Svakidašnje teme > Povijest

"Za Dom Spremni" je stari hrvatski pozdrav

<< < (2/14) > >>

spoofy:
To kaj si ti tu sad napisal nema veze nikakve s "za dom spremni" niti ne umanjuje ozbiljnost ove sramotne presude. FUJ!

Sledgehammer:
To nema veze samo tebi - a ima veze, jer isti svjetonazor i ista dvoličnost, po onoj novozavjetnoj da "vidi trun u tuđem oku a ne vidi deblo u svojem vlastitom", ocjenjuju obje stvari.

Mogu te pitati i kako to da se njemačka marka dugo zvala marka, iako je marka bila i u vrijeme Hitlera? Kako je to moguće? Zašto se kuna ne bi smjela zvati kuna, smao zato jer je postojala istoimena novčana jedinica i u vrijeme NDH? Ili nema veze što je postojala i stoljećima prije - treba li zbog toga posrati cijeli povijest jer nekome ne paše par godina u kojima se netko kompromitirao na sasvim drugim osnovama?? Ustaštvo ne čini taj pozdrav, da se razumijemo, nego ideologija sa kojom taj pozdrav nema veze, i koju i ja osuđujem i nisam njezin pobornik, no očito je da i ti i mnogi drugi, kojima Hrvatska ne paše ni u kom pogledu, koristite svaku prigodu da popljujete svaki detalj hrvatskog identiteta... to je povijest, to je činjenica koja je postojala stoljećima ranije, i treba li je braniti ili gaziti zato jer ju je netko koristio u vrijeme svoje vladavine?

BTW, i Hitler je koristio "dobar dan", pa nisam vidio da se to brani jer je to koristio i on...

Ukoliko taj pozdrav definira i određuje ustaštvo, onda neka se zabrani. Ukoliko ne, pravno i činjenično neka se ne stvaraju prepreke za korištenje hrvatskog povijesnog nasljeđa. Pritom, naravno, osobne aluzije i sklonosti ne predstavljaju nikakvo pravilo, već je za osudu bitno pravno i povijesno utemeljenje. Ako ga nema, onda neka "kritičari" budu tiho i ne rade probleme tamo gdje ih nema.

Za Dom Spremni!

kuntakinte:
Adolf Hitler - "Sieg Heil" long version high quality

A Crvenkapavica je poznata po tem da je babu pozdravlala z "Sieg heil!"...

Kaj se sucov dotikavle i prst v pišek je pozdrav a ak si z ugledne familije onda moreš i po tratoaru gaziti malodobnice z BMWejom.

Sledgehammer:
Baš zbog inače lošeg rada i sporosti sudova začudila me presuda koja se konačno temelji na sagledavanju pravnih činjenica, bez nečijeg "wannabe" kriterij sam za sebe... jerbo je uspoređivanje presuda na iovaj način ipak pomalo besmisleno i pregeneralno.

kuntakinte:
Dogovorili se Glup i Gluplji da se nađu na Ribnjaku...
 "O prijatelju pa di si.. heil! (živio) "viče izdaleka Glupi
 "Spremni ,spremni frende"-ozareno će Gluplji
 "Kamo ćemo danas prijatelju,nisam se sredio džaba" upita Glupi,a na nogama mu sjaje nove crne čizme s bjelim žnjirancima.Glava mu svježe obrijana, tako da se tetovaža velike crne svastike na tjemenu bolje vidi na blijedoj koži.
 "Pa imamo sjajnu mogućnost" sav nabrijan će Gluplji "kad smo se ovako prigodno sredili"nastavi raskopčavajući crnu spitku i pokazujući novu majicu na kojom je slika nekog odvjetnika i veliki natpis" ZA DOM SPREMNI"
 "Oopa ponovili smo se" veselo ća Glupi
 "Dobio za roćkas.."slegne ramenima Gluplji
 "Onda gdje ćemo u operu ili u kazalište?" pomalo nestrpljivo će Glupi
 "E jesi i ti neki zaboravan tip,rekao sam ti da možemo oboje" prekine ga Gluplji,i nastavi "prvo u idemo u HNK na operu Nikola Šubić a onda u Lisinski na lutkarsku predstavu Korejskog narodnog kazališta"
"jooooj suuuper"poskoči Glupi"biti će sve puno svastika po korejskim nošnjama,jer znaš ja ti svastiku nosim jer sam napola budist i veliki prijatelj azijskih naroda,kao uostalom i svih drugih religija i rasa" zaključi Glupi
 "znam,znam"potvrdi Gluplji"i ja nosim ZA DOM SPREMNI jer sam veliki historiofil i čuvar baštine,a ovo U nosim jer mi je najdraži rođak moj ujak"
 "Ne znam što nas onda ljudi onako ispod oka gledaju u tramvaju ili na ulici" tužno će Glupi
 "Da ti pravo kažem ne znam ni ja"zabrinuto će Gluplji.
 Da ima baš svakakvih ljudi ,slože se obojica.....i zamisle se na tren
 "Ali dobro,ima i pametnih ljudi koji kuže..."pomirljivo će Glupi
 " o pa da; otvori samo forume-ima još koji su načitani i odgojeni,koji znaju što je to svastika,što U i za dom spremni i koji znaju da se vesele kad kukuruzi narastu" zaključi Gluplji
 "a oni drugi?"
 "ma ko ih šljivi ,oni su tako i tako obični primitivci koji ništa ne kuže i samo znaju da mrze i pljuju" odmahujiući će Gluplji...."nego ajmo mi da ne zakasnimo na operu šteta da mi propadne karta kad sam već platio za cijeli ciklus"
 "a između opere i kazališta imamo vremena za jedno pićence u našoj kavanici?" upita Glupi
 "naravno srce i vodim te na jedan famozni novi koktel,zove se holokaust i služe ga u nećeš vjerovat u čaši omotanoj bodljikavom žicom- a lupa u glavu kak malj"
"imaš pravo idemo"poskoči Glupi
 Gluplji ga diskretno uhvati za ruku i krenu....
http://www.sisak.info/forum/showthread.php?13666-Glup-i-Gluplji

Osvrt Loleka i Boleka na aktualnu temu.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju