Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 298584 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Tur

  • Gost
Katolička Crkva - predmet sprdnje
« : Prosinac 30, 2009, 11:19:10 prijepodne »
Ovaj tekst je preuzet sa zida Facebook grupe "Katolička Crkva":

"Duša me boli kada vidim da je u ovoj grupi samo par stotina ljudi, a u grupama tipa "stop financiranju katoličke crkve iz proračuna" ima preko 10 tisuća članova. Danas je Crkva postala predmet sprdnje mladim ljudima, daju i ovako male mozgove na pranje masonskim vođama kojima i je cilj vladati ovako posredno, glupim ljudima. Danas Crkva među mladim ljudima je nešto zastarjelo, nešto što nije "kul". Kul je biti ateist, kao "osviješteni čovjek", a zapravo su potpuno sami i izgubljeni. Žalosno. Što se to dogodilo? Zašto smo postali marionete nemilosrdne globalizacije? Zašto ljudi tako lako odbacuju nešto najsvetije, svoju vjeru (Crkvu), kao da im ona propovijeda da čine nešto loše? Voljela bi da mogu to promijeniti, samo više neznam kako."

plemenitashica

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #1 : Prosinac 30, 2009, 01:33:07 poslijepodne »
.......... Danas je Crkva postala predmet sprdnje mladim ljudima, daju i ovako male mozgove na pranje masonskim vođama kojima i je cilj vladati ovako posredno, glupim ljudima. .........

 Zašto ljudi tako lako odbacuju nešto najsvetije, svoju vjeru (Crkvu), kao da im ona propovijeda da čine nešto loše? Voljela bi da mogu to promijeniti, samo više neznam kako."

Zato jer ništa nije sveto, naročito mladima. I zato jer se crkva ipak gura tamo gdje ne bi u 21. stoljeću smjela ili trebala. I zato jer se vrlo malo pomakla iz mraka srednjeg vijeka, a ljudi su ipak daleko odmakli.

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #2 : Prosinac 30, 2009, 01:54:04 poslijepodne »
Zato jer ništa nije sveto, naročito mladima. I zato jer se crkva ipak gura tamo gdje ne bi u 21. stoljeću smjela ili trebala. I zato jer se vrlo malo pomakla iz mraka srednjeg vijeka, a ljudi su ipak daleko odmakli.

Molim Vas recite mi gdje se to Crkva "gura", a da ne bi smjela?

Što se tiče "mraka srednjeg vijeka", uzmimo za primjer Inkviziciju. Polako ali sigurno izlazi na vidjelo koliko je cijela priča preuveličavana od strane francuskih enciklopedista. Danas postoji isto tako jako puno krivotvoritelja povijesti koji imaju za cilj Crkvu prikazati kao mračnu organizaciju koja je kroz povijest samo spaljivala i mučila ljude te vodila ratove. Veliki dio svega toga su izmišljene gluposti.

Onda priče o tome da Crkva sputava znanost i da je iza "modernog vremena". Osvrnuti ću se na najpoznatiji primjer. Dakle Masoni i vječni protivnici Katoličanstva prodali su priču ljudima kako je nekada davno Crkva tvrdila da je Zemlja - ploča. Istina je da Crkva kao organizacija nikada nije tvrdila da je Zemlja ravna ploča. To su tvrdile neke osobe unutar Crkve, ali službeno Vatikan nikada nije prihvatio ta stajališta. Rijetko tko od vječnih pljuvaoca po Crkvi spominje da je Galileo Galilei bio TEOLOG koji je djelovao unutar Katoličke Crkve. Dakle unutar same Crkve u to vrijeme su postojale dvije struje. Pošto Galileo nije mogao upotporiti konkretnim dokazima svoju tvrdnju, Crkva nije prihvatila njegovu teoriju. Međutim ONI su u 18. stoljeću cijelu stvar prikazali kao sukob intelektualca i znanosti te zaostale i mračne Crkve, a ne kao sukob dvije struje unutar Crkve. Te i još mnoge "sitnice" su francuski enciklopedisti izuzeli dok su pisali enciklopediju. Ali sve polako izlazi na vidjelo.

Danas isto tako razno-razni Masoni i neprijatelji Crkve djeluju na identičan način kao i francuski enciklopedisti u 18. stoljeću. Sve svećenike su prozvali pedofilima, optužuju Crkvu za stvari koje nije počinila, a sve u cilju ubijanja duhovnosti među stanovništvom. Jer čovjek bez duhovnosti je čovjek koji je usamljen i potišten duboko u sebi. A takvim se čovjekom vrlo lako manipulira. I to nam radi Europska unija danas - ubija u nama duhovnost ocrnjujući i pljujući po organizaciji koja tu istu duhovnost širi!
« Zadnja izmjena: Prosinac 30, 2009, 01:57:09 poslijepodne Tur »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #3 : Prosinac 30, 2009, 02:15:08 poslijepodne »
Zato jer ništa nije sveto, naročito mladima. I zato jer se crkva ipak gura tamo gdje ne bi u 21. stoljeću smjela ili trebala. I zato jer se vrlo malo pomakla iz mraka srednjeg vijeka, a ljudi su ipak daleko odmakli.

Molim Vas recite mi gdje se to Crkva "gura", a da ne bi smjela?

U medicinu, u planiranje obitelji, u pozivanje za koga glasati, u škole.



 I to nam radi Europska unija danas - ubija u nama duhovnost ocrnjujući i pljujući po organizaciji koja tu istu duhovnost širi!

Slažem se.

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #4 : Prosinac 30, 2009, 03:57:44 poslijepodne »
U medicinu, u planiranje obitelji, u pozivanje za koga glasati, u škole.

Miješanje u škole? Odogovoriti ću Vam citatom jednog forumaša:

Citat:
Mogu prihvatiti i to da vam sve što podsjeća na hrvatstvo također smeta, ma mogu prihvatiti da vas boli i sama pomisao na spomen crkve, crkvenoga. Mogu prihvatiti sve. Ali isto tako Vas molim da prihvatite da je Hrvatska katolička država, da se kod nas uredno ući tolerancija prema drugim vjerama, da naša djeca uče vjeronauk, bilo u školi ili u crkvi i da će ga i dalje učiti, a ostali mogu ako to žele, ako ne - postoji izbor.
Svjestan sam da vas križevi i sam Kristov nauk jako smetaju. Nije to od danas! To je već preko dvije tisuća godina. Znam da vam smetaju crkve, zvonici, zvona i sve u vezi s tim, ali sve je to naše, iskonsko, od davnina.

Miješanje u planiranje obitelji i meidicinu? Mislite na pobačaj? Ako mislite, onda treba znati da se Crkva ne miješa u planiranje obitelji. Ona nastupa tek kada je život već započeo kako bi isti zaštitila. Zaštitila pravo tog djeteta da živi. Ne miješa se Crkva u planiranje obitelji uopće. Crkva je samo protiv ubojstva nedužne djece i protiv toga ima pravo dignuti glas. Ne samo da ima pravo, nego joj je to i dužnost. Ja uopće ne bih mogao zamisliti Crkvu koja protiv toga oštro ne prosvjeduje.

Miješanje u to za koga glasati? Jel Vam možda Vaš župnik drži pištolj uperen u potiljak dok zaokružujete listić? On Vas samo savjetuje, a to mu je dužnost - savjetovati vjernike. Svatko glasa po svojoj savjesti.

Vidite što su napravili Crkvi? Stjerali su ju u kut. Ne smije ništa reči niti podignuti glas protiv bilo čega. To se sve odvija sustavno od davnina.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #5 : Prosinac 30, 2009, 05:41:45 poslijepodne »

Vidite što su napravili Crkvi? Stjerali su ju u kut. Ne smije ništa reči niti podignuti glas protiv bilo čega. To se sve odvija sustavno od davnina.

A tko su to oni? Mislim tko je to Crkvu stjerao u kut da ne smije ništa i protiv bilo čega reći?
Jer ta retorika mi zvuči isto kao u neka ne tako davna vremena socijalizma kad je isto tako crkva bila jadna i stjerana u kut i nije smjela ništa reći.
Već mi je tih nekih imaginarnih "njih", koji kao stalno imaju neku teoriju zavjere, preko glave.

A treba reći i tko je to Crkva? Čisto zato da se vidi tko je to stjeran u kut.
Nisu li to ljudi, vjernici, koji čine neku vjersku zajednicu i prakticiraju svoju vjeru?
I ovčice i pastiri, kaj ne?
Samo ne treba zaboraviti - ovca je bez pastira možda izgubljena, možda izložena opasnostima, ali je i dalje ovca.
Pastir, naprotiv, bez stada nije pastir.
Pa tko je onda ta Crkva o kojoj ti govoriš a koja je stjerana u kut?

Ne mislim da je Crkva stjerana ukut. Naprotiv, mislim da je i glasna i konkretna i da se ne libi komentirati sve što smatra potrebnim. I to je u redu.
To me ni najmanje ne smeta što Crkva aktivno učestvuje u društvenom životu. Dapače.

No, ne slažem se sa svim rečenim u Crkvi i ne poštujem svaku njihovu bez pogovora, a zamisli vjernik sam - ovca vulgaris.
Ne mislim da me kao takvu netko stjerao u kut, jer kad kažem da sam vjernik ja mislim prvenstveno na Boga. U Njega vjerujem.
Ljude uvijek uzmem s rezervom i promišljanjem bez obzira kakvu halju nose.
Jer od Boga sam na poklon dobila i tri moždane vijuge u lopti što se zove glava, i hardware i software, valjda zato da ih iskoristim tu i tamo. Bogu hvala.

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #6 : Prosinac 30, 2009, 08:17:22 poslijepodne »
A tko su to oni?

Pa kad kažem "oni" obično mislim na uski krug čelnih ljudi svijeta koji provode globalizaciju i zatupljuju stanovništvo što je više moguće. Mnogima to izgleda previše nevjerojatno, ali tako stvari stoje. Nisu to nikakva imaginarna stvorenja, to su močnici koji upravljaju svijetom, a Crkva im kao takva smeta. U Jugoslaviji (koja je NJIHOVA tvorevina) točno se vidjelo što misle o Crkvi kao takvoj. Ubijanje svećenika, progoni, uništavanje nacionalne svijesti među stanovništvom, stvaranje umjetne nacionalnosti... Danas ponovo slično rade, samo omotano u celofan demokracije i Europske unije. Ratovi se nastavljaju, samo su metode ratovanja drugačije.

No, ne slažem se sa svim rečenim u Crkvi i ne poštujem svaku njihovu bez pogovora, a zamisli vjernik sam - ovca vulgaris.

Pa kad bi se netko slagao sa svime što čuje od svećenika bez da sam dobro promisli o svemu, ja bih mu rekao da je budala.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #7 : Prosinac 30, 2009, 08:29:27 poslijepodne »
A tko su to oni?

Pa kad kažem "oni" obično mislim na uski krug čelnih ljudi svijeta koji provode globalizaciju i zatupljuju stanovništvo što je više moguće. Mnogima to izgleda previše nevjerojatno, ali tako stvari stoje. Nisu to nikakva imaginarna stvorenja, to su močnici koji upravljaju svijetom, a Crkva im kao takva smeta. U Jugoslaviji (koja je NJIHOVA tvorevina) točno se vidjelo što misle o Crkvi kao takvoj. Ubijanje svećenika, progoni, uništavanje nacionalne svijesti među stanovništvom, stvaranje umjetne nacionalnosti... Danas ponovo slično rade, samo omotano u celofan demokracije i Europske unije. Ratovi se nastavljaju, samo su metode ratovanja drugačije.


Opet općeniti odgovor! Tko su ti čelni ljudi svijeta imenom i prezimenom?
Nije li i sam Papa jedan od svjetskih moćnika?

Ljudi su se promijenili, Tur! Ljudi! Ili su možda oduvijek takvi bili.
Nikakvi svjetski moćnici, ni tajne sekte, ni teorije zavjere tu nema.
Ljudi su lakomi, lijeni, nezainteresirani, idu linijom manjeg otpora, biraju lakši put.....
Takvi smo!
Ne treba se tome čuditi, nego treba sebe mijenjati, jer jedino sebe možemo mijenjati, kaj ne?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #8 : Prosinac 30, 2009, 09:31:41 poslijepodne »
Opet općeniti odgovor! Tko su ti čelni ljudi svijeta imenom i prezimenom?
A da Vam kažem i brojeve mobitela? Zar ste toliko navini? Razmislite malo bolje.

Ljudi su lakomi, lijeni, nezainteresirani, idu linijom manjeg otpora, biraju lakši put.....
Takvi smo!
S ovim se slažem. Ali to je zato jer su ONI ljude učinili takvima. Opet su ONI u igri! Kako ne shvaćate? Pa pogledajte ljude u gradovima gdje je globalizacija na vrhuncu! Ti ljudi su doslovno panjevi! Ne svi, ali 90% ljudi su P A NJ E V I i taj postotak raste iz dana u dan! Ako ovako nastavimo za 50 godina Zemljom će hodati samo panjevi bez vlastitog mozga i sposobnosti razmišljanja! Kome je to cilj??? Pa NJIMA! Oni ne žele ljude koji će razmišljati vlastitom glavom - žele pijune i pokorne radnike koji će njihove planove sprovoditi u djela! Znate tko je kriv za zatupljenost, lakomost, nezainteresiranost kod ljudi? Globalizacija! Sad ćete reči krivi su si sami, MA NISU, NEMOJMO BITI NAIVNI! KRIVI SU "ONI" JER OD MALENA DJECU ZAGLUPLJUJU REKLAMAMA NA TELEVIZIJI, VIDEOIGRICAMA I SLIČNIM GLUPARIJAMA! Ljudi sve manje razmišljaju vlastitom glavom jer ih je globalizacija UNIŠTILA IZNUTRA! DUHOVNOST SE ODBACUJE, SAMO JE MATERIJALNO U IGRI! A ONI SU GOSPODARI MATERIJALNOGA! DA - ONI! NI JA, NI VI NEGO ONI! I DOK GOD TO NE SHVATIMO BITI ĆE NAM OVAKO KAKO JE!

nego treba sebe mijenjati, jer jedino sebe možemo mijenjati, kaj ne?
Upravo tako. Ali kad kažemo "mijenjati sebe" to znači i mijenjati vlastiti pogled na svijet. I nakon što promijenimo vlastiti pogled na svijet, početi djelovati sukladno tome. Reči NE Europskoj uniji i sličnim organizacijama koje proždiru sve oko sebe i pretvarajući to u kolonije!
« Zadnja izmjena: Prosinac 30, 2009, 09:39:28 poslijepodne Tur »

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #9 : Prosinac 30, 2009, 09:52:52 poslijepodne »
Teorije zavjere su samo traženje izgovora za našu vlastitu neučinkovitost, lijenost i nemar i nezainteresiranost!
Oni - neki imaginarni ali opasni likvovi - oni su krivi kaj su ljudi panjevi!
Masovna hipnoza!
Dajte najte prosim vas!

Znate, ako ne želite biti panj, onda niste panj, jel tak?
Nitko vam ne drži pištolj na čelu.
Stvar je izbora svakog pojedinca, a panjevi su izabrali i odlučili da žele biti panjevi, jer im je tako lakše u životu.
Istina je da na tome netko dobro zarađuje, ali daleko je to od "zavjere tajnih društava".
Lova nađe svoju priliku svakako.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #10 : Prosinac 30, 2009, 10:22:18 poslijepodne »
Eto svatko ima pravo na svoje mišljenje - to je smisao foruma. Samo, pitanje je kolika je vjerojatnost da se to sve dogodilo slučajno? Hmmm.... Rekao bih 1:10000000. Ali hej - to su priče za malu djecu! Idemo se svi brzo cijepiti protiv Svinjske gripe i sjesti doma pred TV pa malo gledati američke filmove! Pa onda malo gledati kako homoseksualci marširaju Zagrebom! Daaaa, jer mi smo moderni ljudi, osvješteni! Čvrsto stojimo na zemlji i nitko nam ništa ne može! Sve je to naša slobodna volja!



Hrvatski san - gdje smo i gdje idemo
« Zadnja izmjena: Prosinac 30, 2009, 10:26:14 poslijepodne Tur »

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #11 : Prosinac 30, 2009, 10:34:10 poslijepodne »
Teorije zavjere su samo traženje izgovora za našu vlastitu neučinkovitost, lijenost i nemar i nezainteresiranost!

Čekajte malo, a koji je po Vama razlog za zatupljenost, lakomost, nezainteresiranost kod ljudi?

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #12 : Prosinac 30, 2009, 11:31:41 poslijepodne »

Čekajte malo, a koji je po Vama razlog za zatupljenost, lakomost, nezainteresiranost kod ljudi?


Odgovor je vrlo jednostavan: čista lijenost, pasivnost i odluka svakog takvog pojedinca da se kroz život kreće na lakši način, linijom manjeg otpora. Pa onda dozvoli da ga vuku, umjesto da se potrudi i hoda na vlastitim nogama (čitaj: msili svojom glavom).

Svatko od nas ima pravo birati: hoće li hodati sam ili će pustiti da ga vuku. Ovaj prvi način je teži i zahtijeva više truda, više razmišljanja i stalno vaganje i biranje između ponuđenih opcija., Drugi je lakši: gutaš što ti serviraju bez previše pitanja i ne trudiš se zamarati stalnim preispitivanjima je li to što konzumiraš dobro ili loše i kuda te može odvesti. Jednom riječju, kak je to lijepo opisala Goričanka: ovca domestikus vulgaris!


Pa kad bi se netko slagao sa svime što čuje od svećenika bez da sam dobro promisli o svemu, ja bih mu rekao da je budala.

Tur, jeste li sigurnio da Crkva baš ovo želi?
Crkva nikada nije i neće tolerirati one dijelove puka koji misle svojom glavom i koji preispituju sve oko sebe, bez obzira koliko to deklarativno tvrdila sa oltara.
Jer ako krenem preispitivati svijet, prije ili kasnije krenut ću sa preispitivanjem crkvenih dogmi.

Uupsss!    Tu imamo problemčić!!!  To ne bu išlo!   

Tu crkva osjeti da joj se tresu temelji pa grakne iz sveg glasa i veli: No! No! Lucifer te opsjeo    to se ne smije. Tko si ti da preispituješ bezgrešnost i apsolutnu istinu crkvenih dogmi???

Crkva je oduvijek - a tako je i sada!!! - trebala poslušno stado koje na nedjeljnoj misi guta hostiju, sretno da je dobilo oproštenje svojih grijeha  i koje ne postavlja previše pitanja.

Oprostite, ali ja ne volim da me vuku. Radije stojim na svojim nogama i zbog toga mi je mnogo toga što mi crkva servira kao apsolutnu istinu neprihvatljivo. I to otvoreno kažem iako sam i te kako svjesna toga da tvrdi vjernici to ne razumiju, pa takve koje ne razumiju olako proglase maltene antikristima i protivnicima crkve, vjere i svakog duhovnog napretka čovječanstva. Što je, dozvolit ćete, notorna glupost.

Sebe smatram vjernikom i to jesam, ali ne mislim da mi u komunikaciji s Bogom treba posrednik u čiju vjerodostojnost - usput budi rečeno! - ni u ludilu ne smijem sumnjati.

« Zadnja izmjena: Prosinac 30, 2009, 11:39:32 poslijepodne Točkica »

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #13 : Prosinac 31, 2009, 08:16:08 prijepodne »
Odgovor je vrlo jednostavan: čista lijenost, pasivnost i odluka svakog takvog pojedinca da se kroz život kreće na lakši način, linijom manjeg otpora. Pa onda dozvoli da ga vuku, umjesto da se potrudi i hoda na vlastitim nogama (čitaj: msili svojom glavom).
Ništa se na ovom svijetu ne događa bez razloga i to je tako oduvijek. Za sve postoji razlog! A tko ga to vuče? Tko - ONI?
Svatko od nas ima pravo birati: hoće li hodati sam ili će pustiti da ga vuku. Ovaj prvi način je teži i zahtijeva više truda, više razmišljanja i stalno vaganje i biranje između ponuđenih opcija., Drugi je lakši: gutaš što ti serviraju bez previše pitanja i ne trudiš se zamarati stalnim preispitivanjima je li to što konzumiraš dobro ili loše i kuda te može odvesti. Jednom riječju, kak je to lijepo opisala Goričanka: ovca domestikus vulgaris!
Opet isto pitanje - tko mu to servira? Tko su - ONI?
Tur, jeste li sigurnio da Crkva baš ovo želi?
Pa napisali ste da sami biramo hoće li nas netko vući ili ćemo samo hodati. Crkva je tu da propovijeda vjeru, ne može nitko razmišljati o istoj umjesto Vas! Jer lakše je reći - "Ja ne idem u Crkvu, oni su pedofili" nego se dizati svako jutro u 10 sati na Sv. misu. Lakše je pljuvati po svećenicima nego im ispovijedati svoje grijehe! Postali smo panjevi, a eto što nam panjevizam donosi. Jer da u Red Carpetu kažu da je Crkva zakon odmah bi svi sutradan pohrlili na misu. Međutim, njima Crkva smeta u sprovođenju plana. I smetala im je od davnina! Smeta im 2000 godina!

Samo da se razumijemo - ja sam u sukobu sa konzervativnim dijelom Crkve. Neke stvari se moraju promijeniti, ali ovo su osnove svega, to je jednostavno tako.
« Zadnja izmjena: Prosinac 31, 2009, 08:34:53 prijepodne Tur »

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #14 : Prosinac 31, 2009, 08:48:38 prijepodne »
Činjenica je da kroz povijest protiv Crkve djeluju razne organizacije. Samo su metode djelovanja drugačije. Danas su ljudima napravili to da misle kako su slobodni, a ustvari upravljaju njima na daljinski upravljač i govore im što trebaju misliti, kako se oblačiti, što jesti i kome se moliti.