Autor Tema: Aktualne vremenske prilike  (Posjeta: 151445 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #75 : Rujan 20, 2010, 03:08:00 poslijepodne »
Nekoliko slika s južne strane...







Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #76 : Rujan 20, 2010, 06:44:47 poslijepodne »


Jutros sam oko pol sedam prolazila nadvožnjaom kod Kušanca pored Žužićeve parketare.

Šokirala sam se: kanal je bio krcat, voda je sezala manje od metar ispod nadvožnjaka i otprilike toliko do ruba nasipa. Stala sam i dobro pogledala.

Kad sam se oko 16 sati vraćala doma, situacija je već bila znatno stabilnija. Vodostaj je prilično opao, bočne strane nasipa su već bile iznad razine vode.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #77 : Rujan 20, 2010, 08:59:42 poslijepodne »
A u kanal puste vode koliko kanal vode može podnijeti, zar ne?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #78 : Rujan 20, 2010, 09:45:07 poslijepodne »
A kak misliš da se to može kontrolirati kada već vodu pustiš?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

JosipJoža

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #79 : Rujan 20, 2010, 10:17:09 poslijepodne »
Sledge,

nemojte me samo opet napasti da forsiram novi prometforum.
Ne ne činim to nego bi želio objediniti sve informacije koje imamo s poplavljenih područja iz Turopoljske posavine.
Nažalost imamo Turopoljsku nepogodu s puno ljudskih tragedija, te stoga sam osjetio potrebu da sve informacije koje imamo objedinimo.
Ovaj današnji nesretan dan to u najmanju ruku zaslužuje a tko zna kako će biti još noćas i ujutro.
Voda nadire i prema Čičkoj Poljani u ovom trenu.

http://gorica.forumotion.com/svasta-nesto-f22/vrijeme-i-vremenska-prognoza-t52.htm
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2010, 10:28:11 poslijepodne JosipJoža »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #80 : Rujan 21, 2010, 12:19:51 prijepodne »
00.13 sati,vratili smo se sa obilaska gdje dežuraju naši dečki.Kod crkve u Ščitarjevu,prilično mirno voda je prepolovila naselje na dva dijela. Dok sa druge strane, kod birtije  totalni krkljanac od ljudi,vozila utovar pijeska,istovar,vozi ovdje,vozi tamo,tko jači taj kvači i zapovijeda.
Grupa od 50 do 100 ljudi radi,a okolo stojo oko 150 do 200 osoba,gledaju i čekaju.
zakrčili se sa raznim automobilima i prometo,prava sreća da nitko nije stradao,ili možda i je ,ja to zaista ne znam.
Prava gungula od organizacije i ljudi,svi nešto viču zapovjedaju,jure mlatarajurukama,ali pijesak stalno odlazi sa utovarivačima.
Neopisivo!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #81 : Rujan 21, 2010, 12:46:09 prijepodne »
Da, s ovim ste samo potvrdili informacije koje sam dobio iz Ščitarjeva. Nažalost, ali i razumljivo, panika je i ljudi su u strahu za sebe, svoje obitelji, imovinu i nismo naviknuti na ovakve probleme, te ako nema dobre organizacije pogubimo se.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #82 : Rujan 21, 2010, 12:49:32 prijepodne »
Neorganizacija je jedan od razloga što je šteta veća nego što je mogla biti. Vidjeli smo što se dogodilo u Sloveniji, a opet nitko nije ništa poduzimao do trenutka kad se voda počela prelijevati preko nasipa. Tek onda su se krenuli raditi nasipi, izašla je vojska, a i cijela regimenta političara o čijem kretanju nas novinari obavještavaju bolje nego o poplavi.

U ovoj priči veliki krivac su Hrvatske vode koje ne održavaju korito Save, a i ostalih hrvatskih rijeka kako bi trebale. U koritu rastu stabla stara i do dvadeset godina, ona itekako spriječavaju normalan protok vode. Što je napravljeno u zadnjih 20 godina da se spriječe ovakve tragedije?

Službe koje su se trebale pripremiti i na vrijeme reagirati na poplavu su zakazale.

Što je s civilnom zaštitom? Da li ona još uvijek postoji?

Da li je istina da u Savi, kraj Bukevja, postoji rasadnik topole koji onemogućava bolji protok vode?





Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #83 : Rujan 21, 2010, 01:40:31 prijepodne »
Kanal Sava-Odra-Sava kao objekt obrane Zagreba od poplava - članak Stjepana Šterca iz 1979.
http://hrcak.srce.hr/index.php?show=clanak&id_clanak_jezik=58805

Ako vam se ne čita sve pročitajte samo zaključak. Izgleda da je obrana od poplave stala prije 30 godina.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #84 : Rujan 21, 2010, 01:47:19 prijepodne »
Evo moj muž došao sad iz Črnkovca i Ščitarjeva.Veli da je totalna neorganiziranost.Da je Šuker bil tam i Vujević.Samo su se slikali,veli da je došel čoveku,potapšal ga po ramenu i pital jel može to brže i nastavil stajati kraj čoveka.Da su ga ljudi kleli ali on je samo stajao ni štel zasukati rukave i nekaj delati.Moj muž je bio tamo od popodne i gradio nasipe i vozio pijesak.Sve kaj je napravljeno to su sami mještani napravil a od ostalih veli slabe koristi.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #85 : Rujan 21, 2010, 08:11:42 prijepodne »

Na terenu je, zajedno sa mještanima iz naselja u okolici Velike Gorice, čitavu noć dežurao i ministar financija Ivan Šuker, koji je tijekom noći obilazio poplavljena podrućja, a u selu Novo Čiče organizirao je i izvanredni stožer za obranu od poplava.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sela-oko-velike-gorice-i-dalje-pod-vodom-sava-prestala-nadirati/513378.aspx

... svaka pohvala ako je bilo tak ... ali, sa terena stižu sasvim suprotne informacije ... UKRATKO "dođoh, vidjeh, pobjegoh ..."
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #86 : Rujan 21, 2010, 08:16:51 prijepodne »
To ti više ovak izgleda.Dođoh se poslikati za novine i tv da popravim sliku o sebi koja je poprilično poljuljana.Tako bar komentiraju ljudi sa terena.Slaba korist od njegovih ruku i pogleda u kartu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #87 : Rujan 21, 2010, 08:17:10 prijepodne »
Zapravo..."dođoh, poslikali me, pobjegoh"

Nije vrag da ga Jadranka poslala da glumi heroja te da na ljudskoj nevolji skuplja političke bodove?!

Zar grad i županija nemaju stručne ljude određene za krizne situacije? Zar je od svih ljudi jedino ministar financija sposoban za organiziranje kriznog stožera? Zato nam i je tako kako nam je kad se političari guraju svuda gdje im nije mjesto.

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #88 : Rujan 21, 2010, 08:31:39 prijepodne »
E pa stjepane i mojca vi ste potvrda "uvijek nezadovoljnih" Hrvata. Da se ministar i gradonačelnik nisu pojavili bilo bi - "Gdje su sad, kad treba jest i pit prvi su, kad treba pomoć nema ih!". Sad kad su došli upomoć i dali sve od sebe u granicama mogućnosti da se organizacijski poisao rješe najbolje moguće - bljujete po njima da su se došli naslikavati! Sramota. terk toliko da se pljuje!

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #89 : Rujan 21, 2010, 08:56:47 prijepodne »
dadi, pogledaj malo bolje što su ljudi napisali. A napisali su da su ljudi koji su pomagali nezadovoljni ponašanjem Šukera i Vujevića.

Činjenica da je čovjeka koji je punio vreće s pijeskom zgazio auto govori o lošoj organizaciji zaštite. Kad na mjesto elementarne nepogode na kojem je loša organizacija dođu političari i smetaju ljudima onda je normalno da su nezadovoljni. U redu je da dođu, ali ne i da tamo stoje i slikaju se, pa odu i ostave ljude da se sami snalaze. Ako su htjeli biti korisni mogli su uzeti lopatu u ruke i puniti vreće. Kad već Šuker fizički nije sposoban za to, Vujević sigurno je.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik