prikazivati kao naš brend i to svi zajedno,jer na kraju samo tak moremo nekaj dugoroćno postići i na kraju zaraditi.

To je točno, samo ponavljam - da li mi ovdje pričamo o turopoljskom suveniru ili o općenito hrvatskom turističkom "brandingu" (sorry Štef, "moral" sam...)?

Kulike drvene kapele imamo,kaj nema nigdo vu svetu.

Tako je, odavno sam pisao, još na starom forumu, kaj vani rade kada imaju i samo nekakav beznačajan detalj iz povijesti - a tu beznačajnost onda napušu do nebesa pa stvar postane prvorazredni nacionalni interes.

Kuliko je starih drvenih hiža zrušeno,unošteno i denes se namerno ostavlja zaboravu i propasti? Po meni svud se namerno zatira naša hrvatska kultura, i briše polefko saki stari spomen na ono kaj smo ko narod navek predstavljali.

Apsolutno se slažem.

nemre jen Dalamtinac brinuti za suvenir u Turopolju ili obratno!

Iako zvuči nelogičnom, mislim da bi i mogel, jer je bit u smislu, volji i ljubavi. A te suvenire bi ionak delali Kinezi, kao i sve one koje se gura turistima pod nos na Jadranu.

Starinu treba znati prikazti drugemi i na njoj zaraditi. ali ju prije sega treba znati voleti i poštivati. A mi?

Mi smo bili i ostali budale kojima je tuđe govno slaže od domaćeg putra.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Razglednice-gdje kupiti?????
« Odgovori #16 : Kolovoz 28, 2011, 06:06:38 poslijepodne »
Sale je jenum prilikum da smo se spominali rekel da bi treba napraviti Križni put po drvenemi kapelami.
Ak negdo more potegnuti v Egipt i dva tjedne tam dristati kak grlica da se ni ni vugnul ze sobe a nezna de je Žitkoščica nit najti tri drvene kapele,ak moreju ludi potegnuti peške nabistru zakaj nebi temacki obišli i brege jemput na leto? Skoro sako selo/mesto/grad ima svoj malo dukši Križni put...
TZ organizera poset kapelami v petek ob poldan. Katastrofa!!!!! Kulko ludi ide na to?
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Razglednice-gdje kupiti?????
« Odgovori #17 : Kolovoz 28, 2011, 08:05:19 poslijepodne »
Naravno da nitko - jer su i oni pravi hrvatski turistički djelatnici.

Što znači da ljudi hoće imati svoj vikend, da nema šanse da delaju prek vikenda i praznika (o noći nećem ni slova spomenuti!), da je - u biti - najbolje da ti turisti samo pošalju novce (kak i Dalmošima u Dalmaciju) i da niti ne dolaze, jer bi mogli poremetiti savršeni svemirski mir tih neimara hrvatske promocije...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Razglednice-gdje kupiti?????
« Odgovori #18 : Kolovoz 29, 2011, 12:32:34 prijepodne »
BTW, sviđalo se to nekome ili ne, ali kravata je suvenirno i identifikacijski vezana uz cijelu Hrvatsku, a ne za Turopolje...

Ovisi o točci gledišta. Jasno da je nekome izvana lakše vezati kravatu uz Hrvatsku nego uz Turopolje. Ali na našem području je zračna luka kroz koju prolaze turisti i poslovnjaci, zašto im ne prodati priču u kravati, a i odvesti ih do obližnje spomen lokacije (koju bi trebalo napraviti i urediti). Ništa se ne izmišlja, ništa se ne prisvaja već je riječ o povijesnoj činjenici.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Razglednice-gdje kupiti?????
« Odgovori #19 : Kolovoz 29, 2011, 01:04:34 poslijepodne »
Upravo zbog tvrdoglavosti i filozofiranja ulaženja u detalje i kopanja očiju jedan drugome, ne može se prodati ni osnovni princip, a kamoli suvislo i točno tumačenje. Dućan kravata postoji na Zračnoj luci, ima ih i u Duty Free Shopu, svi to vide i - nitko ne jebe frtalj posto, niti im to kaj znači... naš pristup istini i njezinom plasmanu u svijet bi ipak morao biti stubokom drugačiji negoli je sada, kada se mi jebemo je li kravata iz Mraclina ili Kurilovca... jebeš takve šuplje priče! Mi smo mali narod, mnogi jači i utjecajniji su jako jalni na neke činjenice i ulažu ogromna sredstva nebi li zatrli našu istinu i nametnuli sebe i svoju istinu, i zato je gubljenje vremena na određivanje točke tipa kilometar sim-kilometar tam samo voda na mlin tih moćnih igrača. Koga vani jebe nekakva "podgutnica"? C'mon...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Razglednice-gdje kupiti?????
« Odgovori #20 : Kolovoz 29, 2011, 02:11:40 poslijepodne »
Upravo zbog tvrdoglavosti i filozofiranja ulaženja u detalje i kopanja očiju jedan drugome, .

Hehe, u jednoj rečenici si upravo opisal sebe  ;D

Citat:
Koga vani jebe nekakva "podgutnica"? C'mon...

Da se prezentira kak spada "jebala" bi one koji hoče kupiti neki suvenir. Na stranu croata-kravata, to nema veze s suvenirima ni s cim nek s tim da se namlate penezi. Podgutnica, poculica, i slične stvari su baš  primjer autentičnog suvenira našeg kraja, ne kužim zakaj i u tomu moraš biti antiprotivan.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Razglednice-gdje kupiti?????
« Odgovori #21 : Kolovoz 29, 2011, 03:10:22 poslijepodne »
Zato jer sam baš opisal tebe i tebi slične. Jer mene ne pere i ne jebe iz kojeg je sela nekaj za kaj nitko u svijetu nije ni čuo - pa ga prema tome i živo zabole za vaša smatranja. No ON je kupac toga sa čime se vi ovdje prenemažete, ili bi barem trebao biti...

Svoje lokal-komplekse želite progurati pod pravilo ponašanja, a to NE IDE. I puno bogatije zemlje, i turistički i svakako poznatije i posjećenije, ne prenemažu se sa lokalnim suvenirima i prepucavanjima iz čijeg je dvorišta nekaj ispalo. Ak u jednom Londonu na suvenirima nema podjela (u gradu koji je veličine frtalj Hrvatske i ima 4x više stanovnika, a turista ima godišnje 5x više od cijele Hrvatske!), nema spika tipa "ovo je iz centra Londona, a ovaj đoko je naš izum iz Windsora, dok je ono njesra poteklo iz Mayfaira...". N E M A!! Možete li vi to shvatiti??

Hoću reći - ako oni tako ne promišljaju suvenire (i mogu reći, nakon dobrog obilaska 25 zemalja Europe - NITKO tako ne promišlja suvenire!!) - onda mislim da je naše promišljanje toga na taj način SRANJE, i da i opet dolazi do izražaja lokal-glupost tipa "mi smo izmislili toplu vodu i povrh svega smo najpametniji na svijetu - a da smo najljepši, zna se već 13 stoljeća...". Zbog te gluposti, koju i vi neki ovdje želite progurati, mi gubimo vrijeme u preseravanjiima što je čije, dok nam drugi uzimaju naše i to međunarodno reklamiraju i prisvajaju i registriraju kao svoje. Malo, malo - pa u novinama dalazimo članke kako je netko iz našeg susjedstva nešto uzeo i registrirao kao svoj doprinos međunarodnoj baštini - još malo pa su zagorski štrukli postali slovenski, kulen je mađarski, a punjena jadranska lignja talijanski specijalitet (iako lignje nikada nije bilo u talijanskom dijelu Jadrana...). Do tada će ovaj glupi narod i dalje sam sebe uvjeravati da je najpametniji, dok će drugi uzimati i upisivati se.

Otprilike takva je vrijedna i vaša jalova rasprava - ne možete ništa pametno postići ni sa državne razine, ali bi vi sa razine nekog sela u Turopolju... dajte me nemojte nasmijavati više. Jer postaje tužno.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 29, 2011, 03:12:45 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Razglednice-gdje kupiti?????
« Odgovori #22 : Kolovoz 29, 2011, 05:07:26 poslijepodne »
Moje misljenje je da se kravata mora tretirati kao hrvatski brend, ali se mora i znati da je poniknula iz Turopolja i kako je poniknula iz Turopolja. Nemozes jedan brend imati i lupati to je nase hrvatsko a da se nezna povjest toga brenda i kako je tocno nastao, kako se prosirio po svijetu i od kuda.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Razglednice-gdje kupiti?????
« Odgovori #23 : Kolovoz 29, 2011, 10:10:41 poslijepodne »
To sve ovisi samo o jednome - ciljanoj publici, ovisi o tome kome želite prodati tu informaciju.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Razglednice-gdje kupiti?????
« Odgovori #24 : Kolovoz 30, 2011, 12:04:50 prijepodne »
Dakle da još jednom citiram: "Upravo zbog tvrdoglavosti i filozofiranja ulaženja u detalje ..."

 ;D

A o Londonu i suvenirima ne bi, moreš kupiti bus dabldeker, telefonsku govornicu i big ben u petsto raznih varijanti i to je to :D. Svaki dućan s suvenirima isti asortiman, dosadno do bola. Bljak :P
« Zadnja izmjena: Kolovoz 30, 2011, 12:10:12 prijepodne spoofy »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Razglednice-gdje kupiti?????
« Odgovori #25 : Kolovoz 30, 2011, 07:11:21 prijepodne »
Tako je - i niti jedna od tih varijanti te ne kolje sa glupostima otkuda su, tko ih je stvarno izmislio, prvo vozio, prvi jebo ili prvi pokazao svojoj mami - a što je poanta nekakve "podgutnice"ni vaše tvrdoglave spike o njoj, a ne možete postići ni da nas civilizirani svijet prizna u pogledu kravate!. Pa više pola svijeta ti ne jebe ni činjenicu da je kravata naša, kada imaš i ime nacije i taj pojam skoro identičan - pa ih to ne zanima, i ne žele to ni znati, jer nije za dati malim narodima da je išta njihovo i da su išta stvorili. Takvo je nepisano mnijenje velikih svjetskih igrača. A onda vi još jebete sa nekakvom podgutnicom... naj, prosim te!

Napravite suvenir, napravite muzej podgutnice u VG; pa bumo onda dalje. Ovako raspravljate o zecu koji još tepe svoju zečicu po šumi, a ulovili ga nebute nikada...!

Na žalost, ti to sve nemreš shvatiti, i takvih kao ti ima prepun quaaa u ovoj zemlji. Svi sve znaju, a nitko niš ne zna, zato država i je u banani. Svi bi nekaj filozofirali, izmišljali toplu vodu, kenjali i premazivali da je njihova zadnja. Za takav narod su, u biti, dobre jedino dvije opcije - ili imati stranog gazdu (za to ionako postoji velika navika) koji će tući bičem i ritati čizmom, ili imati domaće "diktatore" - koji će raditi to isto, jedino nitko neće trebati prevoditi.

No svakako je najgora solucija dati tom neukom i prepametnom stadu ovaca da o bilo čemu odlučuju, jer će i od običnog sranja razvesti filozofije da će ti se stvarno - prisrati...
« Zadnja izmjena: Kolovoz 30, 2011, 07:14:23 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Razglednice-gdje kupiti?????
« Odgovori #26 : Kolovoz 30, 2011, 08:14:08 prijepodne »
Sve je to meni jasno samo ne znam zakaj o sebi pišeš stalno u drugom licu  ;D

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Razglednice-gdje kupiti?????
« Odgovori #27 : Kolovoz 30, 2011, 08:18:03 prijepodne »
Ak ti je jasno - koga onda glumiš? Istina boli, pa nemaš kaj bolje od dječjih priča da ja pričam o sebi... taj kiseliš je sve rekel.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Razglednice-gdje kupiti?????
« Odgovori #28 : Kolovoz 30, 2011, 02:55:51 poslijepodne »
 :-*

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Razglednice-gdje kupiti?????
« Odgovori #29 : Kolovoz 31, 2011, 12:13:39 prijepodne »
Dućan kravata postoji na Zračnoj luci, ima ih i u Duty Free Shopu, svi to vide i - nitko ne jebe frtalj posto, niti im to kaj znači...

Pa naravno da im ništa ne znači, te kravate nisu po ničemu drugačije od onih koje mogu kupiti doma, ali da mogu kupiti original 'podgutnicu' s prigodnom knjigom o njoj to bi već bilo nekaj drugo. Idealno za poslovni dar.

Radio sam web za firmu koja prodaje isključivo poslovne darove. Poslovni darovi su mi izlazili na uši van. Siguran sam da bi dobro odrađena i zapakirana 'podgutnica' imala svoje kupce.

A ti prestani prostačiti, vrijeđati i podcjenivati one s čijim se mišljenjem ne slažeš. Dovoljno je da kažeš da misliš da je to propala stvar.

Tako su i Brinu i Pageu rekli da kaj se glupiraju, što će nam još jedna tražilica kad postoji AltaVista. I kaj se dogodilo? Prodali su toplu vodu.

Kao što moj kolega kaže da je imati ideju naspram izvesti projekt isto kao i napraviti dijete naspram odgodja djeteta. Tako i u ovom slučaju. Izvedba je važna, loša izvedba može upropastiti svaku ideju.