Tehnika narodu > Sam svoj majstor

zidni ventili za vodu / kartuše za pipe

<< < (3/3)

Mlačanin:
Prema opisu i namjeni PPR (Polipropilen) ventili su podžbukni ventili i služe u instalaciji od PPR cijevi. PPR ventil crvena oznaka, cijevi i ostali materijal, plava oznaka.

Kutni ventil izgleda ovako, i na navoj treba namotati kudelje ili teflon niti. Ovi ventili nakon dužeg vremena na svojem vretenu koje zatvara vodu, sakupe malo kamenca i to je uzrok lošijeg zatvaranja.

vjekobalas:
ispričavam se - o ventilu sam pisao u drugom post-u, ali kad se piše
o ventilu ovdje, tu ću nastavit

na slici je ventil koji je bio u PPR-u -vidi se tvornički (barem tako mislim)
postavljena brtva. Jeli se treba samo takav ventil s tom brtvom
kupovati za PPR ili bilo koji. Problem s PPR-om je da ima samo
par navoja pa se treba dosta namotati (ja koristim loctite 55)
da ne pušta ventil bez te brtve. Kad sam izvadio ovaj ventil mislio sam da je
specijalno napravljen s tom brtvom za te PPR cijevi.

Što se s ventilom radi ako pušta (ne vidim kako se ovaj na slici demontira/ što/kako čistiti ?

Mlačanin:
Ovo je kutni ventil koji na sebi ima originalnu tvorničku brtvu.
Stalno spominješ PPR venti, to je krivo. Stavio sam slike i spojne komade za PPR instalaciju. Razumijem da imaš takvu instalaciju, no stavio sam ti sliku ventila za tu instalaciju.


Svaki spojni komad, bilo od mješalica ili u tvom slučaju, kutni ventil, nemaju svi na sebi takve tvorničke brtvene prstene.
Svaki navoj bez toga treba malo nasjeckati s listom od pile za željezo, zatim gore namotati ili kudelju ili teflonsku nit. koliko treba namotati , to je slobodna procjena. Važno je da se kod brtvljena spojeva ne pretjera s pritezanjem, dolazi lako do pucanja spojnih dijelova, ako je slabo pritezanje, spojevi propuštaju.



vjekobalas:
OK hvala - znaći može se koristiti i ventili bez te tvornićke brtve.
Kako se ovi ventili otvore za popravak ?

Mlačanin:
Nikako, oni se zamijene kada više ne zatvaraju ili procure.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju