Autor Tema: Nova katastarska izmjera  (Posjeta: 22076 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Nova katastarska izmjera
« Odgovori #15 : Svibanj 16, 2013, 01:06:55 poslijepodne »
da ne trazim, ako ti nije tesko, posalji link.

Offline kramer werke

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 77
  • Karma: +0/-0
Odg: Nova katastarska izmjera
« Odgovori #16 : Svibanj 16, 2013, 02:20:46 poslijepodne »
pozdrav
kazu na katastru da se moze dobiti izvod skica sa novim cesticama
ali jos nije stupilo na snagu,trebalo je 15.5 ali jos nekaj šteka :'(
eto i ja cekam jer trebam PGP sa novom cesticom
cudi me kak ih nije Draš malo potiral  :D
ipak su izbori

Offline mali medo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-1
Odg: Nova katastarska izmjera
« Odgovori #17 : Svibanj 16, 2013, 07:06:35 poslijepodne »
Pokušati ću odgovoriti Franji a ako nekaj zaribam oprosti jer ti se ja  u to baš ne razmem previše . Na googlu samo napišeš arkod i kada ti se otvori otiđi na preglednik i stavi kvačicu na katastar. Sada otiđi na pretraživanje i otvori pretraživanje sloja katastar. Upiši broj čestice ( npr.548) k.o. Velika Gorica ( ne trebaš nikakve šifre). Pojaviti će se katastarski plan Velike Gorice sa brojevima svih čestica. Inače na  č.k.br.548 je Feroterm da se lakše snađeš. Za gruntovnicu podatke možeš dobiti na www.pravosudje.hr   Slučajno sam vidjela da je gruntovnica dobila nove brojeve čestica, pa ako je postupak za gruntovnicu gotov biti će i za katastar.

Offline mali medo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-1
Odg: Nova katastarska izmjera
« Odgovori #18 : Svibanj 29, 2013, 08:50:41 prijepodne »
Mislim da je ovo važno za sve koji imaju nekretnine u Velikoj Gorici i mislim da bi Grad Velika Gorica ovo trebao imati na svojim službenim stranicama.

OPĆINSKI SUD U VELIKOJ GORICI
URED PREDSJEDNICE SUDA


Broj: 13 Su-217/13.

U Vel. Gorici, 06. svibnja 2013.


                                                                    O G L A S


Općinski sud u Velikoj Gorici u zemljišnoknjižnom predmetu osnivanja zemljišne knjige za katastarsku općinu Velika Gorica, pokrenutom na temelju odluke Ministarstva pravosuđa, Klasa: 932-01/04-01/467, Ur.broj: 514-03-01-02/3-08-5 od 28. siječnja 2008. godine, javno objavljuje da je novoosnovana zemljišna knjiga za katastarsku općinu Velika Gorica otvorena dana 06. svibnja 2013. godine na temelju odluke Ministarstva pravosuđa, Klasa: 932-01/04-01/467, Ur.broj: 514-04-03-02-13-6 od 06. svibnja 2013. godine.

Uvid u novoosnovanu zemljišnu knjigu može se izvršiti radnim danom od ponedjeljka do četvrtka od 8,00 do 11,00 sati u zemljišnoknjižnom odjelu suda.

Danom otvaranja novoosnovane zemljišne knjige za ovu katastarsku općinu zatvaraju se postojeća zemljišna knjiga i knjiga položenih ugovora, te se iste stavljaju izvan uporabe.

Od otvaranja zemljišne knjige, samo upisi u nju proizvodit će glede nekretnina na koje se ta knjiga odnosi pravne učinke glede stjecanja, promjene, prijenosa i ukidanja prava vlasništva i ostalih knjižnih prava koji su zakonom određeni za pravne učinke upisa u zemljišne knjige.

Danom otvaranja novoosnovane zemljišne knjige otvara se postupak ispravljanja upisa u njoj (ispravni postupak), pa se sveosobe koje smatraju da bi trebale u tu knjigu upisati nešto što nije upisano ili da bi trebalo izmijeniti, nadopuniti ili izbrisati neki upis ili njegov prvenstveni red, pozivaju da stave zemljišnoknjižnom odjelu suda svoje prijave prijedloga za upis, odnosno svoje prigovore postojećim upisima ili njegovom prvenstvenom redu, najkasnije do 06. studenog 2013. godine. Rok za prijave i prigovore ne može se produljiti, niti se može dopustiti povrat u prijašnje stanje.

Dok rok za ispravak određen ovim javnim oglasom ne istekne, upisi u zemljišnu knjigu ne smatraju se istinitima i potpunima, pa se nitko ne može pozivati na to da je postupao s povjerenjem u njihovu istinitost ili potpunost.

                                                                                                   PREDSJEDNICA SUDA:

                                                                                                          Nina Hrešć
 
Dna:
Oglasna ploča suda
Narodne novine