Autor Tema: Vrijeme na forumu  (Posjeta: 6621 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Vrijeme na forumu
« : Travanj 15, 2010, 11:05:17 prijepodne »
Ne znam kak je kod drugih, ali meni su vrijeme na forumu i moje lokalno vrijeme bili do danas jako različiti.

Sada, na primjer, na forumu pokazuje 10:48, a meni lokalno 10:40. To nije baš nekaj strašno, ali to se tek sad približilo kad sam na svojem profilu-> Izgled profila: Vremenski pomak, upisal 1. Do sad mi je razlika bila puno veća. A i to kaj se tam upisuje i koje to ima značenje nije intuitivno i nije objašnjeno ovdje na forumu pa sam našel na stranici od SimpleMachines pod online manuals. Uglavnom čak i sa tom korekturom od 1 sat mi vrijeme foruma nije baš pretjerano precizno. Negdje fale 8 minuta.

Jel bi možda ko znal reći zakaj je to tak, i zakaj se mora ubaciti vremenski pomak? Pa kaj imaju svi taj vremenski pomak? Kaj ne bi bilo jadnostavnije vrijeme foruma naštelati na naše srednjeeuropsko vrijeme? I to onda još i precizno, a ne sa 8 minuta razlike? Ili ja negdje griješim?


Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Vrijeme na forumu
« Odgovori #1 : Travanj 15, 2010, 07:08:18 poslijepodne »
Budem pogledao o čemu je riječ, server bi trebao koristiti ntp servis za usklađivanje vremena, ali možda se nešto skršilo.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Vrijeme na forumu
« Odgovori #2 : Travanj 16, 2010, 03:47:34 poslijepodne »
Da obavijestim promjenu: sad štima vrijeme. Sve pet.
Ali samo sa "Vremenskim pomakom" = 1.
"Trenutno vrijeme foruma: " je kod mene sat manje, znači vrijeme foruma je ko u Londonu, pa je zato izgleda taj "Vremenski pomak" neophodan. Kaj vrijeme foruma mora biti Londonsko?

Ali baš me zanima (opet moja znatiželja) jel svi forumaši imaju taj "Vremenski pomak" naštelan kak treba? Ili to samo nikog ne dira? I kaj to nema utjecaja na vremenski biljeg na poruci?
Ma dobro, ne moram ja to znati. To ja samo onak retorički.

Trs

  • Gost
Odg: Vrijeme na forumu
« Odgovori #3 : Travanj 16, 2010, 04:25:27 poslijepodne »
Da obavijestim promjenu: sad štima vrijeme. Sve pet.
Ali samo sa "Vremenskim pomakom" = 1.
"Trenutno vrijeme foruma: " je kod mene sat manje, znači vrijeme foruma je ko u Londonu, pa je zato izgleda taj "Vremenski pomak" neophodan. Kaj vrijeme foruma mora biti Londonsko?

Ali baš me zanima (opet moja znatiželja) jel svi forumaši imaju taj "Vremenski pomak" naštelan kak treba? Ili to samo nikog ne dira? I kaj to nema utjecaja na vremenski biljeg na poruci?
Ma dobro, ne moram ja to znati. To ja samo onak retorički.

Tako je i kod mene, sada mi pokazuje točno sat manje, jučer je još fulao sat i osam minuta. Ali nisam na to obraćao prije pažnju. Baš me briga, ne pišem ništa za što bi trebalo na sudu reći: "Njegov inkriminirajući post od tog i tog datuma u toliko sati i toliko minuta glasi: Bla, bla, blaaaaa, blala!" :D

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Vrijeme na forumu
« Odgovori #4 : Travanj 16, 2010, 08:21:15 poslijepodne »
Ja sam podesio vrijeme na serveru, ali ovaj SMF modificira vrijeme ovisno o svojim postavkama umjesto da uzima vrijeme sa servera. To su napravili zbog toga jer ljudi obično instaliraju forum u nekoj drugoj vremenskoj zoni pa se onda modificira prema njihovoj. E ono što nisu napravili je ljetno i zimsko računanje vremena pa se to uvijek mora podešavati ručno.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Vrijeme na forumu
« Odgovori #5 : Travanj 23, 2010, 04:15:27 poslijepodne »
Je, sad mi je vrijeme opet krivo. Kao da si vrijeme na forumu opet naštelal da bude srednjeeuropsko vrijeme, znači da štima. Tak da taj vremenski pomak više ni treba.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Vrijeme na forumu
« Odgovori #6 : Travanj 23, 2010, 11:18:13 poslijepodne »
Meni je vrijeme ok, da nisi ti u svojem profilu definirao neki time offset?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Vrijeme na forumu
« Odgovori #7 : Travanj 24, 2010, 03:49:15 poslijepodne »
Meni je vrijeme ok, da nisi ti u svojem profilu definirao neki time offset?

Stjepane!
Pa pišem već ne jedanput da sam naštelal taj "Vremenski pomak". Tak se to zove ovdje na ovom forumu, na engleskom bi valjda bil "time offset". Do pre neki dan mi je sa tim "time offsetom" vrijeme bilo ok, sad sam taj "time offest" opet moral vrnut na nulu da bi bilo ok. Očito da si ti nekaj promijenil. I sad je vrijeme i na porukama i na chatu ok.

Tek tolko da imaš povratnu informaciju.
Ak te interesira.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Vrijeme na forumu
« Odgovori #8 : Travanj 24, 2010, 03:56:41 poslijepodne »
Stavio sam si forum na engleski jer u hrvatskom prijevodu ne mogu ništa naći niti razumijeti. :-)

Budući da se većina ljudi na postavlja "vremenski pomak", a ionako smo svi u istoj vremenskoj zoni (osim spamera) onda je bolje da to bude na nuli te da se usklađuje vrijeme na poslužitelju.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Vrijeme na forumu
« Odgovori #9 : Travanj 24, 2010, 08:18:52 poslijepodne »
Stavio sam si forum na engleski jer u hrvatskom prijevodu ne mogu ništa naći niti razumijeti. :-)

Tak sam si i mislil.  :-)

Citat:
Budući da se većina ljudi na postavlja "vremenski pomak", a ionako smo svi u istoj vremenskoj zoni (osim spamera) onda je bolje da to bude na nuli te da se usklađuje vrijeme na poslužitelju.

Upravo sam to onda u onoj mojoj poruci
Kaj vrijeme foruma mora biti Londonsko?
i štel da napraviš. Ali, dobro, sad bi i to trebalo biti ok.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Vrijeme na forumu
« Odgovori #10 : Travanj 25, 2010, 11:21:46 prijepodne »
i štel da napraviš. Ali, dobro, sad bi i to trebalo biti ok.

Ima tu više slojeva. Forum se vrti na virtualnom poslužitelju koji preuzima vrijeme s glavnog poslužitelja. To bi sad trebalo biti to. A kako vrijeme preuzima s ntp servera neću morati ja prebacivati kazaljke. :-)

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Vrijeme na forumu
« Odgovori #11 : Studeni 01, 2010, 02:06:29 poslijepodne »
Opet!
Ajd nek neko više naštela to vrijeme na forumu. Izgleda da se ne štela samo. Slabo vam dela taj vaš softver.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Vrijeme na forumu
« Odgovori #12 : Studeni 01, 2010, 02:48:38 poslijepodne »
Za to je kriv SMF.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Vrijeme na forumu
« Odgovori #13 : Studeni 03, 2010, 12:50:14 prijepodne »
Za to je kriv SMF.
Lijepo je to znati, ali to je manje bitno. Zakaj onda vrijeme na portalu nije korigirano kad već znaš da nije u redu?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Vrijeme na forumu
« Odgovori #14 : Studeni 04, 2010, 09:50:02 poslijepodne »
Sada je 21:49.