Autor Tema: Zagrebačka luftbrenza  (Posjeta: 59559 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #75 : Listopad 17, 2013, 09:13:29 prijepodne »
aha, znaci skromnije , ne onaj staklenik, kojeg u zimi nemoze se zagrijati u ljeti ohladiti.

bravo francuzi..

apropo, prije zavrsetka treba uvjetovati da se ono govno od raskrsca kod zubaka zatvori i napravi kak spada

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #76 : Listopad 17, 2013, 08:22:27 poslijepodne »
Hmmm. A, Franc, kaj ak je to utemeljeno na Prometne studije GVG (nevidlive)? Kak i "auto-štetnica"...
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #77 : Ožujak 13, 2014, 09:46:32 prijepodne »
http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/novi-terminal-bez-staklenog-krova-i-dijela-za-prtljagu-926099


Događanja oko zračne luke Zagreb opet plijene pozornost dijela političara, (mislim da je to dobro) a sve nam to opetovano pokazuje koliko su nisko naši glavari spremni spuštati glave i podilaziti stranim „ulagačima“. No sva dosadašnja iskustva potvrđuju već davno naučenu lekciju, da nitko ne ulaže svoje kod susjeda, da bi susjed zaradio! Naprotiv , svatko želi zaraditi uz što manji ulog.
Ispada da samo kod nas u Hrvatskoj, političari, ulažu jako puno , a da mi ne zarađujemo gotovo ništa.
Uzalud su radnici zračne luke upozoravali na nepravilnosti, uzalud su oni svojim radom očuvali tu istu zračnu luku u stanju da se promet odvija. Ali izgleda da to nije dovoljno? To sad treba uništiti, kao i sve drugo u ovoj zemlji, treba praktično pokloniti drugome , da to do kraja iscijedi bez ikakvih ulaganja i nama ostavi pustoš.
To je ravno veleizdaji, a preko svega se prelazi šutke, a ovo sa ZLZ  je samo još jedan primjer, kamo sreće da sam u krivom.
Jedino što još donekle ide su prodajni centri. I tu se također vidi koliko su nam glavari spustili gaće! Sve što se prodaje , ostvari se dobit koju ministar Linić ne vidi, jer ide izvan zemlje. On samo na kraju stavi svoj  harać na ionako male plaće  radnika, na koje su morali pristati baš voljom političara koji su to iskrojili. Netko je tu zaradio, samo mislim da to nismo nikako mi. I kad se pobere vrhnje, narodu ostane samo sitniš za golo preživljavanje, nestaju centri i lažni sjaj .
Zar smo zaista toliko nesposobni da nam baš ništa ne polazi za rukom? Zar nikada nismo ništa radili, stvarali, gradili?
Zar nam državu mogu i moraju  voditi ljudi koji nemaju nikakve kvalifikacije za to, ili nemam takvih ljudi? Previše pitanja, a naplata dolazi svaki dan.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #78 : Ožujak 13, 2014, 10:57:34 prijepodne »
...
Zar nam državu mogu i moraju  voditi ljudi koji nemaju nikakve kvalifikacije za to, ili nemam takvih ljudi?
...

Dobro pitanje. Problem je po mojem mišljenju nepotizam na koji se koda nas nažalost još uvijek gleda kao na nešto "normalno" sa tipičnim tumačenjem "pa i ti bi to napravil da si na njegvom mjestu!".

I zbog toga usprkos dobrim ljudima koje vjerujem da imamo, mi na važne položaje stavljamo baš kretene. Možda zato jer se takvima lakše manipulira i zato kaj takvi slijepo slušaju naredbe, no u svakom slučaju baš zbog tog nepotizma našoj Hrvatskoj nije i nemre biti bolje.

I tu nije kriv nikakav Milanović, tu je prije kriv onaj koji je tog debila del na taj položaj, ali isto tako i svi oni okolo koji to znaju ali samo šute: pičkice.

Kroz sve to očigledno je da razlog našoj krizi nisu samo političari koji kradu, ili oni koji iz državne blagajne potplaćuju svoje glasaćko tijelo, nego i svi ovi koji šute u strahu da slučajno ne postanu sumnjivi da su nekaj otkrili.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #79 : Kolovoz 17, 2014, 04:42:37 poslijepodne »
upravo je kuljis naveo sto sma ja tvrdio vec x-puta..

http://www.index.hr/vijesti/clanak/denis-kuljis-kako-smo-sustavno-unisteni-od-idiota/765756.aspx



      citat,

treća fatalna i doista nepopravljiva šteta učinjena je prilikom pregovora o gradnji novog Zagrebačkog aerodroma. Natječaj za projekt provela je još legendarna Sanaderova vlada. Svima poznati Jure Radić na kojega ne treba trošiti ambigvitetne epitete, pobijedio je Zahu Hadid, Sir Normana Fostera i Renza Piana, tri najveća arhitekta današnjice. Odabrani projekt neizmjerno je i nepotrebno skup. Jasna ekonomska računica – promet pomnožen s aerodromskom pristojbom i uvećan stopom rasta zračnog prometa u Europi – pokazuje da je cijena više nego dvostruka u odnosu na realnu isplativost. Sanaderovski maheri čak su htjeli zgradu izmjestiti na privatno zemljište, ali to je u zadnji čas spriječio pošteni direktor Tonči Peović, koji se nekom greškom u pravi čas našao na odgovornoj funkciji – tako se pogodilo, jer čak ni hrvatski lopovi, naši najuspješniji poduzetnici, ne mogu skorirati baš u svakoj prilici…

kuljis nije naveo da je odabran projekt istog strunjaka za debelu karetini, isto onog koji je gradio stadion brace mamic u maksimiru , poslije tog kriminalnog poduhvata postao je rvatski akademik.za one koji neznaju, to je akademik branko kincl.

samo totalni gansteri mogu takav projekrt progurati, isti je  plagijat zracne luke u Osaki(jp),
u okruzenju od samo par sto metara od buduceg chek-inn gdje jos voda iz perilca, citaj ves masina pusta se gumenim crijevom u seosku grabu a septicke jame ciste se jednom godisnje poslije velikih kisa..




Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #80 : Kolovoz 18, 2014, 08:08:28 prijepodne »
Kroz sve to očigledno je da razlog našoj krizi nisu samo političari koji kradu, ili oni koji iz državne blagajne potplaćuju svoje glasaćko tijelo, nego i svi ovi koji šute u strahu da slučajno ne postanu sumnjivi da su nekaj otkrili.

"Imaš" pravo. Milanović stvarno sa opisanim nema ništa.  ::) ::) ::)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #81 : Svibanj 09, 2015, 01:04:55 poslijepodne »
Pleso nije geto: Večeras novi skup u društvenom domu

Budući da je izdavanje građevinske dozvole za izgradnju novog terminala Zračne luke bilo u njihovoj nadležnosti, a Gradu ju nisu dostavili do danas, očekujem da će to učiniti na večerašnjem sastanku i na taj način dati svima nama odgovore koje tražimo – poručio je gradonačelnik Dražen Barišić.

Nemaju građevinsku dozvolu? A jesu počeli graditi? Pa kak onda to? Oni smiju griješiti?

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #82 : Svibanj 09, 2015, 10:32:23 poslijepodne »
Da si "partner" v "projektu" se prelazi. Samo moraš dobro lotru držati... I bu ti se splatilo.
I, da, i žmireti na obadva oka. I trejte slepo.

-

... Najprije ćemo pokušati mirno riješiti, a ako ne ide mirno, probat ćemo pritisnuti institucije da im svi zajedno pokažemo koliko je to važno za Veliku Goricu. Bila bi katastrofa da postanemo slijepo crijevo“, rekao je zamjenik gradonačelnik Ervin Kolarec.
 Kronologija događanja ...
http://glasnik-turopolja.com/plesani-dali-novi-rok-od-15-dana-za-sastanak-s-ministarstvom/

-

...Koncesionar je, navodno, već jako odstupio od prihvaćenog projekta izgradnje novog putničkog terminala. Zgrada je smanjena, nedostaju mnogi drugi sadržaji, iz planova je „nestao“ kružni tok kod Plesa, kao i spojna cesta od stare putničke zgrade do novoga terminala. Ako su točne te informacije, koje su se mogle čuti na skupu, onda Gorica definitivno gubi Aerodrom kojeg brojni Velikogoričani smatraju „svojim“.
... Što zbog toga Gorica ostaje odsječena od „svog“ Aerodroma Pleso, što hoteli, iznajmljivači soba i ugostitelji ostaju bez posla i mogu staviti ključ u bravu, nije briga krupnog kapitala. Francuzi su, navodno, već prodali sestrinsku firmu Trgovina, a na bubanj ide i aerodromsko ugostiteljstvo te ostale sestrinske tvrtke. Koncesionar se obvezao da će pet godina poštivati sva zatečena prava zaposlenika Zračne luke Zagreb, ali ovi potezi ne slute na dobro. Još jednom se pokazuje da su Hrvati dobre sluge tuđeg gospodara.
http://glasnik-turopolja.com/otkriven-tajni-plan-medunarodne-zracne-luke-zagreb/

-

Zbog nove piste na Plesu rušit će se 450 objekata
15.09.2009.
...Prema ove godine izrađenom dodatku master plana razvoja ZLZ-a, nova bi pista trebala biti izgrađena na udaljenosti 2175 metara od postojeće, umjesto dosad planirane lokacije udaljene 1500 metara. Novi planovi, koji ulaze u prijedlog izmjena i dopuna prostornog plana Zagrebačke županije i koji se trenutno izrađuju, značili bi rušenje 450 obiteljskih kuća i drugih objekata na tom području.
http://www.gorica.hr/2009/09/zbog-nove-piste-na-plesu-rusit-ce-se-450-objekata/

03.05.2012 
Intervju: Tonči Peović
...Upravo nedostatak pravog regionalnog čvorišta u jugozapadnoj Europi veliki je potencijal za poslovanje.
 - Trebalo je u kratkom vremenu  uhvatiti korak, izdignuti se iznad, to je bilo moguće samo sa jakim strateškim partnerom i to je bio još jedan razlog zbog koje smo smatrali da u kratkom vremenu treba napraviti snažan iskorak kako bi uhvatili korak i dominantu ulogu u regiji. Jer onaj koji se prvi postavi svi ispod njega ostanu kao biljke ispod stabla, a to znači da njihova mogućnost rasta je puno manja kada se pojavi jaki regionalni lider – objašnjava Peović.
...Sjeverno od piste, dalje u budućnosti, smjestit će se skladišni prostori i cargo centar, vojno zrakoplovstvo i prostori za održavanje zrakoplova. Nova pista neće se graditi već će se uz sadašnju pistu jedna paralelna rulna staza proširiti, a koristit će se samo u slučaju da je glavna pista zatvorena. To znači da mještani Selnice i Bapča ne moraju strahovati da će im se uskoro rušiti kuće zbog gradnje nove piste.
http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/4566/intervju-tonci-peovic.aspx
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #83 : Svibanj 09, 2015, 11:15:09 poslijepodne »
Da si "partner" v "projektu" se prelazi. Samo moraš dobro lotru držati... I bu ti se splatilo.
I, da, i žmireti na obadva oka. I trejte slepo.

Znači takvim partnerima je dozvoljeno kršiti zakone u Hrvatskoj?

Pa zar  je to ikome dozvoljeno? Kolko ja znam nije, samo kao da niko nema muda da to goni. I očito da institucije u Hrvatskoj NE delaju svoj posel.

Zato nek mi niko ne pripoveda o nekoj "uređenoj državi Hrvatskoj". Mi smo još daleko od toga.

Prvo bi nam trebala neka lustracija. Ili drugim riječima - da potamamimo ovu komunističku gamad (ili njihove ostatke) koja ne šljivi zakon i koja samo gleda na svoj interes.

Ali i investore treba držati strogo pod okom da se drže Hrvatskog zakona, a ne da misle da si mogu dozvoliti kaj očeju samo zato je imaju love.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #84 : Svibanj 13, 2015, 01:13:18 prijepodne »
Nekak mi se čini da to ni moderno.

Još jeno retoričko pitajne za bistriti glavu; zakaj nas "pravi" investitori zaobilaze kak vrag tamjan? Jel oni znaju nekaj kaj mi neznamo..?
wwwg tablice

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Zagrebačka luftbrenza
« Odgovori #85 : Svibanj 22, 2015, 09:46:13 prijepodne »
onak , malo iz daljine, vide se obrisi treceg hangara..

a slici po obrisima i na breg sveukupne hrvatske kulture u Jakusevcu..ama bas sve se bu potrefilo.