Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 298600 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #45 : Siječanj 02, 2010, 01:35:18 poslijepodne »

Ne mogu. Ali i ne pljujem po stvarima koje ne razumijem,


Ali pljuješ po ljudima koji imaju drugačije mišljenje od tvojega. I to konstantno i vrlo bezobrazno.

Što te tvoje izjave o tvojoj navodnoj širini razmišljanja i obrazovanja poprilično dovodi u pitanje. Dapače, poništava.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #46 : Siječanj 02, 2010, 01:58:50 poslijepodne »
1.Ja sam gospodin Bog tvoj, nemaj drugih Bogova uz mene
2.Ne izusti imena gospodina Boga svog uzalud
3.Spomeni se da svetkuješ dan gospodnji
4.Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji
5.Ne ubij
6.Ne sagriješi bludno
7.Ne ukradi
8.Ne reci lažna svjedočanstva
9.Ne poželi tuđega ženidbenog druga
10.Ne poželi nikakve tuđe stvari.

Tko živi po ovome taj nema problema niti sa duhovnošću, niti sa katoličkom crkvom, niti sa prijateljima, niti u društvu i društvenoj zajednici, niti na poslu, niti u mirovini, niti u politici,niti igdje na kugli zemaljskoj.

Želim napomenuti jednu činjenicu koja je kriva percepcija kod nekih ljudi, da neki ljudi koji misle drugačije ne znači da su manji katolici ili manji Hrvati,
možda upravo oni svetkuju ime Božje više od Vas nekih koji se svakodnevno busate u Vaša prsa katolička i Hrvatska dok istovremeno ne živite bar po 4 Božje zapovijedi od ukupno 10. Razmislite, kada i koliko puta u životu ste prekršili neke od deset Božjih zapovijedi i ako niste grešni bacite Vi prvi kamen. Čekam prvi kamen. Živjeli!





Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #47 : Siječanj 02, 2010, 03:49:10 poslijepodne »
1.Ja sam gospodin Bog tvoj, nemaj drugih Bogova uz mene
2.Ne izusti imena gospodina Boga svog uzalud
3.Spomeni se da svetkuješ dan gospodnji
4.Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji
5.Ne ubij
6.Ne sagriješi bludno
7.Ne ukradi
8.Ne reci lažna svjedočanstva
9.Ne poželi tuđega ženidbenog druga
10.Ne poželi nikakve tuđe stvari.

Tko živi po ovome taj nema problema niti sa duhovnošću, niti sa katoličkom crkvom, niti sa prijateljima, niti u društvu i društvenoj zajednici, niti na poslu, niti u mirovini, niti u politici,niti igdje na kugli zemaljskoj.

Želim napomenuti jednu činjenicu koja je kriva percepcija kod nekih ljudi, da neki ljudi koji misle drugačije ne znači da su manji katolici ili manji Hrvati,
možda upravo oni svetkuju ime Božje više od Vas nekih koji se svakodnevno busate u Vaša prsa katolička i Hrvatska dok istovremeno ne živite bar po 4 Božje zapovijedi od ukupno 10. Razmislite, kada i koliko puta u životu ste prekršili neke od deset Božjih zapovijedi i ako niste grešni bacite Vi prvi kamen. Čekam prvi kamen. Živjeli!
Tvrdnja da "tko živi po 10 zapovijedi nema problema niti sa duhovnošću, niti sa katoličkom crkvom, niti sa prijateljima, niti u društvu i društvenoj zajednici, niti na poslu, niti u mirovini, niti u politici,niti igdje na kugli zemaljskoj" je smiješna. Živjeti po tim zapovijedima samo znači imati pristojan život. Ne znači automatski biti bez problema ili biti sretan. Jer ako netko ne psuje ili ne ubija ne znači da je sretan. 10 zapovijedi su samo određeni okvir unutar kojega bi svaki Kršćanin trebao živjeti, ništa drugo.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #48 : Siječanj 02, 2010, 04:30:26 poslijepodne »
1.Ja sam gospodin Bog tvoj, nemaj drugih Bogova uz mene
2.Ne izusti imena gospodina Boga svog uzalud
3.Spomeni se da svetkuješ dan gospodnji
4.Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji
5.Ne ubij
6.Ne sagriješi bludno
7.Ne ukradi
8.Ne reci lažna svjedočanstva
9.Ne poželi tuđega ženidbenog druga
10.Ne poželi nikakve tuđe stvari.

Tko živi po ovome taj nema problema niti sa duhovnošću, niti sa katoličkom crkvom, niti sa prijateljima, niti u društvu i društvenoj zajednici, niti na poslu, niti u mirovini, niti u politici,niti igdje na kugli zemaljskoj.

Želim napomenuti jednu činjenicu koja je kriva percepcija kod nekih ljudi, da neki ljudi koji misle drugačije ne znači da su manji katolici ili manji Hrvati,
možda upravo oni svetkuju ime Božje više od Vas nekih koji se svakodnevno busate u Vaša prsa katolička i Hrvatska dok istovremeno ne živite bar po 4 Božje zapovijedi od ukupno 10. Razmislite, kada i koliko puta u životu ste prekršili neke od deset Božjih zapovijedi i ako niste grešni bacite Vi prvi kamen. Čekam prvi kamen. Živjeli!
Tvrdnja da "tko živi po 10 zapovijedi nema problema niti sa duhovnošću, niti sa katoličkom crkvom, niti sa prijateljima, niti u društvu i društvenoj zajednici, niti na poslu, niti u mirovini, niti u politici,niti igdje na kugli zemaljskoj" je smiješna. Živjeti po tim zapovijedima samo znači imati pristojan život. Ne znači automatski biti bez problema ili biti sretan. Jer ako netko ne psuje ili ne ubija ne znači da je sretan. 10 zapovijedi su samo određeni okvir unutar ojega bi svaki Kršćanin trebao živjeti, ništa drugo.


Pristojan i dostojanstven život čovjeka, nije li to dovoljno?
Sreća? Sreća je relativan pojam s čime  je tko od nas sretan.




Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #49 : Siječanj 02, 2010, 04:37:44 poslijepodne »
Pristojan i dostojanstven život čovjeka, nije li to dovoljno?
Sreća? Sreća je relativan pojam s čime  je tko od nas sretan.

Čovjek kao biće je po defaultu sretan. Razno-raznim zahtjevima kroz život čovjek tu sreću uništava. Društvo koje je bolesno diktira nam što nam za sreću treba. Sreća je to i to. Ako nemam to i to, ne želim biti sretan. Tako većina ljudi razmišlja. Rijetko tko shvaća da je sreća cijelo vrijeme tu, ali joj ne damo da zaživi u nama. Za nju nam ništa nije potrebno.

« Zadnja izmjena: Siječanj 02, 2010, 04:42:45 poslijepodne Tur »

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #50 : Siječanj 02, 2010, 05:25:57 poslijepodne »
Pristojan i dostojanstven život čovjeka, nije li to dovoljno?

Za što dovoljno?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #51 : Siječanj 02, 2010, 07:35:05 poslijepodne »
Ali pljuješ po ljudima koji imaju drugačije mišljenje od tvojega. I to konstantno i vrlo bezobrazno.

Netočno - ali i da je točno, mi smo govorili o pojmovima, a ne ljudima. A i da je točno - to je tvoj dojam, nije pravilo. Na tvoju žalost i veliku uznevjerenost.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #52 : Siječanj 03, 2010, 12:47:26 prijepodne »
Netko je spomenuo 10 božjih zapovjedi i da je to ok. Pa je ali to je kao i kada se netko drži zakona kao pijan plota.
Upravo sada je Josipović spomenuo i onu Bandićevu aferu kada se razveo od žene da otkupi dva društvena stana (supružnici mogu otkupiti samo jedan) pa se onda nanovo oženio.
Jel napravljeno sve po zakonu. Je.   :o
Jel lopovluk je.  :o

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #53 : Siječanj 03, 2010, 07:45:19 prijepodne »
Pa u okviru 10 zapovijedi bi trebao svatko pokušati živjeti (čak i onaj tko nije vjernik). Međutim daleko od toga da su sva mudrost življenja na Zemlji (kako su to neki protumačili).

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #54 : Siječanj 08, 2010, 11:49:11 prijepodne »
Ja mislim da se katolička crkva sprda sama sa sobom kad daje podršku čovjeku kakav je Bandić, njima je dovoljno da se neko izjasni kao vjernik i da neku lovu za crkvu i odma ga bezrezervno prihvačaju!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #55 : Siječanj 08, 2010, 12:07:13 poslijepodne »
Crkva nije nigdje službeno podržala Bandića, to što se on okolo hvali da ima podršku Kaptola je druga stvar. Vjerujem da bi Bozanić isto tako primio Josipovića da je htio doći k njemu. Međutim on je "agnostik" i ne želi imati previše posla sa Crkvom. Ne znam zašto zamjeraju Crkvi što je primila Milana, svatko je dobrodošao - to je i smisao Crkve. Na kraju krajeva, Isus je blagovao sa grešnicima.
« Zadnja izmjena: Siječanj 08, 2010, 12:11:39 poslijepodne Tur »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #56 : Siječanj 08, 2010, 12:58:45 poslijepodne »
..........Vjerujem da bi Bozanić isto tako primio Josipovića da je htio doći k njemu.

Točno, ali ne vidim razloga da kandidat ide na razgovor s kardinalom.
Kad bude predsjednik, onda da, ali prije ne. Osim kao običan građanin da ode na misu kamo inače ide tj u svoju župu.

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #57 : Siječanj 08, 2010, 01:26:31 poslijepodne »


. Ne znam zašto zamjeraju Crkvi što je primila Milana, svatko je dobrodošao - to je i smisao Crkve. 

Kako bih se ja želila susresti s kardinalom Bozanićem!!! ??? Ali, meni to ostaje samo PUSTA ŽELJA! :'( A nisam "agnostik" :).

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #58 : Siječanj 08, 2010, 02:39:32 poslijepodne »
Kako bih se ja želila susresti s kardinalom Bozanićem!!! ??? Ali, meni to ostaje samo PUSTA ŽELJA! :'( A nisam "agnostik" :).
Pa nije Bozanić Crkva. Imate svojeg župnika, gdje bi dospio Bozanić kada bi se sa svima sastajao.

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #59 : Siječanj 08, 2010, 02:41:11 poslijepodne »
Točno, ali ne vidim razloga da kandidat ide na razgovor s kardinalom.
Kad bude predsjednik, onda da, ali prije ne. Osim kao običan građanin da ode na misu kamo inače ide tj u svoju župu.
Zašto ne bi išao? Pa čovjek je gradonačelnik Zagreba i mogući budući predsjednik.