Autor Tema: Rukovodstvo foruma  (Posjeta: 34032 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Rukovodstvo foruma
« : Rujan 04, 2009, 02:47:21 poslijepodne »
Mislim da bi bilo dobro i da se rukovodstvo ovog foruma - admini i moderatori - predstave korisnicima, da znam tko mi sada šefuje i misli cenzurirati, tko su moderatori i administratori, koji su bili kriteriji da se to postane i koje će biti njihovi kriteriji i njihove smjernice rada...??

Kako sam sa ovog foruma već odlazio zbog neprincipijelnosti, ne bih volio da mi se to opet dogodi, no ako bude trebalo, to nije problem... volim znati, barem okvirno, sa kime imam posla, jer me naziv "nezavisni" nimalo ne abadira u pogledu respekta... jer u ovoj zem,lji pojam "nezavisni" ionako ništa ne znači. Barem ne u politici, gdje nezavisnost ne postoji ni teoretski.

Hvala, ova tema bi mogla biti obvezna turistička stanica za sve nove na forumu...  ;) ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #1 : Rujan 04, 2009, 03:28:38 poslijepodne »
Kriteriji su bili: nije nam se dopalo skidanje službenog foruma i našli smo se da pokrenemo vlastiti. Da si i ti došao i ti bi bio šef. :-)

Ja sam predložio (još su na razmatranju) slijedeća pravila:

1. Ne čini drugima ono što ne želiš da drugi čine tebi
2. Osoblje će učiniti sve što je u njihovoj moći da ovaj forum održi tehnički ispravnim i otvoren svim ljudima dobre volje

I cilj je da forum ostane tu na službi korisnicima bez strahovanja da će se admini i moderatori mijenjati kako se mijenja politički vjetar u gradu. Na službenom gradskom forumu je bila hrpa materijala koju je netko samo tako skinuo i učinio nedostupnim bez da je ikog pitao.

Ovo je sve friško pa je i naslov privremen. Eto sada je neovisni forum, što će reći da težimo da o nikome ne ovisimo.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #2 : Rujan 04, 2009, 03:33:57 poslijepodne »
Kriteriji su bili: nije nam se dopalo skidanje službenog foruma i našli smo se da pokrenemo vlastiti. Da si i ti došao i ti bi bio šef. :-)

Znači, funkcije su dostupne samo uskom krugu ljudi koji se poznaju otprije, sve je dogovoreno unaprijed??

Smrdi na tipično hrvatsko "rješavanje" određenih stvari... meni nije do šefovanja, meni je do toga da znam sa kime imam posla. A mnogi koji su me upoznali u onih ne-znam-koliko tisuća postova na bivšem forumu znaju na što mislim.

Ovo je sve friško pa je i naslov privremen. Eto sada je neovisni forum, što će reći da težimo da o nikome ne ovisimo.

Što će reći da sada ovisite o nekome, ali težite da ne bude tako?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #3 : Rujan 04, 2009, 03:44:06 poslijepodne »
Prvo pozdrav i vama jer vas dugo ne čitah, a i ostalima koji su se registirarali ili budu.

Znači, funkcije su dostupne samo uskom krugu ljudi koji se poznaju otprije, sve je dogovoreno unaprijed??

Netočno, u jednom danu smo se na na znam više čiji prijedlog našli, sjeli i u 2 sata dogovorili,
s tim da se nismo poznali, bar ne svi.


Što će reći da sada ovisite o nekome, ali težite da ne bude tako?

Opet netočno. Nismo ovisni, osim kaj smo (možda) ovisni o računalu (ali nije ovisnost dokazana) i ovisni smo (to je dokazano) o istini.

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #4 : Rujan 04, 2009, 03:47:57 poslijepodne »
Kako sam sa ovog foruma već odlazio zbog neprincipijelnosti.......

Ovo je sasvim novi forum i s njega nisi odlazio, zato bi bilo dobro da kreneš iz početka bez starih razmirica.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #5 : Rujan 04, 2009, 03:49:36 poslijepodne »
Funkcije su radne. Zbog tog rada prije možemo imati probleme i troškove, nego slavu i novac. Kad je nestao forum raširili smo priču po drugim kanalima kojima komuniciramo (uglavnom Twitter, Facebook i iz.vg blogovi). Tamo je i krenula ideja da se čim prije nađemo i nešto organiziramo. Nitko nije bio pozvan, svatko je bi dobrodošao. Mi koji smo se našli smo si podijelili zadatke, Stjepan je uz to dao i svoju lovu za hosting i domenu i krenuli na posao čim smo jučer navečer došli doma, tako da je u pola tri ujutro forum već bio instaliran.

Ono o čemu težimo ne ovisiti je novac, ali to neće ići jer pogon foruma ipak košta, ali budemo jednom godišnje skupili nešto sitniša i pokrili troškove. Također, ne žečimo ovisiti niti o bilo kome od nas, pa čim nas je više tim bolje, jer uvijek netko može uskočiti i odraditi što treba.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #6 : Rujan 04, 2009, 03:50:19 poslijepodne »
Znači, funkcije su dostupne samo uskom krugu ljudi koji se poznaju otprije, sve je dogovoreno unaprijed??

Netočno, u jednom danu smo se na na znam više čiji prijedlog našli, sjeli i u 2 sata dogovorili, s tim da se nismo poznali, bar ne svi.

Pa opet je onako kako rekoh, jer se rukovodstvo foruma na drugim mjestima odabire on-line, na forumu (jer se ne trebaju vidjeti i poznavati međusobno, za to postoje kasniji forum-susreti i partiji), a ne na sastanku (za koje ionako ne zna 95% zainteresiranih ljudi!) u nekakvoj birtiji...

Znači - kružok poznanika...  ::) ::) ::)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #7 : Rujan 04, 2009, 03:52:40 poslijepodne »
A gle, budemo se mi opet našli na kavi, pa ako dođeš, onda ćeš i ti biti u tom kružoku poznanika.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #8 : Rujan 04, 2009, 03:53:41 poslijepodne »
Ovo je sasvim novi forum i s njega nisi odlazio, zato bi bilo dobro da kreneš iz početka bez starih razmirica.

Osim po stvarima koje prosječnom forumašu nisu bitne, a dobar dio njih i nema pojma o tome (čiji je server, tko ga plaća, i tko vodi glavne manipulaciju u sivoj zoni iza foruma), za mene je ovo maltene isti stari forum, sa u ogromnom broju istim ljudima (a jedino ljudi i čine forum, uz meni dragu forum-aplikaciju poznatu i sa drugih foruma gdje sam već godinama, kao što je www.motori.hr/forum ).
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Tur

  • Gost
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #9 : Rujan 04, 2009, 03:54:04 poslijepodne »
Ja bi se samo štel zahvaliti kej ste nam omogučili da negde javno moremo izraziti svoje mišlenje (kad nam to vlast neda).

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #10 : Rujan 04, 2009, 03:59:39 poslijepodne »
Znači, funkcije su dostupne samo uskom krugu ljudi koji se poznaju otprije, sve je dogovoreno unaprijed??

Smrdi na tipično hrvatsko "rješavanje" određenih stvari... meni nije do šefovanja, meni je do toga da znam sa kime imam posla. A mnogi koji su me upoznali u onih ne-znam-koliko tisuća postova na bivšem forumu znaju na što mislim.

Što će reći da sada ovisite o nekome, ali težite da ne bude tako?


Umjesto da tu iznosiš pogrešne i negativno intonirane pretpostavke najprije se malo informiraj kako je išla cijela priča.
Na iz.vg blogovima je objavljen javni poziv i mogao je doći onaj tko je htio. Došli su oni kojima se ne dopada zatiranje medijskih sloboda u Gorici.

Od onih koji su došli osobno sam poznavao samo Alena, a ostale sam znao kao nickove s foruma. Tako da tvoja pretpostavka o uskom krugu ljudi koji se poznaju otprije pada u vodu. Ja sam na sastanak došao s drugom idejom jer sam smatrao da forum nije odgovarajuća forma, ali budući da sam vidio da su svi ostali za forum ja sam se priklonio želji većine. Vidiš, to je potrebno kad sudjeluješ u nekoj zajednici, da shvatiš da ne može uvijek biti sve po tvojemu i da ako hoćeš sudjelovati moraš uvažavati tuđa mišljenja.

Kakve funkcije i šefovanje? Kao da smo mi dobili lovu iz proračuna i sada smo podijelili funkcije i pozicije i dalje ćemo tulumariti na račun poreznih obveznika.

Mi smo ovo pokrenuli s najboljom namjerom i od tebe očekujemo da se ponašaš pristojno, bez optužbi, dok se ne dokaže suprotno.

Što se mene tiče ovdje ne treba moderatora, a mislim da je najbolji moderator kojeg nitko ne primjećuje.

Ja ću ti otvoreno reći da mi se tvoj nastup (upao si ovdje, povikao boldanim tekstom tko je gazda ovdje da ga ja vidim i krenuo s kritiziranjem nečega što još nije ni krenulo) nije dopao. Izvukao si nož jer su te spopale predrasude.

I sitničariš, razvlačiš verbalne figure, tražiš dlaku u jajetu.

Ovo je novi forum, stare predrasude i razmirice ostavi tamo gdje su i nastale. I ponekad priznaj sebi da stvari nisu onakve kakve se tebi čine na prvi pogled. Ti si sebi zacrtao sliku i sada nas hoćeš silom ugurati u nju. Mi nismo ljudi s tvoje slike, a izgleda da ti to sebi ne želiš priznati.



Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #11 : Rujan 04, 2009, 04:05:48 poslijepodne »
Funkcije su radne. Zbog tog rada prije možemo imati probleme i troškove, nego slavu i novac. Kad je nestao forum raširili smo priču po drugim kanalima kojima komuniciramo (uglavnom Twitter, Facebook i iz.vg blogovi).

Čudno, ja sam ti frend na Facebooku, pa za takvu informaciju da se bilo tko okuplja nisam nikada čuo (iako sam entuzijastičan), a nemam isključene obavijesti o bilo kakvim Tvojim aktivnostima. Kaj ste to pokrenuli za sastanak tam još oko Nove Godine?

Glede kave, to ne trebam u bilo kojem "službenom dijelu" života foruma, jer uživo poznajem Tebe i plemenitašicu (i vidjeti se slučajno na Žirovini ili nekom drugom događanju je sasvim dosta...), a smatram da je za život foruma bitno (pa čak i poželjno) da se forumaši, pogotovo njegovo rukovodstvo, uopće poznaje, jer onda nastupa posesivnost, protekcionizam i neobjektivnost, a što su sve elementi koji znače smrt za forum. Upravo zbog izraženih istih stvari sam i otišao sa bivšeg foruma, jer smo svi bili "jednaki", a neki i "jednakiji"...

Neki su mogli raditi što su htjeli, a neki nisu smjeli ništa, jer je bahata samovolja adminove ruke sjekla sve neistomišljenike. Sve stvari su se dogovarale klanovski u admin-modi ekranima nevidljivim običnim korisnicima, a zahtjevi i pitanja istih o nekakvoj pravici i principima nailazili su samo na podsmijeh i ismijavanje, te bahatu demonstraciju sile. Jer sit gladnom nije vjerovao, a ne vjeruje mu ni danas...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #12 : Rujan 04, 2009, 04:06:13 poslijepodne »
Testing 1 2 3, testing 1 2 3, samo provjeravam m hvala.
Ko to tamo peva?

Offline juraja

  • Inicijativni odbor i osoblje
  • Učim se pisati
  • *******
  • Postova: 81
  • Karma: +1/-0
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #13 : Rujan 04, 2009, 04:07:13 poslijepodne »
Nema razloga za ljutnju, pošteno je rečeno. Moderatori su ljudi koji su aktivno sudjelovali pišući na starom forumu, a kad im je to onemogućeno našli su se online i dogovorili meeting. Ko je došao imao je pravo glasa. Nismo se valjda trebali naći i dogovorit da se nađemo opet za tjedan da za daljne dogovore.

Forum je živi organizam, moderatori će se mijenjati ako bude potrebe. Ono kaj je njihov zadatak je da ne dozvole da se spamom i drugim radnjama forumu oteža rad. Mi krećemo od pretpostavke da su svi zreli da se kulturno ponašaju na forumu, a ako nekima bude to teško palo biti će isključeni iz zajednice dok ne dođu pameti.

Sve u svemu, pišite kaj hoćete, samo ne vrijeđajte druge forumaše i svi će biti sretni.

p.s. :P

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rukovodstvo foruma
« Odgovori #14 : Rujan 04, 2009, 04:23:04 poslijepodne »
Umjesto da tu iznosiš pogrešne i negativno intonirane pretpostavke najprije se malo informiraj kako je išla cijela priča.

A gdje da se informiram? Možda da ste dali nekakav svečarski uvod, sa nekakvim predstavljanjem tko je, što je i kako je nastao forum, očekuješ da ja nešto od toga znam? Ne znam, i ovako i ne želim znati.

Na iz.vg blogovima je objavljen javni poziv i mogao je doći onaj tko je htio. Došli su oni kojima se ne dopada zatiranje medijskih sloboda u Gorici.

Ja ne pratim blogove bilo koje vrste. I ne želim ih pratiti. I to je moja sloboda, obzirom ne želim nikakva uvjetovanja što sam ja morao pratiti da bih doznao nešto od javnog interesa.

Ni meni se ne dopada zatiranje bilo kakvih sloboda (a jedna od njih je i moja kritičarski ton, koji se tebi može i ne mora sviđati!!), i to znaju svi koji me poznaju, pa nisam došao, jer se netko nije potrudio da za to zna netko izvan njegovog kruga u kojem se osjeća siguran, možda i zato jer nepoznavanje osoba rađa strah...

Vidiš, to je potrebno kad sudjeluješ u nekoj zajednici, da shvatiš da ne može uvijek biti sve po tvojemu i da ako hoćeš sudjelovati moraš uvažavati tuđa mišljenja.

Upravo to se odnosi i na tebe.

Mi smo ovo pokrenuli s najboljom namjerom i od tebe očekujemo da se ponašaš pristojno, bez optužbi, dok se ne dokaže suprotno.

Put do pakla popločen je dobrim namjerama.

Ja nikoga za ništa ne optužujem, ali kritiziram princip rada, nastanka i svega ostaloga što se predstavlja transparentnim, a daleko je od toga. Ili ne smijem ni to?

Anđelko, jesi to ti??  :-X :-X :-X

Ja ću ti otvoreno reći da mi se tvoj nastup (upao si ovdje, povikao boldanim tekstom tko je gazda ovdje da ga ja vidim i krenuo s kritiziranjem nečega što još nije ni krenulo) nije dopao. Izvukao si nož jer su te spopale predrasude.

Mene ne spopadaju nikakve predrasude, jer ih nemam (BTW, reci mi barem jednu!!). No spopada me kritičnost prema sustavima koji se prave jediničnim mjerama objektivnosti i transparentnosti, a vlastitim primjerom ne pokazuju ništa od toga, već od samog stvaranja i organizacije pa nadalje.

Ili ćeš ti biti novi harambaša foruma zato jer si ustupio hosting i aplikaciju? Da odmah skupljamo lovu za spomenik?

I sitničariš, razvlačiš verbalne figure, tražiš dlaku u jajetu.

Dokaži bilo što od toga.

A i da je tako - što te to smeta?? To se - ne smije???  8) 8) 8)

Ovo je novi forum, stare predrasude i razmirice ostavi tamo gdje su i nastale. I ponekad priznaj sebi da stvari nisu onakve kakve se tebi čine na prvi pogled. Ti si sebi zacrtao sliku i sada nas hoćeš silom ugurati u nju. Mi nismo ljudi s tvoje slike, a izgleda da ti to sebi ne želiš priznati.

Ne, ja sam si u glavi zacrtao princip pravičnosti, objektivnosti i transparentnosti foruma rada u kojeg se praksa ne uklapa. I ne volim ljude koji se skrivaju iza pojma "MI".

Ja poznajem Alena, poznajem Plemenitašicu, i oni su oboje OK, ali su podosta različiti. I ne sumnjam da si i ti podosta različit i od jednog i od druge, tako da će moj dojam o tebi biti isključivo kao o pojedincu, na temelju tvojeg rada i tvojih izjava, a nikako te neću trpati - kao što ne trpam nikoga!! - u nekakve zajedničke slike. To nisam volio ni kada su nas davno zajedno slikali u osnovnoj školi. Tako da ono "MI" nemoj više koristiti, jer supsidijarne odgovornosti - odavno više nema...
« Zadnja izmjena: Rujan 04, 2009, 04:25:47 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”