Autor Tema: Bioelektrana pred vratima Gorice  (Posjeta: 163686 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #225 : Svibanj 13, 2012, 11:58:27 prijepodne »
xyzzyx ... po tebi očito ne bi trebal ni pročistač jer je u blizini jezera ... iz tog istog jezera se vadi šljunak, strojevi rade na naftu, dubinu kopanja su, kak vele bolje upučeni, već odavno premašili ... kad spominješ salatu, luk, breskve i još puno toga kaj raste samo us cestu na relaciji Gorica - Vukovina ... to se ne zagađuje od ispušnih plinova iz automobila ? Kaj bi trebali zatvoriti cestu zbog toga ?  Jesi li provjeravao koliko je ljudi poboljevalo od raka, a žive u Gorici ?   Opet, bolje upučeni tvrde da je radar bio jedan od  "zagađivaća" zračenjem, pa jesi li se pobunio protiv toga ?  Vani se osim toplana rade i postrojenja za hlađenje, centralne jedinice iz kojih se prosjeđuje hladni "zrak" za hlađenje po zgradama, stanovima, poslovnim prostorima itd. Izračunali su da je jedino na početku potrebno veliko ulaganje za jedno takvo opstrojenje, ali se već i nakon jedne ljetne sezone vidi ušteda na potrošenoj el. energiji. Po tebi i to bi bio bezvezan projekat, ili bi ga isto trebalo smjestiti tam negdje na Kordun ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline xyzzyx

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 37
  • Karma: +0/-0
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #226 : Svibanj 13, 2012, 02:13:21 poslijepodne »
spominješ salatu, luk, breskve i još puno toga kaj raste samo us cestu na relaciji Gorica - Vukovina ... to se ne zagađuje od ispušnih plinova iz automobila ?

Zato nam treba još jedan zagađivač  veličine černobila da......

xyzzyx ... po tebi očito ne bi trebal ni pročistač jer je u blizini jezera ... iz tog istog jezera se vadi šljunak, strojevi rade na naftu, dubinu kopanja su, kak vele bolje upučeni, već odavno premašil

Ne da ne treba već je odavno premalog kapaciteta i pola toga ispušta u kanal. Pročistač je sagrađen za populaciju od 10 000 ljudi a koliko ih je sada priključeno na njega? Zašto inspektori koji su nadležni za to ne reagiraju? Potplačeni su očito i u vezi sa filterom i u vezi sa dubinom kopanja u jezeru.

Radar je ugašen, ako nisi informiran, a to zračenje nema veze sa karcinomima , veči je uzrok u konzervansima i cigaretama......

Da ti bi radio toplanu koja bi grijala vaše g....e a mi ostali neka gutamo otpad iz njenog dimnjaka i otpadnih sirovina, kak da ne. Sagradite si je kraj stadiona radnik.

NE BIOELEKTRANI KOD JEZERA ČIČE !
« Zadnja izmjena: Svibanj 13, 2012, 02:31:09 poslijepodne xyzzyx »

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #227 : Svibanj 13, 2012, 04:53:47 poslijepodne »
spominješ salatu, luk, breskve i još puno toga kaj raste samo us cestu na relaciji Gorica - Vukovina ... to se ne zagađuje od ispušnih plinova iz automobila ?

Zato nam treba još jedan zagađivač  veličine černobila da......

xyzzyx ... po tebi očito ne bi trebal ni pročistač jer je u blizini jezera ... iz tog istog jezera se vadi šljunak, strojevi rade na naftu, dubinu kopanja su, kak vele bolje upučeni, već odavno premašil

Ne da ne treba već je odavno premalog kapaciteta i pola toga ispušta u kanal. Pročistač je sagrađen za populaciju od 10 000 ljudi a koliko ih je sada priključeno na njega? Zašto inspektori koji su nadležni za to ne reagiraju? Potplačeni su očito i u vezi sa filterom i u vezi sa dubinom kopanja u jezeru.

Radar je ugašen, ako nisi informiran, a to zračenje nema veze sa karcinomima , veči je uzrok u konzervansima i cigaretama......

Da ti bi radio toplanu koja bi grijala vaše g....e a mi ostali neka gutamo otpad iz njenog dimnjaka i otpadnih sirovina, kak da ne. Sagradite si je kraj stadiona radnik.

NE BIOELEKTRANI KOD JEZERA ČIČE !

xyzzyx

 da "pažljivo čitaš" onda bi pročitao da sam za radar napisao BIO JE a samo u mojoj ulici koja je dužine cca 300 m 9 žena je operirano zbog karcinoma na reproduktivnim organima, 5 muških je umrlo od karcinoma, od tog broja samo su dvojica bili pušači ...  toliko o tome.

Po tebi su očito svi potplačeni, od opčinara, političara, inspektora, nadzornih tijela itd. Spadaš u grupu onih koja gleda previše filmova o globalnim zavjerama. Kad uspoređuješ goričku energanu s Černobilom, očito si u vrijeme katastrofe u Černobilu bio jako mali, te nisi dovoljno informiran. Savjetujem ti da ubuduće malo pročitaš nekaj o temi prije nego se upustiš u raspravu.

Što se tiče pročistača, izgrađen je 1975 godine, s kapacitetom za potrebe 25000 stanovnika Velike Gorice (pisao sam seminarski rao o tome), da bi kasnije bio povečavan kapacitet za potrebe 40000 stanovnika. Slažem se jedino u tome da je kapacitet pročistača premali, mada tvrde da pročiste skoro 90 %.

U svezi primjedbi koje su zajedno podnijeli neki mjesni odbori (Čiče, Lazina Ribnica, Podotočje ..) te Plemenita opčina turopoljska, oni se sad najemput brinu zbog šuma ...

citat:
"Zadiranje u šume je zadiranje i u omiljena izletišta građana Velike Gorice, Zagreba i cijele županije, koji tamo odlaze na odmor, šetnje, sakupljanje gljiva, kestena i sl. Nigdje nije objašnjeno kako će eksploatacija tolike količine drva utjecati na šumske ekosustave, koji za svoj rast i opstanak trebaju ono što mi nazivamo otpadom"

Zašto neki još uvijek misle da će se početi sa sječom šuma kompletno, po redu i da neće ništa ostati ? 

Možda bi trebalo po tebi sagraditi termoelektranu ili možda nuklearku =?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline xyzzyx

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 37
  • Karma: +0/-0
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #228 : Svibanj 14, 2012, 07:13:29 poslijepodne »
Odgovor je i dalje NE BIOELEKTRANI KOD JEZERA ČIČE !

Ako hoćete černobil napravite si ga na trgu Stjepana Radića, a ne nama u dvorištu i točka ! Ne želimo to ruglo pred našim vratima jel vam jasno!?
« Zadnja izmjena: Svibanj 14, 2012, 07:15:23 poslijepodne xyzzyx »

Jaguar

  • Gost
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #229 : Svibanj 14, 2012, 07:17:21 poslijepodne »
U srijedu će se možda znati više?
I koliko je "teška" odluka GV?

http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/4625/ministarstvo-zastite-okolisa-u-srijedu-o-bioelektrani.aspx

Offline xyzzyx

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 37
  • Karma: +0/-0
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #230 : Svibanj 14, 2012, 07:45:44 poslijepodne »
I još nešto, koji to, da tako moram napisati, idiot gura izgradnju černobila kraj športsko rekreacijske zone ( jezera koji bi trebao biti okosnica turističke ponude kojom se toliko busate u prsa),a koja je udaljena od tog rugla 500m!? Samo zato da bi neke glavonje unovčile svoje interese, e pa nečete gospodo drugovi , dosta nam je kako sam napisao drekane, nama industrijska zona žitnjak ne teba ovdje, imate kod buševca hektare i hektare jalove zemlje pa tamo gradite.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #231 : Svibanj 14, 2012, 08:08:04 poslijepodne »
... gle malog kak se zajapuril, sve mu para ide na vuha ... daj se smiro malo, diši ...   prijel  si se za Černobil kak pijan plota. tko to uopče spominje osim tebe ?

a sad malo oko šume ... kaj se plemenitaši (potpisani u otvorenom pismu), nisu pobunili za onakvu sječu šume na području Bune i iza Rakitovca, prema KPD-u ili prema Pokupskom ? Sad im je najemput stalo ... daj zamisli ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline xyzzyx

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 37
  • Karma: +0/-0
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #232 : Svibanj 15, 2012, 02:07:17 poslijepodne »
Ništa se ja ne bum smiril, niti sam ti ja tvoj klipan da me zoveš mali. Stvar je jasna, to ruglo je nepoželjno na lokaciji na kojoj ga oni žele napraviti.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #233 : Svibanj 15, 2012, 02:20:13 poslijepodne »
... nit si moj nit sam te ja nazval klipanom, a ako se smatraš klipanom, i ak ti je mali, onda oprosti, tvoja stvar !   


  :D
Ništa se ja ne bum smiril, niti sam ti ja tvoj klipan da me zoveš mali. Stvar je jasna, to ruglo je nepoželjno na lokaciji na kojoj ga oni žele napraviti.
« Zadnja izmjena: Svibanj 15, 2012, 02:37:12 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #234 : Svibanj 15, 2012, 05:10:34 poslijepodne »
koko-vg Opomena za uvredljivo pisanje.


Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #235 : Svibanj 15, 2012, 08:32:47 poslijepodne »
Ja sam ovdje povrijedio nekoga sa  svojim pisanjem, ali sva sreća što su na drugim temama npr.

http://www.forumgorica.com/gradonacelnik-gradsko-vijece-i-mjesni-odbori/sednica-grackoga-veca/

svi kulturni i nikoga ne vrijeđaju ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Master

  • Gost
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #236 : Svibanj 15, 2012, 09:38:48 poslijepodne »
Ja sam ovdje povrijedio nekoga sa  svojim pisanjem, ali sva sreća što su na drugim temama npr.

http://www.forumgorica.com/gradonacelnik-gradsko-vijece-i-mjesni-odbori/sednica-grackoga-veca/

svi kulturni i nikoga ne vrijeđaju ...
ti se koko trebaš iti lečit ,sve ostalo u tvojem slučaju ne pomaže.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #237 : Svibanj 15, 2012, 10:11:05 poslijepodne »
... a iz koje si se ti rupe zvlekel  ? Jedina ti je namjera samo provokacija, kao i obično i ništa više.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #238 : Svibanj 15, 2012, 11:08:12 poslijepodne »
Što se tiče salate, kak ta njihova salata nabuja za dva tjedna i već je u Kauflandu, moja u vrtu nikad odrasti, za salatu napraviti?
Pristaneš z nogum koren a z rukami vlečeš lišče.  :D

Sigurno ne na ulazu u grad i kraj največeg jezera koje je povezano sa podzemnim vodama iz kojih se vadi pitka voda.
Površinske vode, tipa šudrane, su rak rana za podzemne vode. Direktno mešanje bez filtreranja.

...Hoće li se bioelektrana – toplana Velika Gorica graditi ili ne – doznat ćemo sutra! Naime, u prostorijama HEP-a će svoju posljednju sjednicu održati stručno povjerenstvo Ministarstva zaštite okoliša koje je pratilo procjenu utjecaja zahvata na okoliš, te sada treba donijeti svoje konačno mišljenje i uputiti ga nadležnom tijelu.
http://www.cityportal.hr/vijesti/sjednica-na-kojoj-ce-se-odluciti-o-gradnji-bioelektrane-toplane/

Teromu telu!?

Akcija za Turopolje: Ne posustajemo
http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/4643/akcija-za-turopolje-ne-posustajemo.aspx
wwwg tablice

Master

  • Gost
Odg: Bioelektrana pred vratima Gorice
« Odgovori #239 : Svibanj 16, 2012, 09:31:55 prijepodne »
... a iz koje si se ti rupe zvlekel  ? Jedina ti je namjera samo provokacija, kao i obično i ništa više.
vidim ,pričaš o sebi...