Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 300954 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #870 : Travanj 14, 2013, 08:40:52 prijepodne »
http://www.24sata.hr/sokantno/najstravicnija-svjedocanstva-ispovjedi-hrvatskih-egzorcista-309188

Hrvatskoj javnosti nikada neće biti poznate službene brojke o svim domaćim obredima egzorcizma, ali stvarna svjedočanstva otkrivaju da se takve zastrašujuće seanse odvijaju ćešće no što itko može pretpostaviti u svim dijelovima zemlje...

Mrzim te! - režao je muški glas, cvilio i ponavljao...

- Zaradi utjelovljenja... reci mi svoje ime - govorio je svećenik držeći raspelo... 

- Belzebub - govori smijući se muški glas

- Belzebub - ponavlja hihotavi ženski glas. Na svako moje sljedeće pitanje odgovarao je muški glas režanjem ili šutnjom, dok nisam rekao: Daj mjesta Kristu, odagnaj Ariela, odagnaj Asmodeja, odagnaj Sotonu! Opet se začulo režanje, gotovo neljudski glasovi...

- Evo Isusa - kazao sam. Dotad opsjednuta žena otvorila je oči, pogledala me i kazala: “Dobro sam”. Tako izgleda šokantno svjedočanstvo isusovca Ivana Vinkova, svećenika koji je, služeći u župi u Beogradu, napravio desetke egzorcizama. Prije godinu dana nadređeni su ga prebacili u Rijeku, pa je sada župnik u župi Zamet.
Nitko nema točne brojke

O ovoj temi ne smije otvoreno razgovarati, to mu je najstrože zabranjeno, ali je svoja iskustva opisao u knjizi... Nitko ne zna podatke o broju egzorcizama što ih u Hrvatskoj ili drugdje izvedu svećenici Katoličke crkve. U Hrvatskoj se o takvim podacima uopće ne govori javno. Kardinal Bozanić odredio je samo jednog egzorcista za područje cijele Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Pravdajući se da ga štiti od javnosti, ne želi otkriti njegovo ime. No, razgovarali smo sa svećenicima koji su sudjelovali u takvim obredima... 

Tijekom egzorcizma u nekim slučajevima znalo je biti fatalnih posljedica. Najpoznatija je priča o Anneliese Michel (23), njemačkoj katolkinji. Liječnici su tvrdili da ima epilepsiju, no njoj se tijekom dnevnih molitvi pričinjavalo da vidi demonska lica ili čuje glasove koji su joj prijetili da će gorjeti u paklu. Počela se čudno ponašati - spavala je na podu, jela kukce, pila vlastiti urin. Govorila je da joj demoni ne dopuštaju da normalno jede. Grizla je sve oko sebe i bila je agresivna.

Roditelji su zatražili egzorcizam. Nad njom su više od 10 mjeseci dvojica svećenika molili egzorcizam, no na kraju je preminula 1976., u 23. godini. Pred smrt je težila samo 31 kilogram. Svećenike su osudili na šest mjeseci zatvora uvjetno.

Tu je i veliki problem s vračarstvom. Pa u Hrvatskoj je više od 60.000 registriranih vračara! Velik broj katolika u svojim problemima i potrebama odlaze po pomoć - ne k svećenicima, nego vračarama. Prestrašno! Više vjeruju njima nego Božjim slugama. Zašto je tako, pita se vlč. Radigović, a Pavić se nadovezuje kako modernom čovjeku više nego ikad prijeti opasnost od utjecaja Zloga!

Ðavao se danas koristi najnovijom tehnologijom i dopire do milijuna  ljudi ravno u njihove domove, a korisnici tih medija nisu oprezni, ne razlučuju što je što i nisu duhovno budni. Ima mnogo ljudi koji negiraju da Đavao postoji, a to je njegova najveća pobjeda. Ðavao je osoba i on stalno radi dok kršćani spavaju duhovni san. Kod nas u Hrvatskoj i BiH, koliko znam, postoji samo jedan službeni egzorcist, ali se ne zna tko je ta osoba i kako se može doći do njega. Razlog takvoj situaciji leži u nepoznavanju stanja na terenu iz kojega proizlazi podcjenjivanje potrebe suvremenoga čovjeka da se oslobodi smrtonosnih đavolskih mreža posvuda razapetih - odrješit je Pavić.

Msgr. Milivoj Bolobanić, bivši generalni vikar Zadarske nadbiskupije i župnik župe Kraljice mira - Stanovi, autor knjige “Kako prepoznati zamke Zloga”, u jednom je razgovoru otkrio kako mu je u Australiji, gdje je držao duhovnu obnovu, prišao čovjek tražeći pomoć jer je bio u sotonističkim rupama i umalo je postao njihov svećenik:

- Umalo jer je morao za “zaređenje” ubiti malu  djevojčicu i popiti njezinu krv! Tada je shvatio da ne može više dalje... Kada sam ga upitao kako može ubiti čovjeka, odgovorio je: “Velečasni, kada uđete u takvo društvo, postanete kao santa leda. Ubiti čovjeka ništa ne znači. Kao popiti čašu vode” - opisuje Bolobanić. Karizmatik fra Zvjezdan Linić ne može decidirano reći da je sudjelovao u “pravom” obredu egzorcizma...

... Vrag pogađa i pokušava navoditi na iskušenje tamo gdje može dobiti veće rezultate, rekao je Amorth. Dodao je kako se bavi egzorcizmom više od 22 godine te da ih je napravio više od 70.000 jer se ne odmara na Božić ni na Uskrs.   
(dobar mu je prosjek ... 8,7 egzorcizama dnevno ... to je produktivnost !)


Cijeli članak možete pročitati u Areni, pardon 24 sata  (toliko me podsječa na negdašnju ARENU ...)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #871 : Travanj 24, 2013, 06:36:04 prijepodne »
... Besposlen pop i jariće krsti ....

"Grad Zagreb, Ured gradonačelnika Milana Bandića, uz potporu zagrebačkog Kaptola, ove godine po prvi puta u Hrvatskoj organiziraju događaj pod nazivom 'Blagoslov kućnih ljubimaca' koji će se održati 27. travnja u zagrebačkom parku Maksimir na velikoj pozornici, s početkom u 17 sati. Blagoslov kućnih ljubimaca je jedan od načina na koji ćemo iskazati poštovanje prema ovim živim bićima, često našim najboljim prijateljima. Stoga, pozovite sve svoje prijatelje ljubitelje životinja i vlasnike kućnih ljubimaca te sa svojim najdražim ljubimcem pravac na druženje u Maksimir!"

http://www.index.hr/vijesti/clanak/bandic-i-kaptol-organiziraju-blagoslov-kucnih-ljubimaca/674239.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kum

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 62
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #872 : Travanj 24, 2013, 07:32:39 poslijepodne »
Morete vi tu sr..i kuliko vam r.. oče ali popi si buju lepo pinkico kasirali.
I za to bodu izdavali potrde ili blagoslovne liste.
I onda  bo na njihovu inicijativu donešen zakon da saki gazda-rica
s tom potrdom more bez brige voditi peseka srat po ulicam, školskim dvoriščima
i igrališčima. To se podrazumevlje da vredi i za dvorišča i igrališča dječjih vrtičov.
A parkovi budu oficijelno proglašeni šekretima za kučne ljubimce. Saki on kaj
bi se pobunil protiv toga bu proglašen za yugo komunjaru i mrzitelja katoličke
cirkve.
Je to vam je tak

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #873 : Travanj 24, 2013, 09:11:15 poslijepodne »
... 'Blagoslov kućnih ljubimaca' ...
Saki on kajbi se pobunil protiv toga bu proglašen za yugo komunjaru i mrzitelja katoličke cirkve.

Crkva kod nas još uvijek ima previše moći, tak da bi čak i takav scenarij bio moguć, zakaj ne? Ako su oni koji si najviše pokrali Hrvatsku "pravi hrvati" samo jer su dali koju kunu cirkvi, onda bi u takvom slučaju i cucki koji sereju po parku mogli biti "kućni ljubimci pod posebnom zaštitom cirkve" sve dok bu cirkva imala neki interes u tome.

A da ne velim koja mržnja bi se sijala prema svakom koji bi reć protiv takvog nečeg rekel...


Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #874 : Travanj 24, 2013, 09:24:12 poslijepodne »
Nego - ste vidli ovo:

Vatikanski nadbiskup podržava istospolne zajednice

"Priznavanje istospolnih zajednica nužno je jer mnogi parovi pate zbog toga što se ne poštuju njihova osnovna građanska prava", kazao je Marini u razgovoru za kostarikanski list "La Nation".

Marini je 18 godina proveo u službi pape Ivana Pavla II., a trenutno je predsjednik Komisije pontifikata u Međunarodnom euharistijskom kongresu. Iako nema velikog utjecaja u Vatikanu kada govorimo o pitanju ozakonjenja istospolnih zajednica, njegovi komentari ipak ponovno ukazuju na činjenicu da je sve više svećenika spremno otvoriti se prema "zakonima" modernog društva i priznati da svatko ima pravo voditi vlastiti ljubavni život onako kako želi.


Ko da i u crkvi postoje neki koji razmišljaju svojom glavom... Da ih je barem više takvih, onda bi i crkva imala više sljedbenika.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #875 : Travanj 25, 2013, 11:40:01 prijepodne »
http://www.bitno.net/vijesti/gole-feministicke-aktivistkinje-napale-nadbiskupa/
Gole feminističke aktivistkinje napale nadbiskupaGole feminističke aktivistkinje upale su na predavanje belgijskog nadbiskupa Leonarda, polijevale ga vodom i vrištale na njega. Nadbiskup je dostojanstveno reagirao na novu provokaciju Femena. Kada je sve završilo, digao se i poljubio bočicu u obliku kipa Marije Djevice kojom su ga polijevale.

Jasno je da su svi oni koji se smatraju drugačijima od ostalih ,spremni na sve samo da privuku pažnju na sebe.
No , ne privlaće oni samo pažnju, nego sami naglašavaju svoje različitosti , nićim izazvani. Toliko se osjećaju  usamljeni da koriste svaku prigodu za naglašavanje svoje posebnosti u svijetu  koji za to ne mari, i ne smeta ih u tome.
Na ulicama se nitko osim takovih i slićnih grupa , javno ne izjašnjava, ne diže galamu ili traži posebnu zaštitu. Ljudi normalno žive i rade, kao što su radili i živjeli stoljećima , sa svim posebnostima od davnine do danas. U starom Rimu se na takve zajednicu nisu posebno obazirali , čak su dijelili suživot.
No danas sve te udruge , koje se same osječaju posebnima, dobivaju od države novčanu potporu za održavanje baš ovakvih nereda.Za svakodnevni život i suživot u svim gradovima ne treba policijska zaštita , ali kada nastupaju razne skupine poput spomenutih u gornjem tekstu ili gay parade, tada se troše ogromni novci za osiguranje njihovih paradiranja gradom.
Ne samo da paradiraju i provociraju sve ostale , nego se zbog njih mijenja kompletni život u gradu i svi se moraju prilagoditi tome neredu. Jer to i nije ništa drugo osim nereda.
Ako mogu sve ostale dane u godini živjeti normalno sa svojim posebnostima, zašto to moraju posebno naglašavati? Ionako ih nitko u tome ne sputava.

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #876 : Travanj 25, 2013, 02:53:03 poslijepodne »
Hm, glupa bagra, koja propovijeda toleranciju, služi se nasiljem, onim istim koje teško zamjeraju drugima... pametnom dosta!

A zalaganje za istospolne zajednice je samo nepoznavanje što mbrak je i otkuda on potječe, dok pederi cijelo vrijeme skrivaju prave namjere i služe se retorikom koja im paše, ne i istinom...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #877 : Travanj 26, 2013, 09:46:44 poslijepodne »
http://www.bitno.net/vijesti/gole-feministicke-aktivistkinje-napale-nadbiskupa/
Gole feminističke aktivistkinje napale nadbiskupaGole feminističke aktivistkinje upale su na predavanje belgijskog nadbiskupa Leonarda, polijevale ga vodom i vrištale na njega.
A znaš ko je taj? Jesi se uopće upital zakaj su te ženske baš njega "napale"? Ili zakaj su u Belgiji ljudi protiv njega? Vjerujem da nisi jer je tebi prije svega važno da se čovjeka u odori ne dira jer je to neka "svetost", kaj ne? Ha jebajga, ak buš imal i dalje zatvorene oči, onda nebuš više niš ni videl.

A taj "svećenik" nek bu sretan kaj ovi demostranti nisu radikalni, za razliku od onih koji demonstriraju protiv homoseksualaca i lezbijki.

Ja bi takve kaj brane pedofile odma u istu rupu hitil kam i pedofile.
Citat:
Ionako ih nitko u tome ne sputava.
Ti se to šališ? Ma ti se definitivno šališ, jer tak slijep nemreš biti.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #878 : Lipanj 01, 2013, 06:38:59 poslijepodne »
... tvrdi da je osobno protjerao natrag u pakao 160.000 demona    :D

GABRIELE AMORTH, glavni egzorcist katoličke crkve, tražit će od pape Franje da dopusti svim svećenicima izvođenje rituala egzorcizma. Amorth, koji tvrdi da je osobno protjerao natrag u pakao 160.000 demona, kaže da je potražnja za egzorcistima među katolicima u porastu.

"Tražit ću od pape da svim svećenicima odobri izvođenje egzorcizma i da se pobrine da su svi svećenici još od sjemeništa propisno poučeni ritualu egzorcizma. Za egzorcistima je ogromna potražnja", kaže Amorth, predsjednik Međunarodne udruge egzorcista, za Sunday Times.

"Papa je izveo pravi egzorcizam"

Amortha je na ovakav istup, kako kaže, motivirao egzorcistički ritual kojeg je papa osobno izveo nad opsjednutim mladićem na Trgu sv. Petra. Vatikan je u međuvremenu demantirao da se radilo o egzorcizmu, ali Amorth nije uvjeren.

"Papa je također rimski biskup, te je kao svaki biskup ujedno i egzorcist. To je bio pravi egzorcizam. Ako je Vatikan to demantirao, jasno je da ništa ne razumiju. Sada, više nego ikad, su nam potrebni egzorcisti da pomognu ljudima koje opsjedaju čarobnjaci i sotonisti", kazao je Amorth u razgovoru za La Repubblicu.

"Živimo u vremenu u kojem je Bog zaboravljen. A kad god Bog nije prisutan, vrag vlada. Nažalost, biskupi više ne imenuju dovoljno egzorcista. Potrebno nam ih je puno više. Nadam se da će Rim poslati direktive biskupima diljem svijeta i zatražiti od njih imenovanje novih egzorcista", kaže Amorth.

Protiv joge i Harryja Pottera

Amorth je također žestoki kritičar joge i knjiga o Harryju Potteru. Kaže da prakticiranje joge i čitanje popularnih knjiga priziva zlo. "Možda se čine nevinima, ali i jedno i drugo imaju veze s magijom koja vodi prema zlu", kaže Amorth.

"Ljudi misle da su knjige o Harryju Potteru samo zabava za djecu. Ali to su knjige o magiji. To je put prema zlu. Vrag je na djelu, a on je vrlo lukav i snalažljiv, koristi svoje moći magije i zla. Vrag se uvijek skriva i najviše od svega želi da ljudi prestanu vjerovati u njegovo postojanje", kaže Amorth

http://www.index.hr/vijesti/clanak/egzorcist-koji-tvrdi-da-je-protjerao-160000-demona-papa-je-izveo-pravi-egzorcizam/680924.aspx


... sad ću mirnije spavati jer nema više među nama okruglo, ni više, a ni manje 160 000 demona.  Još da je potjerao sve trenere joge i Joannu K. Rowling, gdje bi mu bio kraj ???
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #879 : Rujan 08, 2013, 03:45:57 poslijepodne »
KARDINAL Josip Bozanić se na misi u Mariji Bistrici osvrnuo na neke aktualne događaje u Hrvatskoj i iskoristio priliku za kritiku politike vladajućih. Posebno bio je kad je riječ o Vukovaru.

"Danas ne mogu prešutjeti pokušaj da se obescijeni simbole slobode i da se hrvatska vukovarska rana otvara na križu bešćutnosti političara", kazao je Bozanić.

Dao je otvorenu podršku inicijativi U ime obitelji "koju kao crkva podupiremo jer osjećamo dužnost promicati istinu o čovjeku i zalagati se za dobro hrvatskog društva. Bez obzira na snagu rušilačke ideologije koja se želi nametnuti i na njezino podrijetlo".

Nije ni tu stao, nego se osvrnuo i na "Lex Perković' te strahote komunizma.

"I dok smo u Hrvatskoj na svim razinama upoznati s neprihvatljivošću fašizma i nacizma, još uvijek trpimo posljedice komunističkog terora, o kojemu se hrvatskoj javnosti skriva istina, čak i veličajući nalogodavce i izvršitelje komunističkih zločina. Takvo ponašanje hrvatskim katolicima nikada neće biti prihvatljivo", naglasio je Bozanić.

Bozanić je kao i Papa Franjo pozvao na molitvu za mir u Siriji.

"Dijelimo duboko ljudsko i kršćansko suosjećanje prema svima koji trpe ratna stradanja, progonstva i kušnje nepravde. Mi koji još uvijek osjećamo bol svježih rana rata protiv naše domovine. Stoga, neka se i u ovoj misi i u buduće diže Bogu naš vapaj za mir na Bliskom istoku i po čitavom svijetu. Pozivam i naše Caritase da se djelotvornom ljubavlju zauzmu za potrebne i stradale", poručio je Bozanić.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/o-cemu-drugome-nego-o-politici-bozanic-propovijedao-o-cirilici-inicijativi-u-ime-obitelji-lex-perkovicu/699250.aspx

... falila je još Sirija, a prije toga, objašnjenje kako će se crkva osim u politiku, AKTIVNO uključiti u rješavanje problema vezano za fiskalu, poreze i sve vezano uz tu tematiku. 
Naravno, popovima nije ni na kraj pameti da se odriču svoje "teško stečene" zarade.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #880 : Rujan 09, 2013, 04:46:00 poslijepodne »
Beatifikacija Miroslava Bulešića

MIROSLAV BULEŠIĆ: IZAZOV I INSPIRACIJA

Lako je izvikivati parole ili zapisivati lijepe rečenice i misli, ali kada netko potpuno predanje i potpuni oprost i živi, tada je to snažni glas koji više nije samo zapisano slovo na papiru nego svjedočanstvo uklesano u vječnost, upisano prolivenom krvlju onoga koji svoj život daruje za istinu i za druge.
Pulska Arena će 28. rujna 2013. godine svjedočiti jednom od najuzvišenijih trenutaka svoje povijesti. Pulska Arena koja je simbol zabave ovoga svijeta, ali i simbol kršćanskih mučeništva, prvi put u svojoj tisućljetnoj povijesti u svojim njedrima bit će svjedok proglašenja blaženim jednog od mučenika novije povijesti.
S netom napunjenih 27 godina života i niti 5 godina svećeništva, Miroslav Bulešić sazrijeva do punine koju čovjek teško dostiže. Postaje mučenikom krizme, novi zaštitnik Istre i svećenika. Iako danas živimo u potpuno drugim i drugačijim vremenima, danas nakon 66 godina, govori nam jednako snažno i postaje uzor za sva vremena: kako živjeti svoje čovještvo, kako živjeti svoje kršćanstvo, kako živjeti svoje svećeništvo.

Povijest Crkve kroz 20 stoljeća pamti tisuće i milijune znanih i neznanih svjedoka vjere, mučenika koji su svojom krvlju posvjedočili ono u što su vjerovali, ono što su ne samo osjećali nego i živjeli bitnim, najbitnijim. Imena mnogih mučenika upisana su samo u dlan Božje ruke, tek manji dio njih uzdignut je na čast oltara. Posljednje stoljeće ostaje iza nas kao stoljeće s najviše mučenika koji su ubijeni iz mržnje prema vjeri, a oni su ostali ustrajni i tako stali na put pobješnjelim i dehumaniziranim totalitarnim režimima i pojedincima, zadojenim mržnjom i željom zatrti kršćanstvo ili ga učiniti vjerom po svojim mjerilima.
Među zemljama koje su se nakon Drugog svjetskog rata našle u sovjetskoj sferi, Titova Jugoslavija bila je ona u kojoj su komunisti poubijali najveći broj katoličkih svećenika. Obračunavanje je počelo još tijekom partizanskog rata, a vrhunac je dostiglo 1945. godine. Samo u hrvatskim biskupijama izravno su ubijena čak 434 svećenika od njih 2625 koliko ih je bilo u istim biskupijama. U postotku ubijeno je oko 17% hrvatskog klera, a da ne brojimo stotine svećenika koji su trpjeli po zatvorima. Ubijena su 73 bogoslova i sjemeništarca, 22 brata laika raznih redovničkih zajednica i 30 redovnica.

Kršćani koji su svoju vjeru živjeli u punini oduvijek su bili spremni radije se odreći života nego svoje vjere. Tu hrabrost Crkva uzdiže na čast oltara.
Pismena i usmena svjedočanstva daju naslutiti da je kratki svećenički život Sluge Božjega Miroslava Bulešića bio sav u znaku mučeništva, jer su okolnosti u kojima je on vršio svoju službu bile takve da je vrlo brzo morao postati svjestan da bi vjernost svome svećeništvu mogao platiti i životom; stoga je uvijek nastojao biti spreman na tu mogućnost:
„Moj život Ti sasvim darujem za svoje stado. Uz Tvoju milost, i ako me Ti učiniš dostojnim ne bojim se mučeništva, već ga žudim. Neka bude Tvoja volja.“
(22. ožujka 1944.)

„Moja osveta je oprost!“ (Duhovni testament, 23. travnja 1945.)

Svi se svjedoci slažu da je Miroslav Bulešić bio uzoran svećenik, pun pastoralne revnosti, čovjek molitve i čovjek djelotvorne ljubavi, čovjek koji je imao veliko srce za siromahe i za sve potrebne, čovjek koji se u svojem djelovanju nadahnjivao samo principima vjere, za koju je bio spreman položiti i život. Kao takvog otkriva nam ga i njegov duhovni dnevnik:

„Između žalosnog, tužnog, krvlju natopljenog naroda mi moramo biti dobri Samaritanci, koji tješimo, koji liječimo, podižemo, zavijemo svaku ranu u bijeli omot ljubavi, jer mržnja uzrokuje krvarenje a ljubav zacjeljuje rane. Ljubavi, ljubavi treba danas u nama, da je možemo širiti riječju a osobito djelom.“
Miroslav Bulešić danas svjedoči jer je do kraja živio ono u što je vjerovao. Oni koji su tada smatrali da su pobijedili ubivši ga, zaboravljeni su. Njihova se ideologija podjele i isključivosti pokazala besmislenom. Nije pridonijela ni rastu pojedinaca ni društva. Miroslava i danas slavimo jer vjerujemo kako su vrednote koje je on živio bezvremenske. Od postanka svijeta do vječnosti.

Stranice koje otvarate vode vas kroz njegov život od rođenja u Čabrunićima, preko njegove mučeničke smrti u Lanišću, do njegove beatifikacije u Puli. Neka vas lik svećenika Miroslava Bulešića oduševi onoliko koliko je i nas oduševio dok smo ga upoznavali pripremajući ovu web stranicu. A možda će i više. S (budućim) blaženicima se nikad ne zna!

 http://miroslavbulesic.hr/
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #881 : Rujan 09, 2013, 06:48:15 poslijepodne »
Beatifikacija Miroslava Bulešića

MIROSLAV BULEŠIĆ: IZAZOV I INSPIRACIJA

Lako je izvikivati parole ili zapisivati lijepe rečenice i misli, ali kada netko potpuno predanje i potpuni oprost i živi, tada je to snažni glas koji više nije samo zapisano slovo na papiru nego svjedočanstvo uklesano u vječnost, upisano prolivenom krvlju onoga koji svoj život daruje za istinu i za druge.
Pulska Arena će 28. rujna 2013. godine svjedočiti jednom od najuzvišenijih trenutaka svoje povijesti. Pulska Arena koja je simbol zabave ovoga svijeta, ali i simbol kršćanskih mučeništva, prvi put u svojoj tisućljetnoj povijesti u svojim njedrima bit će svjedok proglašenja blaženim jednog od mučenika novije povijesti.
S netom napunjenih 27 godina života i niti 5 godina svećeništva, Miroslav Bulešić sazrijeva do punine koju čovjek teško dostiže. Postaje mučenikom krizme, novi zaštitnik Istre i svećenika. Iako danas živimo u potpuno drugim i drugačijim vremenima, danas nakon 66 godina, govori nam jednako snažno i postaje uzor za sva vremena: kako živjeti svoje čovještvo, kako živjeti svoje kršćanstvo, kako živjeti svoje svećeništvo.

Povijest Crkve kroz 20 stoljeća pamti tisuće i milijune znanih i neznanih svjedoka vjere, mučenika koji su svojom krvlju posvjedočili ono u što su vjerovali, ono što su ne samo osjećali nego i živjeli bitnim, najbitnijim. Imena mnogih mučenika upisana su samo u dlan Božje ruke, tek manji dio njih uzdignut je na čast oltara. Posljednje stoljeće ostaje iza nas kao stoljeće s najviše mučenika koji su ubijeni iz mržnje prema vjeri, a oni su ostali ustrajni i tako stali na put pobješnjelim i dehumaniziranim totalitarnim režimima i pojedincima, zadojenim mržnjom i željom zatrti kršćanstvo ili ga učiniti vjerom po svojim mjerilima.
Među zemljama koje su se nakon Drugog svjetskog rata našle u sovjetskoj sferi, Titova Jugoslavija bila je ona u kojoj su komunisti poubijali najveći broj katoličkih svećenika. Obračunavanje je počelo još tijekom partizanskog rata, a vrhunac je dostiglo 1945. godine. Samo u hrvatskim biskupijama izravno su ubijena čak 434 svećenika od njih 2625 koliko ih je bilo u istim biskupijama. U postotku ubijeno je oko 17% hrvatskog klera, a da ne brojimo stotine svećenika koji su trpjeli po zatvorima. Ubijena su 73 bogoslova i sjemeništarca, 22 brata laika raznih redovničkih zajednica i 30 redovnica.

Kršćani koji su svoju vjeru živjeli u punini oduvijek su bili spremni radije se odreći života nego svoje vjere. Tu hrabrost Crkva uzdiže na čast oltara.
Pismena i usmena svjedočanstva daju naslutiti da je kratki svećenički život Sluge Božjega Miroslava Bulešića bio sav u znaku mučeništva, jer su okolnosti u kojima je on vršio svoju službu bile takve da je vrlo brzo morao postati svjestan da bi vjernost svome svećeništvu mogao platiti i životom; stoga je uvijek nastojao biti spreman na tu mogućnost:
„Moj život Ti sasvim darujem za svoje stado. Uz Tvoju milost, i ako me Ti učiniš dostojnim ne bojim se mučeništva, već ga žudim. Neka bude Tvoja volja.“
(22. ožujka 1944.)

„Moja osveta je oprost!“ (Duhovni testament, 23. travnja 1945.)

Svi se svjedoci slažu da je Miroslav Bulešić bio uzoran svećenik, pun pastoralne revnosti, čovjek molitve i čovjek djelotvorne ljubavi, čovjek koji je imao veliko srce za siromahe i za sve potrebne, čovjek koji se u svojem djelovanju nadahnjivao samo principima vjere, za koju je bio spreman položiti i život. Kao takvog otkriva nam ga i njegov duhovni dnevnik:

„Između žalosnog, tužnog, krvlju natopljenog naroda mi moramo biti dobri Samaritanci, koji tješimo, koji liječimo, podižemo, zavijemo svaku ranu u bijeli omot ljubavi, jer mržnja uzrokuje krvarenje a ljubav zacjeljuje rane. Ljubavi, ljubavi treba danas u nama, da je možemo širiti riječju a osobito djelom.“
Miroslav Bulešić danas svjedoči jer je do kraja živio ono u što je vjerovao. Oni koji su tada smatrali da su pobijedili ubivši ga, zaboravljeni su. Njihova se ideologija podjele i isključivosti pokazala besmislenom. Nije pridonijela ni rastu pojedinaca ni društva. Miroslava i danas slavimo jer vjerujemo kako su vrednote koje je on živio bezvremenske. Od postanka svijeta do vječnosti.

Stranice koje otvarate vode vas kroz njegov život od rođenja u Čabrunićima, preko njegove mučeničke smrti u Lanišću, do njegove beatifikacije u Puli. Neka vas lik svećenika Miroslava Bulešića oduševi onoliko koliko je i nas oduševio dok smo ga upoznavali pripremajući ovu web stranicu. A možda će i više. S (budućim) blaženicima se nikad ne zna!

 http://miroslavbulesic.hr/

Ubili ga pobunjenici, kako kažu ... pokoj mu duši.   (... a tko su pobunjenici ... ?)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #882 : Rujan 09, 2013, 09:25:34 poslijepodne »
"KARDINAL Josip Bozanić se na misi u Mariji Bistrici osvrnuo na neke aktualne događaje u Hrvatskoj i iskoristio priliku za kritiku politike vladajućih."

... falila je još Sirija, a prije toga, objašnjenje kako će se crkva osim u politiku, AKTIVNO uključiti u rješavanje problema vezano za fiskalu, poreze i sve vezano uz tu tematiku. 


Jel on lud, pijan ili je spavao zadnjih 20 godina?
Pa koji je vrag tim popovima????? On se "osvrnuo na neke aktualne događaje ..."

Kaj se nije osvrnuo na žene i djecu svojih svećenika?
Kaj se nije osvrnuo na mrcinu  koja 35  (ili koju više) godina živi u blagostanju u Turopolju a  u "završnoj riječi" blati Turopoljce?
Kaj se nije osvrnuo i rekao "braćo svećenici zabranjujem vam kao vaš nadređeni i pomisliti na politiku a kam tek spomenuti za oltarom"?
Kaj se nije osvrnuo i rekao "krstit ćete, pričestit i firmat SVAKO dijete koje su roditelji poslali na vjeronauk bez obzira da li djeca U ŠKOLI ili DOMA slušaju zdravstveni odgoj ili sexualne upute"?
Kaj nije objasnio od kuda novac za sve velebne crkve i ostale župne objekte po zagrebačkoj županiji a u ostatku zemlje se ni crkve stare nekoliko stoljeća ne mogu obnoviti jer nema se novaca?
Ma fujjjjjjjjjjjj...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #883 : Rujan 10, 2013, 07:55:23 prijepodne »
Francuske vlasti ovaj će tjedan u svojim školama izvijestiti obavijest za učenike koja će ih u 15 točaka podsjetiti da nemaju pravo nositi u školi vjerska obilježja poput vela ili križa oko vrata, niti da mogu prigovarati na kurikulum na temelju svojih vjerskih uvjerenja.
Ministar obrazovanja Vincent Peillon izjavio je kako ove su obavijesti o 15 pravila jednostavno nova potvrda načela sekularnosti u državnim školama, odnosno razdvojenosti crkve i države koja je u Francuskoj na snazi već više od 100 godina.

Osim što se učenike podsjetilo da niti jedan dio kurikuluma ne mogu osporavati zbog svojih vjerskih uvjerenja (kao učenje o evoluciji, primjerice), učitelje se napomenulo kako im nije dopušteno u državnu školu donositi svoja vjerska ili politička uvjerenja.

Vijest o "povelji sekularizma" koja će biti obješena na školskim zidovima izazvala je kritike u islamskim krugovima. Kako pišu mediji, one "umjerenije" muslimanske organizacije su povelju prihvatile, ali neke druge je smatraju neizravnim napadom na islam i njegova učenja.

http://www.jutarnji.hr/upute-francuskih-vlasti-ucenicima---u-skoli-nema-velova--nema-krizeva-i-nema-vjerskih-prigovora-/1125189/
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #884 : Rujan 19, 2013, 05:18:42 poslijepodne »
Francuske vlasti ovaj će tjedan u svojim školama izvijestiti obavijest za učenike koja će ih u 15 točaka podsjetiti da nemaju pravo nositi u školi vjerska obilježja poput vela ili križa oko vrata, niti da mogu prigovarati na kurikulum na temelju svojih vjerskih uvjerenja.
Ministar obrazovanja Vincent Peillon izjavio je kako ove su obavijesti o 15 pravila jednostavno nova potvrda načela sekularnosti u državnim školama, odnosno razdvojenosti crkve i države koja je u Francuskoj na snazi već više od 100 godina.

Osim što se učenike podsjetilo da niti jedan dio kurikuluma ne mogu osporavati zbog svojih vjerskih uvjerenja (kao učenje o evoluciji, primjerice), učitelje se napomenulo kako im nije dopušteno u državnu školu donositi svoja vjerska ili politička uvjerenja.

Mi o tome možemo samo sanjati. Čak se mnogi niti doma ne usude provoditi svoja uvjerenja ili neuvjerenja.