Autor Tema: Forum polako odumire  (Posjeta: 24658 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Forum polako odumire
« Odgovori #15 : Veljača 20, 2010, 11:33:31 prijepodne »
Glede ovog foruma, on za mene ima desetak članova, to ste svi vi čije nickove znam i na koga u pisanim forumskim razgovorima mogu računati.

Sve one bedastoće tipa brojanja klikova i istih ne znače apsolutno ništa, osim ukoliko se web-adresa sa foruma komercijalizira pa se potencijalnim oglašivačima tako daje do znanja da će njihov oglas i poruka biti viđeni, jer - eto - "dnevno naše stranice posjeti toliko i toliko ljudi", to je neki parametar kao i tiraža novina... no za kvalitetu i život foruma, te tabele su potpuno nevažne, jer forum je "živo biće", znači da očekujete akciju i reakciju. To nije voajerizam držanja knjige u krilu na klupi u parku, to je nešto interaktivno. Na žalost, ljudi bi samo uzimali a ništa davali, a ja bih im tu bahatu dvoličnost uskratio gdje god bih mogao. Jer to njihovo pravo - NIJE!!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Forum polako odumire
« Odgovori #16 : Veljača 20, 2010, 11:38:19 prijepodne »
Sleđ, forum čine jedni i drugi. Za koga bi pisali ako nitko ne čita?

........

Ja ne pišem zato da me čitaju oni koji nikada ne učestvuju u forumu (moj stav je poznat, takve bih izbacio iz članstva foruma), već je moje htijenje boravka na forumu rezultat želje za RAZGOVOROM; a ne monologom, da ja ne bih gubio vrijeme za nekoga tko to isto nije spreman dati za mene. Sigurna sam da je u pitanju isključivo lijenost, i to smo ovdje već i dokazali, kada su se neki sa istom galerijom izgovora uključili u DIJALOG isprovocirani nekim stavovima (i to je poanta foruma!!). RAZGOVOR!!

Znači, ja želim RAZGOVARATI sa ostalima, razmjenjivati mišljenje sa drugima,

Potpisujem.

Čak i na blogu na kojem pišem "pričice" očekujem poneki komentar.
Bitan je razgovor i razmjena mišljenja, nadopunjavanje znanja i informiranje.Član sam još jednog foruma (veznog za automobil) gdje je isto važan razgovor i razmjena iskustava.

Ovo je lokalni forum, po meni vrlo važan i bitan za život u ovom gradu i zavičaju i potreba je saznati što se oko nas događa, i baš ne razumijem ljude zašto samo čitaju, a još manje one koji se logiraju a ne sudjeluju.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Forum polako odumire
« Odgovori #17 : Veljača 20, 2010, 11:47:56 prijepodne »
Odličani komentari Sledge, sažeto, jasno, nedvosmisleno.

Jedino se ne bih složio s tvojim odnosom prema čitateljima, ali ne zbog toga što mislim da nisi u pravu već zbog toga što čitatelji nemaju alternativni izvor informacija. Daleko od toga da je ovaj forum izvor kvalitetnih alternativnih informacija, ali ipak mogu čitati i drugačije poglede od onih koje im serviraju lokalni mediji.
« Zadnja izmjena: Veljača 20, 2010, 11:49:42 prijepodne Stjepan »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Forum polako odumire
« Odgovori #18 : Veljača 20, 2010, 02:19:19 poslijepodne »
Odličani komentari Sledge, sažeto, jasno, nedvosmisleno.

Jedino se ne bih složio s tvojim odnosom prema čitateljima, ali ne zbog toga što mislim da nisi u pravu već zbog toga što čitatelji nemaju alternativni izvor informacija. Daleko od toga da je ovaj forum izvor kvalitetnih alternativnih informacija, ali ipak mogu čitati i drugačije poglede od onih koje im serviraju lokalni mediji.

Mislim i znam da čitatelji imaju alternativne izvore informacija (iako se ne moram slagati sa Reporterom ili službenim sajtom i glasilima, treba ih respektirati, jer imaju veću snagu i veće mogućnosti od nas, a ne baviti se plitkim pljuvanjem), a i da nemaju - to im ne daje pravo lurkanja i voajerstva na forumu.

Ako im je ovaj forum relevantan, onda neka to i pokažu, a i sam stav da oni nemaju alternativni izvor informacija je... bolje da ne velim, da se ne uvrijediš, ali daleko je to od istine. Sa time se ne treba opterećivati, treba se opterećivati sa istinom i ničim osim istine, a ljudi neka sami procjenjuju kakav je koji forum ili sajt izvor informacija, paše li im ili ne, smatraju li forum relevantnim ili ne...

Najveća pogreška koju možeš napraviti je da trošiš energiju na dokazivanja tko je "pošteniji, točniji i istinitiji sajt ili forum"... To je gubitak vremena, da ne velim bedastoća, koja će te koštati živaca i ništa nikada nećeš postići. Brini se samo za svoje krpice, istina neka ti bude jedina nit vodilja, a sav ostali uspjeh doći će sam, jer dobar glas se daleko čuje... kada pritom još držiš svoje JA, pokazujući da je tvoje jedino mjerilo istina bez populističkih upucavanja masama, štiteći interese foruma i dignitet onih koji troše snagu, vrijeme i ljubav za forum, onda ćeš imati i ono najvrednije - poštovanje i prijatelja i neprijatelja. Ne treba biti bahato pohlepan, to ne vodi ničemu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Forum polako odumire
« Odgovori #19 : Veljača 20, 2010, 10:13:19 poslijepodne »
Glede "voajera" i neaktivnih članova, zašto se ne bi uvela praksa da se svi nickovi koji u, primjerice, šest mjeseci ili godinu dana ili kako se već dogovorimo, ne objave niti jedan post, jednostavno brišu s popisa članova zbog neaktivnosti?

Naglašavam "napisali post", jer ako kao mjerilo aktivnosti uzmemo povremeno ulogiravanje, onda će većina njih koja tu i tamo svrati  i pogleda što se piše jednostavnim klikom svoj status člana moći održavati godinama, a da nisu napisali niti jedan jedini post. Takvih je ionako većina na ovom forumu.  

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Forum polako odumire
« Odgovori #20 : Veljača 21, 2010, 10:00:05 prijepodne »
Točkica, koja svrha od toga? Ovo je otvoreni forum koji svi mogu čitati bili prijavljeni ili ne.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Forum polako odumire
« Odgovori #21 : Veljača 21, 2010, 01:33:36 poslijepodne »
Pa to se lako promijeni u potrebu logiranja da bi se vidjelo postove, kao i u automatsko brisanje neaktivnih članova kroz 3 mjeseca. Ovaj SMF ima te mogućnosti.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Forum polako odumire
« Odgovori #22 : Veljača 21, 2010, 03:39:49 poslijepodne »



Ja nisam za to da se ograniči pristup postovima isključivo na članove. To što postove čitaju i oni koji nisu članovi po meni je OK. Uostalom vjerujem da upravo na taj način i mnogo ljudi iz Gradskog poglavarstva i gradskih struktura prati i čita sve što se ovdje piše, a da iz nekog svog osobnog razloga ne žele biti aktivni članovi. Mislim da nećemo mnogo dobiti ograničavanjem pristupa forumu samo na članove, a izgubit ćemo one koji žele čuti glas naroda, pa i pročitati poneku kritiku na svoj račun..

Ali mislim da treba doista srezati sve one koji su tek formalno članovi foruma i po nekoliko mjeseci ili čak godina (na starom forumu), a koji svo to vrijeme nisu napisali niti jedan jedini post, ili su napisali dva-tri, tek toliko. Oni koji nemaju potrebu pisati na forumu ne moraju biti njegovi članovi. Forum mogu pratiti i kao gosti. A neka među članovima ostanu oni koji ovom forumu nešto doista žele pridonijeti.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Forum polako odumire
« Odgovori #23 : Veljača 22, 2010, 12:33:26 poslijepodne »
a da iz nekog svog osobnog razloga ne žele biti aktivni članovi.

To je bio - i neka i ostane - njihov problem. Zar još i o tome da vodimo računa??

a izgubit ćemo one koji žele čuti glas naroda, pa i pročitati poneku kritiku na svoj račun..

A ti si uvjerena da to njih jako tangira, da svoje riječi i djela oblikuju po našim kritikama... zar stvarno misliš da je riječ naroda ikome od njih bitna?? A kako si i sigurna da ih "imaš", jer spominješ da ćemo ih "izgubiti"..??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Forum polako odumire
« Odgovori #24 : Veljača 22, 2010, 06:35:25 poslijepodne »



C-c-c-c-c Sledge     ^-^  kaj ti nemaš pametnijeg posla nego se loviti za svaki zarez koji pročitaš?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Forum polako odumire
« Odgovori #25 : Veljača 23, 2010, 08:32:23 poslijepodne »
Ne, ja sam samo pažljivi čitatelj i pažljivi slušatelj. I nisam picajzl, nego samo prečesto konstatiram da ljudi lupetaju tek toliko da nešto kažu, a očito ni sami ne znaju što govore... ljude se drži za riječ, vola za rogove, a kako smo ovdje ograničeni isključivo na nečijih nekoliko riječi - ostaje samo reći ljudima da paze što pišu i govore, jer ljudi to čitaju i slušaju...

A možda imaš i pravo; za čitanje tvojih postova je to tvoje pitanje - na mjestu...  :P
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Forum polako odumire
« Odgovori #26 : Veljača 23, 2010, 09:58:57 poslijepodne »




A tko te tjera da ih čitaš?

hornet34

  • Gost
Odg: Forum polako odumire
« Odgovori #27 : Veljača 24, 2010, 01:14:05 poslijepodne »
ja sam za to da se članovi foruma,koji ne sudjeluju redovito(ili ništa)u raspravama koje se vode na ovom forumu jednostavno izbrišu ili izbace(računam tu i na sebe,barem po broju postova koliko sam ih napisao)...vidim da neki forumaši od ovih stalnih koji pišu nisu zadovoljni kako funkcionoramo mi ostali.

nerazumijem zbog čega bi ja na svaku otvorenu temu ili nečiji post morao nešto napisati...moram priznati da ja nisam od onih koji znaju sve o svemu,a vidim da ih ovdje na forumu ima...ili su uvjerili sami sebe da sve znaju...nema veze...jednostavno ne želim lupetati tu po forumu samo iz razloga da nešto napišem i da čim prije postanem veteran,jezerača ili recimo zvjezdanostazni,mislim po broju petokraka.

evo,ako glave foruma odluče da mi mali ne spadamo ovdje,jer ne pridonosimo radu foruma i njegovom probitku,nek idemo van...ali ako je moguče da barem kao gosti možemo pročitati kako funkcionira turopoljska elita inteligencije...

lp.

Bilaj

  • Gost
Odg: Forum polako odumire
« Odgovori #28 : Veljača 24, 2010, 01:22:34 poslijepodne »
evo,ako glave foruma odluče da mi mali ne spadamo ovdje,jer ne pridonosimo radu foruma i njegovom probitku,nek idemo van...ali ako je moguče da barem kao gosti možemo pročitati kako funkcionira turopoljska elita inteligencije...

 O0 dobro rečeno.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Forum polako odumire
« Odgovori #29 : Veljača 24, 2010, 01:48:04 poslijepodne »
Pratim ovu Vašu diskusiju i na kraju ipak moram iznijeti moje skromno mišljenje. Mislim da nema potrebe bilo koga isključivati, forum je slobodan kao što je slobodna volja svakog forumašice/ša koliko će sudjelovati u radu foruma, pisati ili samo čitati.
Nitko nas koji pišemo ne tjera da pišemo i ne dobivamo plaću za to što pišemo, to je naša slobodna volja, kao što je slobodna volja i pravo i onih koji ne pišu da mogu ući na forum i čitati. Jednostavno mislim da to sve skupa nije potrebno niti da nam je potrebno da se s tim opterećujemo. Ovo je slobodan forum i činjenica je da se ovdje može pronaći dosta korisnih informacija u svim smjerovima, činjenica je da se forum prati i to je dobro, obzirom na blokadu medija u Gradu, ovdje se nemože ništa sakriti ili maskirati, baciti prašina ili što već, jer ne bi imalo smisla zatvarati forum koji je dobrano već zaživio i može živiti i bolje kao što vidimo imamo članova koji se kasnije polako uključuju i u diskusije a ranije nisu, ostavimo svima vremena i slobodne volje da se priključe u radu foruma prema svojim mogućnostima i raspoloživom vremenu. Stvarati neke podjele i dijeliti forumaše, te nekima zatvarati forum ne bi bilo nikako dobro ni za sam forum koji je nastao kao slobodan i najbolje da takav i ostane.
Nadam se da ovdje nije nekome cilj da bi priču s ovim forumom pokušao okrenuti u negativnom smjeru, na indirektan način ka zatvaranju i gašenju foruma, što bi se moglo eventualno dogoditi potezima koje neki od Vas ovdje zagovaraju, svakako dajem svima zapravo da iznesu svoje mišljenje kao što u konačnici iznosim i ja svoje.